Nosí vaše dieťa poštolky?

lindda
27. feb 2007

cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved 😉

vladusko
4. mar 2007

Baby, ja neviem...
Naša pediatrička mi vyslovene povedala, že ak je sono OK,nemám žiadne reči o balení počúvať. Teraz ste ma zaskočili. Baliť do polroka, do roka? Ortopédka mi povedala, že voľakedy sa balilo preto tak dlho, lebo sono sa robilo neskôr. Tak neviem...

melory
4. mar 2007

len si neviem predstavit, ze sa babo narodi s vyvynutymi klbikmi, ked uz za dake dva mesiace to je vyvinute, jasne, ze je na kazdej mamine, ci bude pokracovat a nieje to ani dako nebezpecne, ale dovtedy treba aj ked vo svete sa to nerobi.

vladusko
4. mar 2007

Ja neviem...To ako a kedy sa dovyvíja, vie asi len profík a to je lekár. ja som sa o to až tak nezaujímala. Je to na každom, ak máš pocit, že treba baliť, asi treba, aj keď je všetko OK. Dohodnime sa takto. 🙂

bellasandra
5. mar 2007

Vladusko- my sme mali sono ok, ked som bola teraz ako mala Ema 4 mesiace. Tak uz nebalím, povedala , ze uz nemusím.

ikke
16. mar 2007
bibula
16. mar 2007

🙂 my sme boli na sono ako mesacny-mali sme to primerane veku- 2a teraz mame ist koncom aprila,dr.v poradni povedala,ze jadierka su krasne.od narodenia balim asi tak,ze 12 hod nasiroko a 12 hod naholo ,alebo len pampers.nozicky drzi krasne nasiroko aj tak 😀
kedysi sa balilo nasiroko do 6 mesiacov a potom sa robil rtg-nie uzv.s dcerkou sme to mali vtedy v poriadku,ale chodili tam aj 9 mesacne a 12 mesacne deti nasiroko balene-nemohli sa ani ucit chodit a tak velmi chceli uz stat na vlastnych nozenkach 😖

mirka
26. apr 2007

ja som balila malú naširoko do 4 mesiacov (2 plienky+jednorázovka cez deň aj v noci), vždy vravel, že je všetko v poriadku, a na poseldnej kontrole mi povedal, že jadierka nie sú vyvinuté 😠 tak potom o čom je to balenie? 😠

domcek
26. apr 2007

ikke super clanok ja mam doma sice uz 5 rocneho syna ale prave v case ked som ho mala balit na siroko sa mi dostal do ruk odbrony lekarsky casopis kde jedna docentka lekarka pisla ze opodstatnene balenie na siroko je do 4 az 6 tyzdov po narodeni a dnesne pampersky su dost siroke takze drzia dietatku nozky na siroko. Ja som to takto spravila a potom som ho asi do dvoch mesiacov este balila nasiroko ale len v noci samozrejme ze doktorovi som este v 4 mesiasoch tvrdila ze ho teda balim a vsetko bolo ok. Takze myslim ze zbytocne vela plienok nieje na mieste.

anndrea
26. apr 2007

my sme Sophinku balili nasiroko 4mesiace, vsetky sono kontroly mala v poriadku na na poslednej kontrole nam lekarka povedala ze uz ma jadierka vyvinute a ze uz nemusime chodit na kontroly. Tak ju odvtedy na siroko nebalim. Pocula som na tuto temu velmi vela odlisnych nazorov, ale moja pediatricka povedala ze ak su jadierka uz vyvinute tak nie je dovod ju dalej na siroko balit, tak neviem...trosku som ale teraz na pochybach, ked tu citam Vase prispevky ...

domcek
26. apr 2007

Inac mam kamosku zijucu v Amerike obe deti rodila tu pri prvom jej dokonca naslekar povedal ze musi balit nasiroko a ze babo bude mat problemi odisla do USA sli tam hned na kotrolu a babo bolo ok. Dnes ma 7rokov a hrava za skolu futbal. Pri druhom uz na siroko vobec nebalila a je tiez absolutne ok.

