Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

snezienka
12. aug 2007

kasis: mas ho tam podopretého niecim, alebo je uz v sportovom? Lukasko este nesedi, tak len ak autosedačka zatial, ale vo veternom pocasi to tiez nie je najlepsi napad,,,... no budem dufat, ze ho to prejde ako tvojho. Ale dala si nam ostatným aspon nadej.dik.

nikeske
12. aug 2007

to snezienka:ja som ho vela nosila v klokanke, bola jar...
a do sportaku som ho dala v 5,5 M a sedel az cca 7. M, dala som operadlo na pololezato....teraz v pohode, ale na nejake extra dlhe tury nemozme...
drzim palce!

kasis
12. aug 2007

snezienka, Matka to vystrajanie v kociku preslo a je stale v hlbokom na lezato, ja ho este nechcem davat do sportoveho, raz som ho dala, ale bol dost krivo, tak stastie, ze sa umudril a v pohode lezka Prajem aj tebe nech mozes Lukasa v pohode kocikovat. Ja som si zacala kocikovanie uzivat tiez len pred mesiacom

emjee
19. nov 2008

sveti • 2d • 22. aug 2007 o 20:15
Ahojte,

neviem ci tu uz tato tema bola...no moj maly mi nechce byt v kociku..este ked ho dam do tej tasky a zidem dolu do suterenu kde mame kocik, je kludny...no akonahle ho dam do kocika spusti plac...
Vobec sa mu tam nepaci...zaspat v nom je horor...ma tam zavesene aj hracky tak nudit sa asi nebude. Poradte co robit????
Von musime hodit ved mam este stasieho, ten vo vnutri nevydrzi.

kiss • 1d • 22. aug 2007 o 20:44
My mame rovnaky problem, nosime na rukach a kocik tlacime pred sebou, nastastie ma manzel vela volneho casu a tak mozme chodit spolu. Pomaha este dat ho tam na brusko, nie je to vseliek ale vydrzi tak dlhsie.

olianko • 1d, snž • 22. aug 2007 o 20:51
ahojky
my sme mali podobny problem.Alex sa od urciteho casu nepacilo v hlbokom kociku.ked sme ale presli na sportovy kocik tak sa to zmenilo lebo viac videla a tam sa jej uz paci.

lasenka • 1d, 14tt • 22. aug 2007 o 20:58
sveti - skus si dat kociarik dovnutra, nech si zvyka. My sme mali zase opacny problem - Matusko kocik zboznoval

eli77 • 3d, snž • 22. aug 2007 o 21:25
Podla mna mu asi chyba tvoja blizkost...skusala si ho nosit v babyvaku alebo v satke? Nasa mala ked vymyslala dala som ju do satky a tam si ticho driemkala a ani nemukla...za pokus to stoji

adula76 • 23. aug 2007 o 10:30
eli77 - aj u nas fungovalo nosenie, v babyvaku, babysatke alebo Ergo. je to super, lebo mala bola spokojna a ja tiez. A babysatku vyuzijes aj doma, ked malemu pojdu zubky, alebo ked bude chciet byt na rukach a ty budes potrbovat upratat, uvarit....takto mozes aj nosit dieta aj nieco popri tom robit

emjee
19. nov 2008

zade • 1d • 7. okt 2007 o 11:09
Poznate to aj vy?
Akonahle dam babo do kociarika, ktore je mierne prispate, nastane krik a rev.
V ziadnom pripade nechce lezat a pokojne sa vozit, popripade zaspinkat len tak samo od seba. Ja to praktizujenm tak, ze ju uspim na fit lopte na rukach, pockam kym zaspi tvrdsie a az tak mozeme ist von na vychadzku. Avsak to je uz vlastne zbytoce ist sa prechadzat. Neviete mi poradit?
Ja viem, ze tym sijem iba bic na seba, ale mavame caste koliky a nic ine nefunguje. No aj pocas pobytu vonku sa nahle prebudi a spusti strasny rev. A to uz nehovorim o tom, ze kociarik nemoze zastat ani na minutku.

