• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

24. marca 2016 
Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help :frowning2:
29. sep 2008 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Norik, my sme davali Nutriton, tiez grckala a riadne, ale po 3 tyzdnoch som jej ho prestala davat, kedze sa mi zdalo, ze ju odvodnuje... No grcala dalej ale casom sa to zlepsilo... :wink:
29. sep 2008 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik - my sme mali tiež problémy s grckaním pri nutrilone a skúsila som francuzke mlieko bolo to to iste a dokina mi odporučila nutrilon AR a ten nám pomohol - ešte grckáme ale oveľa menej a nikdy nie natrávené mliečko
29. sep 2008 o 08:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Lenze musime pit HA mlieko lebo ja som ekzematicka. Zacal v 3 mes grckat, zahustili sme - a problem. Nezahustili sme - zasa problém, ale iný.Také má potom v noci krce, ze sa az zobudi a dovtedy krici, kym mu nedam rektalku...
Nevesta - kedy asi vam to grckanie skoncilo?
29. sep 2008 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nám Nutriton zabral asi až po nejakých 3 týždňoch.Keď som ho občas nedala, tak som videla, že sa mliečko malej tlačí do krku-zčervenali jej oči a cítila som jej kyslý pach z pusy..chúďa už to nevyvráti, ale behá jej to tam hore-dole. Takže zahusťujeme naďalej. Výsledok sa ale dostaví naozaj niekedy až neskôr.
29. sep 2008 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Danuskam a nezapeka vas? travenie v pohode? Alebo len my sme taki citlivi....
29. sep 2008 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, ja nemam dobre skusenosti s Nutritonom... :unamused: asi sme "iní"...
najstarší, keď ho vypil negrckal, ale priamo vracal (!)-skrátka mu asi tá konzistencia a "chuť" nesadla...alebo ja neviem čo... iné mliečko piť nemohol, lebo používa Nutrilon Pepti a kedze náhrada za Nutriton nie je, tak grckal veselo ďalej až do takých 9 mesiacov...nepomohli sme si-stále sme sa prezliekali a neustále sme používali podbradníky al.velke bavln.plienky pod krkom...
pri dalsich 2 deťoch som to skusila tiez len párkrát, lebo tie to zase zapekalo a už i tak problematické a namáhavé kakanie skončilo ešte náročnejším vyprázdňovaním... :unamused:
teraz najmenší opäť grcká a veľmi (má však tiež predpísané LL mlieko), ale Nutriton už ani neskúšam...
29. sep 2008 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No Magimary, aspon vidim, ze v tom nie som sama...sme tiez "iní" he he tak sa drzte :dizzy_face:
29. sep 2008 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik- nie nezapekalo ju. práveže v tom období kadila do každej plienky :wink: takže jej by sa aj hodilo malé zahustenie. podľa mňa chvíľu trvá, kým si ten organizmus zvykne na niečo nové,keď dovtedy poznalo len ľahko stráviteľné MM.
29. sep 2008 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Norik, okolo siedmeho, osmeho mesiaca sa to rapidne zlepsilo, ale grcia stale... Uz len sem tam, ale stale...
29. sep 2008 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik a neskúšala si Nutriton a ešte kvapky sab simplex do mliečka?Viem že niektoré maminy to tak robia, keď malinké grckajú a majú zároveň koliky.Tie kvapky sú na koliku, ale sú na trhu aj iné pre malé mimi, tak sa skús spýtať v lekárni.Nie je vraj problém ak to skombinuješ.Moja tiež strašne grckala a začali sme dávať nitriton a malá grckať úplne prestala a je v pohode, ale nekaká pravidelne.Nevidím ale na nej že by ju nejak bolelo bruško tak hádam je to v pohode.Skús jej dať aj tie kvapky a uvidíš.Lebo aj keď vysadíš nutriton to grckanie je strašné to viem sama.Držím palce aby sa to zlepšilo. :wink:
29. sep 2008 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nutrilon sa podla navodu na skatuli nema zahustovat. nie?
29. sep 2008 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cartmanko, nutrilon je mliecko, ale nutriton sluzi na zhustenie mliecka v zaludku babatka, aby negrckalo, prip. aby sa mu nevracalo mliecko naspat do pazeraka - pri refluxe :wink:
29. sep 2008 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik1 skus temu reflux a nam pomohol sirup ulcogant mali sme silne grckanie
29. sep 2008 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám nutriton pomohol :wink: malá vracala prúdom niekoľkokrát za deň a akonáhle som jej začala dávať pred kojením nutriton prestala. Bolo to síce náročné "napchať" do 2 mesačného dieťaťa "kašičku" lyžičkou, ale výsledok bol super. Akonáhle som jej vyskúšala nutriton vysadiť, tak grckala ďalej. Dávala som jej ho asi 2 mesiace a potom už nebolo treba :wink:
29. sep 2008 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby, mame po salmoneloze. Brali sme Vigantol a Bio Gaia - zapit mliekom. Dalej Flavobion na pecen, Acidum folicum a Pyridoxin - zapit vodou. Maltofer na Zelezo - zapit vodou. Cvicit Vojtovku lebo neskoro dvihal hlavicku. Do toho zacal grckat, tak sme prihustili mlieko a vysledok? Nocne krce a problem s vetrami. Tak som zahustovala mlieko a davala Sab simplex, ale so slabym vysledkom. Vsetko som vyhodila, upravilo sa to. Zacal ale opät grckat. Tak som skusila len cisto zahustovat + Vigantol a zasa tie nocne krce a desny rev. Vychadza mi z toho, ze ho proste Nutriton zapeka.
Dnes som volala Nutrilon linku a tam mi poradili Comfort (vraj je hypoalergenne tiez) a zahustit, ale ked som vysvetlila, ze mame problem s kolikou len ked zahustime, poradili mi zahustit mlieko trochou ryzovej kase, ktoru uz nastastie mozme. tak ja neviem, pripadam si ako keby bolo moje dieta pokusny kralik... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. sep 2008 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Inac Nutriton nam zastavil grckanie, ale spustil koliku... A ten sirup Ulcogant, ktory sa da kupit len v Rakusku alebo Cechach, je vlastne na zahu, nie na grckanie...aby dieta nemalo rozozraty pazerak...takze zasa nic... :angry:
29. sep 2008 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ospavedlniujem sa =>baby a Cartmanko :grinning:
29. sep 2008 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my bereme nutrilon confort a malemu z toho v case ako pises ty prestali koliky odporucam jeme ho dodnes
29. sep 2008 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
citam temu a som z nej jelen. podla vsetkeho sa bavite o nutritone, nie?
ale asi niektori necitaju nazov temy. tu sa nerozprava o nutrilone. :wink:

