Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

eta
4. júl 2006

bunka
u nas to bolo velmi podobne,pokial byval maly v hlbokom kociku,ale nastastie byvame na dedine,blizko neobyvanej casti,takze s placucim deckom v kociku som popri domoch skoro vobec nesla,chodili sme smerom k tomu lesiku! ☹
Ale od kedy davam maleho do sportovho kocika,ma rozhlad a vidi pred seba,tak sa mu to zapacilo a teraz uz mi v kociku vydrzi aj 2hod. na prechadzke

bunka
autor
4. júl 2006

zacali sme s pokusom - autosedacka. Da sa priprevnit na kolieska kociara. Zaujme ho to, ale vydrz nie je velka. Ale fakt mozno ten sportovy to napravi. Dakujem za prispevok a v dobrom ticho zavidim tie dve hodiny 😵

sunny6
4. júl 2006

a mas ho stale v hlbokom kociku?
moj je v sportovom od narodenia,len bol v autsedacke,to je 3 kombinacia,a akonahle zacal ako tak sediet,vozili sme ho bez sedacky,priamo v kociku,nohy von,len priputany a nikdy som s nim nemala problem,prave naopak,prechadzka je pre mna relax,doma by som nevedela co snim stale robit 😀
urcite to ten kocik napravi,ako 6 mesacny je urcite na vsetko zvedavy,tak mu dozic vidiet ten uuuzasny svet 😉

bunka
autor
5. júl 2006

hmmm, teraz sme u nasich a mame len sedacku a vanicku. Ked sa vratime, nabehneme von so sportakom. Snad to vyjde. Viac sa mi vsak zda, ze chlapcek je neposednik a potrebuje sa hybat. Nie je zatial pozorovatel. Alebo ak, tak z mojich ruk , odkial si toho vonku moze vsetko osahat. A je viac interierista ako exterierista zatial. Snad sa to zmeni. Uz sme ho vytrepali na vsetky pre kocik dostupne vysokohorske chaty, ale len v spanku. Zial pri plnom vedomi este nic. Ale nateraz by stacilo, aby nam v tom kociku vydrzal aspon pol hodky. Tak vdaka za radu 😉

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
16. júl 2006

no, nechcem strašiť, ale náš bol v kočíku rád, stále v ňom spáva, cez deň nevie zaspať nikde inde, no ale, skrátka vždy sa v ňom rád vozil, ale od kedy je pohyblivý a samostatný, tak ho tam ledva udržím, vždy mu musím strčiť niečo do ruky, piškótky, alebo niečo, to mi vydrží tak 10minútové kolečko, potom ho musím vyložiť, nechať ho poloziť, pohrať sa a potom môžeme zas... Iba cestu do mesta, tá je trošku zaujímavejšia, vydrží, keď sa môže pozerať na ľudí, psíkov, motorky, to má rád...

ervotoc
17. júl 2006

Ahoj,tak tym sme si aj my presli 🙂 vacsina mamiciek klokanku pouzije par krat...ohm,my sme inak von nechodili..ruky alebo klokanka 🙂 a kocik vascne doma zaparkovany..neislo len o nas kocar,skusala som do ineho a to iste,trepotanie,zamracil sa,uz to islo k placu a von...to sa nam opakovalo stale,raz ked spinkal sme ho tam dali...ale asi za 2min.taky cirkus 🙂 co nas drobec spustil...a este tie reci,to preto nespava,lebo ho nedavate do kocara....raz som vyskusala podlozit este,aby lepsie videl,vyskusali sme a celu cestu nam "precumakoval"moze sa prechadzat aj dve hodiny,nezaspi v nom,za cely cas len dva krat,aj to kvoli zubku. Ale niekedy sa stane este ze chce z neho von a sups ho na ruky...ma lepsi vyhlad 🙂

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka
28. júl 2006

Ahojte babenky!!!Nie som sice ani mamicka,ani tehulka,ani snazilka.My mimco planuje najskor za tri roky.Ale sem-tam sem nakuknem.Je to super stranka a ja sa strasne tesim ked budeme mat s milacikom miminko.Ale k veci.Ked som si precitala nazov tejto temy,tak som sa zacala strasne smiat.Moja mama ma tri deti.Ja som najstarsia a mam este dvoch bratov.Druhy bracak sa narodil,ked my bolo 12 a pol roka.Takze som bola taka druha mama.A moj maly bracek nechcel byt v kociku od tretieho mesiaca.Vobec.Ani ked sedel a mohli sme s nim robit co sme chceli proste kocik odmietal.A ked uz chodil tak si sadol do sportoveho kociara iba ked padal od unavy.Takze nas poznalo cele sidlisko.Ja som tlacila kocik a mamina ho niesla na rukach.Ale som ho niesla ja a kocik tlacila nejaka spoluziacka. 😉 Neviem cim to je.Ja aj s druhym bratom sme sedeli v kociku normalne a nas maly Janik ani nahodou.
A este jedna vec.Nas maly Janik od 4 mesiacov skoro cez den vobec nespal.Takze si mamina tu tretiu matersku uzila. 🙂 Drzte sa mamicky.Uzivajte si babetka,lebo rychlo vyrastu.S mojho maleho braceka je uz teraz velky fudbalista a pred chvilou to bolo male mimino ku ktoremu som utekala hned ked som prisla zo skoly. 🙂

