Nepriberá malá príliš rýchlo?

borkax
9. feb 2009

Dobry den, nasa Laura ma zajtra 4 tyzdne, kojim aj dokrmujem nutrilonom. mala papa kazde 3-4 hodiny, v noci len okolo 23.00, 02:00 a potom medzi 6-7hod rano. cez den mam vacsinou dost mliecka a vazim ju, je stale hladna a vypije 90, niekedy ale aj 110ml. za cely den vypije 650-700ml materskeho mlieka a nutrilonu. Vazime sa poslednych 9 dni a odvtedy pribrala neskutocnych 600gramov. Narodila sa s vahou 3390g, o par dni to bolo uz len nieco nad tri kila, dnes mala 3930gramov. Trochu sa vydesim vzdy ked pozriem na vahu, lebo podla tabuliek ma za tyzden pribrat vraj len menej ako 200 gramov a my sme pribrali pol kila! lekarka tvrdi, ze malu neprekrmujeme, dokonca v nemocnici /mali sme dlho zltacku - bilirubin az 340/ mi kazali jest 160ml/kg/den minimalne. Nezda sa vam ten hmotnostny prirastok enormny? takto z nas bude o chvilu slon... dakujem

borkax
autor
12. feb 2009

ahojte baby, dnes som bola u lekarky a bola spokojna s tym ako mala pribrala. snazim sa uz 3ti den iba kojit, ale mam kazdy den poobede "vypadok" mlieka a nechapem preco... 2 dni sme to preplakali, dnes uz som to nezvladla... mala chudera nevytiahla odomna takmer nic, hoci rano vytiahne aj stovku. dakujem za vase reakcie.

annag
12. feb 2009

borka, ak máš mliečko ráno, tak ho máš aj poobede, problém bude inde, zrejme v únave alebo ju bolí bruško ...

v akom čase to býva, kedy to odoznie, po kúpaní? prechádzku vonku si v tom čase neskúsila?

lienka79
13. feb 2009

a mzoem vediet,naco ju vobec vazis, ked evidentne pribera? To sa robi,len ked dieta napapa, chudne...zbytocne sa potom stresujes.
Mala papa, kolko jej chuti....a zrejme potrebuje....Ked jej das menej,pyta si? Ak ano, tak jej asi naozaj nestaci a potrebuje viac.
Neboj..takto rychlo as pribera len prve 3-4 mesiace, potom to nebude taske rychle.
MOzno si etraz nadbehne.
Kamoskina mala tiez ovela viac jedla,ako moj maly.....doteraz je taka pucka,ale inak zdrave babo...takze by som to neriesila....predsa nebudes drzat na hladovke male mimco? 😖

lienka79
13. feb 2009

a este jedna vec....ked tolko appa...davaj jej,ked zaplace?Ono plac neznamena automaticky hlad....dieta saje,aj ekd nie je hladne.
Nas bol n UM a vzdy,ked dojedol, plakal, tak som ho stopala,stopala, on jedol, ale plakal stale...
az po par tyzdnoch mi vlastne doslo,ze jemu chybalo to sanie,ked som mu vzala flasu, takze to vyriesil cumlik a papal len tolko, kolko mal a neplakal

cristin
13. feb 2009

borka a kto plakal,ty ci ona?Lebo mozno len jednoducho akurat nebola hladna.....Vydrz len kojit aspon 2 tyzdne,aby si videla,ze ci z tvojho mliecka rastie a ci jej staci.A urcite sa rad aj s lekarkou....A to vazenie po kazdom kojeni jestres,ja som to tiez chvilu skusala,ale ked som videla,ze si podla vahy potiahla len 60ml aj ked bola spokojna,tak som prestala vazit,a to uz moja mala bola ovela vacsia,takze mala vypit viac.
Urcite pokracuj v pisani a najme Annag ti vzdy velmi dobre poradi!

alon111
13. feb 2009

moja mala sla s porodnice s vahou2650g a dva a pol tyzdna mala 4125g.a teraz sa to upravilo ma desat mes. a ma osem kg

borkax
autor
13. feb 2009

ahojte, mam pocit ze uz viem zistit kedy place od hladu a kedy ju boli brusko. snazim sa iba kojit, ale teraz som pre zmenu v strese, ze sa znova ozyva zltacka a ze je to z mojho mlieka. ak sa zase nezobudi sama na jedlo, asi pojdem na pohotovost, dalsi sok zo zvyseneho bilirubinu si uz neviem predstavit - ked sme dosli naposledy na pohotovost, namerali jej 347... aj vtedy bola taka spava a zaspavala pri jedle,
ale kojim, len mam asi z toho stresu dnes menej mlieka.

cristin
14. feb 2009

Borka, ako to dopadlo?

