Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

p.j.jacky
12. júl 2011

Ahojte kocky.Tak sa k vam pridavam.Ani moja 7tt Adelka sa nechce vozit v kociku.Len ked ju uspim na rukach a potom vlozim do kocika,tak tam chvilku vydrzi.Niekedy to je 10 minut a niekedy 2hodiny...1x sa stalo ze sa kocikovala cely den s prestavkami na prebalenie a papku.Uz si neviem rady ako ju na kocik naucit.Nikam sa mi snou neda ist.
kamosky veselo vozia a my trcime doma! 😠 Paci sa jej v klokanke,ale cez take horucavy ked na nu svieti slniecko,snou ist von nemozem ☹ objednala som este baby satku....tak uvidim.
Mama mi nadava ze som kupila zly kocik(x lander- brick) a natahujem ju na rukach a v klokanke a muz ze je rozmaznana.....
Niekedy mi vydrzi sa vozit vo vajicku,tak hodinku.
je to na nervy ist snou do obchodu,alebo len tak na prechadzku.Ludia na mna pozeraju,ze tlacim kocik a mala na rukach...:"a co ty prosim ta take male natahujes ako macku?daj ju do kocika,chuda!"
To ma ide roztrhnut.Uz som niekedy s nervami na dne! ☹

veroveronika
12. júl 2011

@p.j.jacky tak toto poznam, ja uz som uplne rezignovala a vonku jednoducho nechodime, aky to ma vyznam chodit von na 10 minut, ze jo 😨
ja ked dam malu do kocika, tak vrieska, az kym ju z neho nevyberiem,,no hadam sa to raz zlepsi 😀

katy1979
12. júl 2011

baby sucitim s vami a milujem tie reci ze to mas zato ze si ho hned brala na ruky a nedaju si vysvetlit ze velakrat si poreval v kociku a bol schopny zjapat cez cele mesto. vtedy som ho ani vybrat nemohla lebo bola svinsky zimaa prsalo. starsí mi v tom roku uz ako tak vydrzal v kociku s tymto krpcom je to striedavo oblacno tak cakam kedy ho to prejde.

buburka
13. júl 2011

@p.j.jacky uplne s tebou suhlasim a viem ako sa citis. Ja tiez neznasam tie pohlady ludi, ked mam maleho v kociku a reve....a kukaju na mna ze "krava rob s nim nieco"..tak sa neodvazim dalej ako okolo domu, ze ked reve tak trielime domov. Zas ja nezvladam ho vybrat na ruky a este aj tlacit kocik...a nie je to v znacke kocika...my mame tiez myslim si kvalitny kocik (cam cortina tris) a ma polohovatelnu opierku aj zabudovanu moskytieru aj neviem co vsetko a on nie a nie tam byt 😒 najviac ma dorazilo ked zacal minule moj otec mudrovat, ze ako ho mam ucit na kocit a nie furt len na rukach..a ze ako tak dakde pojdem, ked ho nenaucim a podobne....no ale mam ho nechat vrieskat v kociari nasilu? a este k tomu v tom teple hnusnom??? Tak radsej doma budem sediet....este ze ta autosedacka je u nas taka vdacna 😀
Dnes vecer skusime dat maleho do sportiaka, ci sa mu tam nebude pacit viac...a dam ho do smeru jazdy, kedze aj v autosedacke zaspi len tak ked ho vozim v smere a nie protismere jazdy...da sa nam sporiak pekne polohovat..myslim chrbatik...tak skusime...DRZTE pALCE!!!!! 😀

p.j.jacky
13. júl 2011

Caute kocky.Tak sme prisli z nakupov a uplne vynervovana.Malu som mala v klokanke,vsetko ok.Ale v OD Max bola silna klimatizacia,tak som ju supla muzovy ,nech snou caka vonku...no to vam bol rev..ani za nic snim.Tak som nic nekupila....nestihla som.Vcera sme boli vonku a vo vajicku sa jej celkom pacilo,ale len za jazdy...tak aspon nieco.Dnes pojdeme tiez s vajcom a uvidime aky uspech to bude.Ked ta moja babmbula uz bezomna nechce byt ani na chvilku....