barunka
28. júl 2006

ahojte. tak mi máme podobný problém, ani Simi neznáša kočík, pretože v ňom nemá miesto a strašne ju vytáča, keď sa nemôže rozvaľovať a pretáčať na brucho ako sama chce.
vždy vydrží takých 15 minút (to akurát stihneme prísť do obchodu) a potom vreští ako o život. keď ju otočím na brucho a dám uplne dole striešku, tak je chvíľu ticho, lebo sa nadvihuje a pozerá von...
inak je to strašné, aj tak sa nám za chvíľku do toho hlbokého nezmestí, tak snáď sa v šporťáku ukľudní

zuzkapk
18. sep 2006

Ahojte nové kolegynky-maminky.Aj kvoli tejto téme sme si dali zaviesť internet.prelistovala som všetky časáky aj dvoj-troj ročné čísla, aby som sa uistila že nie som sama s týmto problémom!Asi najviac som od detstva snívala ako sa budem prechádzať s mojim bábatkom v kočíku.A výsledok?!Plač, nervy, zúrivosť.Už v štvrtom mesiaci sme Maťuškovi kúpili šporťák, lebo sme si mysleli, že potrebuje vidieť.Ale houby! Napriek tomu že ho okolitý svet veľmi zaujíma.Nepomáha ani polosed,prihováranie,srandovanie.Niekedy spustí za 2 min.5. min.alebo už pri "nástupe".Hneď po vybratí stíchne a nechá sa nosiť.Tiež ma to dosť obmedzuje a ticho závidím ostatným mamičkám.Ináč do tretieho mesiaca to bolo vpohode.Doma máme starý kočík a v ňom je rád- tak neviem.Dnes som odhodlane išla vyskúšať novú metodu.Po rozplakaní som ho vybrala na 3-5 min. ponosila a šup ho späť.Tri krát sa to zopakovalo a zaspal (ale to už bol jeho poobedňajší čas).Možno by som to mala skúsiť s tým starým, ale to by ma rovno odviezli do múzea.Ďakujem za všetky vzácne rady.

megg
18. sep 2006

ahojte, my mame tiez podobny problem, nastastie sme ho vyriesili tym, ze maly sa vozi iba v autosedacke. Hlboka vanicka je mi uplne na nic, pretoze lezat sa mu voooobec nechce a nepaci sa mu, ze nic nevidi. V autosedacke je rad, aj tam spokojne zaspi. Zrejme zacneme aj omnoho skor pouzivat sportak. (maly ma teraz 3,5mesiaca)

ena
18. sep 2006

megg: hlboky este vyuzijete, ked sa bude vediet udrzat v sede. My sme dali na tie 2 ocka, co su na dne vanicky popruhy, maleho posadili do kocika, sam sa drzal krajov vanicky a sedel a len pozeral okolo 🙂) Ale to sme uz len chvilku tak pouzivali, lebo medzitym sme mali sportovy a uz sa mi to potom zdal kocik s vanickou tazky 🙂
A sedacku uz pouzivame len do auta... aj to uz len dovtedy kym nam nepride objednana nova autsedacka..

megg
18. sep 2006

Eni, vidis to ma ani nenapadlo, takto to vyuzit 🙂 . Ja som hlboky uz skoro zabalila a schovala 🙂 Ale s tym sedenim sa to da. Len ja kocik taham hore a dolu po schodoch 🙄 , cize zvolim variantu sportaka uz na zimu, pretoze je to pre mna lahsie. Inak vy ste kedy zacali zo sportakom? ...

ena
18. sep 2006

Megg: ani neviem presne, tusim koncom maja, isli sme na vychod a nechceli sme so sebou trepat vanicku.. ale pootm som sa este vratila k hlbokemu, potom naspat sportovy, potom este par dni vanicka s popruhami a teraz uz len sportovy..
ale neviem, ci si uz skusalal sportovy, na tom 5 bodovom je ten popruh, co je medzi nohami dost daleko, takze ked tam das maleho sadnut/lahnut, tak sa ti tam bude zosmykovat dole.. Filipa tam este aj teraz musim niekedy napravat a to ma uz skoro 9 kil.. ale teraz napr. ked sedi, tak sa uz aj drzi bokov kocika..
ved vyskusaj.. ale asi je fakt lepsi ten sporotvy az okolo pol roka...

