Nechce odgrgávať. Čo s tým?

silvikaa
11. mar 2008

Ahojte, neviete mi niekto poradit - maly sa narodil pred 9 dnami a absolutne nechce odgrgavat. mozem sa snazit aj pol hodinu. vzdy ho ulozim spinkat na bok, ale aj vtedy maaaalokedy vygrcne. je to v poriadku?su deti co neodgrgavaju?

martinaema
11. mar 2008

silvika, mne dcera grgla tak raz za týždeň, ak ti do 10 min. negrgne, vôbec nevadí. A kojíš? Možno pri papaní nezhltne toľko vzduchu

silvikaa
autor
11. mar 2008

martinaema -kojim cca kazde 3 hodiny. tak myslis, ze je to ok? bojim sa len kvoli tomu, ze maly strasne vrti a dviha hlavicku - od narodenia. a ked ho dam spinkat nabok, aj tak da sem tam hlavicku rovno. bojim sa, ze ak by predsa vygrcol, aby sa nezacal dusit. tvoja mala ako spinkavala?

wienika
11. mar 2008

silvi, ani mne moja vibec negrgala, iba obcas cez den..v noci vobec...myslim, ze ked kojis, tak vtedy niektore deti negrgaju..aspon tak som niekde citala...dnes uz nekojim a tiez mi negrga....najprv som sa bala, ze aby sa v noci nezadusila, ale s angel care som kludnejsia.....

maruskak
11. mar 2008

silvikaa, moj maly ma jeden mesiac, zatial ho kojim a sem tam mu dam napit trocha vodicky (Lucka) par kvapiek (odporucala lekarka) a tiez ma dni, kedy sa mu "chce" a "nechce" grgnut. Dost hltavo papka.V nemocnici bolo to iste.teraz som to odsledovala a tiez v noci nechce velmi grgat, skor grgne cez den. Ked negrgne, davam ho nabok lahnut a niekedy mu aj z pusinky trocha vyjde a inokedy ked sa zobudni a vyberiem z postielky tak potom by si mala pocut to grganie! vtedy asi "pusti" vsetky grgania, ktore neboli v noci 🙂

pemar
11. mar 2008

silvikaa, mne mala na začiatku tiež nechcela grgať, aj keď dokina hovorila že kvôli refluxu by som sa mala snažiť aby si zakaždým odgrgla, že bude menej grckať. Ale časom, asi od mesiaca už grgá ako chlap po pive 😀 niekedy aj priamo na prsníku. Neviem či je to len lepšou technikou alebo to proste len lepšie ide. Tak možno časom.

V každom prípade nemyslím že s ňou musíš hodinu chodiť či si odgrgne, niekedy jednoducho ten vzduch v brušku nie je. A v noci aby si bola kľudnejšia jej môžeš trochu vyvýšiť matrac v postieľke, aj keby si grcla tak to nevdýchne. My v noci negrgáme, len sa napapáme a spíme ďalej, malá nezvykne grckať keď spí a pokojne dýcha.

zabka1003
11. mar 2008

Ani naša malá prvé dva mesiace vôbec nikdy neodgrgla..dávala som ju spať nabok, a máme pre istotu aj monitor dychu..
asi naozaj nehltá vzduch pri papaní..
skús ešte si ju položiť bruškom na seba ako pri "klokankovaní", naša tak začla odgrgávať..
myslím si však, že sa nemusím znepokojovať..

pappo
11. mar 2008

no nase deti najlepsie grgaju v sede, po jedle si ich dam na stehno posadim a pekne si odgrgnu a hlasno. nemyaslim ze grganie je len o hltani vzduchu skor je to preto aby im ta potrava presla dalej v traviacom trakte.
lebo ked som bola na sone pred operaciou, maly sa napapal a pytali sa kolko krat grgol prave kvoli mnozstvu potravy aze mu to nepreslo cez vratnika. takze grgat musa. a niektore deti grgaju tak ze si len vyfuknu alebo akoby vzdychnu, v nemocnoci ich nijak nedrzali iba ich dali na brusko na pol hodinku a tak si vraj odgrgnu na 100%. takze ak nestiham tak dam ich na brusko a potom prevratim alebo v noci ak si neodgrgne dostatocne na bok a monitor, jedina istota.

