• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nosí vaše dieťa poštolky?

8. júna 2015 
cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved :wink:
27. feb 2007 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
postolky v kazdom pripade ano, ved teraz sa postolky uz nenosia dlho. ten mesiac sa oplati pockat... bude mat krasne vyvinute jadierka... nasa mala bola u ortopeda presne ked mala 4 tyzdne a uz odvtedy nemusela nosit postolky... mala vsetko tak ako mala mat a od 10 mesiacov chodi. vela zdaru...
27. feb 2007 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poštolky kôli správenmu vývinu klbikov. My sme ich ale na noc davali dole lebo malej sa tiež velmi nepáčili.
27. feb 2007 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. feb 2007 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my sme postolkove gaturky mali nosit do troch mesiacov, ale ja som ich davala este aj mesiac po a do piateho mesiaca sme ich davali aspon na noc, dcerka s tym nemala problem, nemala som pocit ze by jej to velmi prekazalo, aj ked je pravda, ze stale je najradsej holucka
27. feb 2007 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som nepouzivala a klbiky mame v poriadku, hoci ja sama som ako babo s nimi mala problemy...
27. feb 2007 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ani ja som ich nepoužívala ani pri jednom synovi a chvalabohu boli bez problémov a aj rýchlo chodili, z môjho okolia ich nepoužíval takmer nik.
27. feb 2007 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som davala osem tyzdnov,potom uz nie,lebo Hanke sa velmi paril zadocek. Na sone sme boli v tretom,aj v osmom tyzdni a vsetko bolo v poriadku. Lekar postolkove nohavicky este odporucal,alekvoli spominanym zapareninam jej ich uz nedavam. Ale nerozmyslala somnad tym,ci ano,alebo nie. Prevencia je vzdy jednoduchsia ako liecba. Keby bolo nieco v neporiadku,vycitala by som si to. Nie je to az take hrozne a da sa to vydrzat.
27. feb 2007 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby dakujem tak aj tak si asi musim nejaky stred vybrat :wink:
27. feb 2007 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na slovensku po slovensky :grinning:
podla statistik vdaka postolkam mame najmenej problemovych ludi s klbami na nohach.
27. feb 2007 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekde som citala, ze problemom s detskymi klbikmi sa kedysi vravelo "choroba ceskej kotliny". takze mozno aj preto u svojho anglickeho, nemeckeho, americkeho alebo papua-novo-guinejskeho pediatra s otazkou ohladne postoliek nepochodite :wink:
ja osobne ani neviem, ci tu, v NL, vobec postolky existuju :confused: alebo liecia az pripadne nasledky nepouzivania...
27. feb 2007 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme ich nosili do 4. mesiaca na radu ortopedicky. Ziadne problémy sme s tým nemali. Dávala som pampers a na to klasicku plienku a postolky a bolo. Ziadne zapareniny ani nic také :slight_smile:
28. feb 2007 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez som citala nieco podobne ako ikke. ide o to, ze slovensko patri na vrchne priecky v statistike s problemami detskych klbikov, preto lekari odporicaju postolky nosit. my sme ich nosili necele dva mesiace, najskor stale a potom iba v noci.
28. feb 2007 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
problém s kĺbikmi bol typický problém strednej Európy (ČR, SR, Maďarsko) kvôli zvyku bábätko pekne povystierať, vystrieť nôžky a pevne zabaliť do perinky - vraj aby nemali krivé nožičky. Takže ja som synom poštolky nedávala, ale do perinky som ich nebalila. Ak už detičky balíte tak im nožičky nevystierajte, ale skrčte ich v bedrových kĺbikoch aj v kolienkach.
28. feb 2007 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no ja zijem v cechach a o postolkach som ani neuvazovala. pri prepustani z podornice urobili malemu sono(robili ho kazdemu babatku pri prepustani a vacsine povedali to co mne:jedna plienka staci) potom sme boli este na kontrole 2x a zakazdym mi povedali, ze je vsetko ok a staci jedna plienka. takze tie postolky su hitom asi len na slovensku, no chudence babatka.
28. feb 2007 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nosit postolky neni hit, a babetku to vobec nevadi, vo vacsine pripadov si maminy iba myslia ze im to vadi...skor to moze byt take blbe v letnych mesiacov....
My sme balili, a odporucam. Svagrova nebalila ani pri jednom, su v poho, zatial, syn ma 7, dcera 2.
No ale linddi ja by som sa riadila tymto- uskodit to neuskodi,len to moze pomoct tak preco nie? Par tyzdnov vydrzi kazdy....