veroveronika
13. júl 2011

no my sme boli vcera vonku cca 20 minut, z toho asi 15 minut na rukach,,marna snaha ☹

buburka
14. júl 2011

Baby!!! Dala som maleho do sportaku...co ked....a v smere jazdy....vonku sme nesli, lebo je horuco, to az podvecer...ale pokocikala som doma....a vysledok???? (vid foto) Drzte nam palce ked pojdeme podvecer von...nech je to rovnake....prosiiiiim 😔

p.j.jacky
18. júl 2011

@buburka jeee super,ako dopadla vychadzka???Uzili ste si to??? Aj my sme vyskusali sportacik a tiez sa tam nasej babulke paci.Len mne vadi ze pocas kocikovania na nu nevidim,lebo mne sa da dat sportak len vo smere jazdy.Tak chcem kupit iny sportak 😖 😀

buburka
18. júl 2011

@p.j.jacky Nebolo to bohvie co (ta vychadzka) ale zda sa mi, ze lepsie ako vo vanicke. Nam sa da dat sportak v oboch smeroch, ale malemu vyhovuje prave to, ze je v smere jazdy a vidi ako ideme a nie mna ako nanho pozeram 😀 V strieske ma priesvitnu cast, takze nanho vidim aj tak, takze je to v pohode aj v smere jazdy.

p.j.jacky
31. júl 2011

Ahojky @buburka ,u nas nastal velky prevrat ako sme dovrsili 2mesiace.Malicka sa vozi v kociku a dokonca ju v nom aj doma uspavam.Ale ked sa vybuva byt v nom nadalej nechce...Ale uz mozme chodit von s kamoskami a kocikovat sa.Vzdy po papani cca 45min ju to berie na spanie ,tak snou rychlo do kocika a von.
Ale nastal nam iny problem.Stale vo spanku,kym zaspi vecer a rano ked sa pomalicky budi rozhadzuje rucickami.Dokonca tuto noc ju jej rucicky tak vynervovali ze spustila ukrutny plac.Tak ju viazem do perinky.
Vy mate s malickym nejake pokroky?

buburka
31. júl 2011

@p.j.jacky Ahoj. Rozhadzovanie rucickami sme mali aj my cca vo vasom veku, ale potom to ustalo. Asi je to rozvojom nervovej sustavy. Ja som nerobila nic, len som maleho upokojila, ked sa zobudil a to bolo vsetko...ale uspavanie bolo na nervy...pamatam, ze zaspaval mi na rukach, pri com som mu jednou rukou pridrziavala rucicky, lebo ked som nechala na volno, tak sa furt capol po tvary a bolo po spanku 😒 Uz ked zaspal, tak bolo dobre, lebo to ma aj mal doteraz ruky rozhodene na dve strany 😀
Kocikovanie u nas je stale tabu....v sportovom som s nim nechodila velmi von, pretoze sa mi v nom zda byt naozaj este stale dost strateny...no a vanicka je utrpenie. Jedine v autosedacke pobudne, ked ideme na nakup tak sa vozi v nej...ale je dost dlhy uz teraz (65cm) tak sa zacinam obavat, co bude ked mu uz budu tak trcat nohy, ze ju budeme musiet vymenit za vacsiu 🙄
Uz sm zacala uvazovat aj nad kupou ineho kocika....kedze som uz zufalka ☹

angellinka
1. aug 2011

baby,a preco nevyskusate nosice?Nie vsetky deti akceptuju kociky,a podla mna je prirodzene,ked chcu byt pri mame 🙂 tam maju istotu,a hlavne su kludnejsie.Ja som mala pri obidvoch nosic,aj mam.A nie je nad spokojne dieta,a mamu 😉 vobec to netreba riesit,jednoducho je to tak,a treba to tak brat.Ja mam napr.ergo liliputti

salomuska
1. aug 2011

@angellinka tiez odporucam nosice, je mozne, ze sa tam vasim babetkam bude pacit viac ako v kociku. ja mam vsak horsi problem - ta moja posledne dva tyzdne spi v kociku tak 30 minut (aj v iducom samozrejme 😉 ), potom si este 10 minut obzera okolie az sa rozplace. No a nosic si neoblubila ani jeden!!! A to, podotykam, mame satku, manducu aj babyvak 🙄 Starsiu dceru som totizto zvykla casto nosit, lebo prvych 6 mesiacov takisto kocikovaniu na chut velmi neprisla (hm, zato neskor sa jej to zapacilo a ostalo jej to az doteraz 😎 ) Aj mladsiu by som kludne nosila, ale ked jej to znepaci, tak place a v nosici je to pomerne neprijemne. Inac je to kludne babo. Tak teraz poradte, ako mame chodit von, nutne to potrebujem aj kvoli starsej dcere.