hedunecka
11. mar 2008

mne mala tiez malo kedy odgrgla ale vzdy zabralo ked som ju dala na brusko 😉 a potom som ju prestala hlavne v noci aby sa nezobudila a sme ok teraz si grgne tiez iba ked sa moooooooc napapa 😀 😀 😀 skor nahlce 😀

silvikaa
autor
11. mar 2008

Dakujem vam vsetkym za infosky, uz som kludnejsia. vidim, ze nie som sama. ja som aj citala, ze niektore deticky proste nepotrebuju odgrgavat. tak skusim este vyvysit matrac, mame aj monitor dychu, tak snad je to ok 🙂
lebo fakt, prechadzat sa v noci pol hodinu, to nema zmysel 🙂
este raz vdaka

marcelka11
11. mar 2008

silvika, moja mala vobec negrgala asi prve dva mesiace. V porodnici ma sestricky nastrasili, ze sa moze zadusit, tak som tiez robila co sa dalo. Ale potom sa to naucila a teraz grga ako tatinko 😀 , aj ked v noci vobec, hned po papani spinka dalej. Citala som, ze ak si babo neodgrgne do minuty, je to v poriadku, nenahltalo sa vzduchu. Asi je lepšie davat spat na bok, mojej dcere sa to ale po case nepacilo a spinka na chrbatiku. Kazde babatko je ine. A este- znamej povedala lekarka, ze ak sa aj babatko nahlta vzduchu a neodgrgne, ze to vyjde inym otvorom.

iffka2002
11. mar 2008

moja tiez zacala grgat az v tretom mesiaci.. prislo to akosi samo, ziadne moje usilie nepomohlo, proste jedneho dna to zacalo samo.. vtedy prestala aj plakavat od bolesti bruska..

ivet100
11. mar 2008

moj maly tiez v noci negrga a to som sa az do nedavna snazila s nim stale prechadzat a hladkat ho po chrbatiku, aby si odgrgol,ale uz som to vzdala, lebo nemalo zmysel sa pol hodinu prechadzat, zbytocne sa v noci len prebudil a rozrusil. Cez den si vacsinou odgrgne, ale je pravda, ze ked mam cas tak ho nosim a niekedy si grgne aj po 15 minutach, alebo ak bolo spominane, ked si negrgne hned po papani, tak ked ho dvihnem ak sa vyspinka z postielky, tak grgne az potom, mne grgne niekedy tiez priamo na prsniku a niekedy pri kojeni sa mi zacne odtahovat od prsnika a jedovat sa, tak vtedy ho zdvihnem a vie si poriadne odgrgnut a potom pokracujeme v kojeni a je kludnejsi a neodtahuje sa od prsnika.

alami
11. mar 2008

ani mne na začiatku nejak moc neodgrgával, zato teraz by si ho nechcela počuť 😉
len ho drž zdvihnutého, alebo ležato na ruke - ako lietadielko, alebo polož na bruško(pod dohľadom) a keď dlho nič, tak nechaj tak. Ale na druhý raz sa znova snaž. Keď nemá čo, neodgrgne, keď bude mať čo, tak ti odgrgne 🙂

kenan
11. mar 2008

moj maly si neodgrgne ,jak nahle pri kojeni zaspi 😖 a v noci uz vobec nie....na zaciatku som sa tym velmi trapila, lebo som mala strach aby si negrgol, ci negrcol, ked ho polozim a ja si to nevsimnem......ale zacala som ho potom davat na brusko a sem -tam to aj pomohlo a grgol si.
no badam, ze ked sa v noci velmi napapa a neodgrgne, tak ma vzdy nad ranom hrozne krce v brusku.tak mu davam na noc kvapky SAB-Simplex 😉 pomaha

andy75
11. mar 2008

ani moja mala zo zaciatku neodrgavala. Potom mi poradila detska sestra,aby som pri kojeni pod malu polozila vankus,aby bola na sikmo /kojila som vacsinou po leziacky/ a potom aby som ju chvilu ponosila,ak si neodrgne,tak ju polozit lezat a po chvilke znova nadvihnut. Musim povedat,ze potom sa to zlepsilo,ak si neodrgla hned ,tak po chvilke lezania to uz slo 🙂

letuskah
12. mar 2008

silvi ani kubko prvy mesiac negrgal, v porodnici vobec a doma ozaj len obcas, teraz grga po kazdom papani ako riadne prasiatko ale ked mi tvrdo zaspi pri prsniku tak negrga, neriesila som to lebo nemal ine problemy
ako pisse andy ja som casom prisla na to ze ked ho polozim a po chvilku zdvihnem tak si odgrgne

kisska
12. mar 2008

Ahojte, som rada, ze uz je tu tato tema, lebo my sice mame len par dni, ale tiez velmi negrgame... ale zato prdkame o sto milych dvesto, takze dufam, ze je vsetko ok...

zuzitka
12. mar 2008

ahoj, ja som to robila tak, ze ked mi samko negrgol, tak som ho chvilu polozila do postielky a zase dvihla na ruky a potom si odgrgol.
ked bol vacsi a neodgrgol si, v noci sa zobudil so strasnym placom, nevedela som ho utisit, natriasala som ho, prvykrat som sa zlakla ze preco tak strasne place a len sa po mne valal a plakal a plakal...... aj polhodinu vkuse..... a zrazu si len trosicku grgol.... a bol klud a spal akoby sa nic nestalo 🙂

takze viem, ze nesmie ist spat, pokym si riadne neodgrgne 😉

danuska24
12. mar 2008

ahojte. moja mala niekedy tak pahltne taha ze si odgrgne este pri prsniku. my grgame väcsionou 3-4 x, este sa mi nestalo ze si odgrgla len raz. zdvihnem ju hore tak ze jej hlavicka troska visi cez moje plece a vtedy zarucene odgrne, aj ked musime pochodit aspon takych 10 minut. cez den ju davam zaspavat na brusko (tak po 1/2 hod-hodinke ju otocim) - keby bolo este treba grngut a v noci to mame v pohode, lebo uz spinkame celu noc a ak nahodou papame tak potom zaspava na mne na brusku.

