Neurologické vyšetrenie dieťaťa

vierockamatkova
14. sep 2017

Dobry deň.Chcem sa opýtať v akom mesiaci posiela doktorka na neurológiu ak je dieťa riadne do nosené.appartement mal 10 normálne sa vyvíja len v 9m ešte nesedí lebo nás poslala a keď som sa objednala na neurológiu a povedala prečo tak sestrička vyletela namna v telefóne prečo až teraz v 9m tam ideme tak som zvedavá čo tam môžem očakávať

sonulka8
14. sep 2017

No ja teda neviem..ale moja mala sa ledva pretocila v 9m,sedela len ked som ju ja posadila..dokt.nas najskor objednala na rehabilitacie,cvicili sme ten zakl.cvik Vojtovky na lozenie a prevracanie..teraz ma 16m a nemozem ju dobehnut 😝 mne povedala,ze najskor pojdeme na rehabky a ak nebudu pomahat az potom na neurologiu..nastastie,sme tam uz nemuseli..drzim palceky

uhnakova
14. sep 2017

Idete na neurologiu len kvoli nesedeniu v 9 mesiacoch? To mi pride zbytocne. Moj starsi syn zacal stvornozkovat 10- mesacny, postavil sa tyzden na to, posadil sa sam o dalsi tyzden ako 10 a pol mesacny. Chodit zacal 14 mesacny. Mladsia dcerka ho predbehla vo vsetkom o dva tyzdne. Pediater to neriesil, deticky boli zdrave a isli si svojim tempom.

vierockamatkova
autor
14. sep 2017

Tak nás dnes pediater poslal ze malý mal včera 9m.a ešte nesedí tak nech ho skontrolujú lebo ze sa ani postaviť ešte nevie ale povedala som doktorke ze on je od malička kľudne spokojne dieťa a toto je individuálne no aj tak nás poslala pre istotu

vierockamatkova
autor
14. sep 2017

Inak pediatrická ma až tak nenarazil a skôr sestrička na neurológia keď som sa po tel.objednával a ze kde sme boli doteraz keď ma dieťa 9m.a ešte nesedí. Pritom syna ešte ani nevidela keďže sme objednaný až na 4.10 s tým že ak sa to bude zhoršovať neviem síce co tak mame ísť do nemocnice

yoxinka
14. sep 2017

@vierockamatkova
Ja neviem, obe moje deti si 1x samé sadli okolo 9 mesiacov. Ja som ich nikdy do pasívneho sedu nedávala. A nemám pocit, žeby neboli v poriadku. Ak nemá iné problémy, mne nesedenie v 9. mesiacoch príde ok.

jana_eyre
14. sep 2017

Sestricka mala mozno zly den, nenechaj si ten svoj pokazit.. Niektore deti si sadaju neskoro, dobre ze pediater chce prekontrolovat stav, ale vobec to nemusi znamenat problem.. Uvidis, neurolog bude urcite menej stresujuci ☺ drzim palce..

vierockamatkova
autor
14. sep 2017

@yoxinka mne tiež prišlo keďže toto je moje 3dieta a ani 1som do pasívneho sedu nedávala a nikdy nemali žiadne problémy a ani nič podobné no som zvedavá

pininka
14. sep 2017

@vierockamatkova my sme chodili na neurologiu od narodenia len kvoli tomu ze sa narodil o dva tyzdne skor. Ale sama skonstatovala,ze tam nema co robit,lebo na 5 mesicov uz stvornozoval,potom si sadol sam,ako z knihy. Na druhej strane mam kamaratku,tiez mala tretie dieta a pokojne, no ked sa dostala k neurologicke tak jej povedala, ze prisli dost neskoro,lebo uz mala velmi zle navyky a dost zaostavala. Nejde o to, ze ti nesedi v 9mesiacoch ale ake ma svalstvo, ci namaha tie spravne svaly. ona nakoniec dlhe tyzdne s malou cvicila a velmi pomaly to pokrocilo. Ale teraz je uz mala ok.

vierockamatkova
autor
26. sep 2017

@pininka sama som zvedavá čo mi povie a hlavne ako také neurologické vyšetrenie prebieha