angellinka
2. aug 2011

@salomuska tak to ti verim,ze potrebujete chodit von,hlavne vyvencit starsie dieta 😉 treba znovu vyskusat nosice,vaky,satky,ci mu niektore nesadne a treba dufat,ze ano.Neviem ci kojis,lebo by som vyskusala,ked sa zobudi vonku,znovu nakojit a potom bud polozit do kocika,alebo do satky 😉 aspon ja som to tak robila.drzim palce

modrofuzik11
2. aug 2011

mne kubko tiez nechce spavat v kociku. kupila som mu preto baby vak (popravde z anglicka, tu som nenasla taky, aky som chcela). a je to super. dam ho tam a do 5 minut spi. ja mam ruky volne a mozem sa hrat so sarou 🙂 som maximalne spokojna.

dibisd
2. aug 2011

nas maly drobcek tiez od 4 mesiacov odmietal pobyt v kociku, kym sa mu nechcelo spat. a kedze vonku spal rad len do tych 4 mesiacov, aj nam nastal problem, ako s nim travit cas na cerstvom vzduchu. Rozhodla som si kupit babysatku a je to pre nas vyhra - prechadzku celu prekuka, je uplne nadseny, ze vsetko vidi, ani raz v nej zatial nezaplakal, pricom v kociku preplakal skoro celu vychadzku, kym som si ho nezobrala na ruky - a tlacit kocik s dietatom na rukach, to proste neslo. Takze, ak Tvoj maly z klokanky vyrastol (my sme na tom rovnako), tak babysatku mozem len odporucat - v nej moze byt aj 3-rocne dieta 🙂
Okrem toho sme si este kupili aj kocik, na ktory je mozne primontovat aj autosedacku - a tak s malych chodime na nakupy. V autosedacke je vzdy rad, takze tiez nemame problem, ze by v obchode plakal.
je vsak pravda, ze ani jedna z tychto verzii nie je vhodna do horucav, takze von chodime az v neskorskych hodinach, kedy uz slnko tak silno nepecie. Ale mne to tiez viac vyhovuje, kedze sa silnemu slnku medzi 11-16. hod. vyhybam uz dlhodobo.

kamilka22
2. aug 2011

presne tak, treba kupit nosic, ci satku, Ja mam nosic Ergo -skvela vec, bez neho prevrieskal kazdu jednu prechadzku. Teraz uz chodi a je to bezec na dlhe trate, ale ked sa unavi tak casto putuje do nosica. Ma uz 12 kg, ale vdaka rozlozeniu hmotnosti to na chrbtici nijako necitim. Z klokanky som mala pocit ze umriem, ako ma bolel chrbat a plecia.

salomuska
2. aug 2011

uf, tak dnes som opat skusala na malej manducu a zda sa, ze by aj mohla byt 😅 akosi jej vyhovuje viac ako satka, tam je asi prilis na mna prilepena. manduca ale len v bdelom stave, ked sa jej chcelo spat, zacne plakat 😒 takze von bude asi kombinacia - kocik na spanok (30 minut) a potom sup do manducy? vyskusam 😎 vtipne je, ze pri starsej som to v obdobi tak medzi 8-12 mesiacom robievala presne naopak.

shawn7
5. aug 2011

Ahojte, po precitani vasich prispevkov rozmyslam ako sa mam citit. Na jednej strane som stastna, ze aj niekto iny ma problem s kocikovanim, no na druhej strane som nenasla navod ako ten problem riesit.
Mam mesačne bábo a strašne rada by som išla von, no malička vonku place. Ked mala 9 dni, tak sme skusili ist von okolo bloku, no asi po 5 minutach sme boli spat, lebo strasne plakala. Neskor sme to skusili znovu, ale vysledok bol rovnaky. Neviem ci sa jej nepaci kocik, alebo ci sa jej nepaci byt vonku, lebo aj na balkone pisti. Dnes sme ju skusali vozit v kociku po byte a vydrzala to asi 15 minut, potom zacala plakat....... citala som o babyvakoch, satkach, mandukach......ja nie som satkovy typ a celkom sa aj bojim kupit manduku.....aby som malej neposkodila chrbat.
okrem toho, pisete ze deti nakojite a zaspavaju vam na rukach...... moje dieta sa po kojeni dudluje na prsniku. skusam jej davat cumel, no skoro vzdy mi ho vypluje. obdivujem a ticho yavidim maminam, ktore nakoja dieta, daju ho do kocika a dieta sladko zaspi aspon hodinovym spankom. Ja som zavreta doma a uz mi z toho zacina prepinat, a to mame len mesiac