adetka • 1d • 7. okt 2007 o 11:24
neviem cim to je... Mirka takto revala v kociariku az do siestich mesiacov... aj ked zaspinkala... ked sa prebudila spustila aj patnastminutovy rev... pravdepodobne kvoli tomu, ze odtial nic nevidela... alebo, ze tam nechcela bit... a to sme ziadne koliky nemali... a kociar nemoze zastat ani na chvilku vlastne az doteraz... ... aj jest som vonku musela (a vlastne aj teraz musim) za pochodu (jedine ak tvrdo spinka, si mozem sadnut)... jednoducho su to deti, okolo ktorych sa stale musi nieco diat...

ale mozno sa tvoja Emka ukludni... ked trosku vyrastie

milhaus • 1d • 7. okt 2007 o 11:26
ked moja spi v kočari tiež nikdy nesmel kočar zastat ani ked sa zda tvrdo spala

andy.a • 7. okt 2007 o 11:30
zade,určite sa to zlepší..tiež som to skúsila,keď bola malá menšia,normálne som sa hanbila chodiť s kočíkom von,lebo ona tak strašne plakala,aj dlho vydržala..tiež asi koliky..
koliky nás ešte trápia,ale až tak navečer..v kočíku je to už OK,dokonca len v kočíku teraz malá zaspáva..večer v kolíske s hudbou..

janka196 • 1d • 7. okt 2007 o 13:56
ahojte, aj my sme mali ten problem. kupili sme novy kocik a uz je to v poriadku . asi jej ten prvy nebol velmi pohodlny

asara • 1d • 7. okt 2007 o 19:32
ahojte, my mame rovnaky problem, mozme ist na prechadzku len ked maly tvrdo zaspi, aj to ho musim dat na brusko, inak sa hned zobudi... No a ked sa zobudi a zisti, ze je v kociku, tak spusti taky rev, ze sa cela ulica ozyva skusala som hracky, hrkalky,aj take hudobne hracky, ale nepomohlo , obcas zabera, ked mu sustim balikom vreckoviek alebo prelievam vodu vo flasi, ale to tiez len na chvilu. cakam, kedy uz zacne sediet, dufam, ze ked bude pozerat okolo seba, tak sa mu to zapaci... no a vzdy nosim babyvak a ked musime ist niekam (do nemocnice, alebo vybavit) a maly sa prebere, tak ho supnem do vaku a kocik tlacim prazdny... Neviem, ci je to dobre,ze ho nosim, ale skusala som ho nechat revat v kociku, ci sa neukludni a neukludnil sa...

miminka • 2d • 7. okt 2007 o 21:19
no moj maly ma velmi rad caj,tak ja ho dam do kocika a ak place tak mu dam hned caj a potom dudel a on je kludny,ale teraz v poslednej dobe nam to trva dlhsie kym sa vyberieme z domu bo mu idu zuby a on je nervozny a tak tento nas ritual opakujeme niekolko krat za sebou a potom ideme.
skus este mu dal vedla tvaricky rozprestrenu handernu plienku moj sa tak ukludnuje a nakoniec zaspinka.

lili91 • 1d • 7. okt 2007 o 22:32
tak my sme sa za "miminkovskych" cias vozili radi, dlho a v uplnej pohode. ale okolo osmeho mesiaca sa to uplne zmenilo...ked ju dam do kocika, chvilu vydrzi v pohode s hrackou alebo len-tak, no len co sme vonku, staci par minutiek a place akoby sa jej neviem co robilo. nepomaha nic. ja som si myslela, ze ked bude uz takato vacsia, ze sa bude pekne pozerat a tak, ale ona nie. stale sa zacne vsemozne vytacat a place a place. mozno keby som mala kocik, ze by bola tvarou ku mne, ale nemam. tak uvidime, ci to prejde alebo skusime iny kocik 🙂