1. mar 2007 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suhlasím s Hankou. Nemyslím si , že dietatu to vadí. :slight_smile:
1. mar 2007 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tiez sa pripajam, my sme balili hned ako sme dosli z porodnice domov a oplatilo sa, po 6 tyzdnoch balenia mame pekne klbiky vyvinute a ohybne, doktora nam odporucila balit uz len v noci.
1. mar 2007 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dokonca som nenapisala, ze mne nasa dr povedala pri prvej navsteve doma, ze nech balim na siroko takto: pamperska, 2 bavl. plienky a postolky.
a ze mi "ruci", ze po prvej navsteve sona nebudeme musiet balit. Tak aj bolo, leto nas len cakalo, takze sme to stihli pred teplom. A verte mi malej to neva, takze to neva ani vasim pri 1 plienke...nebojte sa, fakt im to nevadi....neuskodi ani nic podobne, to len keby nahodou, proste taka akoze istota.
2. mar 2007 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hanka my stym mame naozaj dost problem Nino si nevie ani prdnut natahuje sa a reve ked ho odbalim hned sa vykaka aj vyprdka,ale presto vsetko ho balim aby sme mali pokoj :wink:
3. mar 2007 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kazde babatko sa citi lepsie ked nema ani plenu pampersku, hned sa im lepsie hybe, prdka :slight_smile: ale to balenie naozaj nie je na skodu, okrem balenia sme aj kazdy vecer cvicili, a oplatilo sa.
3. mar 2007 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Linda- to môze byt aj tým ,ze ked je vybalený lepsie si vie dat hore nozicky. To aj Emka tak mala- ked bola vybalená , hned bola veselsia. A je to tak aj teraz, ked uz postolky nemame :slight_smile:
3. mar 2007 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linddi, to je zvlastne, ze kvoli tomu, neni to nahoda, ze ked ho odbalis, tak sa vykaka a vyprdka, lebo ja ked bola mala mensia, tiez som ju odbalila a hned sa vycikala a skerila od ucha k uchu....aj teraz to niekedy robi, preto som zacala nenasilne uz aj s nocnikom....mozno mu je lepsie tak odbalenemu, to je vacsina detom tak dobre. vydrzte, aby bol ok. Chlapci s tymto tusim nemaju problem na sono, tusim....
aj cvicenie je fajn, deticky sa na to aj tesia, proste si skraslia to kupkanie. A v buducnu sa neboja vody a tak.
Bell-ahoj, presne ako pises, aj kvoli nozickam to moze byt podla mna. Kazdemu mimi je lepsie na holo. :slight_smile:
3. mar 2007 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hani, ja to usudzujem aj podla seba :grinning:
3. mar 2007 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved aj moja krpana, cika na rozbalenu plienku.
3. mar 2007 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prsne tak, a vsade kam sa este podarí :slight_smile:
3. mar 2007 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme balili prvý mesiacm potom sme boli na kontrole u ortopéda a pani doktor nám povedala, že už máme používať len pampersku. Na to mi moja suseda zvozila, že mám baliť 3 mesiace, lebo jej to tak kázala doktorka. Tak ja som nelenila, volala ortopédku, je to naša kamoška a robí na Kramároch. Jej názor je ten, že je to individuálne a pokiaľ je všetko vyvinuté ako má, po mesiaci už baliť nemusíme. Iné dieťa na tom nemusí byť rovnako a mamina ho musí baliť do poštoliek aj dlhšie. Vždy je dôležitý výsledok vyšetrenia. V štvrtom mesiaci sme ešte absolvovali jednu kontrolu. Všetko je OK a na poštolky mám zabudnúť.
3. mar 2007 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, mala ma 5 mesiacov a stale používame postolky a dve plienky a vobec jej to nevadi...balim takto aj ked nozicky mala OK uz po prvej kontrole, myslim,že je to spravne
pampersky davam asi len dva tyzdne a to len na noc
4. mar 2007 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, o poštolkách v piatich mesiacoch som už dávno nepočula...Ale určite to nemôže uškodiť, len prospieť. Náš malý znášal tiež poštolky veľmi dobre. Mohla som baliť aj ja doteraz, má tiež 5 mesiacov.
4. mar 2007 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikdy by som si neodpustila, ze by som postolky nedavala a moje dieta sa nepostavy.
4. mar 2007 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj moja dcera ma nozicky o.k.a budem ju aj dalej balit nasiroko,radsej.
4. mar 2007 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok