Non-stop na prsníku a slabé priberanie Poraďte

marianella
28. aug 2008

Ahojte, ak mate niektorá podobnú skusenosť prosím poradte.
Môj drobček má dva mesiace a asi posledný týžden je takmer non stop prisatý na prsníku, ked ho odsuniem začne po chvíločke plakať. kojím ho aj dve tri hodiny v kuse, potom zaspí na 15 až 30 minút a odznova... ☹ , jedine v noci sa tento interval mení na dvojhodinový a papa len asi pol hodinu...
včera som to už nevydržala a dala som mu asi o štvrtej hodine sunar, vypil 120ml a potom spal 3 a pol hodiny.
pribral za 7týždnov od kedy sme doma 1,1kg, z 2,90 na 4, no a doktorka mi povedala, že ak nezačne viac priberať tak musim dokrmovať, je to tak strašne málo???? ved mne sa nezdá, že by bol malý nejaký vychudnutý alebo čo!!!

lucia31
29. aug 2008

..mne sa tiez velmi dobre osvedcilo striedanie poloh pri jednom dojceni..ked som napr. z laveho dojcila v polohe tanecnik kuk 🙂 http://www.kojeni.net/vsede.php, tak potom som si ho, ked som uz videla, ze len cucka nenapadne presunula do futbalovej polohy k pravemu prsniku..dobre je mat doma vankus na kojenie, s pomocou neho to ide tak nenapadne, ze dietatko ani nezisti, ze uz je na druhom 🙂 obe tieto polohy su dobre aj v tom, ze jednou rukou moze mamicka prsnik stlacat a pomahat dietatku pri sani z prsnika..

dididi30
29. aug 2008

luci ahoj, ako sa mate?? ani nechodis na junociatka 🙂

cibina
29. aug 2008

marianella, prajem pevne nervy, my toto obdobie mame nastastie za sebou. Drzali sme sa v podstate toho, co pise Annag. Mne osobne naviac pomahalo, ked som vynechala niektore nepodstatne domace prace, k dojceniu som si brala knihu (obcas som aj TV pozerala, ale to by sa malo minimalne). Mala som tak viac casu a energie na tieto dlhocizne papania (aj 2 hodky bol maly pricucnuty). Pretoze ked som sa pokusala skratit papanie, maly sa dost nenajedol a bol o chvilu zase hladny a prsia sa mi tak nenalievali. Nas drobec do 4 mesiacov priberal len 100g/tyz 😅 , ale ustali sme to bez prikrmov. Myslim, ze tvoj syncek pribera az-az, kvoli priberaniu su prikrmy v tvojom pripade zbytocne.

marianella
autor
29. aug 2008

ahojte 🙂
no tak prave sme dopapali a papali sme len 40minut 😀 ! prvý krat som skusila tu fudbalovu polohu a malinký si sam pustil prsník a bol taký spokojnučký a teraz spinušká 😵 , tak to je parada asi sa mu v tej polohe lepsie papinkalo, musim ich poskušať viacej.
dakujem annag ja som o tej polohe ani netušila 😀

marianella
autor
29. aug 2008

ešte som včera zabudla napísať, že papame cez klobučiky, lebo ked dám malemu bez, tak papa asi 5minut a potom sa strašne rozčuluje a vrieska, no ale už to hadam bude lepšie 😉

dari226
29. aug 2008

ja by som dokrmila ked mas pocit ze potrebuje ja som v 4-6 tyzdny tiez dokrmovala a potom sa to upravilo uplne samo taka som bola zufala a zrazu to islo aj ked kojim cez klobucik a cajik som dala prvy krat ked mala 7 tyzdnou no sama musis vediet ked chce podla mna a nie cakat co povie lekar oni aj tak niekedy blbosti trepu ved mama vie najlepsie co treba
nejaky cas som aj ja bola tak ze pila 20 min pauza a potom zase ja 5 hodin rytmus ale v noci spinkala to cim viac das na prsnik tym viec sa zacne tvorit mozno si tvoje babönko tiez zaistuje aby sa zacalo tvorit tak ako potrebuje nevydim tam ziaden poblem kym sa zacne tvorit viac aby sa dokrmilo a na cumlik si csom zvykne bude to nalepsi kamarat mne sem tam zabackala zked som ju dala prec ale to za 2 sekundy preslo a bolo dobre niekedy to je mozno le nten pud sat taky silny 😉

zade
29. aug 2008

Suhlasim s Larou, ak je s cim suhlasit - teda mala som ulne tem isty problem. Dietatko bolo v jednom kuse na prsniku. 50 min., potom 15 min pauza (no nie spanok) a opat prsnik. Aj u mna sa to dopracovalo k mastitide, ved k comu inemu by sa aj malo.... nespravna detska lekarka, nespravny postup pri opatovnom predpisani ATB od gynekologa sposobili, ze som mala doma neustale placuce babatko.

Na otazku, ze nieco urcite nie je v poriadku som dostala len odpoved - deticky placu mamicka, zvyknikte si!
A to, ze som mala podozrenie na reflux? Alebo aspon na tichy reflux? Ostalo len pri tom - na ziadne vysetrenie nas vraj netreba.

A satka? Zial, stoji dost vela. Aj v bazare ju dievcata predavaju za minimalne tisicku....

dari226
29. aug 2008

mne vzdy radili co najcastejsie hole babätko na hole telo k mamicke aby ta citilo a hlavne casto byt pri sebe aby ta citilo a poculo a tak ved to potrebuje aj mamicka aj babo

zade
30. aug 2008

Inac, my sme stale na prsniku v noci. Az non-stop nie, ale tak 5-6x. A to uz sme dost velke...