kattom • 1d, 36tt • 7. okt 2007 o 22:56
ked bol maly malinky - tak sa vozil rad a bez kriku - len sa nesmelo s kocikom zastavit. ziadne take, ze v nom zaspal a maminka (alebo niekto iny) si chceli posediet na lavicke. do troch sekund hore a vozit, inak bol krik. akonahle sa dal kocik do pohybu, tak zaspal hned. teraz odkedy mu vysli prve zubky - od piateho mesiaca, tiez v kociku, ak je v hlbokom, tak vresti na cele mesto, nielen na ulicu. takze skusam mat vzdy pri sebe retiazku na dudel, alebo kluce alebo nieco, co nepozna (aj balicek vreckoviek je super ) co mu po neuspesnom podavani hrkalok, cumlika, cajika.. dam do rucicky a on je tym fascinovany (niekedy minutu, niekedy aj desat minut).a ked uz fakt nic nezabera, tak ho vyberiem von, chvilu mam na rukach a dohovaram mu, pomojkam ho a dam naspat do kocika. niekedy to zaberie, inokedy "utekam" s kocikom domov alebo maleho nesiem na rukach a kocik tlacim prazdny..

katka432 • 1d, 54tt • 8. okt 2007 o 09:39
nasa mala nikdy nebola rada v kocari,az teraz tam vydrzi chvilku,predtym vobec...mali sme autosedacku ktora sa nam dala dat na kocar,tak sme ju vozili v tom(mala silny refuz,tak jej to bolo lepsie ako lezat,museli sme ju stale polohovat,tak autosedacka bola ta spravna vec,no ani tam dlho nevydrzala)tak sme to potom riesili tak ze sme nosili v kocari klokanku a ked nam moc plakala,dali sme ju do klokana a bola v poho...

luminkasp • 1d, snž • 8. okt 2007 o 11:21
my chodime na prechadzy uz len v klokanke a pomohlo, vsetko si obzera, rozprava sa s ludmi a stale sa smeje, proste je to zvedave dieta

psyxooo • 1d • 11. okt 2007 o 11:41
my tiez len v klokanke, ale obavam sa, ked bude co chvila zle pocasie, alebo velmi fukat vietor, co potom? v kociku moze byt len ked spinka, a to ho zrovna mozem dat na balkon a zatial navarit, upratat.
Ja dufam, ze ked dame sportiak, a rozmyslam o tom mozno aj uz o mesiac, dam ho na najviac rovno ako sa len da, že sa mu bude viacej lubit, ze bude mat lepsi vyhlad.

zade • 1d • 11. okt 2007 o 16:33
Babule dakujem, aspon vidim, ze nie som jedina s tymto trapenim.
Skoda len, ze vonku je taka prekrasna jesen a moje dieta to nechce pochopit

katka432 • 1d, 54tt • 11. okt 2007 o 17:34
psycho,ja som nemohla ano to zozaciatku,akonahle som ju dala do kocara,bola hore.a inak nieje dobre ked das take male babo hacat.najlepsie by bolo dat ho do autosedacky...ale sediet este ee
zada,nic si z toho nerob,ja ta chapem ako ti asi je,bo ja ked som sla s malou von a taK VRIESKALA NA CELU ULICU,VSETCI NAMNA POZERALI,KRUTILI HLAVAMI A SUSKALII SI...ALEBO SA PRIMNE PRISTAVOVALI ZE JE HLADNA KED PLACE(co nikdy nebola)tak som z toho bola uplne zufala,vela krat som sa rozplakala aj ja...no teraz ju to uz preslo,ajked u to dllllho drzalo,to chce iba cas,neboj,nic si z toho nerob,vela mam si tym preslo,takze niesi sama,a emka z toho vyrastie...

megg • 11. okt 2007 o 20:02
ahoj, mne sa osvedcilo pouzivat autosedacku na kociariku.Tiez sme mali koliky straasne dlho Jedine vtedy sme sa mohli ako tak prechadzat. Vanicku sme skoro nepouzivali, sportak tiez nic moc. Az ked vyrastol okolo 7-8m. to bolo lepsie. Zacal vnimat svet a jednoznacne nam pomohlo madlo, ktoreho sa drzi ked sedka. Ale to az ked sa naucil sam sediet.

lenkaajarek • 1d, 11tt • 11. okt 2007 o 22:28
Moj maly bol velmi dobry v kociariku miloval ho ale teraz ked ideme na vychadzku a polozim ho don oreve mi cely svet.Neviete cim to je?Ale pravda je ze ked sme uz vonku tak sa ukludni.

