Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

piacere
23. sep 2011

náš vedúci odmieta kočík od narodenia a nezvykol si naň doteraz... už som sa s tým zmierila 😅 Kočík nám zapadá v garáži prachom... čo už 😀

hameeda
23. sep 2011

@piacere : u nas moj syn do dvoch rokov ani by si do kocika nesadol,,,nie este lahol,,a teraz ma 2.5 a nechce z neho vyliezt 😀

erika5025
23. sep 2011

@deniskateniska preco by mali odsudzovat,sak kazde dietatko je ine a ked je sikovne tak preco by nemohlo uz sediet...no ja tiez obdivujem vlastne zavidim 🙂 mamickam ked im deti hopaju pekne v kociku. no tak hadam ze ju to prejde a vyrastie s toho...

tinki
24. sep 2011

@deniskateniska no ja mám toto presne teraz...keď bola malá bábätko a dali sme ju do kočíka, tak to akokeby sme ju dali na nejaké klince. Aj keď spala..v momente sa zobudila a rev..A teraz len posediačky, musí vidieť...Ale vydrží tak max. pol hodiny a domov sa nesie na rukách a ja alebo manžel tlačíme prázdny kočiar. A to som sa tak tešila, že budem celé leto malú kočíkovať po parku, že si oddýchnem ...no jo..nič z toho nebolo...teraz keď idem po staršiu do škôlky, tak len s nosičom.. 🙂

deniskateniska
26. sep 2011

@erika5025 no ja som sa napocuvala ze ako mu kazim chrbticu ale co som mala robit ked inak preplakal cely den... a ked som ho dala do rohu gauca sedkat tak sa tam vyhral s hrackami aj v kociku mi sedel pekne.. no proste lebo su studie ktore su ze ked dieta sedi skoro tak ma potom skoliozu chrbtice... vyvoj nezastavis aj ked maly zacal sam chodit v 10 mesiacoch sme boli nieco ze "preco ho davam na nohy" no co uz .. jednym uchom dnu druhym von 😉

erika5025
27. sep 2011

@deniskateniska no ano to som a ja pocula,ale proste dieta ked vie samo tak preco nie.moja zas este velmi sediet nechce este s nou kolise,ale kamarat.dcera tiez uz sedela na 4 mesiace a tak isto sa napocuvala 🙂 ale ako vravis jednum uchom dnu a druhym von 🙂 no a moja mala ma 7mesiacov a dnes sa mi skoro postavila v postielke a tiez uz by chodila 🙂 sak su aj deti co chodia na 8-9 mesiacov a co maju teraz zakat detom chodit...

natalka71
18. máj 2015

Ahojte..takže je nás viacej čo má tento problém 🙂 naša posledne dni nechce byt ani vo vaničke ani v športáku, všetky polohy sme vyskušali, aj sme sklopili striešku aby videla ale nič nepomohlo...tak tiež v kočíku nosíme nosič a kočík sa tlačí prázdny 🙂 ale ako čítam predchádzajuce príspevky, tak zajtra skusime dať športák ale otočím ho do tak aby videla na cestu, uvidíme ako sa jej to bude páčiť. Dneska tak plakala že jej až zašlo a ledva dýchala, strašne sme sa zľakli, ešte polhodinu po plakaní sa zajakávala. Nenavyberáme si, darmo ale radšej ju budem nosiť v nosiči ako ju trápiť v kočíku. Som si povedala, že maminky ktore maju postihnute dieta alebo nejako važne chore, by určite vymenili za tento problem, neriešili by to boli štastne že maju dietatko zdrave. Budme radi že ich máme zdravučke, ved to už nejako zvladneme, ked začnu chodiť bude dobre 🙂)) Držte sa

jojka_m
18. máj 2015

Ahoj, ja mám 5-mesačného a iba sa nosíme. S kočíkom sme ta vzdali hneď ako zmizol sneh a nebála som sa, že sa s ním niekde pošmyknem. Chrbát si pomaly s rastúcou váhou privyká a ani nejako neplánujem návrat ku kočíku. Mozno okolo roku, to bude už aj tažší na nosenie, bude v športovej časti, snáď sa mu to zapáči. Ale manžel dosť trvá na kočíku, tak sa chystáme skúsiť tú športovú časť niekedy teraz, keď už bude istejšie sedieť...nech s ním aj on môže niekedy vybehnúť von.

kasssiopea
3. júl 2015

@natalka71 @jojka_m
Ani netušíte ako Vam závidím.. Nás Maximko nie len ze neznáša kocik, on nechce byt ani v nosiči a dokonca ani v šatke. Keby je našim prvorodenym, prakticky by som to neriešila, prečkali by sme toto obdobie nejako, avšak ma staršieho brata, ktorý ma od budúceho týždňa škôlku zatvorenú a ja netuším, co bude.. Nechcem, aby celé leto presedel doma, boli sme zvyknutí tráviť cas aktívne... ☹

krasnanevesta
30. okt 2015

@kasssiopea ako ste to leto nakoniec prezili? My teraz riesime podobny problem. Mala nechce byt ani v kociku na sportiak je este mala ma len3 mesiace a v manduce vydrzi chvilu aj to len ak sa s niekym rozpravam. Pritom v manduce sme ju prve tyzdne uspavali a potom sa jej zrazu prestalo pacit ☹ von je krasne ale po tych revoch v kociku sa mi s nou nikam nechce ist....

