Nočné mory. Máte s tým niekto skúsenosť?

denisocka
31. aug 2008

chcem sa opýtať na nočne mory vaších bábatiek

malý sem tam v spánku tak silno skríkne a dalej krásne bubká avšak včera to bola asi ta ozajstná MORA 😒 - skríkol ako vždy a ticho,prídem k postielke a on otvorene usta - rýchlo som ho zodvohla a on ešte v tom "krči" bez dýchania ležal - zašiel sa. potom sa zas nadýchol´, chvílku silno plakal a zas sa zašiel ☹ - to som sa už aj modlila aj plakala a volala ho po mene - no nič . asi - min otom velmi silno lakal až stonal,oči zavrete,kotulali sa mu slzy a nereagoval , darmo som ho chcela utíšiť cicikom .

máte s tým niekto skusenosť?

spathiger
31. aug 2008

Neboj, denisocka, to je u deticiek bezne. Mne sa tiez niekedy v spanku z nicoho nic rozplace, alebo skrikne a potom spinka dalej. Tiez sa ho snazim ukludnit, ze som pri nom a ze ho nikomu nedam, ze ho mooc luubim a tak. Niekedy to zaberie hned, inokedy ho musim troska ucicikat v naruci. Urcite sa im nieco sniva, vsak cez den registruju tolko veci a potom sa im to vsetko prehana v hlavkach, tak sa neboj, ked obcas vykrikne, mozno sa mu prave zjavila skareda kolegyna. Ved sa aj smejkaju zo sna,nie? Moj niekedy aj mna zobudi,tak sa smeje. Ale to som cela vytesena,ze ma pekne snicky :o).Zajst sa mi zatial nezachadza,to skor moj starsi syn, ale len ked nebolo po jeho voli, tak takto vydieral. Dieta zrazu stichlo, ja spokojna, ze sa ukludnil, pozriem nan a ten uz fialovy, usta dokoran... No na odpadnutie! Uz mi niekedy z neho az smiesno bolo (mam totiz bohate skusenosti so svojim mladsim bratom). Tak som nim len zatriasla, ci tapla po zadocku (jemne, nieze ma zavru), aby sa spamatal a nadychol..a bolo. Tak neboj.

denisocka
autor
31. aug 2008

jj - no to viem že mory su bežne a aj zo zachadádzaním mám bohate skusenosti -tež sa zachadzal ked mu nebolo vyhovené -ale vydesila ma teraz tak kombinácia - mora + zajdenie 😖 -kedže niekedy vykríkne a je ticho a nnejdem ho kuknuť ,včera bola taka menšia vynimka že som došla a on bol zajdený 😨 . ja vtedy fúknem do tváre-toto okamžite zaberá ,avšak včera sa mi mozog odkrvil a aj nato som zabudla,len som si ho privinula a ani si nepamätám čo som robila (ale určite som ním neriasla -aby ma tu niekto neukamenoval 😅 )

gucz
31. aug 2008

denisočka a nemáš monitor dychu? mne aj pípal , malá nedýchala, tak som ju vzala na ruky a prebrala sa

denisocka
autor
31. aug 2008

nemám - to by som ním musela vyložiť manželsku aj celu postielku,on už s´pí jak opička - dobre že nie aj hore nohami

gucz
31. aug 2008

🙂 , moja má, ale ona sa narodila predčasne, tak ho mať musela. A s nami v posteli nespáva, neni zvyknutá, aj keď je mi to niekedy aj ľúto. Ale ona by nás v noci ťahala za vlasy, veľmi rada otvára prstami oči, pchá nám prsty do pusy, atď

denisocka
autor
31. aug 2008

no to hej,aj môj sí v ostielke a cca od polnoci alebo 2:00 po kojení ho už nechám pri nás,ale dnes ráno o 5:00 už pichal manžela do oka a pchal mu prsty do nosa 😀

spathiger
31. aug 2008

Boze, ved ja som starsieho tiez moc netriasla..si teraz pripadam ako najhorsia mater. Len troska, aby som vyvolala daky podnet, nech sa nadychne. Ale uz som radsej ticho.

denisocka
autor
31. aug 2008

spat.......... 😅 to som nemyslela teba - to som len JA podotkla,lebo ked sa mu to v 3týž stalo prvý krát a rýchlo som ísala na bbt a napísala som-že som ním potriasla aby sa nadýchol tak ma tam skoro ukamenovali,že malým deckom sa nesmie trias,lebo mu obúcham mozog o lebku a može dostať krvacanie - ja som to napísala tiež len obrazne ako ty 😉

spathiger
31. aug 2008

Denisocka. A to co je za somarina, ze mu obuchas mozog o lebku?? Prepana, to ti musela napisat dobre 'zvelicena' mamina. Vsak s nim netrasies ako s vrecom zemiakov, ani ho o nic nehadzes! Boze! Vsak len jemne zatrasies. To by sme uz potom ani nemohli cestovat Mhd. A to nehovorim o nasich chodnikoch. To by len dotycna videla co je to natriasanie! Ja odpadnem. Clovek uz aby sa bal volaco napisat, ze? :o)

denisocka
autor
31. aug 2008

tak presne ! mnohe na teba vybehnu s nejakým člankom o krvacani do mozgu - syndrom trasuceho dieťaťa sa to vola a pritom človek je od toho na míle vzdialený 🙄

bubba
31. aug 2008

baby ale ja som to citala viackrat ze detmi sa nesmie triast a najlepsie to bolo vysvetlene v clanku v mamaaja kde bol detsky mozog prirovnany k vajicku,ze zltko je ako mozog a ked sa s nim trasie tak sa moze o steny obit a porusit.podla mna aj male trasenie by mohlo vadit babatku u batolata si myslim,ze by to mohlo byt relativne ok.no ja s malou netrasiem,ma dva roky a zatial ani nebolo treba dost nastriasaciek si uzije v aute 😀 ale tiez by som ju asi keby ma nocnu moru a chcem ju prebrat tak asi zatrasiem...ale zasa som volakde citala ze deti co maju nocne mory sa ani nemaju budit.tak ja neviem chvalabohu ani ma to zatial nezaujima lebo nemame tieto problemy,stavalo sa tak ze mala plakavala zo spankou ked jej isli zubky ale vzdy som sa na nu pozerala,nikdy sa nezachadzala a nikdy sa neprebrala a nikdy jej nesli slzy...

daphnei
31. aug 2008

Ahojky... urcite to kazdeho vyleka, kdyz miminko zacne z niceho nic strasne plakat. I ja jsem z toho byla poradne vydesena. Nedavno jsem cetla clanek, ze toto nocni buzeni je docela bezne. Vetsinou se objevuje hodinu az dve po usnuti. Miminko zacne strasne kricet, plakat a neni k utiseni.. Lekari pry sami nevedi proc se to objevuje, nicmene to vysvetluji jako spatne procitnuti nebo "uviznuti" mezi bdenim a snenim. (neco jako namesicnost) Vetsinou staci uklidnit nebo nezne vzbudit.

cartmanko
31. aug 2008

ma desite, aj s tym netrasenim aj s morami. my trasieme a sem tam sa zobudime alebo vykrikneme zo sna ale mora nie. co je to zajdenie?

denisocka
autor
1. sep 2008

cartmanka - no zajdenie-že akoby sa nenadýchne-nedýcha - otvorene usta, oči orevratene - väčšimou sa zachadzaju deti ked im nie je o vôli,taka fanta