Nosí vaše dieťa poštolky?

lindda
27. feb 2007

cafte maminy vie mi niekto poradit ,alebo vysvetlit, ze preco nosit alebo nenosit postolky?! moj maly ma uplne zly pocit s toho stoja mu nizicky do hora ani kakat ani prdnut tak neviem dakujem za kazdu odpoved 😉

kvietocekx
27. feb 2007

postolky v kazdom pripade ano, ved teraz sa postolky uz nenosia dlho. ten mesiac sa oplati pockat... bude mat krasne vyvinute jadierka... nasa mala bola u ortopeda presne ked mala 4 tyzdne a uz odvtedy nemusela nosit postolky... mala vsetko tak ako mala mat a od 10 mesiacov chodi. vela zdaru...

livia76
27. feb 2007

Poštolky kôli správenmu vývinu klbikov. My sme ich ale na noc davali dole lebo malej sa tiež velmi nepáčili.

zuzula
27. feb 2007

Skus aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

PS. V zahranici sa to vobec nerobi. 🙂

magg
27. feb 2007

ahojte, my sme postolkove gaturky mali nosit do troch mesiacov, ale ja som ich davala este aj mesiac po a do piateho mesiaca sme ich davali aspon na noc, dcerka s tym nemala problem, nemala som pocit ze by jej to velmi prekazalo, aj ked je pravda, ze stale je najradsej holucka

newyorkgirl
27. feb 2007

ja som nepouzivala a klbiky mame v poriadku, hoci ja sama som ako babo s nimi mala problemy...

andy9691
27. feb 2007

Ani ja som ich nepoužívala ani pri jednom synovi a chvalabohu boli bez problémov a aj rýchlo chodili, z môjho okolia ich nepoužíval takmer nik.

mimakro
27. feb 2007

Ja som davala osem tyzdnov,potom uz nie,lebo Hanke sa velmi paril zadocek. Na sone sme boli v tretom,aj v osmom tyzdni a vsetko bolo v poriadku. Lekar postolkove nohavicky este odporucal,alekvoli spominanym zapareninam jej ich uz nedavam. Ale nerozmyslala somnad tym,ci ano,alebo nie. Prevencia je vzdy jednoduchsia ako liecba. Keby bolo nieco v neporiadku,vycitala by som si to. Nie je to az take hrozne a da sa to vydrzat.

lindda
autor
27. feb 2007

baby dakujem tak aj tak si asi musim nejaky stred vybrat 😉

melory
27. feb 2007

na slovensku po slovensky 😀
podla statistik vdaka postolkam mame najmenej problemovych ludi s klbami na nohach.

ikke
27. feb 2007

niekde som citala, ze problemom s detskymi klbikmi sa kedysi vravelo "choroba ceskej kotliny". takze mozno aj preto u svojho anglickeho, nemeckeho, americkeho alebo papua-novo-guinejskeho pediatra s otazkou ohladne postoliek nepochodite 😉
ja osobne ani neviem, ci tu, v NL, vobec postolky existuju 😕 alebo liecia az pripadne nasledky nepouzivania...

bellasandra
28. feb 2007

My sme ich nosili do 4. mesiaca na radu ortopedicky. Ziadne problémy sme s tým nemali. Dávala som pampers a na to klasicku plienku a postolky a bolo. Ziadne zapareniny ani nic také 🙂

riusik
28. feb 2007

tiez som citala nieco podobne ako ikke. ide o to, ze slovensko patri na vrchne priecky v statistike s problemami detskych klbikov, preto lekari odporicaju postolky nosit. my sme ich nosili necele dva mesiace, najskor stale a potom iba v noci.

mracik
28. feb 2007

problém s kĺbikmi bol typický problém strednej Európy (ČR, SR, Maďarsko) kvôli zvyku bábätko pekne povystierať, vystrieť nôžky a pevne zabaliť do perinky - vraj aby nemali krivé nožičky. Takže ja som synom poštolky nedávala, ale do perinky som ich nebalila. Ak už detičky balíte tak im nožičky nevystierajte, ale skrčte ich v bedrových kĺbikoch aj v kolienkach.

franti
28. feb 2007

no ja zijem v cechach a o postolkach som ani neuvazovala. pri prepustani z podornice urobili malemu sono(robili ho kazdemu babatku pri prepustani a vacsine povedali to co mne:jedna plienka staci) potom sme boli este na kontrole 2x a zakazdym mi povedali, ze je vsetko ok a staci jedna plienka. takze tie postolky su hitom asi len na slovensku, no chudence babatka.

hanka274
28. feb 2007

nosit postolky neni hit, a babetku to vobec nevadi, vo vacsine pripadov si maminy iba myslia ze im to vadi...skor to moze byt take blbe v letnych mesiacov....
My sme balili, a odporucam. Svagrova nebalila ani pri jednom, su v poho, zatial, syn ma 7, dcera 2.
No ale linddi ja by som sa riadila tymto- uskodit to neuskodi,len to moze pomoct tak preco nie? Par tyzdnov vydrzi kazdy....

