Nechce piť iné tekutiny okrem materského mlieka

sorbik
30. dec 2007

Ahojte vsetky!

My mame problem.........mala ma takmer sedem mesiacov, stale dojcim, na obed uz papame aj prikrm (masko so zeleninou), na olovrant obcas nejake ovocne pyre a vecer trochu kasicky....v podstate nam to ide pekne 🙂 problem je ale v tom, ze okrem MM nechce mrnus vypit ziadnu inu tekutinu - ani caj, ani ovocnu stavu, ani prevarenu vodu - skusala som vselijako, cez flasku, z poharika, z lyzicky - dostanem do nej maximalne par hltov - neviem ju nijako presvedcit. To co vykaka je potom tuhe a poriadne sa musi usilovat, aby vsetko vytlacila - same tuhe bobceky......Nemate skusenosti? Starsi syn mi v pohode vypil za den aj 2 dcl caju alebo vody, tak som teraz z toho mimo a neviem ci je to normalne.......Dakujem za rady 😉

janka196
4. jan 2008

ahojky adulator, takze na veceru davas malej zeleninku? a na obed tiez?

andy.a
4. jan 2008

mne malá včera zjedla 80 kaše asi tak o 17.hod..ale to bol boj.. ☹
zatvorí ústočká a hotovo.. 😀

adulator
4. jan 2008

janka hej,na desiatu ovocie,obed zeleninka,olovrant ovoci alebo presindávka Hipp(Hamánek )so sušienkou a na večeru zeleninka 🙂 vodu alebo čaj striekačkou a ešte medzi tým kojím 🙂 ale najhoršie sú noci 😀 😀

andy.a
4. jan 2008

adulator,také noci mám skoro denne,čo sa týka toho spania/nespania a kojenia.. 😀

vyzerám asi takto.. 🙄
kruhy a opuchy pod očami.. ☹

andy.a
4. jan 2008

adulator,nie je to veľa 4 príkrmy denne u polročného kojeného dieťaťa?? 😕

a už sušienka?? 😕

adulator
4. jan 2008

a to slečna spáva s nami a ja s rozopnutým pyžamom 😀 😀

janka196
4. jan 2008

adulator ........ ufff to mas riadneho papkaca. ja tej mojej davam zatial iba na obed zeleninku. uz sa chystam jej dat aj s maskom. minule som skusala aj vyzivku ale ste mali vidiet tie tvaricky jake namna hadzala 🤐
andy pridavam sa do klubu nespiacich matiek 😀 😀

andy.a
4. jan 2008

janka a adulator,neprídete pozrieť tiež medzi júnovčatá 2007 II.?? 😅

veď máte obe detičky narodeneé v júni,nie?? 🙂

adulator
4. jan 2008

andy ona toho moc nezje z tých príkrmov,a sušienky má pre deti od 6m 🙂 tak mi to poradila dokina 🙂

andy.a
4. jan 2008

adulator,tak to ťa obdivujem,4x denne krmiť tuhou stravou.. 😅 dávaš Ninke lyžičkou?? 😉

a malý bol aký papkáč ako bábo??

môj syn tiež hrozný..a stále má problémy s papaním..a tiež nespával.. 😒 😀

janka196
4. jan 2008

andy rada pridem aspon daco poradite 😉 . inak ja krmim malu na obed lyzickou a papa velmi pekne tak aspon to je dobre. a zatial sme ani nemali problem so ziadnou zeleninkou

adulator
4. jan 2008

andy hej lyžičkou ,museli sme začať takto,lebo moc nepriberala a um nechcela a teraz má 6500g,čo sa dokine zdalo málo 😀 ešte aj pri tom prvom očkovaní sme museli čakať asi 3 týždne kým bude mať 5 kg a chodiť na preváženie 😀
a martina som kojila len 7 týž. a v ninkinom veku mal 8kg 😀 😀

andy.a
4. jan 2008

adulator,my máme niečo vyše 7 kg..a Aďo mal v tomto veku okolo 9 kg.. 😉
dostával odsaté MM vo fľaši a Nutrilon,od 6 mesiacov len Nutrilon.. 😉

sranda,že každé dieťa je iné-u nás čo sa týka tej fľaše-tak malý len fľašu chcel,kojiť postupne úplne odmietal.. 😉

ale čo sa týka nespavosti a ostatného,dosť sú si podobní.. 😉

len sa modlím,aby aj malá nebola hyperaktívna.. 😀

hyperaktívne dievčatko,no amen-tma.. 😀 😕

sorbik
autor
4. jan 2008

...ako tak citam,tak my toho zjeme asi tiez dost 🙂 rano MM, desiata MM, obed - zeleninka + masko (plna miska) a zapijeme MM, olovrant - ovocne pyre, vecera - kasa s ovocnym pyre a druha vecera MM, v noci dvakrat MM 🙂 Mala mala pri 4250 g porodnu vahu a teraz ma cca 9 kg. Nezda sa mi ale tlsta, fakt 🙂 v polroku sme presne zdvojnasobili vahu.

