Nechce piť iné tekutiny okrem materského mlieka

sorbik
30. dec 2007

Ahojte vsetky!

My mame problem.........mala ma takmer sedem mesiacov, stale dojcim, na obed uz papame aj prikrm (masko so zeleninou), na olovrant obcas nejake ovocne pyre a vecer trochu kasicky....v podstate nam to ide pekne 🙂 problem je ale v tom, ze okrem MM nechce mrnus vypit ziadnu inu tekutinu - ani caj, ani ovocnu stavu, ani prevarenu vodu - skusala som vselijako, cez flasku, z poharika, z lyzicky - dostanem do nej maximalne par hltov - neviem ju nijako presvedcit. To co vykaka je potom tuhe a poriadne sa musi usilovat, aby vsetko vytlacila - same tuhe bobceky......Nemate skusenosti? Starsi syn mi v pohode vypil za den aj 2 dcl caju alebo vody, tak som teraz z toho mimo a neviem ci je to normalne.......Dakujem za rady 😉

vlastulka
30. dec 2007

Ja ešte tiež stále kojím, v noci aj 3-4 krát za noc a cez den iba na obed pred spaním. V januári už budeme mať 1 rok a taktiež mi nič okrem MM nevypije. Tak jej robím viac polievočiek, prípadne do mliečka natrhám rožok, aby aspon takto mala troška tekutín. Skúšala som tiež rôzne varianty fliaš..., ale nič nezabralo. tak som ti asi neporadila, ale nie si natom sama...

maca793
30. dec 2007

z toho si nič nerob, kamarátka donedávna kojila malú do 22 mesiacov, tá piť normálne vodu, džúsiky, čaje nepila, len MM. stále bola prisatá po jedle na prsníku. ale radšej obráť sa na doktorku, tá ti lepšie poradí. a nevieš koľko ti vypije MM cez deň? asi nie, také malé by malo vypiť asi 1,5l tekutiny denne,aby nebolo dehydrované.

sorbik
autor
30. dec 2007

....dakujem, aj my vstame este asi dvakrat za noc a potom pije este asi styrikrat cez den.....vyskusala som aj ja rozne typy cumlov a tiez nic nezabralo.....len to kakanie mi robi problem, myslim, ze keby pila caj, tak by sa jej kakalo jednoduchsie a nemalo by to taku tuhu konzistenciu....zeby bolo v tom MM tolko vody aby pokrylo jej dennu spotrebu spolu s prikrmami?

martinadt
30. dec 2007

ahojte my máme rovnaký problém, malá nechce vôbec piť z fľašky, ak tak tak veľmi máličko pár krát si potiahne a to je všetko, skúšali sme meniť aj cumlíky ale stále nič 😒

sorbik
autor
30. dec 2007

...no veru neviem ci vypije 1,5 l......nemam to velmi ako odmerat 😉 Nezda sa, ze by bola dehydrovana, slini velmi a ked jej ponukam tekutinu, tak trosicku vypije a potom ju normalne vypluva a smeje sa na mna, no normalne ma ide porazit...... 🙂

maca793
30. dec 2007

sorbik
aj mne keĎ malá pila len MM do 3 mesiacov, tak kakala len bobky. aj potom, keď len UM. našťastie ja som s čajom nemala problémy, ale pri dvojičkách áno. tie vôbec do 2 rokov nechceli ani čaj. len vodu a to len za hlt.
a keby si jej skúsila dať čaj alebo džúsik pomocou striekačky? možno aj tých pár ml vody bude úspechom. 😉

arabeska
30. dec 2007

sorbik,asi jej mliecko staci ved predne mliecko je na zahnanie smadu,pokial nema prepadnutu fontanelku tak dehydrovana isto neni

sorbik
autor
30. dec 2007

.....maca, pomocou tej striekacky asi vypije najviac, nema na vyber 🙂 nemoze sa mykat, tak musi prehltat 🙂 samozrejme, ze ta striekacka nie je riesenie, ale ako si napisala, lepsie nieco ako nic.....zostaneme pri striekacke a uvidime co bude dalej..... 🙂 Myslela som, ze uz by sa nemusela budit dvakrat v noci od hladu, ved cez den toho zje dost, ale teraz k nej hned vstanem a mam pocit, ze jej aspon doplnam tekutiny.....a ona sa pritom iba tuli a cucka kvoli pozitku.....nemam silu jej to odopierat 🙂