salomuska
5. aug 2011

@shawn7 neboj sa, ono sa to zmeni skor ci neskor a najdes si system a sposob ako sa dostat von. ako ho ukladas na spanok vo vnutri? mozno by sa ti podobny system osvedcil aj vonku. napriklad ja som dnes dala malu do kocika zviazanu vo velkej satke a cuduj sa svete, spala hodinu a tristvrte. skusila som to takto, nakolko sa mi to osvedcilo doma. a po uspati som ju dokonca nemusela uz ani kocikovat, mohla som sa na ihrisku venovat starsej. treba aj dobre vystriehnut dobu, kedy ist von - mne sa osvedcuje ist vtedy, ked je babo unavene, ale nie este prilis pretazene (u nas je to tak po hodke bdenia). potom je cela veda o tom, ze niektore babetka sa radi natriasaju, ine nie...zavisi aj od terenu, starsia milovala zamkovu dlazbu, mladsej je to jedno. treba fakt skusat. no a dalsi faktor je vonkajsia teplota, vseobecne deti lepsie spia v kocikoch za chladneho pocasia.
Nosicov typu manduca, satka sa nemusis bat, ze by si im pokazila chrbatik, schulene boli aj v brusku, vystieraju sa postupne...no a polka sveta tak nosi a nosila deti...najlepsie ak by si si to vyskusala, a uvidis, ci sa malej bude pacit a ci ti to bude vyhovovat. povacsine sa deti takto radi nosia. moja starsia to milovala, ale mladsia nech robim co robim, stale v nosicoch nenasla zalubu.

revlimid
28. aug 2011

@shawn7 jeejda, ja som s malým už 6 mesiacov skoro, dudel striela na 2 metre, v kociku sa vspruzuje jak struna a huci na celu ulicu, neplace ale hučí jak das, katastrofa, jedine co chce je dindať na prsníku a to bez obmedzenia...dakedy presedime cele dni a predudlujemee, ae je inak strasný smejoško a to ma teší, verim este stale, ze zo mna zlezie hned jak sa mu to podarí a bude vediet sediet a hrat sa...a ja tak naivne dufam, ze možno golfac zaberie..

zuzana57
28. aug 2011

Ahoj, ako si tak citam, tak si citam, takmer ako u nas doma. Dcerka ma 1 rok a uspesne uz rok ignoruje vsetko v com musi byt priputana a sediet. KOcik, sportak, autosedacka ci vajicko, alebo uz velkacska, vysoka stolicka pri stole. Kocik nenavidi od narodenia, vrieskala ako novorodenec, vrieska aj teraz, myslesli sme si, ze pri hlbokom kociku ot bolo kvoli refluxu, vypolohovanie nepomohlo, nadej, ze sa nieco zmeni, ked prejdeme do sedenia , resp. pololahu v sportaku nam padla, sportovy kocik nic nevyriesil, vrieskala uplne rovnako. Spociatku sme ju skusali davat do satky...nula bodov, takze len na rukach, vsetky ostatne deti lezali, spali , sedeli v kociku, len my na rukach a tisic komentarov okolo... potom sme skusili babybjorn, ani ten moc nefungoval, len kratkodobo, a nasledne sa tam uz nezmestila a od 4. do 7. mesiaca sme kvoli nespravnemu drzaniu chrbatika nemali odporucane nosice, takze zas len na rukach. prenosili sme ju na rukach do 8. mesiaca. spala len doma na manzelskej posteli, v postielke ani nahodou. do asi 6. mesiaca sme ju uspali na rukach, potom sme opatrne nedychajuc ju polozili do kocika a vyrazila som na prechadzku, niekedy 15 minutovu, niekedy dokonca 90min., ale musela som chodit, bolo to "vyborne" od novembra do marca, ci prsalo, snezilo alebo bolo -11st. pod nulou..ale ak som chcela aby mala nejaky "rezim" a vyspala sa, tak som kracala..to boli nachodene kilometre, neexistovalo zastat, vzdy som na semafore a krizovatkach trpla, ze kedy sa zobudi po tom vsetkom obliekani. momentalne ak ma lepsi den odtoleruje sportak 15min. cestou na ihrisko, v horsom pripade tlacim prazdny kocik a dieta na rukach alebo v manduce. od 8. mesiaca mame manducu a je to najpouzivanejsia pomocka v nasej domacnosti, ani si neviem predstavit akoby sme bez nej fungovali. cca od 11.mesiaca sa to da tak, ze transport v manduce, ked zaspi, tak este asi 10min. nosim, potom sa mi vacsinou podari prelozit ju bez zobudenia do kocika, kde pospi do 60min. a potom hned von. u nas je pravidlo..ked si ma mama uz raz z kocika vybrala, nemas sancu ma tam dostat znova :D. jeden cas sa mi ale osvedcilo, ze sme mali take popruhy ako do hlbokej vanicky a dieta mi v sportaku stalo ako surikata a pozorovalo okolie, ale tolerancia nebola dlhsia ako 20min. pomaly uz cakam, ze mozeme sportak zrusit uplne, ale male nozicky este neuchodia nejake dlhe trate..tak nosim a nosim a uz ani nevnimam ze mala nema 5kg ale 11 🙂 drzim palce vsetkym trpezlivym maminka, ktore zle znasaju detsky rev v kockiu a nosia!

