Névus - červený fľak na čele bábätka. Zmizne vekom?

paula80
18. aug 2008

Ahojte
Náš malý má od narodenia na čielku medzi obočiemi červený fliačik, dosť viditeľný. Mal to aj starší syn, len omnoho menšie a dnes mu to už nevidno. No bojím sa či mladšiemu synovi tiež časom tento flak vybledne, keďže ho má tmavší väčší?
Nemáte s týmto skúsenosť?

danuska24
18. aug 2008

kamaratkinej dcere ,,zmizo,,l az ked mala 5 rokov

westka
18. aug 2008

ono to zvikne zmyznut do roka roka a pol

danuska24
18. aug 2008

westka: no, ved ona sa bala ci jej to vobec niekedy zmizne, lebo starsej dcere to zmizlo tak ako pises.

jahodka11
18. aug 2008

jeeej, aj nas maly to ma, ani som nevedela, co to je.....taky malicky a je mu to vidno, ked place alebo sa hneva....ale mne to pride mile.... 🙂

livika
18. aug 2008

Ahojte!
Aj nasa Simca to ma od narodenia,niekedy viac,niekedy menej!
😒 Tiez to mame medzi obockami.
My mame 8 mesiacov a od porodu to trosku zbledlo.

denisocka
19. aug 2008

aj my to máme ,aj zo 6 na čele ,urobia sa pri plači aked je nervozny 😀

zabka1003
19. aug 2008

Aj my máme takýto fliačik..ale našťastie vzadu na hlavičke, pod vláskami..
a tiež to už trošku zbledlo..ja sa tým ale nejako netrápim, kedže to má pod vláskami 🙂

deina
19. aug 2008

Nas krpec ma nevus na hlavicke, ale velky, okruhly a tmavy ako materske znamienka. Na nom mu vlasy rastu rychlejsie a su hustejsie ako inde, vyzera to dost srandovne, ale tiez ma to netrapi - ked mu vlaskami zarastie cela hlavicka, uz to vidiet nebude.

paula80
autor
19. aug 2008

ahojte, ďakujem, že píšete, aj náš malý má tie fliačiky vzadu na hlavičke, ale má tak moc a dlhé vlásky, že to tam vidieť nie je, skor ma trápi to čielko. Ale v kľude mu to tiež nie je až tak moc vidieť, tiež keď plače, vtedy dosť.

zuzka224
19. aug 2008

ahojte, moji obidvaja synovia majú nevus na čele od narodenia a stále im ho vidno keď sa hnevajú a plačú. Vraj to zmizne postupne s vekom. Nikdy som sa kvôli tomu neznepokojovala, lebo si pamätám mojich najmladších bratov a mali to tiež, dnes sú už skoro dospelí a sú fešáci a nič im na čele nevidno. 🙂 Takže kľud. Dcérka ako správna kočka ho nemá na čielku ale vzadu takmer na krku. 🙂

paula80
autor
19. aug 2008

Zuzka224, nevieš náhodou prečo sa to robí, nie je to nejak dedičné, lebo aj ja som to mala, ale na inom mieste ako moje deti.A staršiemu to tiež stále trocha vidieť, ale iba keď sa lepšie prizriem.

zuzka224
19. aug 2008

paula, niekde som čítala, že to je od toho, ako sa hlavička musí "sploštiť" keď prechádza cez pôrodné cesty, ale podľa mňa je to hlúposť, lebo druhého syna som rodila cisárskym rezom, takže pôrodnými cestami neprechádzal. A teraz dcéru som rodila riadne, a na čielku nemá nič, narodila sa krásna, vôbec nie popučená. Tak neviem, z čoho to môže byť, ale mám 6 bratov, podľa mamy (a tých, ktorých si pamätám, aj podľa mňa) mali ten znak na čele všetci a ani jednému to nie je vidno. Najmladší má 16. Takže ma to netrápi, verím, že zmizne aj mojim deťom.

paula80
autor
19. aug 2008

Zuzka, aj ja som druhého syna rodila cisárskym, takže porodnými cestami to nebude.Ale asi to je ozaj jedno, hlavne že to časom aspoň zbledne.

yesno22
20. aug 2008

paula...moj drobec to ma medzi ockami aj na hornych vieckach, aj na zatylku a nad ritkou...uz mu to bledne ale ked beha alebo sa hneva, tak mu to scervena...jedna znama lekarka mi povedala, ze mu to asi nikdy uplne nezmizne ale vraj to maju len "mudry" ludia, tak mi to nevadi 😀 😉

veronica1
20. aug 2008

aj moja mala to ma na hornych vieckach a troska aj na celicku, ja som citala vraj to do 2rokov zmyzne, tak dufam ze ano 😠

bubba
20. aug 2008

moja mala ma 2 roky a este ma z toho pozostatky 😉 v okoli obicia a v oboci.inac to mala na celom hornom viecku a medzi obociami uz sa to omnoho zlepislo 🙂

blcha
20. aug 2008

aj moja malinka ma vzadu na hlavicke tie cervene flaky ale ma tam vlasky a manzel to tam ma stale 😝

bubba
20. aug 2008

blcha ale to je hemagiom to je nieco ine.to mam aj ja a pol slovenska 😀

fliacik0103
2. jún 2011

NAEVUS FLAMMEUS - OHEN!