funny • 15. okt 2007 o 11:51
pokial sme v lese, maly lezi v kociku a kuka na stromy, je to ok. po chodnikoch a v meste ho vozim od 3,5 mes. (ma 5 mes.) len na bruchu a on kuka. poleziacky sa hrozne nudi, sediet ho nechcem davat.
mal problemy so zdvihanim hlavicky, trenovat na podlozke sa nedalo pre hrozny rev a takto sa problem vyriesil.
maly cumi na auta, ludi, psikov a zrazu pasie koniky jedna radost a pekne sa vonku unavi.
v kociku zaspi malokedy, fakt len ked behame po lese a poliach, kde ho to dobre drmaca a hned sa zobudi, ako zastavime.
aj ho nosim v klokanke. ale zacina byt tazky. odkedy sa moze dat na chrbat?

emjee
19. nov 2008

natsa • 47tt • Dnes o 17:55
Kedˇdávam malého do kočára tak strašne plače.Neviem čimu je horko.Plače aj vonku.Niekedy sa musím aj vrátit ked ho neviem utíšit a pritom je najedený a prebalený

erikaaaa • Dnes o 18:39
a place aj ked je na rukach vonku?lebo nas tiez place, ale ked ho dame sedet tak kuka a je to v pohode, aspon tak do polosedu podla toho kolko mate mesicov, alebo ho skus zobrat na ruky a potom vonku nejak nenapadne dat do kocika

jastericka • 1d • Dnes o 18:47
natsa: tak ja Ťa nepoteším, lebo naša malá začala plakávať v kočíku od 2. mesiaca a trvá to doteraz. Všetci mi hovorili, že keď začne sedieť a bude si prezerať okolie sa to zlepší, ale nezlepšilo.....v kočíku vydrží tak 10 minút a potom spustí riadny rev a to ideme mať 7 mesiacov

daskak • 2d • Dnes o 18:50
natsa, mne to fungovalo na zaciatku tak ze hned pokojeni sme sa dali do kocika a vsetko bolo ok, potom zrazu tacal maly plakavat... a teraz ide do kocika az ked je poriadne unaveny a vtedy nestiha protestovat a hned zaspi... a nema rad rovne cesty ale trosku hrbolate - moj starsi syn to vola tereny

anitab
2. dec 2008

ahojte, na tomto fore si rada obcas precitam diskusie ale az teraz som sa rozhodla, ze napisem par riadkov...mali sme presne rovnaky problem, ked nas maly nechcel spinkat v kocari, ked sa podarilo pol hodinka, tak to som sa vytesovala...matusko mal styri mesiace pred par dnami a ja som uz bola zufala, ze nechce byt vonku (od narodenie takmer) ...no spravila som jednu zmenu, ktora zabrala - zacala som mu regulovat doobednajsi spanok - predtym spinkal doma 1,5h a teraz to tak zariadim aby sa po 45min prebudil a tak na obed uz je zas unaveny, ze mi v kocari aj zaspinka...znie to mozno banalne, ale funguje to - sama som na to neprisla, pomohla mi rada od zdravotnej sestry z anglicka, kt napisala knihu o spokojnych babatkach...matus spinka v hlbokom kocari dve hodiny, co predtym neexistovalo...a ked sa prebudi, dlho v nom nevydrzi, lebo je uz zvedavy a do strechy kocara sa mu uz nechce pozerat, ale to vyriesi sportak o par mesiacov, teraz to riesim tak, ze sa s nim rozpravam a on pozorne pocuva 🙂 tak drzim palec pri vasich pokusoch, treba sa nevzdavat a skusat, co potrebuje vase babatko