maca793
30. dec 2007

sorbik
ona je ešte malá a pokiaľ je krmená MM, tak je nočné krmenie a budenie sa na prsník úplne normálne. mne deti od 6 mesiacov prespávali už celú noc, ale to my sme boli na UM+príkrmoch.
skús toto: ja som dávala tesne pred spaním krupicu + mlieko. možno to zaberie na nebudenie sa v noci

sorbik
autor
30. dec 2007

....macka, davam tesne pred spanim kasu + MM (ine nevypije, uz ma asi dost tej kase, ale MM si vzdy da 🙂 ) budime sa aj tak dvakrat. Zda sa mi, ze to ani nie je hlad, len si chce tak trosku cucnut a aby sa nieco dialo, pritulit sa a tak......moj starsi syn prespal uz od prveho mesiaca celu noc, ale tiez bol na MM + UM....nepretrzite spal v noci tak 10 - 11 hodin....mala v podstate tiez, az na tie dve cca 20 minutove prestavky......pochopila som ale jedno, ze kazde dieta je fakt ine aj ked ho maju ti isti rodicia a rezim, ktory platil pre jedno Ti to druhe celkom prevrati...... 🙂

maca793
30. dec 2007

tak nič ale snažila som sa 😝
necháp to zle 😵 😵 😵 😵 😀
tak potom sa netráp, všetko prejde a nastane čas, kedy sa už cez noc vyspíš a malá tiež už nebude pýtať si prsník. je ešte maličká.

sorbik
autor
30. dec 2007

....v pohode, ja viem, ze pride cas a vyspime sa......potom na to budem spominat 🙂 ake to boli krasne casy....Ty vies co hovoris, klobuk dole.....dvojicky daju poriadne zabrat.....dakujem za pochop 🙂

maca793
30. dec 2007

nie je zač, ja sa snažím pomôcť ako viem, mám určité skúsenosti veľa som si prežila, ja som mala cez leto tiež problém, že mi malá nechcela piť keď bola chorá. tak som jej dávala každých 10min. 2 striekačky vody alebo čaju. aby mala tekutiny.

zuz11
30. dec 2007

sobrik podobna tema je tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a aj tu su podobne temy ( len uz o batolatach ale snad su tam neake univerzalne rady)
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

andy.a
31. dec 2007

sorbik,moja malá je podobná,akurát kaká normálne..tiež len kojím,fľašu nechce ani vidieť.. 😉 a v noci je to myslím stále horšie,čím je staršia,cca každú hod.a pol kojím.. 😉
z príkrmov spapá len MZP naobed..

andy.a
31. dec 2007

..apropo,sorbik,ty máš tiež júnovčatko..mohla by si niekedy prísť k nám do témy Júnovčatá 2007 II. 🙂

adulator
31. dec 2007

sorbík ,tak my sme na tom tak isto akurát že v noci vstávame od 4 do 12 x toho bolo maximum a mala som dosť 😀 ,zel.príkrmy ,ovocie zje ale nedostanem do nej kašu a my máme ešte problém kde jej UM + kaše pri dotyku s pokožkou robia reakciu v podobe červeného horúceho fľaku 😢 a čaj podávam tiež striekačkou 🙂

sorbik
autor
1. jan 2008

andy.a - adulator

....podarilo sa mi, ze vypila cca styri hlty prevarenej vody z poharika....tak aspon nejaky uspech....v noci vstavame dvakrat a myslim, ze to vobec nie je hlad....stali sa z nich mali zavislaci 🙂 andy.a, ved je hlupost, aby bola mala kazdu hodinu a pol hladna, nie?
Na obed zjeme uz cely poharik (napr. Hipp alebo Hami)zelenina + kuracie masko a potom este dojcim a sprace sa do nej jeden a pol prsnika, neviem kam to dava.....na olovrant dojcim a vecer mame kasu, nechcela ju jest, tak som vymyslela fintu - zmiesam jej kasu s ovocnym pyre (takze ovocie teda na olovrant vynechavam) - zachutilo jej to a sama otvara pusinku.....