skalica6
14. jún 2016

Aspon viem ze som neni natom tak sama.prvy mesiac pekne spaval v kociku vozila som aj ked prsalo mrzlo a teraz budeme mat 5.mesiacou a nic.nemozme nikam ist len doma sedet .nosit ho uz nevladzem kedze ma 8 kg a ja pozasekavane stavce.vzdy ked vydim tie mamicky ako spokojne kocikuju je mi doplacu ;( ani sportak nepomohol len rev a rev.naposledy som ho niesla 6 km cez mesto a kocik predsebou.nieco strasne :(

krasnanevesta
14. jún 2016

@skalica6 nepotešíme ťa ale treba vydržať 🙂 dcérka má 11 mesiacov a v kočíky nikdy poriadne nechcela byť iba keď v ňom spí anejaku tu hodinku a pol ale už mesiac chodí tak sme stále von a nacvicujeme chodenie 🙂 je nám super.

skalica6
15. jún 2016

@krasnanevesta no nic ine mi neostava.skoda len ze chodit sa bude ucit ked bude zima a to sa moc neda chodit von ;(

krasnanevesta
15. jún 2016

@skalica6 neboj nie je zlé počasie iba zle oblečenie 🙂 našej nič nevadí ani dážď musím ju odniesť dnu keď začne pršať aj to ručí že prečo 🙂

skalica6
15. jún 2016

No ten nas obliekanie vyslovene neznasa,zakazdym ruci ako by ho z koze drali :(

emma12345
15. jún 2016

Mojej sa pacilo v kociku na brusku mala iny vyhlad a pocvicila si 🙂 ked mala obdobie ze v nom odmietala byt.

kikina84
15. jún 2016

@bunka cauko..aj my sme mali nasu malu taku zivu..boli sme s nou aj na pychologickom vysetrenni ci nema hyperaktivitu a nastastie nema..teraz ma u pomaly 6 rokov a stale je taka ziva.nikde neobsedi..len vsade bezi a lozi a je proste akcne dieta..takze si nato pomalinky zvykaj..nie vsetky maminky maju kludne deti.. 😉

klaralud
4. jan 2017

velmi vela mamiciek ma tu skusenost, ze im dieta zacne kocik uplne bojkotovat :/ mne sa to stalo tiez, neostavalo nam nic ine ako zacat nosit, skratka kocik bol hrozny zazitok pre mojho prveho, zacal ho bavit asi az v roku a pol :/ dovtedy nic nepomahalo, ani presun do sportovej casti, to sa stale staval na nohy a vystieral a krical...Takze kym nevedel chodit sme ho s manzelom nosili 🙂 ale bolo to fajn, uzili sme si vylety atd...on bol spokojny, pospal si, pozeral sa kade-tade, necitila som sa byt odrezana od spolocnosti 🙂 a ani pri novorodencovi sa netreba bat, ze by mu nosenie uskodilo ;) aj v tomto clanku sa o tom pise, ze je to prospesne 🙂 http://www.klbkostastia.sk/blog-nosenie-novorod...

gdulskadarina
13. feb 2017

kamaratka mala tento isty problem. maly jej dovrsil 2 roky a razne odmietal sediet, lezat a spinkat v kociari. Len po svojich. ona mala stastie, ze maly aj dost presiel peso, takze ho nemusela stale nosit na rukach. len ked sa slo niekam na cely den bol problem. nakupovanie samostana kapitola. vsade musela chodit autom bo dieta aj nakup by na peso nezvladla

eja118
24. apr 2018

Ahojte..virm ze stara tema...no dockali ste,sasa niektora s antikocikovym babom zmeny k lepsiemu? 🙂

krasnanevesta
24. apr 2018

@eja118 no my uz mame odvtedy aj druheho drobca rocneho, dcerka nakoniec celkom vydrzala v kociku ked uz chodila, kym vladala isla po nozickach potom sa chvilu viezla to bolo maximum ale aj to len vtedy ked som mala rizikove tehotenstvo so synom a zakazali mi ju nosit na rukach. Dovtedy sa niesla a ked chcela cupitala, ked mala rok a pol bola zima a mali sme len sanky. Ked zima skoncila do kocika sa uz nevratila odvtedy chodi vsade po svojich na dlhsie trasy v turistickom nosici. Syn bol doteraz kocikovy vydrzal aj hodinu sediet a pozerat. Kym nesedel bol v manduce vanicku sme nemali, od 6mesiacov je po sediacky v sportiaku. Teraz ako sa uci chodit chce byt len na zemi bud stvornozkuje alebo za ruky chodi. Takze zase kocik nie. Treba to zobrat ako to ide a prisposobit sa tomu kolka sa da 🙂

