Nosí vaše dieťa poštolky?

lindda
27. feb 2007

cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved 😉

annalena
29. nov 2009

tin007 🙂 🙂 🙂 mas uplnu pravdu 🙂

spevacka
30. nov 2009

dievčatá, ďakujem, to istá mi napísala aj annag. Tak som si to spätne premietala, celé to naše vyšetrenie, dr. sa ma pýtala, predtým než vyriekla "ortieľ", že či som balila naširoko a ja blbá som jej povedala, že nie (kamoška balila poctivo aj v noci a aj tak mali IIb, tak som to vzdala). No a ona sa toho chytila, malá sa jej nedala zmerať, tak nám pre istotu napísala na ľavý klbik IIb, že teda budeme musieť baliť. S tým sme odišli. Pravý bol Ia(tam sa trocha malinká upokojila)

bibi78
30. nov 2009

necitala som celu temu, iba uryvky. a tak trochu som z toho jelen. 😕
my sme boli na UTZ v 7. dni a rontgenolog povedal, ze je vsetko ok. odvtedy iba pediatricka kontroluje rucne malemu nozicky. nebalila som nasiroko na odporucanie oboch doktorov, nebolo treba. teraz neviem, ci teda ten utz stacil alebo mame ist este v blizkej dobe na dalsiu kontrolu... ??

cikyta
30. nov 2009

Bibi-u nás chodia všetcia ortopedovi na sono v 6-7 týždni.

annalena
30. nov 2009

bibi78 a ake ste mali vysledky vysetrenia na ten 7.den? to su tie rimske cislice I, II, III a k tomu pismeno a alebo b....to je dolezite, ak to bolo Ia, tak tam nieje potrebna ziadna dalsia UTZ kontrola. Pri ostatnych stupnoch sa robi urcite dalsia kontrola. To, ze pediatricka kontroluje malemu nozicky rucne nestaci, treba kontrolu UTZ.
Kedze ti povedali, ze nemusis balit nasiroko, tak pravdepodobne mate stupen Ia alebo Ib...pri Ib sa este doporucuje UTZ kontrola v 4.mesiaci.

miriam11
1. dec 2009

ahojte,pozrela som to v papieroch a mame tam napisane IIp, II lava strana. neviem vobec co to znamena, ani nam nic nevysvetlil az teraz zacinam pozerat, co to vsetko znamena a mna vtedy nenapadlo sa opytat co a ako, nevedela som o tom nic. No obliekam jej tu perinku a dakujem za info ohladne toho obliekania, ked ju do toho navleciem. Nosi to cely den, ale ked niekam ideme autom, alebo do kocika, tak jej to na tu chvilu nedavam. Dufam, ze to nevadi, aj cez den ju dam pokopkat si volne nozickami. Na zaciatku januara mame ist na kontrolu a dufam, ze to uz nosit nebudeme musiet, ze vsetko bude v poriadku a malinka nebude mat ziadny problem s nozickami. Jasne, ze ked nakaze doki balit dalej.tak samozrejme, ze budem, lebo chcem, aby bola mala uplne OK.

miriam11
1. dec 2009

a este som pozerala, v tej kratunkej sprave nemame napisane ziadne pismeno a, ani b. mame tam len tie rimske cislice a napisane strany.... no ved uvidime o par tyzdnov.

annalena
1. dec 2009

miriam II znamena oneskorene dozrievanie klbikov, kedze ak som spravne citala, ma tvoja mala mesiac, tak to bude IIa. Tzv. fyziologicke oneskorene dozrievanie (to je kym ma babatko 3 mesiace), cize take, co este moze byt a je viacmenej normalne u babatka. Tam sa doporucuje (!!!! nemusi, ale preventivne sa odporuca) balit nasiroko a urcite kontrala v 4. mesiaci.
IIb je prave oneskorene dozrievanie (ked uz je babo starsie ako 3 mesiace) a tam uz sa musi balit nasiroko a su tam dalsie kontroly.
Urcite sa nic nestane, ked malu obcas nechas volne pokopkat, toho sa bat nemusis. Pockaj si na tu kontrolu v januari, co vam povedia. Drzim palce, nech je to uz potom I a nemusite dalej balit. 🙂

miriam11
1. dec 2009

annalena, dakujem moc za info... hned som mudrejsia. snad bude vsetko v pohode. prajem vsetko dobre.

