Nosí vaše dieťa poštolky?

lindda
27. feb 2007

cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved 😉

titkovamiriam
8. jún 2007

pocula a videla som uz niekolko debat a nasi ortopedi vtavia ze nase deti maju najmenej ochoreni spojenych s klbikmi,zevraj vonku je toho vela.

sweetberry
8. jún 2007

my sme ich pouzivali

titkovamiriam
8. jún 2007

preventivne asi vsetky

emjee
2. okt 2007

mirkakopky 1d 2. okt 2007 o 14:29
ahojte mamulky,nenasla som podobnu temu,tak sa pytam vas...dokedy a ci vobec ste balili na siroko vase detvaky?ja malemu(ma 15 tyzdnov) davam ortopedicke nohavicky s jednou plienkou na pampersku a akurat sme dosli z kontroly,kde nam doktor povedal,ze jadierko na lavej nozke uz ma osifikovane,ale na pravej zatial nie,ze maleho mam balit nadalej nasiroko az kym nebude sediet,az do 6.mes.Dost ma tym vyplasil a tiez si myslim,ze adamka uz zacinaju tie ortoped.nohavicky akosi obmedzovat.Bez nich sa totiz uz zacina pomaly pretacat z chrbatika na brusko,ale akonahle ich ma,tak je uplne iny.samozrejme,ze ho budem balit nasiroko tak ako nam to odporucili,ale balili ste niektora drobcov az tak dlho?dakujem za odpovede,krasny dnicek vsetkym

mura 1d 2. okt 2007 o 14:40
ahoj , my zijeme v uk a tu nieco take ako vyviazovat nozicky nasiroko nepoznaju , proste tu sa dava len a len pamperska a to je vsetko od narodenia . ale zase sa tu ockuje na klbiky . ale aj tak tu nic take nie je , ked som mala postolky tak nevedeli naco to je a nechapali ze preco , a kedze to tu nemaju takze som to pouzila len dokial sa do toho zmestil a to ma 3 mes a uz ich nemame viac ako 2 mes . a vsetko je oki .... ale co viem tak na slovensku sa zvykne tak do 3 mesiacov ale ak je problemik tak aj dlhsie ako 6mes. pokial na to nie su predpisane specialne nohavicky s podporou na nozicky tak je to dobre 🙂 kamaratka musela vyviazovat skoro do roka maleho , a chlapci mavaju castesie s tym problemy - vraj .
este cca 2 mesaice a bude to za vami 😀 to ubehne ako voda

katusha 1d 2. okt 2007 o 14:42
ahoj, nas kontrola bedrovych klbikov caka na buduci tyzden, snad to budeme mat v poriadku.
moja sesternica ma dvoch syncekov a ona mi spominala, ze oboch balila nasiroko do tych siestich mesiacov, aj ked nemali ziadne problemy 😉 odporucil jej to tak ortoped.

milhaus 1d 2. okt 2007 o 15:36
mi do piateho mesiaca

andy.a 2d 2. okt 2007 o 21:17
u nás ortopéd doporučuje asi všetkým deťom balenie naširoko s 2 plienkami do 4 mesiacov,a potom s jednou plienkou+ samozrejme ortopedické..do 6 mesiacov veku..

a vrodené dysplázie bedrových klbikov majú častejšie dievčatká,nie chlapci..

andy.a 2d 2. okt 2007 o 21:20
a tiež ani jedno moje dieťa to nemá rado,syn bol od malička hyperaktívny,stále v pohybe a tie ortopeďáky ho v tom dosť obmedzovali..

a teraz maličká dcérka to tiež nemá rada,ona je tiež dosť živá,rada kopká,už sa aj pretáčať skúša..a tie plienky jej v tom bránia..

miminka
2. okt 2007

ahojte necitala som si vase prispevky,len chcem reagovat na temu.

neviem ci som mala stastie,ale ja som maleho balila na siroko asi 1 mesiac a nastastie je vsetko ok,prave teraz v piatok sme boli na kontrole a ortoped mi povedal,ze je vsetko v norme a nemusime chodit uz na kontrolu.