astrane
14. feb 2009

tak s tou žloutenkou nevím,já myslela,že když se dítě toho jednou zbaví,tak je to Ok,jak mu už pořádně fungujou játra ☹
Ad Kojení-kojené dítě může přibírat kolik chce 🙂 Mě přibrali i 1,2 kg za měsíc.Hlavně malou nevaž po každým jídle,nebo se zblázníš.Oni někdy nemají hlad,jen žízeň a to pak vypijou málo a někdy třeba skoro nic,páč se chcou jen přitulit 😉 Jsou to potůrky.Já myslím,že orientačně to stačí 1 x za týden,i když já nevážila nikdy,jen u Dr.Bylo vidět,že přibírá,tak jsem to neřešila a dala mlíko,kdy chtěl a kolik zrovna chtěl 🙂
Pij čaje pro kojící matky a třeba meltu,má to vliv na množství...A určitě napiš,jak jste dopadli,zda je mimi v pořádku(doufám,že se strachuješ zbytečně a nic to nebude)

borkax
autor
15. feb 2009

ahojte,
s manzelom sme sa dohodli ze pockame do pondelka, lebo mala vdakabohu prestala byt taka spava, takze to ma upokojilo, zajtra mame rano termin v ambulancii pre rizikovych novorodencov, tam jej asi odoberu krv a vysledky su obvykle na druhy den. inak vcera a dnes som cely den kojila, nechala som ju nech si vysaje kolko chce a kedy chce, aj sa mi zdalo, ze cez den pila malo, len teraz som jej musela spravit 30tku nutrilonu, bola uplne zuriva ze jej nic netecie a hned potom zaspala... ozvem sa ako sme dopadli. inak zase slusne nabrala - uz je z nej tuci🙂 u lekarky uz sme mali vo stvrtok 4100...

astrane
15. feb 2009

Tak to je akorát 🙂 Takový pěkný mimčo.my měli v 6 týdnech 5,15kg,tak schválně jestli nás dohoníte...
Třeba byla jen unavená-ono se to u dětí pořád mění...a člověk má pak strach....Určitě budete ok 😉

damin
16. feb 2009

První syn se narodil s 3430g a z porodnice jsme odcházeli s 3480g. Za druhý měsíc kojení přibral 1720g a dětská doktorka mě podezírala, že přikrmuju umělým mlékem - kojila jsem každé 2 hodiny ve dne v noci. A třetí měsíc to kleslo kolem toho kila za měsíc. Druhý měl 3380g a odcházeli jsme s 3410g. Druhý měsíc přibral 2 kg a dětská sestra šílela, ale doktorka byla naprosto v klidu - koukla na staršího, že z toho vyrostl, tak že ten druhý z toho taky vyroste. Teď už má zase přírůstek 1 kg za měsíc - prostě 2 měsíc měli startovací.
I v porodnici sestry kluky převažovaly, protože mně nevěřily, že mají nadporodní váhu.

borkax
autor
16. feb 2009

cristin: tak bilirubin nam nakoniec klesol:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a inak priberame dalej.... 🙂

cristin
16. feb 2009

Borka,to som rada....

jenist
4. máj 2009

ahojte, ja dnes hladam vsetky mozne clanky a stranky ohladom priberania, okrem ineho som sa docitala, ze priberat kilo za mesiac nie je vhodne-je to vraj vela, lenze moja dcerka ma 6 tyzdnov a 5300g, porodna hmotnost bola 2800g, takze pribera aj 500g za tyzden namiesto 200g...je plne dojcena, doktorka je z jej vahy prekvapena, ale vraj sa nemam znepokojovat. Mne sa to zda strasne vela, dufam, ze to takto nepojde dalej...papa priblizne kazde 3 hodiny, v noci vydrzi spinkat aj 5 hodin-niekedy....dojcenie nam trva okolo 15 minut, vzdy jej davam len z jedneho prsnika, takze neviem, co mam robit, aby tak nepriberala, lebo podla mna papa v normalnych casovych intervaloch....a "nasadit"jej dietu v 6 tyzdnoch by bolo dost krute 🙂....ani ja, ani manzel nemame s hmotnostou problemy, i ked obaja sme boli buclate deticky.Dufam, ze si dcerka len potrebovala dobehnut nizsiu porodnu hmotnost a zacne priberat pomalsie...

borkax
autor
4. máj 2009

Ahoj, ja som zakladala temu, mala bude mat 13.5. 4 mesiace a ma 7100g, dlho priberala strasne moc, teraz jej vzdy tyzden - dva vaha kolise tak rovnako, a potom naraz zase naberie, ale to tempo priberania pomaly klesa...

zuzikmeduzik
4. máj 2009

Borkax,
este dokrmujes nutrilonom?
My dokrmujeme od 2.mesiaca, lebo sme prvy mesiac pribrali len 10 gramov
a potom to zacalo - maly si vsetko dobehol a dnes ako 5 mesacny vazi uz 8,5 kg (porodna hmotnost 3,3 kg)
Vypije 5xdenne po 150 az 180 ml, pricom podla navodu by mohol papkat 240-ky.
tak drzim palce, nech nas s vahou nedobehnete 🙂