Nestavia sa na štyri, nelezie, nesedí...

sisiska
17. sep 2010

Mamicky, som uz zufala, nasa mala ma 7,5 mesiaca, a vobec sa nestavia na styri, tym padom ani nelezie, ani sa neplazi, ani sa nijako netaha do sedu, iba ked jej pomaham ja....ked ju posadim, tak uz vydrzi sediet, ale sama vobec nic...vobec nechce byt na brusku, tak ani neviem, ako sa to vobec nauci...cvicime vojtovku, zacvici ju tak, ako ma, ale v praxi to akosi nechce pouzivat...nemate niekto podobne problemy alebo skusenosti z okolia? budem rada kazdej rade ci info...fyzioterapeutka nam dala este dva tyzdne, a ze ak dovtedy nezacne vyvijat nejaku aktivitu, tak budeme musiet asi brat cerebrolyzin, co neviem ci je v poriadku, lebo moze vraj mat dost vazne vedlajsie ucinky ako napr. epilepsia...uz som naozaj zufala

katrin21
25. okt 2017

@sisiska necitam cele, len uvod..
na 4 niektore deti nejdu, cvicite,( asi je na to dovod, nedocitala som sa aky, ale urcite je) tak pokracuj.. skor by sa mal zacat aspon plazit ..... este nejako etxra nezaostava.. vela deti sa zacina plazit az okolo 8mesiaca a potom si bud sadnu same cez sikmy sed, alebo ked idu na 4 tak zo stvornožkovania. ( cca, do 10mes max by si malo same sadnut dieta).. ale niektore to stvronozkovanie preskocia, aj ked to nie je idealne....
Urcite ju umelo nedavaj sadat, ani ked sa udrzi, elbo potom uz VOBEC NEBUDE MOTIVOVANA sa PLAZIT, ale bude sa chciet hneed stavat na nohy a to neni dobre.... nech sa zacne najprv plazit , az potom ist hore - vertikalizovať. musi totiz spevniet na to .
SKus nejake detske plavanie, alebo cviky na fitlopte, kamoske velmi pomohol okrem vojtovky aj BOBATH, maly sa jej po nom brutalne rozplazil ( ma lahsiu DMO).. takze urcite aj toto vyskusaj, najdi si , kto to ukaze , nauci a praktizuj....
A otaca sa aspon? hadam hej.... tak len cvicit, motivovat plazenim´( za hrackami a pod) a skusat . nesadat , nesilit.

katrin21
25. okt 2017

@ada309 lietadielko robi len teraz? alebo od narodenia? lebo to je velky rozdiel.
U maleho babatka je to znak hypertonusu, ale v 6-7 mesiaci je to prirodzene a normalne, znamena to, ze si zacina uvedomovat ruky a nohy a bude sa chciet onedlho plazit. Takze tak. Ak to predtym nerobil a pekne pasol koniky , a az potom zacal lietadielko robit, je to uplne OK, normalny vyvoj.

ada309
25. okt 2017

@katrin21 dik za odpoved... teoriu mam nastudovanu..
Chodime na babyplavanie.. na bobath som bola prihlasena,ale cvicitelka zlomila ruku,tak je zrusene.. 😣

Lietadielko robi uz dlhsie,cca 1.5 mesiaca..

Cvicime len take hrave cviky od terapeutky formou motivacie,ale mala nechce spolupracovat.. dam ju na brusko tak hned reve.. vobec nechce..

katrin21
25. okt 2017

@ada309 a doteraz ako byvala na brusku? vobec nebyvala? pasla koniky - prve vzpriamovanie zvladla?

oskvarka
26. okt 2017

@ada309 no ak sa zapre na nohy tak by som urcite neriesila vojtovku.. ako tie rehabilitacie ak dietko bavia mozu byt aj ako zaujimavy kruzok :D... nas mali tam chodil len na masaze on si to vyslovene uzival podaval tete nozicky rucicky pozical si tam autko a bol spokojny vzdy kukla ako ide... ale nas sa neprepinal ani sa otocit nevedel a to uz mal 10 mesiacou..
ak 1,5 mesiaca robi lietadielko tak je to podla mna fakt ok vsetko ... niektore deti su take ze nechcu na tom bruchu byt no treba motivovat doblba.. nas bol tiez takyto lenivec nerad na bruchu asi za to isiel tak pomaly... a este sa naucil ked bol na chrbte ze dvihol hlavu a kukal dookola.. skus si lahnut a daj ju lezat na tvoje brucho alebo na velku fitloptu lezat hore ale samozrejme len z tvojou pomocou a tu loptu pohupovat to by mohlo babatko bavit... ale podla mna ma este casu 🙂

ada309
26. okt 2017

@oskvarka na lopte sa hrame... ale moc ju to nebavi..
Ono ona vydrzi na tom brusku,ale takym svojskym sposobom... tazko opisat.. neviem ci to je v genoch,lebo starsia dcera bola presne taka ista... no dik baby za rady,este chvilu dam tomu cas a uvidime...

Chodim sikromne k rehabilitacnej,tak sa nejdem stresovat,vycitat si nemam co,bo riesim,nezanedbavam...

ada309
26. okt 2017

@katrin21 no vies,ona sa zapre na vystrete dlane pekne,ale netoci sa okolo svojej osy.. nevie striedat oporu -prava-lava ruka.... vzdy je opreta o obe,ak sa chce natiahnut za hrackou tak oboma rukami v pozicii -lietadlo...

belllinka
26. okt 2017

@katrin21 To je diskusia stará 7 rokov, takže jej dieťa už asi chodí do školy 🙂

oskvarka
26. okt 2017

@belllinka no mi tu uz riesime ine deti ;)

belllinka
26. okt 2017

@oskvarka Ja viem, ale ja riešim jej príspevok zo včera 20:51, keď odpisovala zakladateľke témy 😘

katrin21
26. okt 2017

@belllinka sorry nevsimla som si...v rychlosti...ale potom som pusala aj k aktualbemu😉

katrin21
26. okt 2017

Aktualnemu

katrin21
26. okt 2017

@ada309. To je ok..dolezite je, ze sa vystrie na otvorenych dlaniach...a nemusi sa otacat okolo osi....to luetadielko robi prave preto ze sa zci udrzat rovnovahu na jednej ruke.podla mna je ok.bud kludna. S prvou dcerou som cvicila..ona robila ale lietaduelko hned od mala..to je ine.. Podla mna tvoja sa o chvilu rozhybe..druhe vzpriamovanie zvladla... Nestresuj sa bude to dobre.

ada309
26. okt 2017

@katrin21 dakujem 😉 snad mas pravdu..