danuska24
12. mar 2008

alebo este ked je v postielke uz otocena na chrbatiku a mrvi sa tak ju vezmem na ruky - grgne a spinka dalej.

ivet100
12. mar 2008

danuska24 ako sa vam podarilo spinkat celu noc? daj tip! ja musim Tobiaska krmit kazde 2 hodinky, je ako naprogramovany.Ide spat teraz okolo pol siedmej, potom kojim o 10 hod. a potom zacina krmenie kazde 2 hodiny a potom este niekedy behanie po byte po 15 minutach, aby si odgrgol

prasiatko30
12. mar 2008

moja dcera tiez nebola z tych co by bohvieako grgala - ale ja mne zase povedali ze kojene deti moc negrgaju. ale tiez som ju pre istotu aspon tie prve mesiace polohovala na boku 🙂

danuska24
13. mar 2008

ivetka netusim. papame okolo 20.00 a niekedy este o 22-23 a vstava okolo 5-6 kedy ako. minule mi spinkala od 21. - 8,30- nechapem....

zrzulka
16. mar 2008

a ako to je ked babo hned po papani zaspi??? ja ju vtedy nebudim nech si odgrgne lebo som si vsimla ze ked to potrebuje tak ona sa prebudi a v noci kedze spava s nami tak ju nedavam odgrgnut vobec, pretoze ani neviem kedy sa napapa kedze ja spim🙂 moze to mat suvis s grckanim??

danuska24
16. mar 2008

mne tiez niekedy mala pri kojeni zaspi, ale ked ju dam do postielky väcsinou sa do 5 minut preberie-je jej tazko na brusku - tak davam grgat.

silvikaa
autor
17. mar 2008

noooo...precitala som vsetky vase rady, niektore som uz aj praktikovala, ale moc to nepomaha. skusala som dat maleho po kojeni rovno polezkat a potom som ho dvihla, ale ani vtedy moc casto neodgrgne, takmer nikdy. ja ho davam spinkat na bok, alebo na brusko a obcas spi hned , ani nevygrcne a sem tam vygrcne, ale malo. ak sa hmyri v postielke, tak viem, ze asi sa mu chce grgnut, tak ho dvihnem a skusam este raz - ale nie je to moc casto 🙂
....no budem skusat dalej, 🙂))

elize
22. mar 2008

silvikaa ja si myslim, ze sa babatka musia odgrgnut "naucit". Nas drobec tiez negrgal, tak do 1,5 mesiaca vobec. Potom zacal grgat tak, ze sa pri tom straaasne natahoval a mal taky sustredeny a utrapeny vyraz zaroven. Teraz grga ako stary chlap po dvoch "dvanastkach" 😀
Inac my sme nas strach z ugrcnutia riesili kupou monitora dychu. Od kedy ho mame spime s manzelom ovela kludnejsie 😉

sasiki
23. mar 2008

Ahoj, mne moja Saška negrgla niekoľko týžďov od pôrodu, tiež som ju uložila vždy nabok, aby sa nezadusila keby čosi, aj keď som sa bála. Ale vždy po kojení som ju podržala, nech si skúsi odgrgnúť a prišlo to až neskôr.

zuzana76
23. mar 2008

ani my sme negrgali najskor, zacal asi tak , ked mal mesiac, dokonca aj dost vracal, pokial sa nenaucil grgat, boli sme aj v nemocnici, ja som sa tiez bala, ze v spanku moze trochu vygrcnut a zacat sa dusit, tak sme kupili Monitor dychu Nanny, davaj ho aj nadalej na bok, ak mas moznost kup ten monitor dychu, stoji do 4 000 sk, davaj ho vela na brusko , aj po papani, my sme si napr. najskor nechceli odgrgavat na pleci, ale len na brusku, teraz uz je to velky chlap a grgne si takmer zakazdym. Na to brusko vsak opatrne, ak by vracal, tak ho nedavaj do takej polohy odgrgnut si.

zrzuska
23. mar 2008

aj nasa mala si dakedy nemoze odgrgnut. na zaciatku vobec negrgala a potom vela vygrcla. teraz uz celkom dobre grga. ale dakedy zaspi na pleci, tak ju tiez ulozim tak na bok spat a za chvilu uz kopka a ked ju zodvihnem tak grgne. ale v noci niekedy to musim robit castejsie. ked sa hnevka a fakt sa jej neda grgnut tak som ju vcera skusila dat na brusko, tak grgla a trosku vygrcla. ale tiez sa ju bojim davat na brusko aby vsetko neslo von.