qwerty01
4. máj 2010

Ahojte, presne rovnaky problem mam aj ja, drobec ma 4 mesiace a uz sme v sportovom kociku, hlbokom ani za svet nechcel byt, iba vtedy ked uz spal a opatrne som ho tam dala, aby sa neprebral lebo uz by som ho tam neudrzala, a on nechce ani cumel, takze bolo po prechadzke, skusala som to aj s autosedackou, ale v tej chce byt iba v aute 🙂. Tak som to skusila so sportovym (tiez tam lezi ale je trocha vysie, takze viditrocha pred seba), dala som ho do kociara a zacal funat a mrncat 🙂 ale nevadi, som sa s nim vybrala von a zazrakom bol tichucko ako myska a po par minutach zaspal. Uz sa takto vozime dva tyzdne a konecne mozme ist na prechadzku hocikedy, nie len ked spi, a onje nanestastie nespave babo, takze prechadzky boli len sem tam. Teraz si uz mozme uzivat cerstvy vzduch🙂. S prvym syncekom som taky problem nemala, on bol v kociku v pohode, bud spinkal alebo pozeral, a ked zacal plakat tak som mu dala cumel a bolo.

ichbinich
4. máj 2010

Moj maly je sice v kociari rad, a aj spi, ale niekedy je strasne zvedavy a nudi sa. Kedze nosit ho na rukach a riadit kociar je dost unavne, tak som mu kupila taky "vankus na kojenie" v malom. Je to tiez plnene tymi gulickami a v tvare "rozteka". Takze ho mam vzdy so sebou, a ked sa zobudi a uz sa nudi, tak ho pomocou toho vankusa poloposadim, teda vyvysim. To sa pozera a je spokojny. Kym bude v sportiaku, riesim to takto. Nie je tam dlho, ked vidim, ze je zase unaveny, tak ho dam rovno, aby pekne lezal. Teraz je uz teplejsie, tak manipulacie aj na ulici nie su problem.

sophia2
16. jún 2010

Ahojte, no máme spoločný problém, moja malá ľúbila byť v kočíku asi do 3,5 mesiaca, potom sa to všetko zmenilo. Samé plače už pri uložení do kočíka. Nemohla som s ňou chodiť ani na prechádzky iba blízko domu, aby som mohla v tom najhoršom rýchlo utekať domov a samozrejme na rukách bolo všetko v poriadku, žiadne plače. Teraz má 5.5 mesiaca a už sme v športovom kočíku, ale nie je to žiadna výhra, síce chvílku pozerá na ľudí, ale akonáhle sa jej chce spinkať a začne si pretierať oči jednoducho spustí strašný plač až sa zadúša. Musím ju zobrať na ruky. Niekedy keď nikto nie je na blízku tak ju nechám vyplakať a potom prestane a zaspinká, ale v meste sa to nedá pri toľkých ľudoch. Tak stále bojujeme, ešte nesedí, ale dúfam, že až začne zlepší sa to a vydrzí sa pozerať dlhšie. Som rada, že nie som sama s týmto problémom, aspoň troška som sa ukludnila po prečítaní vašich príspevkov. Ďakujem.

nikush4
16. jún 2010

Ahoj. som taka stastna ze niesme sami co mame tento problem. ked sa tak pozeram na ostatne deti a mamicky.. ako ich babatka spinkaju krasne v kociku a vacsie deti sedia a obzeraju si svet... mam pocit ako keby sme boli z inej planety. nasa mala ma 5 mesiacov... no uz od dvoch mesiacov ma problem s kocikom.najprv sme mali taky tazkopadny hlboky kocik.. tam tiez nebyvala rada ale..aspon mi po chvili zaspala a este ako tak sa s nou dalo ist na prechadzku ale v stvrtom mesiaci sme jej kupili sportovy kocik taky co sa da dat skoro do uplneho lahu.. lebo som si myslela ze snad sa jej v nom bude viac pacit.. ale houby. tento novy kocik nenavidi.. z duse.. uz od prvej minuty co v nom bola..! neviem cim to.. je.. lebo v starom je kludnejsia.. ale v tomto sportovom mi place o zivot. bohuzial ten hlboky sme uz predali:( po poslednych skusenostiach som sa rozodola ze uz nikdy nejdem s malou na prechazdku sama. moze mat vynikajucu naladu moze byt napapana spokojna ale akonahle uz len vidi ze ju vkladam do kocika spusti strasne rev.. doslova az hystericky zachvat az sa dusi.. strasne place.... :( skusala som to robit aj tak ze najprv som malu uspala a tak sme isli von .. ale ked sa zobudila cirkus znova.. ale taky strasny ze ja sa uz bojim chodit s nou medzi ludi :( urcite poznate ten pocit.. ked vam dieta place o dusu ako keby mu strasne ublizovali a vy s tym nemozete nic urobit len sa ponahlate domov a vsetci okoloiduci sa pozastavuju a krutia hlavou a zazeraju.. tak toto my mame kazdy den. mala mi to robi vzdy ked je v kociku..najhorise je vsak to..ze na rukach ju nosit a pri tom tlacit kocik nemozem.. lebo byvame dost v kopcoch a mala ma uz 9 kg:( a pritom viem.ze kaonahle ju vyberiem tak sa usmieva a je spokojna. znami skusali na nu ist aj metodou nechaj vyplakat a zvykne si..lenze ona plakala bez prestavky cez 50 minut.. a neprestala kym sme ju nezobrali na ruky:( proste nenavidi svoj kocik! a ja uz som zufala lebo na klokanku je uz tazka do kocika ani za svet na rukach ju nevladzem a tiez nechcem presediet doma kym zacne chodit 😖