pipi1211
2. okt 2007

ahojte tak ja som nasiroko balila cca 2mesiace ten treti som nebalila lebo boli strasne horucavy... potom sme sli nakontrolu a dr na sone povedal ze pravy klbik mame zly potom som sla k ortopedovy a on povedal ze je to veku primerane tak neviem no balim nasiroko a budem balit este mesiac lebo v 5.mes mame ist na kontrolu... mala to zle zvlada 😒 strasne ju to obtazuje podla mna lebo ked ma postolky je umrncana a ked nie stale sa rehni a kope nohami jak najata 😒 no buuuuuh vi

hanka274
2. okt 2007

pipi, ano to moze byt tak, vies ked nema plienocku ziadnu tak je pre nu najlepsie, nic stiahnute, napnute, proste volnost....
ale ak mate problemik, tak vydrz, ved to je kvoli nej, len ona to este nevie. Potom ked bude velka kocka, tak ti podakuje, ze nema do X nozky a pod....uvidis. Co sa jej este v zivote nebude lubit....ajajaaaj 🙂 🙂 😎

pipi1211
2. okt 2007

no musime to zvladnut... i ked sa priznam raz jej ju dam a raz nie striedam to pri prebalovani 😅

hanka274
2. okt 2007

nooo, tak davaj, je to naozaj len KVOLI NEJ,PRE NU!

pipi1211
2. okt 2007

njn snad nam to dobre dopadne 🙂

hanka274
2. okt 2007

neboj sa!

pipi1211
2. okt 2007

no ked pojdeme na kontrolu tak pojdem s malickou dusickou a snad ked budeme odchadzat bude vacsia 😵

hanka274
2. okt 2007

no, to je rec! neboj sa, nemozes myslet na zle!! v zivote dalej dojdes s dobrymi myslienkami 😉 😉

katka76
3. okt 2007

ja som malu balila nasiroko asi 6 tyzdnov, potom neskor som dala postolky kazde druhe prebalenie, a potom uz len na noc do 3 mesiaca
v zahranici sice postolky nepoznaju, no vsetky typy viazania babatka do babysatky su kvoli spravnemu vyvinu klbikov nasiroko 🙂

bubble777
4. okt 2007

Ahojte, nečítala som to celé,ale ja som balila na široko a akurát keď boli tie najväčšie horúčavy,tak som ju nechávala čo najviac navoľno.No,ale nám na USG nožičiek zistili,že ma malá jeden kĺbik zle,tak nám nasadili Frejkovú perinku,ktorú nosila 24hod./denne,teraz je to už lepšie.Má ju však nosiť ako prevenciu,ale už nemusí celý deň 😉
Pipi,tak radšej baľ naširoko,radšej teraz takto,kým sa to rýchlo upravuje 😉

emjee
16. okt 2007

tanja61 1d 16. okt 2007 o 13:56
ahojte chcem sa opytat aky mate nazor na balenie na siroko pretoze tu v UK sa tak deticky nebalia.. 😵 a odkedy sa moze davat dietatko sadat?dakujem 😉

susik77 1d 16. okt 2007 o 14:02
tanja: ja si myslim, ze by sa to malo robit len na doporuc. ortopeda, po sonografii. aspon tak je to v cr.my balit nemusime vobec, mame jadierka pekne vyvinute

susik77 1d 16. okt 2007 o 14:03
citala som o tom na nete a ze najnovsie studie ukazali, ze preventivne balenie na siroko je zbytocne

vesi 2d 16. okt 2007 o 14:07
náš národ je náchylnejší na poruchy tohto typu, preto sa balí naširoko preventívne, chcete to riskovať?

kotenko 1d 16. okt 2007 o 14:15
ja mam dcerku uz 8 tyzdnov v nemocnici a VOBEC ju tam nebalia nasiroko!!!