bibi78
2. dec 2009

annalena, cikyta, vdaka! prave, ze neviem, aky sme mali vysledok. radiolog iba povedal, ze vsetko je ok a uz nemusime chodit. ale pre istotu som maleho objednala este raz, to bude mat necele 4 mesiace. istota je gulomet...

rainee
26. apr 2010

my sme na radu pediatra nebalili do postoliek a mame krasne vyvinute klbiky. pokial nie je rodinna anamneza tak podla mna je to zbytocne, aj ked vramci prevencie sa nazory lekarov lisia.

janulienocka
19. aug 2010

ahojte, chcem sa poradit, boli sme dnes na sono klbikov po 6 tyzdnoch, v porodnici sme mali nalez 2a, teraz po 6. tyzdnoch mame nalez "lahka dysplazia", odporucanie - balit nasiroko, kontrola o 2 mesiace. Neviem, nezda sa mi to ze by mohlo stacit balenie nasiroko, balili sme od zaciatku a ziadne zlepsenie, na druhej strane zilinska ortopedia patri vraj medźi najlepsie u nas, tak hadam vedia co robia. Strasne ma to trapi, ale trosicku pochybujem ci staci takyto postup a ci nas potom necaka nieco horsie ako napr. sadrovanie a bohvieco ine ... ☹
Dakujem za rady

sabiatko
24. aug 2010

ja som nebalila do postoliek a klby mame v poriadku. pocula som, ze to sluzi skor ako prevencia nez liecba, ale mozem sa mylit.

denisocka
10. sep 2010

baby,my sme mali na mesačnom sone nalez 1B , nič baliť nekazala,kontrola v 3,5mes. je to OK?

hasmenka
4. okt 2010

Dobrý deň potrebujem poradiť, či je možné, že ak dcérka mala po narodení na prvej ortopedickej prehliadke 1a nalez tak na tri mesiace vraj už 2a a na 4mesiace zas 2b a lekarka nam predpisala tu abdukčnú perinku čo pritom čítam že plne nahrádza balenie naširoko akp pamperska a dve bavlnené plienky Len ma to hrozne vylakalo a zdá sa mi že sa v tom mala trápi a nechcem jej zo dávať ale radšej ju balím naširoko Poradte prosím ake mate skúsenosti a to ešte aj rozmýšlam že zájdem za iným ortopédom lebo tá naša v košiciach je zo starej školy.

hasmenka
4. okt 2010

zabudla som dodať že sa to vzťahuje na pravú nôžku a lava je 1a a to ma lekárka neupozornila na 3mesiace že sa niečo kazí len odporúčala baliť naširoko v skratke lebo v ambulancii mala dokopy 4deti s mamičkami tak nemala zrejme čas vysvetlovať a pri poslednej kontrole ma riadne vyhrešila pred ďalšími dvoma maičkami.Tak rozmýšlam o zmene lekárky už kvoli prístupu.

stanka02
5. okt 2010

@hasmenka skus ist za detskym ortopedom, ja som bola s malickym, tam pozrel ultrazvukom nozicky a nam povedal, ze na siroko balit netreba. Ked ti odporucili balit na siroko, tak to urcite rob, babetka to vraj neboli. Moj dribec siu sam este dava nozicky na siroko, no je este malicky.