krasnanevesta
24. apr 2018

@eja118 skuste tycinky ak uz mozete...sacok vydrzi aj hodinu.....my sme ho mali chvilu aj v sedacke v aute aj v turistickom nosici. 😀

beuss
21. jún 2018

Je to tu stara tema, ale momentalne prezivam to iste..maly ma 11 tyzdnov a asi mesiac kocik uplne odmieta..predtym ho miloval, spal aj 3h vnom.. navyse jemu sa nepaci ani v nosici.. takze totalna depresia stale doma medzi 4 stenami 😔 ale vidim, ze niesom vtom sama, lebo som si myslela, ze son snat jedina😀

scorpionflower1
18. feb 2019

@beuss ahoj, ako si to riesila? Mam uplne ten isty problem s 8-tyzdnovou dcerou, je mi z toho doplacu ☹ Neznasa obliekanie, uz to je problem vo februari, o kociku ani nosici ani pocut, len tam reve a reve az sa do hysaku dostane. Stale sedime len doma, uz som z toho fakt nestastna..Este vyskusam iny nosic a kamoska mi pozicia manducu. Ale fakt pochybujem, ze to zaberie.

beuss
18. feb 2019

@scorpionflower1 ahoj 🙂 vies co, nijako bohuzial.. ked bol vtom veku, bolo leto..chodievali sme von, pospal vnom sice len daku pol hodinu a zbytok sa nosil na rukach🙄 ale to bolo teplo, tak sme si vzdy aj sadli na lavicku a tak na striedacku 🙂 Ale okolo 5m som mu dala dolu budu, oprela som ho a tak vydrzal, obcas chrumka do ruky a bavil sa 🙂..Trochu pomohol sportiak, teda nemozem povedat, zeby tam zrovna 2h vydrzal sediet, ale uz obzera, alebo mu vzdy strcim nejake pecivo do ruky a vtedy je klud aj hodinu 😁 Teraz ma 11m 🙂
Drzim Ti velmi palce, viem ake to je, ale vydrz, ochvilu je teplo, bude aj menej oblecena aj bez fusaku a bude lepsie ☺️

scorpionflower1
19. feb 2019

@beuss s tym kocikom som uz trochu zmierena, ale skor ma hneva ten nosic, ten ste nepouzivali?

beuss
19. feb 2019

@scorpionflower1 nie vobec..a to bol maly prvych 5 mesiacov totalne urevany, nechcel tam byt. Museli sme to dat bez 🙂

scorpionflower1
19. feb 2019

@beuss ach jaj...tak to som zvedava, co s nami bude..vcera vydrzala 30 minut v nosici, ale potom zas rev. Mam pocit, ze mi uz doma prepne, nikam nechodim. Mala sa akosi tazko adaptuje na tento svet, vsetko je problem...kupanie, obliekanie, kocik, nosic...ale pritom ked sme doma, tak je uplne v klude, porobim si pri nej dost veci. Akurat z tej izolovanosti uz mam depku.

beuss
19. feb 2019

@scorpionflower1 verim ti to.. mne maly prereval 5 mesiacov, ci doma, ci vonku.. Myslela som, ze skoncim na liekoch, masaker najvacsi. Zlepsilo sa to, ked sa zacal hybat, plazit a s kazdym milnikom to bolo lepsie😊 Neboj o 2 mesiace sa otepli a uz ju mozes skusit dat aj do sportiaku, ked uvidi mozno sa jej zapaci, nejaku kukuricnu chrumku do rucky a aspon hodinku date😊

scorpionflower1
20. feb 2019

@beuss Je to na prasky, ja uz som premyslala, ze pojdem k psychologovi, mala sice nie je nejak extremne uvrestana, ale ma hrozny spanok. Kazdych 20 minut je hore a uspat ju je niekedy aj na dve hodky, kedze sa stale budi. Vela deti ma zly spanok, ale prave v tom kociku vedia pospat a ona ani tam...max 30 minut, a ked sa zobudi, len reve a reve, a poriadne, najlepsie na ulici plnej ludi. Ked s nou dojdem domov je vysmiata jak lečo. Navyse v noci, pravidelne, od 3-4.00 ju hneva brusko,,neplace sice, len furt tlaci a tlaci a nespi...je to hrőza, ale tento tyzden sa zacala tak vyraznejsie smiat, je strasne zlata, tak aspon to. A tvoj maly uz chodi na prechadzky po svojich? Ci kocik toleruje aspon na nutny presun? Ja som vytiahla kocik na terasu a davam ju tam tak na 15 minut kazdy den, vcera neplakala, tak si mozno aspon trochu zvykne.