andy.a,

ja som sa s tym plazenim pytala preto, lebo baby sa v cakarni u doktorky chvalili, ze ako sa ich polrocne deti uz plazia za hrackami 😨 . My tiez chvilku dokazeme sami sediet, pretocime sa, ale inak sa hrame s hrazdickou a hrackami na chrbte alebo na brusku.

andy.a
4. jan 2008

sorbik,Ivanke všetko dobré k dnešným "presne " siedmym mesiačikom.. 😵

my sme zdvojnásobili PH už dávno,mali sme to ľahšie,lebo malá vážila pri narodení 2780 g.. 😉

a Ivanka je teda veľká papkáčka.. 🙂 spapá hodne.. 🙂

..a ukáž sa ešte niekedy v tých júnovčatkách.. 😅

emjee
16. jan 2009

nimi22 • 1d • Dnes o 10:41
ahojte maminy, neviem ci ma este niekto taky problem, ale prosim o radu, maleho som kojila 6 mesiacov , teraz sme zacali s prikrmami ale tiez musim po nich kojit, nic ine totiz nechce, caj ani vodu flasku totalne odmieta, o noci to ani nehovorim ako casto pyta MM, poradi mi niekto???kojim kazde dve hodiny a uz som z toho zufala , chcela by som ho odnaucit aj od nocneho kojenia a cez den by som to tiez rada predlzila ten interval, dakujem za rady

nimi22 • 1d • Dnes o 10:51
som sa preklepla v nazve ,,,ako naucit dieta pit nieco ine ako MM??? pardon

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 11:13
nimi22 mat trpezlivost a stale ponukat, nie nutit. najlepsie je davat cistu vodu z poharika, resp. na lyzicke. ked dojcis, nie je dobre zavadzat cumlikovu flasu, moze to sposobit zmenu stylu sania a nasledne tebe bolesti pri dojceni.

mgurnak • 1d • Dnes o 13:07
nimi, my sme na tom tak isto ako ty...tiez sme zacali prikrmy a nic ine okrem MM nechce, j ked sa snazim mu niekedy dat cajik po lyzickach, ale nie je to bohvieako vela...a na flasu mozem zabudnut

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 13:09
baby ale v ich veku je toto prirodzene fakt sa to casom upravi, len netreba nasilne ale systematicky

certica • 2d • Dnes o 13:17
my tiez fungujeme na lyzickovej baze...zatial

stvura • 1d • Dnes o 13:27
No moj maly tiez nechce absolutne flasticku, tak pijeme vodu a obcas cajik z poharika...tak sa mu to paci viacej. Skus, mozno to bude i vase riesenie.

lenko • 1d • Dnes o 13:59
my sme na tom podobne, a to malý má už 9 mesiacov, horko ťažko za celý deň zje 200-250gr príkrmu. Zo začiatku plakal, tak asi mesiac zjedol iba pár lyžičiiek, nasilu som nedávala, iba postupne zvyšovala, pokiaľ neplakal. Prikrmujem ráno, a večer. Fľašu nepozná, len pohárik a vypije trošku čaju. V noci keď mu išli zuby tak aj 6x cecal, ukludňoval sa. Mlieka mám plno, aj zamrazené. Má 9,5kg, takže nepredpokladám, že by bol hladný, len potrebuje ma cítiť pri sebe.

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 14:04
u nas sa to s pitim tekutin zlepsilo az po roku, ked sa znizila intenzita dojcenia.

stav, ked idu babu zubky, je uplne vynimocny, vtedy klarka nejedla naozaj nic ine, okrem MM

inac pokial vase dieta dojcite na poziadanie, tekutiny mu chybat nebudu...MM tvori z 85% voda.

nimi22
16. jan 2009

ja davam malemu so striekackou cajik vtedy tak vypije pol deci 😀 , ale asi to spravim tak aby pil z poharika dufam ze to pojde, dakujem za rady maminy 😉

katka.m
16. jan 2009

Môj nechce veľmi piť ani teraz a to mal 10 mesiacov. Okrem toho, na fľašu zvyknutý je, pretože ja si MM len odsávam. Jediné, čo vypije, je asi 5 lyžičiek čaju pre dojčiace maminy a asi tak 10ml prevarenej vody, aj to nie vždy. Plienok však máme mokrých dosť. Veď tekutiny sú aj v polievočke 😉

sirinka
16. jan 2009

katka.m a ten caj pre dojciace maminy je ok? ja neviem ake ma zlozenie a ci to tak male dieta moze pit?