hanka274
26. apr 2007

je to naozaj mozno individualne. Ja zase poznam pripad, kedy mamina na siroko nebalila a teraz chodi 2 ci 3 rocne dievcatko na dajake pristroje kde jej roztahuju dost neprijemne nohy, pretoze ma uplne nanic bedra a klby...viete si predstavit ake to je neprijemne a kolko placu, a aj bohuzial bolesti. Na druhu stranu, moja svagrina ani jedno dieta nebalila, 7 rocny chlapec vypada byt OK, a 2 rocna dcerka tiez. Takze tak.
Ale koniec koncov, podla mojho nazoru, verdikt je taky, ze nasiroko balenia deti neboli ani nic take, tak preco nebalit, preco len tak NAHODOU riskovat ze si tu budem o par rokov pisat ze kam chodime cvicit a ake to je hrozne a podobne. Tak radsej balit nie? Lieky preventivne neberiem, ale balit na siroko...myslim, ze je to na mieste, ma svoje opodstatnenie a je to spravne.
Tot moj nazor.

tomaslavka3
26. apr 2007

Jednoznacne som za to,aby sa babätka balili nasiroko.Urcite to ma vyznam.Ja som balila 5deti a este trojcatka balim stale na noc vo svojom zaujme len tak.Myslim,ze niektore mamicky si niektore podstatne veci velmi"zmodernizuju".

escada17
27. apr 2007

tomaslavka, ale ja tu napr . v USA nemam take plienky 😢 teda aspon o nich neviem...ja som sa, popravde, o nich dozvedela , az ked bola mala uz na svete. Nastastie ma nozky ok uplne...inak ani netusim, ako vyzeraju 😢

tini
27. apr 2007

Ja zijem vo F a tu takisto o Postolkach nepoculi. Spravili nam vysetrenie v nemocnici, pre vyssiu porodnu hmotnost sme sli v 1.mes na usg klbov a kedze je v poriadku, davam len 1 jednorazovu plienku, ved nakoniec aj ta nozicky udrzi nasiroko od seba. Mamka mi ale pre istotu poslala Postolky, v pripade potreby. Tiez som mala velku dilemu este pocas tehotenstva, ci pouzivat alebo nie, ale co si tak vsimam deticky v okoli, nezda sa mi, ze by mali problem s nozickami a Postolky urcite nenosili.

veronika13
27. apr 2007

nemám rada názory že čo sa robí na západe to je sväté, nikoho sa nechcem týmto dotknúť. Asi neexistuje jednoznačná odpoveď či áno alebo nie, ale prvé mesiace určite, aspoň do dvoch, troch kontrol nožičiek. A keď je všetko v poriadku, tak to asi už nie je potrebné. My ideme vo štvrtok prvýkrát, balím naširoko, tak uvidíme čo nám povedia. Budem sa na to pýtať, že dokedy treba.

tinni
27. apr 2007

a do kolkych mesiacov priblizne sa bali nasiroko?
Viem, ze to zavisi hlavne od tych kontrol, ale aspon priblizne...

matka26
27. apr 2007

ahoj,
ja by som dieťatko v každom prípade balila, viem to podľa vlastnej skúsenosti, prvých 6 týždňov som jej ich dávala poctivo, potom sme boli na kontrole, doktor povedal, že super, ale ešte kontrola v 3 mesiacoch. To ma totálne upokojilo, tak som jej ich prestala dávať, a na kontrole mi povedal, že ju musím baliť až do štyroch a znova kontrola. Bola som z toho nešťastná a vyčítala si, že keby som sa na to nevykašlala, tak mohla mať malá pokoj, lebo teraz pre väčšie detičky je to určite horšie ako pre malé. Ona sa už prevaľuje a pokúša posadiť a ono jej to hrozne bráni. Nakoniec mi doktor kázal baliť až do pol roka, takže uvidíme. Určite to ešte tú chvíľu vydrž a bude fajn.

tinni
27. apr 2007

jasne, ze to vydrzim, tiez si myslim, ze je to dolezite... Nam na prvej kontrole povedali, ze ma nejaku miernu vyvojovu odchylku, ale nic vazne takze ja teraz stale poctivo balim a v pondelok ideme na kontrolu, tak dufam, ze to bude lepsie...