zuzana57
28. aug 2011

@shawn7 ahoj Shawn, v manduce by si nemala mat problem s chrbatikom, ked ju tam spravne ulozis a odsledujes, ci nie je zosunuta na nejaku stranu alebo inak "pokrcena, tak nemusis mat obavy, hoci nosice sa odporucaju az ked si babo dokaze udrzat chrbatik same vo vzpriamenej polohe. otazka je ci ti mala neplace kvoli refluxu, ak by to bolo tak, tak skus napolohovat vnutro kocika tak aby bola vo zvysenej polohe, hlavicku cca o 30st. vyssie ako zvysok tela, teda by to chcelo nejaky napr. molitanovy klin. ak nie si satkovy typ mozes prechodne skusit babyvak, neviaze sa to a celkom dlho sa to da vyuzit, bude to skor namahave pre teba. chapem ta ako sa citis, ale ako vidis nie si jedina. a je naozaj aj vela det, ktore sa napapaju a potom si dudluju a su neprelozitelne. chapem, ze ti rpepina z toho ze si doma, ak to zvladas skus sa prejst s malou na rukach okolo domu, ako bude reagovat a uvidis. skus rozne denne doby apripadne skus ist von ked bude hore, mozno vonku zaspi a polozis ju do kocika, alebo ked je bdela skus...neboj na vsetko system najdes. inak ak mas obavy kupovat manducu, mozes skusit pozicovnu: http://eskrina.sk/269-pozicovna. drzim palce.

elienka
28. aug 2011

@shawn7 moja tiež nie je dudlíkové dieťa, stále to však trénujeme a postupne sa začína dariť, a to má skoro 4 mesiace. Skúsila som všetko, nakoniec zabrala kombinácia tie klasické komunistické hrkacie dudlíky a kvapka sab simplexu na to aby ju zaujal, teraz toleruje aj avent dudlík, ale len chvílku.
Kočíková moc nie je, lebo som si ju naučila na manducu - super pomôcka, najlepšia investícia pri mojej malej, môžem si chodiť kade chcem a nie som odkázaná na cesty pre kočík. No a teraz ju učím na kočík, aj si tam poplakala, ale to bol plač z jedu nie že jej naozaj niečo je, aj po meste som chodila "s muzikou", nakoniec som vyhrala ja a teraz kočík toleruje aj si tam pospí. No a inak keď bola úplne malá, tak jej vadilo to hrkanie po cestách, skutočne dobre zaspala až som ju prestala voziť.

stvura
29. aug 2011

@shawn7 osobne by som svoje dieta netrapila. Nezavid, je aj horsie. Ja mam obe deti rovnake, ako pises, pod kopirakom. Ledva jedno skoncilo, druhe zacalo. Obe plne dojcene deti, bez dudla, cumlikovych flasiek, najidealnejsie na prse. Maly mi asi do troch mesiacov spaval, ukludnoval sa, hral sa, dudloval len na prse a som tu. Takze pohoda, urcite to zvladnes. To ze dieta nema rado kocik ...pohoda, kupis si ergo nosic alebo manducu. Na mna sa v meste {hoci nie je male} vsetci pred troma rokmi pozerali divne ze maleho nosim, no teraz je to IN a kludne si mozes vyjst s dietatkom von a budes trendova mamina. Do ergo nosica existuje vlozka pre male dietatka, takze chrbitcu mu urcite nepokazis, skor pokazis sebe ak ho budes neustale nosit na rukach. Okolo roka, roka a pol sa to zlepsi, mozno ti dietatko bude dokonca v kociku sediet bez reptania a ak budes mat velke stastie, tak aj spat {ja to stastie nemam, mala ma za par dni 11 mesiacov a v kociku ani len oka nezazmuri co ako je unavena, toleruje v nom len cestu do mesta a spat, na dlhsiu trasu ergo nosic}. S dudlom dieta netrap, ked ho nechce, nedavaj. Neskor nebudes mat problem oducat...placuce soplave dieta s dudlom...no brr..otras {som odporca dudlov, je mi z nich na vracanie}.