bellasandra
1. mar 2007

Suhlasím s Hankou. Nemyslím si , že dietatu to vadí. 🙂

ladybird1l
1. mar 2007

Tiez sa pripajam, my sme balili hned ako sme dosli z porodnice domov a oplatilo sa, po 6 tyzdnoch balenia mame pekne klbiky vyvinute a ohybne, doktora nam odporucila balit uz len v noci.

hanka274
1. mar 2007

dokonca som nenapisala, ze mne nasa dr povedala pri prvej navsteve doma, ze nech balim na siroko takto: pamperska, 2 bavl. plienky a postolky.
a ze mi "ruci", ze po prvej navsteve sona nebudeme musiet balit. Tak aj bolo, leto nas len cakalo, takze sme to stihli pred teplom. A verte mi malej to neva, takze to neva ani vasim pri 1 plienke...nebojte sa, fakt im to nevadi....neuskodi ani nic podobne, to len keby nahodou, proste taka akoze istota.

lindda
autor
3. mar 2007

hanka my stym mame naozaj dost problem Nino si nevie ani prdnut natahuje sa a reve ked ho odbalim hned sa vykaka aj vyprdka,ale presto vsetko ho balim aby sme mali pokoj 😉

ladybird1l
3. mar 2007

kazde babatko sa citi lepsie ked nema ani plenu pampersku, hned sa im lepsie hybe, prdka 🙂 ale to balenie naozaj nie je na skodu, okrem balenia sme aj kazdy vecer cvicili, a oplatilo sa.

bellasandra
3. mar 2007

Linda- to môze byt aj tým ,ze ked je vybalený lepsie si vie dat hore nozicky. To aj Emka tak mala- ked bola vybalená , hned bola veselsia. A je to tak aj teraz, ked uz postolky nemame 🙂

hanka274
3. mar 2007

linddi, to je zvlastne, ze kvoli tomu, neni to nahoda, ze ked ho odbalis, tak sa vykaka a vyprdka, lebo ja ked bola mala mensia, tiez som ju odbalila a hned sa vycikala a skerila od ucha k uchu....aj teraz to niekedy robi, preto som zacala nenasilne uz aj s nocnikom....mozno mu je lepsie tak odbalenemu, to je vacsina detom tak dobre. vydrzte, aby bol ok. Chlapci s tymto tusim nemaju problem na sono, tusim....
aj cvicenie je fajn, deticky sa na to aj tesia, proste si skraslia to kupkanie. A v buducnu sa neboja vody a tak.
Bell-ahoj, presne ako pises, aj kvoli nozickam to moze byt podla mna. Kazdemu mimi je lepsie na holo. 🙂

bellasandra
3. mar 2007

Hani, ja to usudzujem aj podla seba 😀

hanka274
3. mar 2007

ved aj moja krpana, cika na rozbalenu plienku.

bellasandra
3. mar 2007

prsne tak, a vsade kam sa este podarí 🙂

vladusko
3. mar 2007

my sme balili prvý mesiacm potom sme boli na kontrole u ortopéda a pani doktor nám povedala, že už máme používať len pampersku. Na to mi moja suseda zvozila, že mám baliť 3 mesiace, lebo jej to tak kázala doktorka. Tak ja som nelenila, volala ortopédku, je to naša kamoška a robí na Kramároch. Jej názor je ten, že je to individuálne a pokiaľ je všetko vyvinuté ako má, po mesiaci už baliť nemusíme. Iné dieťa na tom nemusí byť rovnako a mamina ho musí baliť do poštoliek aj dlhšie. Vždy je dôležitý výsledok vyšetrenia. V štvrtom mesiaci sme ešte absolvovali jednu kontrolu. Všetko je OK a na poštolky mám zabudnúť.

dianecka
4. mar 2007

No, mala ma 5 mesiacov a stale používame postolky a dve plienky a vobec jej to nevadi...balim takto aj ked nozicky mala OK uz po prvej kontrole, myslim,že je to spravne
pampersky davam asi len dva tyzdne a to len na noc

vladusko
4. mar 2007

No, o poštolkách v piatich mesiacoch som už dávno nepočula...Ale určite to nemôže uškodiť, len prospieť. Náš malý znášal tiež poštolky veľmi dobre. Mohla som baliť aj ja doteraz, má tiež 5 mesiacov.

melory
4. mar 2007

nikdy by som si neodpustila, ze by som postolky nedavala a moje dieta sa nepostavy.

vavka33
4. mar 2007

Aj moja dcera ma nozicky o.k.a budem ju aj dalej balit nasiroko,radsej.