Nedáva si nič do pusy (ani hračku). Je to normálne?

amelias
6. sep 2008

ahojte,moj maly ma 8 mesiacov a nic si nedava do pusy.ked vidim deti ako vsetko strkaju do ust a,tak neviem ci je to normalne.ked mu dam keksik do ruky tak ho zahodi,ale ked mu po kuskoch davam do pusy tak papa.

junovka
6. sep 2008

amelias, rozhodne to neni na skodu, ze ti nic nedava do pusy, nakolko aj moja Timeika bola taka ista 😉

amelias
autor
6. sep 2008

to som rada.uz som sa bala ci to je v poriadku.znami sa smeju,ze to je inteligent,ked nic neda do pusy 🙂

junovka
6. sep 2008

....aspon sa vyhnes roznym infekciam 😉 🙂

leva
6. sep 2008

amelias,ma zaujal nazov temy,ani nevies ako ti zavidim,nas maly ma uz sice dva roky,no u nas je to uplne opacne a neda si povedat,bohuzial sme na to teraz doplatili,ma v puse afty,ktore stipu tak liecime,ako pise junovka vyhnes sa roznym infekciam,bo vsade toho tolko je,pieskoviska,travnik a podobne,prajem nech vam to cim dlhsie vydrzi 😉

maca793
7. sep 2008

mne tiež deti nedávali nič do pusy, bola som len rada.

dididi30
7. sep 2008

moja dcera toho moc do pusy ne davala, ale syn asi bude uz teraz dava 😉
mojej kamosky syn, ten nema problem, ten si dokonca paradajku do piesku strci a papa, chuti mu 😀 minule sme grilovali a na zapalenie muz pouzil kus dreva, oni boli na navsteve a ten kus ohoreneho dreva nasiel a fajnovo si ho olizoval, ....a asi tak pred 2 mesiacmi si okostoval aj psie hovienko, kamoska plakala 😒 dezinfikovala mu to slivovicou 😝
dufam,ze my taki nebudeme 😒

amelias
autor
7. sep 2008

dididdi30
teraz som uz pokojnejsia.vlastne je to aj dobre,ze nic nedava do pusy.no uvidime dokedy 🙂 snad mu to ostane.nikdy by som neverila,ze raz budem riesit nieco take.je zvlastne,ze ked dieta nerobi to,co druhe,tak hned za tym nieco hladame 🙂

danu
7. sep 2008

amelias bud rada moja dava komplet ale komplet vsetko, od kamienkov, piesku spakov, papierikov, proste vsetko co najde ☹

mirka
7. sep 2008

no moja tiež všetko strká do úst, vytáča ma to, nedá si povedať, vždy keď ideme z piesku, strká si celú ruku do úst, no a ja sa bojím, aby nechytila dáku háveď 😒 ☹ som si myslela, že po roku s tým sekne, ale nehrozí

betka1
7. sep 2008

my tiez vsetko davame do pusy. Asi od 3 mesiacov. Ludia casto mudro skonstatuju, ze to jej idu zubky. Zatial ma ale len dva a vysli jej naraz. Mne skor sedi teoria, ze usta su tretou rukou babatka.
Teraz sa to malilikno zmiernilo, ale casto, ked ju ludia chytali za rucicku, tak sup s prstom do pusy. Velmi lubi papier a karton a ked ju dam na travu, tak sa hned zacne past. Doma by som ju mohla pouzivat namiesto vysavaca.
Zrejme jedno dieta ide do extremu jednym smerom a druhe druhym. Kym to nie je zdraviu skodlive, tak je to OK.

babulik22
7. sep 2008

amelias: to bud rada,ze ti nedava nic do pusy,moja mala vsetko.uz som stoho na nervy.rozhodla som sa pre ockovanie hepatitidy A.ani ma to nenapadlo,ale mamicky odtialto mi dali dobry tip.budem spokojnejsia.a dufam,ze to malu casom prejde ked bude rozumniejsia 😅

kisorka
7. sep 2008

myslim ze uz na tomto sa prejavi temperament a zvedavost babetka.
nasa je hrozne zvedava. ochutnavame uplne vsetko.
to je uzasne ake je kazde dietatko ine.

eveline999
10. sep 2008

boze holky, som sa nenormalne dobre pobavila, take hlasky tu niektore pisete🙂)) moja esme si tiez strka vsetko do pusinky, aj takto spoznava svet... no a nakoniec, kym neochutnas ani nevies ci to nahodou nechuti dobre🙂))
tak sa drzte vsetci🙂))

jahodka11
10. sep 2008

jaaaj amelias, bud rada!!!!! ja musim byt stale v strehu, lebo ochutnava vsetko, co sa da 😖

sellysey
18. jan 2013

jaj stastna to mamicka,mojej sestri maly to tiez nerobil jednoducho ho to asi ani nenapadlo,zato moj certik tomu sa len daco mihne pred ustami a uz ich otvara,takze vsetkoooo musi ochutnat... 🙂

livia158
16. feb 2021

@amelias dobry den, je to uz dost rokov ale skusim sa opytat. Bolo vsetko so synom v poriadku kedze si nedaval nic do pusy? Nezacal ani neskor? Mame tu istu situaciu tak uz zacinam mat obavy ci je ok.

ajveta
22. okt 2021

@livia158 a ja sa zas skusim spytat vas ...ako to u vas dopadlo?

livia158
23. okt 2021

@ajveta u nas zatial tak ze celkovy psychomotoricky vyvoj je spomaleny, ma 15 mesiacov a nechodi, jemna motorika tiez nic moc, nejedacka, nehovori ziadne slova ani mama...ale diagnozu zatial nemame ziadnu

ivana_ja
26. feb 2024

@livia158 dobry den, chcem sa opytat ako ste na tom teraz? Moj maly tiez nic nedava do pusy - hracky, kable, proste nic (ma 11 mesiacov)

livia158
26. feb 2024

@ivana_ja dobry den, dcera ma stale potvrdeny oneskoreny PMV, narusena komunikacna schopnost, naruseny vyvin reci a znaky PAS (autizmu). Je stale velmi pozadu vo vyvoji, chodime na terapie, navstevuje specialnu skolku...