adulator, skus tu fintu s kasou 🙂 mozno aj vy budete mat uspech.......

andy.a .....rada pridem do temy Junovcatka 2007 II., 🙂

adulator
1. jan 2008

sorbik skúšam a skúšam .... dnes zatiaľ nič 😢 ale tieto dva dni nechce ani zel.prik. ani ovocie ) idú nám zubyyyy 🙂

andy.a
1. jan 2008

áno,je to hlúposť,že by bolo dieťa každú chvíľu v noci hladné.. 🙂
hold kojené deti sú fakt "malí závisláci",tá malá by bola iba na mne nalepená.. 😕
syn bol inakší,on zasa kojenie bojkotoval,preto dostával odsaté MM,aj Nutrilon..do pol roka som si odsávala,keď sa kojiť nechcel..

ale tiež veľmi zle spával-hyperaktívne dieťa.. 😀

sorbik
autor
2. jan 2008

andy.a,

....my sme tiez "zlepene" 🙂 spolu cely den, ale v noci nastastie iba dvakrat 🙂 moj syn tiez dostaval kombinovane MM aj Nutrilon 🙂 (ja som sa zase po zapaloch na obidvoch prsnikoch uz poriadne nerozdojcila), ale spaval uplne ukazkovo celu noc....fakt je kazde ine, ze? Nemozeme ich porovnavat, aj ked ja to casto robim.

andy.a, ja viem, ze je to trosku od temy, ale ako ste s malou na tom? Uz sa plazite? Pri synovi som si to ani neuvedomovala, ale malu teraz stale sledujem, ci robi vsetko co sa uvadza v tabulkach alebo na nete 🙂 Tiez uz z toho dojcenia asi blbnem 🙂
Ja uz prejdem aj do Junovcatiek II., ale teraz ledva stiham tuto.....

adulator,

my po zuboch zatial ani chyru ani slychu, len slinime a slinime......synovi isli tiez prve zubky az v osmom mesiaci, tak uvidim kedy sa dockam..... 🙂 No my s tou kasou Nutrilon + ovocne pyre Hame mame uspech, len sa tak oblizujeme....

janka196
3. jan 2008

Ahojte kocky, ja mam ten isty problem. Mala sa zobudi okolo druhej-tretej a potom kazdu hodinu vstava s placom a pomoze jedine prsnik ☹ Asi tiez vyskusam tu kasicku na veceru. Zatial vsak papame iba zeleninku. masko som jej este nedala ale chystam sa zacat

janka196
3. jan 2008

..... este som zabudla dodat ze takisto ako vy pisete do nej nic ine ako MM nedostanem. ked jej dam cajik tak maximalne kuse cumlik

andy.a
3. jan 2008

sorbik,až teraz som si všimla tvoju otázku.. 🙂
..že či sa plazíme?? 😕 😅

nie,ešte je skoro..dnes som sa vytešovala keď malá chvíľu pekne sedela.. 🙂

andy.a
3. jan 2008

janka,ty sa aspoň do tej druhej-tretej snáď troška vyspíš.. 😅

janka196
4. jan 2008

andy veru vidim, ze ja mam aspon trosicku stastia. 😉 kupila som tu kasicku ale nedala som jej ju. trosku sa toho obavam aby som ju zas zbytocne neprepchavala na noc 😖

andy.a
4. jan 2008

janka,kde v zahraničí konkrétne bývaš?? 😕 😉

janka196
4. jan 2008

andy v anglicku byvame. teraz som ale na slovensku na prazdninach 🙂

adulator
4. jan 2008

ahojte,tak mi na večeru papáme zeleninku,ja do tej mojej tu kašu nedostanem ,v tej chvíľi je jak partizán 😀 inak sme mali zaujímavú noc o 19 zaspala, kojená 9:30,12:00,1:30,3:00,4:15 a o 6 som už rezignovala a išla hore 😀 😀