veronika13
27. apr 2007

balí sa približne do pol roka, ale záleží podľa tých kontrol, keď kážu prísť na kontrolu, tak treba baliť naširoko

tini
27. apr 2007

Veronika, ja som to vobec nemyslela tak, ze ked zijem 'na zapade', tak tu je vsetko lepsie a je to svate. Mozme byt radi na Slovensku aj v CR za nasu zdrav.starostlivost, aj pocas tehotenstva, aj pediatricku, ja si tu casto pripadam uplne stratena a v mnohom sa riadim podla nasich zvyklosti, pricom na mna vsetci pozeraju ako na idiota. Kedze mame klbiky podla usg a podla vysetreni v poriadku, rozhodla som sa Postolky jednoducho nedavat.

mercy
27. apr 2007

ja som Rišanda balila na široko len do prvého sona po dvoch mesiacoch.Boli príšerné horúčavy, tak sme to vzdali a všetky kontroly sú pk.Ale hned potom uzv nám povedali, že stačí už len na noc

barunka
27. apr 2007

Ahojte, čo sa týka toho balenia, že dokedy, tak väčšina ortopédov odporúča baliť do 6-tich mesiacov, niektorí do 8-mich pretože do tejto doby by sa mali klbiky aj jadierka správne vyvinúť a ak nie, tak už je niekde chyba. Niektorí však nekážu po prvom sone vôbec baliť, ak sú nožičky v poriadku. Ono to dosť závisí od doktora, jeho vlastnom názore, pretože bohužiaľ, vo veciach o starostlivosti o deti sa názory lekárov často rozchádzajú...

Ja osobne som balila do šiestich mesiacov s tým, že ešte v ôsmom mesiaci sme mali kontrolu, ale len z toho dôvodu, že sme mali ľavú nožičku zle vyvinutú. Kamarátka nebalila vôbec a nôžky má malý podľa doktorky v pohode...

veronika13
27. apr 2007

tini, písala som, že sa tým nechcem nikoho dotknúť, viem že si to nepísala v tom zmysle že čo je vo F je sväté, len sa to dalo aj tak pochopiť, ale ja som to zle nemyslela 😵

tomaslavka3
27. apr 2007

escada-ja pojdem este s jednou z trojciat na kontrolu,urcite sa spytam lekara,ci deti tu a deti v zahranici su ine atd.o nejake2msiace dam vediet

tomaslavka3
27. apr 2007

tini-dokedy?moje starsie dcery nosili do 3mesiacov ortopedicke nohavicky,lebo mali po prvej kontrole vyvynute jadierka.Trojciatka museli do 6mes.Ale najstarsia z nich este stale nema na lavej nozicke vyvinute jadierko a preto ju poctivo balim den,noc a to sme mali 7mes.

luciaj
8. jún 2007

viem ze postolky su cislovane, tusim 1 a 2. Predpokladam ze pre novorodenca stacia tie vel. 1. Kedy sa potom prechadza na vel. 2? je potrebne do zakladnej vybavicky kupovat aj tie 2ky? a kolko ich vlastne do zakladnej vybavicky potrebujem? Stacia mi 2ks?

nastenka27
8. jún 2007

Luciaj: do 4 kg sa davaju jednotky a od 4 kg vyssie dvojky. Tak som ja pocula. Ja som si kupila 2 ks dvojok a uplne som s nimi vystacila. Balila som len prvych 6 tyzdnou.

riuska
8. jún 2007

je zaujimave ze v zahranici na siroko nebalia, tak preco musime my 😨

hanka274
8. jún 2007

riuska, keby si citala debatu....mozno aj preto, ze chceme. Aj ked je to na druhej strane "otravne". Ale urcite neuskodi, tak sa uspokojme aspon psychicky, ze je to ako prevencia. A "otravne" sa to da zvladnut. 🙂

sweetberry
8. jún 2007

posto;ky ano 🙂 len v lete je to des