Nočný upchatý nos

nakupujpreradost
7. feb 2018

Ahoj. Som zúfalá. Moj 2mesacny syn sa LEN v noci dusi,pretože od polnoci,niekedy od 4:00 sa mu zapcha noštek a nevie dýchať. Keď mu vysavame nič mu nejde,ale niekde vzadu to ma a hrozne chrci. Doktorka mu brala výter,a zajtra ideme na krčné. Už sme aj po chorobe a ATB a toto je stále. A záhada,že LEN v noci,cez deň nič. Doktorka si isto mysli,že si už vymýšľam 😢On nespi dobre,ja nespim vôbec. Veľmi zle noci. A kojím.

bibistec
7. feb 2018

a nema to zo sucheho vzduchu? mozes skusit zvlhcovat pripadne este morske vody do nosa

certi
7. feb 2018

@nakupujpreradost
kurite v tej miestnosti? podloz mu hlavku nejakym tenuckym vankusikom, poskladanou plienkou, nech ju ma vyssie....suchy vzduch

fefe123
7. feb 2018

ja to mám zo suchého vzduchu... žiadna nádcha, len sa mi uzatvorí nos a musím dýchať ústami.... dávam si do nosa vincentku - nosový sprej... je to neškodné a veľmi účinné... treba si to dať pred spaním a hocikedy, keď sa človek v noci zobudí... nie je to návikové, môže sa používať kedykoľvek

zuzina316
7. feb 2018

@nakupujpreradost nas syn keď mal 2 mesiace, tiez tak "chrochtal" ale ORL doktor povedal, ze je to OK. Ako keby mal zapchaty nos. Ale on sa nejak nebudil , ale použivala som zvlhcovač.Potom mu to prešlo.

maca283
7. feb 2018

Alebo este streknut eukasol na vankus uvolni dychanie pocas celej noc A mozete ho pouzivat aj pocas dna alebo aj ked ste vy chora aby ste nerozsirovala bacile Pozrite si wwe.just.sk

certi
7. feb 2018

@nakupujpreradost
hlavne treba riadne vetrat, zakurit nech sa trochu vyhreje izba a vypnut na noc

petka2131
7. feb 2018

Moja maličká to mala do tretieho mesiaca, malá skrytý reflux kedy mliečko nevybehne z úst von ale len do krku(a nosovych dutín) , a každú noc od polnoci do rána zapchaty nos a chrchlila, doktorka povedala, že to len musí prejsť, našťastie prešlo, vyvýšili sme matrac na noc pod hlavičkou.

anjelik0907
7. feb 2018

nám pomáha keĎ mám v spálni na radiátore hrnček s vodou a morskou soľou

pininka
7. feb 2018

My sme mali to iste, tiez si uz o mne mysleli ze som hystericka matka. Vyskusali sme vsetky dostupne kvakpy,ktore mohol, nakoniec sme v 9 mesiacoch skoncili na alergologii, dala mu zyrtec a odvtedy bol pokoj. Aj ja som bola v soku ze tak male dieta moze mat alergiu, ale bolo to tak. No povedala mi,ze ked to tak skoro zacne,ze vacsinou sa to rychlo aj upravi a mala pravdu, po druhom roku bol pokoj.

nakupujpreradost
autor
7. feb 2018

@petka2131 mame vyvýšené

nakupujpreradost
autor
7. feb 2018

Vseeetko robíme.....neprekurujeme,20stupnov v spalni,morská soľ do vriacej vody na vyparovanie,vyvýšený matrac a nič nepomáha.

nakupujpreradost
autor
7. feb 2018

@petka2131 tak teda budem dúfať,že aj nám to v 3mes prejde🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Vaša odpoved mi najviac dala,ďakujem za info čo to môže byt.

simca06022011
7. feb 2018

Suchý vzduch. Máte merac vlhkosti? Lebo ja mozem varit vodu koľko chcem a aj tak mám ledva 30-35% čo je málo... Hlavne edcje vonku zima, mrzne, vyvetram a ostatne 25%. Nemám skúsenosť pri takom malom bábätku ale niečo ako aerius pre nich nie je? Pýtajte sa aj na alergologiu, u krčnej vidím akurát možnosť toho že čas môžu tlačiť do výberu nosnej mandle.

nakupujpreradost
autor
7. feb 2018

@simca06022011 kúpime ten merač zajtra.dakujem za radu.

petka2131
8. feb 2018

@nakupujpreradost dúfam že vám to čoskoro prejde, ja som celé dni študovala čo to je, hlavne keď doktorka len tvrdila, že to prejde samo, som sa bála. Aj zvlhčovač sme kúpili, ale po zapnutí nameral vhodnú vlhkosť, takže tým to nebolo v našom prípade. Dlho spávala na tom zvýšenom matraci, a to chrchlanie také niečo ako hlieny medzi nosom a krkom, zle sa to počúvalo. Bola som prekvapená, že to naozaj zmizlo v 3 mesiaci

nakupujpreradost
autor
8. feb 2018

@petka2131 ale keď mu podložím matrac tak sa mi zošmykne v hniezde🙈

petka2131
8. feb 2018

@nakupujpreradost Presne tak, aj moja sa rolovala🙂, zakaždým som ju posúvala, a preto skončila aj v mojej posteli lebo sa stále budila, takže doteraz sme na ciciku 🙃

marissenka
8. feb 2018

Našej malej sa tiež vracalo mlieko.by ste neverili,keď si hrčka,puska zavretá a mlieko cez nos vystrelilo....prvy krát v pôrodnici,to som bola v šoku a potom skoro stále.potom nám pomohlo trošku ju po kŕmení nosiť na stojáka....do 3 keď to prešlo a tiež sme mali s nosom problémy.a cca v roku sa jej nad ránom upchaval nos,cez deň až v noci..mala bacila🤔

nakupujpreradost
autor
8. feb 2018

Budem veriť,že po 3mesiaci nám prejde noštek aj koliky🙏🏼🙏🏼🙏🏼