hasmenka
7. okt 2010

@stanka02 ďakujem za radu zajtra sme objednané k detskému ortopédovi v Košiciach , kamarátka ma odporučila , tak hádam to lepšie dopadne alebo sa to potvrdí , no určite chcem zmenu lekárky.ďakujem a pekný deň a držte nám prsty 🙂

zuzanockamt
5. jan 2011

baby a ako by ste riesili balenie nasiroko, ked moj skoro 4-mesacny syn vazi 8130 g/70 cm a postolky cislo 2 su mu male, ledva to zapne - pocitam, ze este tak 2 tyzdne a koniec ... a lekar kazal preventivne balit do polroka ... no pri jeho vzraste nehrozi, ked uz teraz vyzera ako priemerne polrocne dieta ... vysledok mal I b

kaja73
5. jan 2011

@zuzanockamt ja som kupila moderne latkovky,prave kvoli baleniu naširoko.Ked kupiš dvojo nohavičkovych plienok,tak ti to vystači.Skladaju sa z dvoch časti-vnutorna plienka a nohavičky a ak to das na jednorazovku,tak mas super balenie na siroko.Ja som sa takto potom aj inšpirovala a uplne som na 8m presla na latkovky,ale nie nohavičkove,ale all in one-BUM GENIUS,aj to bolo v podstate balenie na široko aj bez jednorazoviek pod nimi.

zuzanockamt
5. jan 2011

@kaja73 dakujem, skusim to pokukat, lebo o latkovky som sa este blizsie nezaujimala

nice202
5. jan 2011

@zuzanockamt ahoj, ja som malu nikdy nebalila. vsetko bolo v poriadku. museli ste ist na sono. ved vam povedali, ci je vsetko ok. ono sa povie, ze preventivne balit, ale do pol roka? no ja neviem, ved to uz je velke dieta a trapit ju s postolkami. nuz, ale ked ma zdrav. problem to je ine.

zuzanockamt
5. jan 2011

@nice202 na sone v porodnici bolo vsetko ok, potom som bola s nim na kontrole v 6-tich tyzdnoch, tiez ok, nalez I b a preventivne balit do troch mesiacov + kontrola a vcera sme boli na poslednej kontrole, nalez ok, nezmeneny - I b a odporucanie balit do pol roka a uz bez kontroly ... citala som na nete, ze nalezy I a, I b su normalne, balit netreba ... kazdy lekar inak povie ... len mna hneva to, ze nas Jurko je uz dost pohyblivy a tie gatuse mu budu v tom branit a druha vec je ta, ze je velky, takze sa uz do nich skoro ani nevojde

nice202
5. jan 2011

ja by som ho uz nebalila. ani dceru som nebalila. a tiez mala nalezy presne take ako ty. teraz jej nic nie je, krasne lozi sedi, uz sa pokusa aj stat. tie postolky ich podla mna hrozne obmedzuju. ved si predstav, ze by si to mala ty medzi nohami. a uz je velky. to je taky komunisticky zvyk, balit, balit. a okrem toho na tie jadierka su viac nachylnejsie dievcatka. a ked bolo vsetko ok, tak sa vobec nevzrusuj a dopraj mu volny pohyb

zuzanockamt
5. jan 2011

@nice202 ved ja som poctivo balila len do tych 6-tich tyzdnov, to mu bolo aj tak jedno, ked sa este nejako extra nehybal a potom uz len v noci a posledny mesiac uz ani nebalim ... nosim v satke, takze tam ma tiez tie nohy v spravnej polohe

nice202
5. jan 2011

@zuzanockamt no vidis, tak potom to uz vobec neries. zahod postolky a tes sa! 😀

gilly
15. jan 2011

ahojte baby, co sa tyka balenia nasiroko - na usg po mesiaci nam povedali ze nalez 1a a ze netreba balit nasiroko. Okolie vsak stale hovori, ze mame balit preventivne. Myslite, ze by sa mohlo nieco na klbikoch pokazit, ked balit nebudeme, teda ked odporucanie doktora je ze netreba? ci treba balit preventivne? ake mate skusenosti? dakujem za kazdy nazor.

sampo
15. jan 2011

@gilly podla mna ked mate nalez 1a, tak sa nema co pokazit 😉 nam napr. kazali balit nasiroko do 6 mesiacov!!! 😕 zavisi to od ortopeda, ja som ju po 3 mesiacoch uz prestala a samozrejme na kontrolu sme prisli akoze este s postolkami, nalez dobry a este nas aj pochvalil, takze... 😀