lublana1
10. feb 2011

...ahojte baby, znova otvaram tuto temu... uz neviem ako dalej, moj maly nenavidi kocik 😢 nemozem s nim ist nikde... ked bol vo vanicke, myslela som si, ze to prejde, ked ho dam do sportoveho... ale to ani nahodou a to mame uz pomaly 8 mesiacov... vo vanicke mi aspon po tom placi zaspal, ale v sportovom, nehrozi... ideme von vzdy ked je napapany, po obede, prebaleny, vsetko ok, akonahle ho dam do kocika, rev... dnes sme boli na prechadzke az 10 minut... uz neviem ako dalej... zavidim vsetkym maminam, ktore sa len tak prechadzaju a deticky pozeraju a su tisko, vychutnavaju si to... to ja nemozem... s nim ani nahodou... nepomahaju ani hracky... nic... a ked niekde potrebujem ist, tak vzdy len sama a kazdy a kde mas maleho? doma, pretoze neznasa kocik... 😖 ale aspon vidim, ze nie som sama... 😉 dufam, ze raz to prejde a budeme aj my chodit pekne spolu na prechadzky... 🙂

angellinka
11. feb 2011

@lublana1 nezufaj,a vobec to neries.jJednoducho tame nechce byt a hotovo.Moj prvy syn bol v kociku len 2 tyzd,kupila som si najprv babyvak,a potom ergo nosic.a bol spokojny,a aj aj 😉 jednoducho sa s tym musis zmierit ,a budete obidvaja spokojni.
Aj teraz sa uz tesim ,ked bude teplejsie,ze s mladsou dcerkou budeme tak chodit,len ona vo vanicke bola rada,ale teraz zacina byt vyvadzat 😀 😀

kamajka
15. mar 2011

Ahojte.Tak sa vám sem votriem ak môžem. 🙂
My máme už takmer 7mesiacov. Čakala som,že si krpček zvykne..Ale nezvykol si. Staršie deti sa vozili radi, ale najmladší od narodenia no to je katastrofa. Zvažujem kúpu babyšatky a úplné vynechanie používania kočiarika. Len neviem, či neprídem o chrbticu.... 😝

Neviem čo mám robiť.

nice202
15. mar 2011

@kamajka podobny problem az na to, ze ja ju nosim v manduce. podla mna je satka pre mensie deti.

kamajka
15. mar 2011

@nice202 čo je manduca 😀

kamajka
15. mar 2011

@nice202 foto pjosim 😀 :-P

nice202
15. mar 2011

manduca je ergonomicky nosic, ktory ti rozlozi vahu dietata rovnomerne, takze ta chrbat neboli 😀 http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca

leteku
24. mar 2011

ahojte. Tak my sa tiež pridávame ku skupine - nenávidím kočík. Kým bol krpec v hlbokej vaničke bolo všetko O.K. Asi pred dvoma týždnami sme dali športovú časť a od vtedy len reve a reve. Už sme sa aj vrátili k vaničke, ale ani to nepomohlo. Nosenie je síce fajn, aj sa teda občas nosíme ale keď chcem ísť so staršou na ihrisko, resp. na nákup tak to je nereálne. Kam mam pobaliť všetky tie nevyhnutné veci? Fakt už som zúfalá, dorazila ma dnešná cesta do škôlky pre malú, celé sídlisko nás muselo počuť.