kila 13tt 16. okt 2007 o 14:17
VEsi odkiaľ vieš? 😕

susik77 1d 16. okt 2007 o 14:21
ani my sme v porodnici nebalili...a na sone nam ortopedicka povedala, ze vsetko je ok a ze preventivne nemusime balit, vsak sa hadam do toho vyzna, nie? 😉
a doporucila nedavat malu do zavinovacky, aby mohla pekne kopkat nozickami. Myslim si, ze aj preto maju babetka problem s klbikmi, ze su vystrete v tych zavinovackach...v zahranici moc nezavinuju

andrea.m 2d 16. okt 2007 o 14:22
syna som balila naširoko poctivo pol roka.jemu to nevadilo tak prečo nie.nič sa tým nepokazí na kontrole sme boli ako 6 týžňovi,3,5 mesačný a potom ako pol ročný lebo ako tri a pol mesačný ešte nemal vyvinuté jadierka.dcérku som balila naširoko šesť týždňov iba v noci cez deň to nemohla vystáť a potom sme zrušili aj denné balenie lebo na kontrole bolo všetko ok a vadilo jej to.na dalšej kontrole ked mala 3 a pol mesiaca povedali že je všetko ok a mam baliť aj nadalej tak poctivo ako doteraz až do 6 mesiacov.len som sa usmiala a bolo.žiadná dalšia kontrola nebola potrebná.no a potom sa v tom vyznajte.každe babo je iné ale myslím že sa tým nič nepokazí.je to na každej mamine ako sa rozhodne.

grettka 16. okt 2007 o 14:38
na babetku bola o tomto celkom burliva diskusia...
balenie nasiroko sa u nas zacalo propagovat preto, lebo v minulosti sa balili deti do periniek s nasilu vystretymi nozickami a do plienky sa zavinovali tak, ze sa dala pomedzi nozicky a potom nozky stiahnut spolu a obalit boky.. a potom do perinky... Preto sa zaviedla prevencia v podobe "postolkovych" nohaviciek, nemyslim si, ze je to zbytocne, ved na to mame ortopedov, aby to vedeli posudit. Skuste si pozriet tu debatu na babetku
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=50064

vesi 2d 16. okt 2007 o 15:14
kila, prednáška po pôrode od primára divinca - na Antolskej 😉

vesi 2d 16. okt 2007 o 15:15
pokiaľ na sone povedia, že je to O.K. tak je to v poriadku, my sme balili obe deti do 5 mesiacov, až vtedy mali jadierka celkom O.K.

martina46
10. dec 2007

Keď používam látkové plienky- štvorcová 80x80 na osminy plus zaväzovačka a na noc babylucy, to stačí na balenie naširoko, nie? Vyzerá to tak. Neviem si predstaviť, že by mala malá ešte jednu plienku.

jahodka11
10. dec 2007

ahojte,
my sme balili zhruba do 5tyzdna, potom nas poslali na sono a tam nam lekar povedal, ze klbiky su dobre vyvinute a nemusime nasiroko balit. a v osmom mesiaci mame ist na kontrolu, tak som rada, ze sme sa zbavili tych plienok navyse 🙂

horajda
12. dec 2008

ahojte,my sme boli v stredu na kontrole klbikov a povedali nam ze vsetko je ok a ze nemusime balit na siroko, tak som prestala, len sa stretavam s nazormi ze ci predsa nebalit na noc. ale asi to je blbost ze?

lauraa
14. dec 2008

Ahojte,ani ja som moju dceru nasiroko nebalili aj ked v prepustacej sprave z nemocnici mala IB a na druhejIIB.Ale doktor nam hned povedal ze je to u novorodencov normalne a ze na dalsia kontrola za 6 tyzdnov moze mat rovnake vysledky.Samozrejme ze ma zaujimalo ci mam alebo nemam nasiroko balit.........Tu sa to nedoporuca ale ked chcem zosnurovat babatko do perinky a zabranit volnemu pohybu klbikov ..... Zoatalo to rozhodnutie na mne atak moja dcera nepozna postolky a ani perinku.... po 6 tyzdnoch boli vysledky rovnake a v troch mesiacoch bolo vsetko ok.....

suziad
15. dec 2008

nam ortoped povedal na konntrole veku primerane a mam davat dve letkove plienky. No hruza mala sa nemoze ani pohnut ani prtkat. Tak jej davam dve iba cez noc a jednu cez den. Myslim ze jej to aj vadi ale, nemam odvahu jej to nedavat.