caute otvaram temu, kedze nam tu original na naevus flammeus zrusili🙂 taaakze, dcerka ma na tvaricke, prave licko, kustok nad ockom a nad perou...ma tri mesiace, boli sme na vysetreniach - neurologia, sono mozgu, vnutornych organov, ocne, vsetko ma v poriadku, tak teraz sa zameriavame uz len na moznosti odstranenia...kludne sa pytajte co vas zaujima, hadam sa to tu rozbehne, informacii na nete je fakt malo...

myzma
2. jún 2011

@fliacik0103 tak som tu 🙂 napisala som ti i ip 🙂

myzma
2. jún 2011

@paula80 ahoj, paula, chcem sa spytat po 3 rokoch, ako sa to vyvinulo s fliacikom tvojho mladsieho syna?

fliacik0103
2. jún 2011

vsetci naevusaci flammeusaci (aj ti, ktorym som pisala IP, aby prisli sem) podte do: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ma-niekto-dieta-s-naevus-flammeus-ohen-na-tvari/

(tema bola zamknuta, ale odomkli ju 🙂

paula80
autor
2. jún 2011

@myzma ahoj myzma, no náš malý má ten fliačik stále, má ho trošku bledší, ale má ho tam stále, neviem ako to máte vy,či sa to nejak nedelí na len fliačik, alebo potom aj vyduté čiže takú cievny zhluk, to mala malá mojej kamarátky na pliečku, nedávali to odstrániť, nakoľko im odporučili počkať kým prestane ona rásť, lebo po odstránení zostane jazvička a tá by sa potom rastom mohla naťahovať.
Inak naši synovia to majú iste po nás muž má červený névus na ramene, ale len taký menší silno červený fľak, a ja som ako dieťa mala veľký červený na stehne aj trochu vypuklí a teraz mi to už nie je vobec vidieť-vstrebalo sa to.
Naši synovia mali obaja v strede na čele medzi obočím a vzadu na temene a je im to stále trocha vidieť, starší má na čele menší a skoro mu to už nevidieť...

giuli
5. jún 2011

ahojte,pridávam sa do témy....ja mám dcéru 12r.a momentálne sme na laserovej liečbe...naevus má na líci v tvare pizze....chodíme do bratislavy...pomaly sa jej stav zlepšuje,no je to veľmi finančne náročné a poisťovňa preplatí len 10 sedení a to doplácajú iba 7eur,čo je úboho málo v porovnaní s tým,že za jeden zákrok (sedenie ) platíme cca 200 eur...chodili sme s ňou na sklerotizáciu už ako s jednoroč.babätkom...teraz pokračujeme..ak máte otázky,kľudne sa pýtajte,rada odpoviem 🙂

stanusa999
4. okt 2011

Ahojte...aj moja mala ma tieto fliacky a to 3...dva ma vo vlasovej casti, trosku su vyraznejsie, ale tie ma netrapia...skor ten na cielku, je dost velky....a trosinku ma aj na ocnom viecku a pod nostekom, ale to skoro vobec nevidno...da sa s tym vobec nieco robit?ci len cakat a dufat, ze to zmizne???

adinkag
4. okt 2011

aj my sme to mali na cielku a ked sa hnevala tak to uplne svitilo na jej peknej tvaricke ale uz nam to pomaly mizne

stanusa999
6. okt 2011

@adinkag A kolko ma mala?moja ma 2 mesiace, od porodu to trosku vybledlo, tak len dufam, ze do takeho roka jej to zmizne...a ano, ked sa hneva, alebo place, tak to zbordovie, vtedy to vidno velmi.....ale ked je v klude, takmer vobec....

adinkag
6. okt 2011

ma 4 mesiace ona to mala aj na vieckach to jej zmizlo a na ciellko je to tiez vidno len troska ked sa rozculi:D

deniska11
27. okt 2011

@giuli Ahoj guili. kolko sedeni ste uz absolvovali? co povedala Tvoja dcera boli to? mam 1,5 rocneho chlapceka len kvoli tomu by som chcela vediet ake je to bolestive. kolko osetreni treba absolvovat aby si dosiahla viditelne zlepsenie?

giuli
27. okt 2011

@deniska11 ahoj deniska,nie jeto ažtaké bolestivé,sama som to vyskúšala na jednom sedení..zo zvedavosti,môžem to prirovnať k miernemu štipnutiu...my sme absolvovali vo veku 1-3 rokov 10sedení....teraz máme za sebou asi 12,dcéra to znáša veľmi dobre,aj keď bola mala znášala to v pohode....je to veľmi individ.nakoľko nikto nevie určiť ako zareaguje koža,ako sú tiecievky prekrvené...nám vraveli ,že ccca 20-30 sedení by malo dosiahnuť viditeľný efekt....
teraz sme sa na BA vykašľali,pretože sme našli v NR jednu p.DR,ktorá ten istý zákrok a s modernejším strojom urobí za 33eur...je to rozdiel zaplatiť 33eur,ako 200eur za tú istú prácu,dokonca sa mi zdá,že aj hojivosť kože je rýchlejšia...držím palce 😵