00matula
27. mar 2011

ahojte, tiez poznam ten pocit...no moja nie vzdy place v kociku, len ked ju tam ukladam a kym nie sme vonku, ale sem tam akoby mala stres z kocika...jednoducho reve ako keby som ju z kože drala...To vtedy, ked je velmi unavena a este aj trosku hladna- trosku preto, lebo ked ideme von, tak ju nakojim, a ked sa uz hra s prsom tak jej ho vezmem. Mame taky vytah, ze musime ist zvlast my dve a zvlast niekto s kocikom( tatino, babka...) ale ak plac neprestava ani po 10metroch tak automaticky spiatocka a domov...malu dokojim a pritom zaspi. Ked je vyspata, mozme ist von aj na 4 hodinky
Je uplne jedno,ci bola v hlbokom alebo v sportovom- mame 3oj kombinaciu...

maculienka123
13. apr 2011

ahojte

mam ten isty problem,este ked bol vo vanicke ako tak sa dal uspat a vydrzal tam ale tiez uz ked bol skoror pol rocny,uz sa to vobec s nim nedalo,tak som si myslela,ze sportova verzia,to bude vyriesene.prd velky.maly bude mat 8 mesiacov,sedi si sam od pol roka a pomaly sa vstavia na nozicky ale v kociku ani za svet nechce byt.standartne vyjdeme von kazdy den,este prvu pol hodinku pozera,pri stasti aj zaspi v sediacej polohe,to strasne musim opatrne ho dat do lahu aby sa nezobudil,lebo to uz je pre neho totalny zabijak,ked ma lezat,takze maximalne pol hodinka hodinka,ze tam vydzri a akonahloe sa zobudi,hned rev,tak rychlo ho dam akoze sediet ale to uz nepomaha,ani hracky,cajik pomoze,ze ho cely vypije ale potom zas rev.no a to uz potom chodime na rukach a tlacim kocik,uz ho do kocika viac nedostanem.prideme domov a maly je strasne rad.uz cez 9kg,nevladzem ho nosit.strasne rada chodim von s kamoskami kocikovat ale vzdy musim odist domov,lebo nosit ho na rukach to sa jednoducho neda.ked chcem nieco ist kupit,mam to naplanovane na tu jendu hodinu aby som to rychlo postihala,tak na pokec s kamoskami ni neostava cas.je to fakt o nicom a vsetky kamosky co mam,deti nemaju problem byt v kociku,to len moj ma problem.strasne ho lubim,len neviem ako to bude dalej,doma sediet to ma strasne nebavi ale ako tu citam asi su to take deti,co nemaju radi kociare a s tym nic nenarobim asi.

kago
17. máj 2011

tak aj ja mam ten isty problem.uz od 3 mesiacov nechcela byt velmi v kociku,este ked bola unavena,tak si polhodku pospala a potom spustila.teraz ju ale nechavam spinkat doma v postielke,lebo mi potom nechcela spavat v posteli a skoncilo sa to tym,ze v kociku uz nechce byt vobec.niekedy sa jej podari 20 min.tak mam kolkanku stale po ruke .som si myslela,ze ked pojde do sportaka tak ju to prejde ale figu.uz ma 6,5 mesiaca a je dost tazka a pekne ma z toho nosenia boli chrbat.najhorsie je to s nakupmi.takze vacsinou to skonci tak,ze ona je na mne a ja tlacim prazdny kocik iba preto,aby som som nemusela tahat nakup v rukach.esta sama nesedi,tak je len troska vyvysena a stale verim,ze ju to prejde,ale potom co som si tu precitala sa s tym asi budem musiet zmierit.uz aby behala...