3558
24. feb 2009

baby ja uz som zufala ☹ :
maly je na um. mlieku a posledny tyzden mi nechce uz ani to mlieko. proste ziadne tekutiny. ani caj ani vodu, nic len huste. zeleninku s maskom v pohode a aj kasu na olovrant s ovocim v pohode. ale to je vsetko. inak do neho nalejem mozno deci mlieka za cely den. doteraz pil aspon v noci z polospanku ale teraz si iba potiahne /zahasi ten najvacsi smad a hlad/ a spi dalej. noviem co mam robit.. ☹

martina46
24. feb 2009

zuzuana29, skusala si lyzickou?

mata2
24. feb 2009

dvojcata ak v lete vypili 20ml caju,tak to bol uspech.detsky Dr. mi povedal,ze ak piju dost UM,tak ine pit nemusia nic.ak je dieta na MM,nemusi pit tiez nic ine.pri kojeni dieta pije najprv riedke mlieko,a az potom huste,ktore ho zasyti.

3558
24. feb 2009

lenze moj je na UM a nechce ani to. nie ani lyzicku som neskusala pretoze som sa raz snazila mu spravit redsi obed zeleninovy a nechcel to. pokilal nema uplne husty prikrm, tak ani ten mi nezje. 😔 ☹

nadka01
25. feb 2009

sorbik: nic si z toho nerob.Mali sme podobny problem.Malu este stale kojim a na cajik sa ucila pomalicky.Nechcela nic.Flasu ani do ust.Ak nebude chciet ,skus jej dat tekutiny lyzickou alebo na obed trosku na zriedenie kasicky.

3558
25. feb 2009

tak dnes som skusala obycajny pohar, a vypil cele deci cajiku. no a skusala som to aj poobede a uz nic nevypil.
tak som sa rozhodla, ze vynecham na olovrant kase a namiesto toho budem davat len ciste ovocie. tym padom bude hladny a vypije viac mlieka.

martao
26. feb 2009

Syn nemal iné tekutiny, takmer do 1,5 len MM. Potom sme prešli priamo na hrnček- nekvapkajúci. Bol vždy pripravený s čistou vodou. Brali sme ho všade. Keď videl, že pijem vodu, po určitom čase sa dožadoval aj on. Neskor som nu tam dávala aj mlieko- kojený bol do 2 rokov, tak už sme prešli pomali na kravské. Nebuť nešťastná, že pýta v noci. Keď som skončila s kojením, dosť mi to bolo ľúto.

lila794
26. feb 2009

My sme mali tiez podobny problem, ale mam pocit, ze MM mu uplne stacilo. Iba zrazu, z nicoho nic zacal chytat aj ine tekutiny. Treba cas! On si urci sam.

martina46
26. feb 2009

Nie je to úplne jednoznačne, že si určí dieťa samo. My sme už skoro mesiac nekojení a vodu mi pije iba z lyžičky, ak by som to nechala na ňu, dá si možno deci za deň a uznajte, že je to trochu malo. Mlieko pije ráno 2dl, večer 150ml. Viac jej nechcem dávať, jednak načo a potom potrebujem aby jedla iné. Papá aj jogurt, toto nám tiež dlho trvalo, než si ho obľúbila a vôbec- jedlo, toto boli dlhé mesiace, než začala poriadne jesť. S vodou sa musíme trápiť..

nimi22
26. feb 2009

no mi mame ten isty problem, ale dufam ze s a to zlepsi🙂, ja sice kojim takze tekutin ma ale tym ze papame uz aj prikrmy caj uplne odmieta a vodicku tak trosku pol deci asi za cely den, ja mu davam z hrnceka ale niekedy musim but striekackou alebo ako martina lyzickou aj to len vtedy ked sa mi zda ze by mohol byt smadny a kojit ho nechcem napr. cez obed, kedze pomaly vynechavam kojenie, no uvidim ako to bude zase za mesiac, dufam ze sa to pohne 🙂))