ervotoc
19. sep 2006

náš macek nechce byť v šporťaku,snazi sa v nom postaviť,otáča sa,vyklana sa do bokov,hlavne počas jazdy 😀 a mrnči tam vacsinou...vo vaničke u babky čo ma tam sedi spokojne,,, 😕 teda spokojnejšie,nemrnči...

kattum
19. sep 2006

mne velmi pomaha, ked zacne mrncat v kociku(ale to je u nas len obcas), ked mu strcim do ruky kukuricnu chcrumku alebo piskotu.

barunka
19. sep 2006

baby, čo máte väčšie deti, povedzte mi, dokedy budú moje prechádzky so Simi vyzerať tak, že ju tam naložím, teším sa jak malé decko, že nevreští, lebo ona moc nemá rada kočík, dám jej hračky, však sa aspoň zahrá, ale prejdeme dva kroky, vyhodí ich. tak ich zdvihnem, vrátim jej ich, zas prejdeme kúsok a zas ich vyrazí... ked mi to spraví viackrát, tak jej tie hračky nedám a potom začne hučať a chce ich späť. keď jej ich však dám, zas mi ich vyhodí... už sa tu na nás každý smeje...

mracik
19. sep 2006

Môj malý synček tiež úplne odmietal kočík, celú prechádzku preplakal, tak som ho jednoducho zrušila a nosila som ho iba v babyvaku. Bolo to pre nás oboch úplné vyslobodenie.
A čo sa týka vahadzovania vecí z kočíka, náš tiež vyhadzoval (ale z turistickej sedačky) tak sme mu ich pekne priviazali na špagátik.
Nejaký čas si ich vyťahoval sm a potom ho to prešlo...

ena
19. sep 2006

barunka: presne , hracky na spagatik, ale zas nie velmi dlhy, aby si ho nahodou neomotal okolo krku, tak len par cm..

ena
19. sep 2006

neomotala ;)

lodia
19. sep 2006

zdravicko vsetkym vam,

no s tym, ze dietatko nechce existenciu kocika a svoju v nom, uplne doverne poznam..uzila som si svoje..teraz je to o stupen lepsie, uz sme v sportovom, ale vanicka do 5 tich mesiacov, to bol uplny horor..musela som sa pohybovat len v blizkosti domu, pretoze som nikdy nevedela, kedy spusti krik a plac...tak v nom nechcela byt..a nic ju neutisilo...kazdy sa mi vypytoval vratane svokry, ci chodim pravidelne na prechadzky, ale nam sa nedalo a mna tie reci otravovali, az tak, ze som dopriala prechadzku s malu aj tym nedovercivym..a zistili, ze Lucia skutocne neznasa kocik. Ked videli ten mohutny plac..tak pochopili, ze nic neucinkuje..v lete som vyuzivala klokanku, v tej sa jej pacilo a aj vzdy zaspala..

ludkasasa
19. sep 2006

baby pridávam sa k mamičkám ktoré majú traumu z kočíkovania 😀 moja to z duše neznáša , keď ideme von vrieska mi asi hodinu spolu s revom a pol hodinu spí a potom odznova , ja chodím už len po uličkách kade chodí menej ľudí , lebo iste si pomyslia čo som to za matku , že mi tak bábo vrieska , iste som mu nedala jesť alebo čo 😀 Vraj som sa ano ja nerada kočíkovala tvrdí moja mama , možno sa to prenieslo na ňu ... 😀 Ale som rada že je nás takých viac . U mňa je ten plač v kočíku spôsobený aj tým , že ona mi cez deň krásne spinká aj doma 6-7 hodín cez deň a v noci asi 12 hodín , čiže nepotrebuje spať vonku ... ktovie

lodia
19. sep 2006

citala som na nete, a aj v roznych poradniach, ze take deti existuju, prosto neradi sa kocikuju..je to nomalne..jedine co ucinkuje, je pockat, ked si to dieta osvoji, kocikovat, ale menej a cakat kedy dietatko pochopi, ze je to safa 😀 😀 takze len trpezlivost, pripadne pouzivat tu klokanku, v zime sa neda a ked je dieta malicke, nie je to dobre pre chrbatik..a aj v lete je lepsie, ked je to len pod stromami, ked na ne nesvieti priame slnko..

mracik
19. sep 2006

lodia všimla som si, že niektoré mamičky si mýlia a dávajú "do jedného vreca" babyvak a klokanku. V klokanke máš dieťatko akoby postojačky, nemôže tam dobre ležkať a naozaj nie vhodná na dlhé nosenie pre malé baby.
V babyvaku dieťatko leží v "klbôčku, može kľudne spinkať a byť kojené a dá sa používať aj v zime - pod bundou.