fixska
18. máj 2011

ahojte,tak sa pridavam k vam.mala ma 4 mesiace a presne viem o com tu pisete.dlho sa zamyslam ze cim to moze byt.prichadza to totiz v obdobi kedy si deti zacnu uz seba uvedomovat.co je ale uplne na nervy ked clovek nemoze vyjst von.mna konkretne ten jej plac dost mrzi.taktiez mala nechce cumel,takze utisit ju vonku je dost narocne.neviem ci je to interierove dieta🙂asi teda coskoro vytiahnem sportovy kocik,alebo pojdem kupit nejaky iny,proste nieco sa musi zmenit...ak mate niekto nejaku radu sem s nou🙂nie som ale zastanca vyplakavania a ani tie nosice ma nejak za srdce neberu...

domeli
18. máj 2011

@fixska odporúčam vyskúšať šatku - možno si ju zamiluje nielen maličká, ale aj Ty 🙂

fixska
18. máj 2011

ma byt teraz v ba nejaky veltrh ohladom takychto veci tento vikend tak to tam asi pojdem omrknut...

katarina.banska
18. máj 2011

ani moja mala nechce byt v kociku a to ma uz rok, aj ked bola mensia bolo to to iste. vydrzala nam tak max pol hodinku kludna 🙂 , myslela som, ze ked bude uz sedkat tak sa to zlepsi, no nestalo sa. vymenili sme uz aj sportak za golfac, no ani v nom nechce byt dlhsie....
ja som pocula, ze deticky, ktore sa naucia na satku, tak potom ich uz vobec nedostanete do kocika....... tak neviem....

strapanik
18. máj 2011

Ked bola moja mala este malicka, tak mi spavala takmer vylucne iba v kociku, to som bola vonku hodiny a hodiny. Prekocikovala a poriadne mrzla som celu zimu. Vacsinou mi zaspala akonahle som vysla von. Ale ak sa mi nahodou na prechdze prebudila, tak spustila totalny rev a s krikom sme dreli domov. Potom mi uz nechcela v kociku spavat, tak bol len plac a plac. Teraz ma 8,5 mesiacov, vonku vydrzime max hodinu. Musim ho mat otoceny v smere jazdy, aby ma nevidela. Akonahle ma totiz zbada, tak spusti krik a musim ju brat na ruky. Mam pripraveny cely arzenal kadejakych hraciek aj nehraciek (napr. zlavove karticky do obchodov, balik vreckoviek a pod.). Celkom rada chodi do Billy, lebo tam je vela farieb, len nemozeme tam byt dlho. A hlavne nesmieme cakat v rade pri pokladni. A este ma rada, ked jej dam do ruk sacok s rozkami. Ale aj tak ju casto nosim na rukach a zavidim maickam, ktore si sadnu na lavicku, prihovaraju sa svojim babatkam a tie tam spokojne lezia / sedia. A este bonus navyse - samozrejme nikto mi ju nechce ist kocikovat, lebo sa vsetci boja, ze sa rozplace.

katy1979
18. máj 2011

@fixska tak ked ti to uz bude srdce trhat a aj ruky tak zmenis nazor na nosice a zistis ze zivot je s nimi ovela krajsi.

podla mna to zavisi konkretne od daneho dietata ci budu chciet byt v kociku alebo nie a je jedno ci su satkove alebo nie.
pri prvom zacal byt klud po tom roku teda ked zacal chodit.
u druheho je to ovela lepsie ako to bolo v zime ale stale to nie je ono

janka108
18. máj 2011

@fixska hlavne je zivot s nosicmi/satkami ovela jednoduchsi..dieta je kludne,ze je pri mame a ty mas dve volne ruky, co urcite ocenis doma a vonku bude spinkat alebo spokojne sa obzerat dookola..a hned zistis, ze vobec nemas interierove dieta🙂 my sme to mali v obdobi 4mesiacov podobne. na sedenie v sportaku je este priskoro a zase len lezat v hlbokom kociku , pozerajuc na oblohu alebo nejaku skakajucu hracku je celkom nuda v porovnani s tym, co vsetko moze sledovat ked sa nosi 😉