Nosí vaše dieťa poštolky?

lindda
27. feb 2007

cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved 😉

tin007
9. jan 2013

Ahojte, dnes sme dali prvykrat malej abdukcnu plienku (ma nalez na oboch nohach II b/c), ale po si 3 minutach som jej ju dala dole, lebo hrozne revala a mne samej to prislo, ze ju doslova mucim. Ked som videla, v akej polohe by mala mat nohy, tak ma napadlo, ze je to velmi podobne ako v nosici (napr. v manduce), resp. v satke. Riesili ste "napravu" klbikov nie pomockami ale nosenim?

pau333
12. okt 2013

som z troch surodencov...nikto z nas poštolky nenosil a mamina este musela bojovat s lekarmi, ktori po nej doslova vrestali...Ale moji dvaja surodenci sa narodili v zahranici a tam o tomto ani nepoculi, takze tak sa naucila...a tu si spojila dve a dve, ked videla par deti v kovovych "konstrukciach", ktore poctivo nosili postulky ... a nic z toho. Zahranicna lekarka jej povedala, ze ci im chce znicit nohy, tak nasiroko balit, to len podporuje vyklbenie....... Musim povedat, ze vsetci traja sme neamli najmensi problem s klbmi a nebudem pouzivat postolky ani ja. Je to skratka skusenost z rodiny, neverim ze je to babu co len trochu prijemne... a neverim skratka postolkam.

bejciba
28. okt 2013

Moj nazor je na to asi taky ze dlhe roky sa davali postolky a nasi rodicia su ok... mne moja mama davala postolky a mala som vsetko perfektne vyvinute.... Niektore novodobe mamicky robia co chcu.... nedavaju zaockovat dieta povinnymi ockovaniami ktore mame aj mi za sebou tie nepovinne su na kazdej jednej ci ich daju alebo nie to uz je jedno... mozno u nas na Slovensku su prehnane niektore veci nehovorim... ale uz sa robia pampersky na to aby sa jadierka vyvinuli tak ako by sa mali... uz aj lekari hovoria ze to netreba ..... no ale napriklad moja kamaratka ju vyvezovala aj napriek tomu a ked dosla na kontrolu bola jedina co jej malá mala dobre vyvinute vsetko na nozickach... ostatne tam plakali lebo museli nosit konstrukcie ich deticky... a potom si vycitali ze nevyvezovali..... U kazdej je to individualne..... Ja budem vyvezovat nozicky pretoze si myslim ze ak nieco sa robilo dlhe roky tak preco by to malo byt teraz zbytocne ;) takze tolko ktejto teme.... myslim ze je to kazdej vec a je to jej osobne rozhodnutie co a ako urobi ....

maribell
28. okt 2013

ahojte....my s manzelom sme sa rozhodli pouzivat latkove plienky (obycajne biele stvorce) a sme radi pretoze kazda navsteva doktora ked sme isli na nozicky bola super.... vsetko sme mali v poriadku a moje kamatatky ktore pouzivali jednorazove plienky maju problemy s jadierkami ...jednoducho tiez si myslim ze to ma vyznam tak isto ako @bejciba....

radkanika
28. okt 2013

Moj drobec ma vyse dvoch mesiacov, prvy mesiac a pol som mu davala postolky uplne vkuse, potom jeden tyzden tak, ze doobedu ich nemal, a poobede a v noci ano, no ale malicky dost plakaval kvoli nim, mozno ho to tlacilo, ked som mu ich dala dolu, hned kakal a prdkal. Odvtedy mu ich davam iba pocas noci, ked spi a v podstate nevnima, ze ich ma, rano s azobudi a cely den je bez nich. Myslim, ze je dobre to tak striedat, davat, ale nie vkuse, nech si trochu aj brusko oddychne. To je moj nazor a zlata stredna cesta.

lauritta96i
28. okt 2013

chvilu raz ano raz nie a potom vobec nedavala som, maly mal silne koliky a nevedel si prdkat ani s espumisanom nie to este s nejakymi postolkami