lauraa
15. dec 2008

ja nie som lekar ani ortoped ale nikde v zahranici sa nepropaguje balenie na siroko a tiez deticky niektore maju a niektore nemaju problemy s nozickami.Ked nechas babatko volne pohybovat nozickami a nezosnurujes ho do perinky mohla by si aspon cez den ju nechavat len v pamperske.

peta28
16. dec 2008

Ja som nikdy nebalila na siroko, napriek vsetkym clankom a odporucaniam ze sa to musi, ale dovod ako len prevencia nebol pre mna dostatocny, ked sa moja dieta necitilo dobre, a malo by problemy s travenim, kakanim a plynmi. Nikdy sme nemali problemy s jadierkami a uz na prvej kontrole po 8 tyzdnoch sme mali vsetko v poriadku, obe jadierka plusky. A po 3 mesiacoch ma doktor pochvalil ako krasne som malu balila .. proste som v tomto doverovala svojmu instinktu a vyplatilo sa. Ak by sa v nasej alebo manzelovej rodine vyskytli s tym zdravotne problemy a bol by predpoklad dedicnosti, samozrejme balim aj do dvoch bavlnenych plienok. Mne pamperska pripadala dostatocne siroka.

emaso
16. dec 2008

peta chcela som prispiet do debaty,ale ty si to napisala za mna 😀

suziad
17. dec 2008

Vcera sme boli na kontrole a uz nemusime balit. Fuu parada uplne ma to potesilo. 😀

lemge
18. dec 2008

ahojte,no my sme boli uz na druhej kontrole,a este stale mam balit 😖 dufam ze na dalsej kontrole o 2mes.doktor povie ze uz len na noc.a povedal vraj ze je dobre do pol roka aspon na noc balit,vraj to babatku len prospeje,bude mat pevnejsie kosti 😉 tak mi to vysvetlil.
tiez si myslim ze dieta je spokojnejsie bez postoliek..ja malu nechavam raz denne pokopkat bez postoliek,to jej snad neuskodi 😝

kika777
18. dec 2008

Ahojte, my sme boli dnes na druhej kontrole. Pred mesiacom na prvej nám doktor povedal, že baliť do dvoch plienok...teraz že do 3 ☹ tak som z toho dosť vyplašená....to som prvý krát počula. Na druhej strane dávala som malej len jednu plienku, nechala som si "poradiť" od švagrinej a teraz to ľutujem, možno by sme mali všetko ok. Najlepšie, že čo nám dal doktor papier z vyšetrenia, tak napísal, že nález v norme a uhol alfa 2/a uhol beta 2/a a ešte poznámku centrácia zhybov správna a jadierka neprítomné 😖 neviete čo to znamená?

sisa.b
20. dec 2008

ahojte. tak my sme v 3. tyzdni mali nozicky v poriadku, ale doktor tu stale radi preventivne balit nasiroko. starsie dve som tiez balila do pol roka a nemala som pocit, ze by ich to obmedzovalo, tak budem balit aj teraz.

lauraa - nikde v zahranici sa to nepropaguje preto, lebo zle vyvinute klbiky su problem "cesko-moravskej kotliny" a slovensko je na prvych prieckach.

ale je to skutocne na kazdej mamine. mala je najradsej uplne hola 🙂 na kontorlu ideme az v 5. mesiaci a dovtedy to vydrzime 😎 nechcela by som, aby sme pre moje pohodlie museli balit nasiroko neskor, tak ako to tu kocky pisu, ked uz bude chciet sediet alebo behat. a urcite by som si neodpustila, keby sa kvoli mojej lenivosti nemohla postavit na nohy. a ako povedala nasa doktorka - tie nozicky ju budu nosit cely zivot, co je oproti tomu par mesiacov... 🙂

sisa.b
20. dec 2008

tym nechcem urazit ostatne mamicky 🙂 len si ospravedlnujem to, preco trapim svoje dieta 😝

stvura
20. dec 2008

No ja balim do postoliek - maly ma 4 mesiace a nezda sa mi ze by ho to dajako obmedzovalo v pohybe. Pripada mi to lepsie, lebo sa mi podari zachranit oblecko ked spusti 😉