strapanik
29. aug 2011

Cafte, tiez mam podobne dieta (1 rok) a zijem a lubim ju najviac na svete. 😀 Plne dojcena (doteraz), ziadne cumliky, flase, ani jedlo. Ako malicka mi spavala len v kociku, cez jesen a zimu som nachodila neskutocne kilometre, aj pri -12st. pod nulou, v dazdi a snehu. Po polroku mi zrazu v kociku nezaspala, ale ani neobsedela. Tak som ju nosila s krikom na rukach a tlacila prazdny kocik. Postupne sa naucila aj vydrzat v kociku, najpr 10-15 min., potom bol rekord hodina. Teraz viem, ze ju po max. 30 min musim vybrat, pohrame sa a mozme opat kusok prejst. Ale kazdu chvilu zacne behat, tak to bude jednoduchsie. Manducu mi netolerovala, nema rada polohu, ked je tvarickou ku mne. Aj ked ju mam na rukach, tak sa zvrtne v pase, aby bola tvarickou dopredu, vystre ruku a ukazuje, kam ideme. Este ani raz nezaspala sama v postielke, zaspava vylucne pri kojeni. Prsnik je pre nu vsetko, ine jedlo odmieta. Takze v roku je plne kojena. kedze je uz velka a neobsedi ani chvilocku, tak ma velku spotrebu energie, cize je na prse takmer stale.
Poznamky okolia ignorujeme, vieme svoje. Takze baby nezufajte, da sa to vydrzat. Aj napriek vsetkemu je to nas velky smejko, kazdy den sa cudujeme, ake robi pokroky a aka je uzasna.

p.j.jacky
29. aug 2011

Ahojte kocky,prinasam o nas novinky.Tak my po dovrseni 2ch mesiacoch sa kocikujeme.Ale musela som urobit v kociku upravy.Mozno to pomoze aj vam.Vystlala som vanicku dekou,dala pod hlavicku jemny vankusik.Adelka vidi von s kocika a cusi v nom.Dokonca sa aj doma uspavame v kociku.Niekedy ma este dni ze ked sa vyspi tak v nom nechce byt.
Potom nam zacala protestovat v postielke.Tak sme to vyriesili tak,ze sme dali jednu stranu sprusli dole,postielku sme prisunuli k posteli hned vedla mna a tak ma pocit ze spi somnou v posteli lebo na seba vidime,a mozeme sa dotykat.

erika5025
23. sep 2011

ahojte maminky,ako citam tak niesom sama co ma podobny problem.moja mala odmieta kocik asi od 4mesacia dovtedy v nom spinkala len co sme vysli s bytu aj ked sa zobudila tak pekne lezkala takze sme mohli chodit na dlhsie prechadzky,ale v 4mesiaci zacala plackat tak som uz vyskusala sportovy no bohuzial ani to nepomohlo...teraz ma 7mesiacov a tvrva to stale,takze chodime len na kratke prechadzky aj to s babkou jedna nosi mali a druha tlaci kocik.akurat som jej zacala davat kukuricne chrumky takze aspon nachvilku ju zabavim.

deniskateniska
23. sep 2011

@erika5025 skoro kazde dieta ma taky problem no nas neobsedel od 4 mesiacov sedel aj ked ma vela maminiek neviem preco za to odsudzovalo ked sedel sam, no a nas neobsedel ani doma tak som ho musela z miesta na miesto premiestnovat aby sa zabavil a neviem ani kedy to preslo tiez len na kratke prestavky a inak v kociku nechcel ani zaspat a ked sa zobudil automaticky musel ist na ruky bo by jacal ako tur.. a preslo to teraz vydrzi ale max polhodku aj to s tycinkami alebo chrumkami 🙂 no asi musi z toh vyrast, ja som vzdy obdivovala ked sme sa stretli s kamoskou v meste a maly jej sedel 2 hodky v kociku a moj nic... a ze tak jej presedel aj cely den 🙂

deniskateniska
23. sep 2011

@p.j.jacky ja som videla kocik normalne co mamika babatku polohovala tu vanicku tak ako pises ze videlo vonku som len cumela ze co uz nevymyslia za kociky 😉 🙂