kathy21
17. nov 2013

Po tom, cim sme si presli pri prvej dcerke - v porodnici mi ukazali, ako balit, tak som tak balila do 1. sona v 4. tyzdni, navyse sme malu viazali do perinky - cize asi dost nespravny postup. Prve sono - odchadzala som z ordinacie s placom a mala v remenoch.. To sme netusili, ze to horsie nas este len caka.. Mala obe nozky vyklbene - takze uz samotne PR bol nespravny postup.. V troch mesiacoch sme skoncili v nemocnici v ZA, tyzden bola vyvesena za nozicky a potom na 6 tyzdnov sadra.. Prava nozka sa spravila, lava zostala vyklbena... Takze vyvesenie a sadrovanie sa opakovalo este 4 - krat a bezuspesne. Takze krvava repozicia v 10. mesiacoch a odvtedy sa ako tak drzime.. V ZA ju chceli operovat este aj v 4. rokoch, to sme odmietli, takze uvidime, ci sme urobili dobre alebo chybu. Mala behá, lieta a chvilku neposedi, teraz mala 6. rokov. No a od juna mame chlapceka, toho sme 1. mesiac balili nasiroko, 1. sono je v poriadku a na to druhe sa chystame zajtra... Tak len dufam, ze dopadneme dobre... A aj doktor nam odpovedal na otazku ako balit (ked som mu povedala o probleme s malou), ze nie je potrebne balit nasiroko, ak nema babo problemy (po 1. sone), ale je potrebné drzat kolienka od seba, tzn.. nebalit nauzko do perinky a nestahovat!! Takze sme zvolili tento volnejsi pristup a uvidime zajtra... Dufam, ze budeme v poriadku, pretoze vsetko absolvovat este raz - to by som uz asi neprezila.. Navyse nas caka strihanie blanicky pod jazyckom, tak si toho zajtra "uzijeme" az-az...

alika36
12. feb 2014

@anulienkalienka ahoj je to uz sice dlha doba co si toto pisala ale my mame ten isty problem, nasmu malemu tiez puka v kolienku tusim a niekedy aj v krizoch, ked ho drzim a mikoce nozickami. Vtedy zacne strasne plakat a upokoji ho len lezanie na vankusi alebo trasenie v naruci. Zatial som nebola u ortopeda, na 2 vysetrenie klbikov ideme 24.2 ale uvazujem aj skor. Toto tiez trva priblizne od 1 mesiaca ateraz mame 11 tyzdnov. Zistila si nieco prosim co to pukanie sposobovalo u vas? Znepokojuje ma to trocha. Na prvom vysetreni nam odporucili nosit postolky . Tak sa snazime ale nie pocas celeho dna, obcas ked mu ich dam dole aj to ho boli ci co. Tazko povedat. Dakujem za kazdu odpoved.
spozdravom alena

anulienkalienka
12. mar 2014

@alika36 ahoj, my už máme skoro 3 roky a ešte stále pukáme... síce už len trošku, ale u nás je to bez bolestí a plakania, otopéd povedal, že to len dozrieva chrupavka, že to môže byt dlhšiu dobu.
už je to teda oveľa menej, ale keď bol ako 7 mesačný, tak som dokonca išla aj na rehablitáciu, k primárke,a by mi ho pozrela a prípadne navrhla cvičenia. lekárka ho vtedz vyšetrila a povedala, že je zdravý...
tak sme to brali ako jeho súčasť a zžili sme sa s tým. jemu to nevadilo a nevadí...
snáď to bude len lepšie.
držím palce, aby to bolo aj u vás podobné.
všetko dobré anka

alika36
12. mar 2014

@anulienkalienka ahoj dakujem za odpoved, uz je to asi lepsie stym pukanim, asi naozaj musia vyzriet tie kostiky a klbiky. Obas to este pocujem ked ho drzim na rukach a kopcuje s nozickami tak v kolienku to pukne ale uz si to ani on nevsima, tak som pokojnejsia. Aj moja lekarka tvrdila t
o iste, vraj maju volne klbiky a rastom to zmizne, tak snad. Vraj aj vitamin D pomoze na dozretie kosti. Uvidime ako sa to vyvine, budem to sledovat. Dakujem este raz za odpoved si velmi mila.
pekny den ti prajem
alena

ania4
20. mar 2014

No baby my sme boli s malou dnes na sone na ortopedii,mala ma 3tyzdne a 2dni a dr nam povedal ze ma vyklbene obe jadierka.naordinoval nam abdukcnu perinku a nejake popruhy ale tie sme nedostali len tu perinku...ach jaj malicka vyzera v tom tak neprirodzene. ale neviem ake vazne to je lebo tie ich zapisky na sprave su hrozne.nevedel by mi ich niekto vysvetlit:? pise ze: klin.coxy symetricke adukcia ln mierne viazne luxačný fenimen nie je pritomný.chbtica primerana. prava coxa alfa 47st. beta 67st., lava coxa alfa 47st. beta 66st.. . cecentrcio coxae utrque..vopred dakujem ak by mi to niekto vedel prelozit do ludskej reci..

majuska287
8. jún 2015

ahojte baby my sme boli teraz prvy krat od porodu na kontrolu klbikov,bolo vsetko v poriadku,ale teraz niesom si ista kedy tam mame prist hovorila nieco ze 4mes.ale neviem teraz ze ci ked bude mat 4mesiace alebo za 4 mesiace od tohto datumuco sme tam boli....ako ste boli na kontrole vy?myslite si ze keby som prisla aj eventualne trosku neskor ako vraveli-bude to moc prekazat? dakujem...