zuzkapk
19. sep 2006

Cau ludkasasa,ja sa tiež cítim dosť trápne ked môj malý hučí a ideme po ulici.Manžel to nevie pochopiť vždy mi hovori že sa môžem na tých ľudí...No ja si pripadám ako matka neschopnica.Alebo sa obávam že si všetci budú myslieť že mám nenormálne dieťa, kedže väčšina detí kočík zbožňuje.A dať nášho Matíska kočíkovať niekomu inému si naozaj netrúfam.Do 30 sek.by boli späť.Dúfam, že čas to vyrieši.

barunka
19. sep 2006

baby vyrieši. keď mala Simča tri mesiace, tak stačilo, že zbadala kočík a vrešťala ako by som ju z kože drala. teraz má päť a keď má dobrú náladu, tak v ňom vydrží byť aj ticho... minule zvládla celodenné nákupy v BA v kočíku bez vrešťania...
ale ja som ju do kočíka, keď plakala nedávala, bála som sa, aby si nevytvorila odpor...

sara2
27. sep 2006

Tak babenky to som si ja myslela,ze iba moja bambulka je taka nedisciplinovana v kociariku.A z takou laskou sme jej kociarik vyberali.Krasny,prakticky,znackovy.Vysolili sme zan kopec prachov.A nasa ratolest po prichode na svet nechcela o kociariku ani pocut.Vysla som s nou z bytu a presla som tak akurat snad 200 metrov a vzdala som to.Ten plac nemal konca kraja.Najviac ma stvali okoloiduci ako ocumovali,ze co ta matka s tym deckom robi ze tak place.Dnes ma uz 11mesiacov,novy sportovy kocik od krstnej mamy z usa a ani ten nepriniesol zmenu.Sice vydrzi dlhsie sediet,ale to jej striedam nieco na rozveselenie.Piskoty,chrumky,cajik a ak ani to nezaberie tak aj kluce.A tak strasne som sa tesila na kocikovanie,ked som ako tehotna sledovala maminy ako pysne kocikuju...

bunka
autor
27. sep 2006

Vsetky vás pozdravujem. Ani som netusila, aka diskusia sa rozprudi. No tesim sa. Teda nie, zhe Vam deti nesedia v kociku, ale ze aspon nie sme v tom same. Ako sme od toho jula na tom my? Cely cas som pocuvala od okolia o tom, ze ked bude Misko starsi a bude pozerat a bude mat sportak, vsetko sa zmeni. Dnes ma Misko 8 a pol mesiaca v kociku nesedi, ja ho nosim v turistickej sedacke, kedze do klokanky sa mi nevmesti. Medzicasom som sa vzdala vsetkych nadeji, ze este niekedy v tom kociari bude chciet byt a prisla som na niekolko zivotnych kocikovych pravd. Mozno ich poznate:
1. Cim drahsi kociar, tym menej v nom chce dieta sediet. (Kupili sme trojkolku s rucnou brzdou, to aby som mohla s nim behat i na kolieskovych korculiach.)
2. Cim dalej od domu zajdete, tym je vacsia pravdepodobnost,ze sa vam dietatko nenavidiace kociar prebudi a naspat ho celu cestu ponesiete na rukach.
3. Ziadny pokus zvitazit nad babatkom a nechat ho vyplakat v kociku v duchu rad - ved ono si po case zvykne - nie je uspesny. (My sme mali 3 pokusy a odvtedy nikdy viac.)
4. Cim viac ste chodivy a pohyblivy typ, tym menej je vam sudene kocikovanie a dlhe, prijemne, podnecujuce prechadzky.
5. S pribudajucimi kilami sa znizuje cas pobytu vasho dietata v kociku.

6. Piskotky, rozky, chrumky poskytuju zabavu na zaspinenie kociarika.
No a mnoho dalsich pravd by sa naslo. Nejak to teda vydrzme. Ja uz som si zvykla a beriem to s humorom. I ked niekedy sa musim poriadne premoct a hodit to za hlavu - a co? No ten pocit, ked vidite, ze vsetky deti sedia v kociku, len to vase detatko sa v nom vrti, krici, vzprieca... 🙂

ervotoc
28. sep 2006

no naš šporťak nenavidí doslova,nepomohla zatial ani chrumka ani rohlik ci ina zábavka nehrozí aby v nom nebodaj aj zaspal...musi to byť super,mocť dať dieťa do kočíka a ísť,my len tak zatial s drahym pozerame na ostatnych ake to maju bombove,dieťa v kočíku sa vytešuje.. 😕