my mame tiez reflux. mali sme aj nutriton, v pohode mi to spapal, ale ziadny efekt. grcal stale. koliky neboli. asi po A3 tyzdnoch sme vysadili. a nepoznam nikoho komu by zabral, aspon v mojom okoli.
29. sep 2008 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Vdaka Anezena, naozaj je rec o nutriTone, cize o tom, co zahustuje nutriLon....ja tiez nepoznam nikoho, koho by zapekal...ani ta pani na Nutros linke mi nevedela poradit, bola dost v soku z toho, ze to zapeka...hm...Kupila som teraz tu nemliecnu ryzovu kasu, maly ju vecer v pohode spraskal, tak uvidime, co to s nim urobi...ked, tak nou skusim zahustovat mlieko... :wink:
29. sep 2008 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik, potom (mi) daj vediet, ci to pomohlo i po viacnásobných "po(u)žitiach", nejde o to, aby to len spráskal, ide aj o to, aby to nevygrckal... :sweat_smile:
ak budeš spokojná, skúsim s tým zahustiť aj ja...lebo to grcakanie je na (moje) nervy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
29. sep 2008 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
oki :slight_smile:)
29. sep 2008 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik, ja kojim, ono to nezhaustuje len nutrtilon, to je jedno, hocijake mlieko aj materske. ono sa to zaraba s vodou a dava po lyzickach pred a pocas kojenia. :wink: :wink:

ryzova kasa - my sme mali mliecnu - zapekala na zac. jak hovado. ale uz je to lepsie, lebo papame aj ovocie a zeleninku, masko.
29. sep 2008 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik aj my sme skusili nemliecnu ryzovu kasu od nestle. strasne zapekala museli sme vysadit. mrkva detto. krce v noci po kasi. ostatna zeleninka super, krasne sa upravila stolica, uz kaka sam. grckanie sa akosi lepsi casom. nutriton som ani nenasadila. stale grcame ale lepsi sa to aj s tymi prikrmami a stavickami.
29. sep 2008 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nam teda ani velmi nepomahal na grcanie, len vedlajsie efekty, tak som nevidela zmysel ho malej davat...
29. sep 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik, co sa tyka toho grcania....my sme tiez grcali do 5 mesiac, pokial sme nepresli na prve prikrmi a odvtedy bol pokoj.Ja si myslim, ze je to este nedozretim trav.traktu babatka, nakolko ako pozeram mate 4 mesiace.A co sa tyka tych kolik, tak vraj zvyknu trvat , tak si do tych4-5 mesiacoch, je to individualne. :unamused:
29. sep 2008 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
necitala som tu vsetko, ale tak teda nas pripad...od narodenia mame reflux- a zahustujeme Nutritonom. Stale sice pri nom grckali, ale nie az tak vyrazne ako s nim, takze v podstate nam splnil ucel. :sweat_smile:
Ideme na 8. mesiac, a stale ten Nutriton pouzivame... :wink:
30. sep 2008 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Junovka: koliku nemame. Mali sme ju len ked bol Nutrilon zahusteny Nutritonom.

MAGIMARY: takze kupili sme nemliecnu ryzovu kasu Nestle (Pijeme hypoalergenne mlieko => preto rozrabam HA mlieko s nemliecnou ryzovou kasou). Pri terajsej vahe 6 kg maly ma pit 5 odmeriek mlieka. Na Nutrilon linke mi vsak tetula povedala, ze kase su energeticky vydatnejsie ako Nutriton, preto teraz zahustujem => 4 1/2 odmerky mlieka, 1/2 odmerky ryzovej kase a obvykle mnozstvo vody. Mliecko je trosku hustejsie, ale nie ako samotna kasa. Maly to zboznuje - je to take vanilkove. Uz tak hrozne negrrcia, iba sem tam mu ujde pri odgrgnuti, ale oproti predoslemu stavu to je nebe a dudy. Nezapieklo ho, praveze sa mu stolica upravila. Dokonca uz nedavam ani Sab simplex...Ja som zatial za tie dva dni spokojna :astonished:
1. okt 2008 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
norik tak to je super že sa vám to upravilo. :wink:

mne prvý syn grckal a pili sme bebu h.a./a.r. - po nej to bolo super, od 5. mesiaca už len H.A. no a mladší Dávidko bol tiež pokusným králikom. Strašne mi grckal materské mlieko - vyslovene to z neho špliechalo, dala som mu bebu h.a. - hrôza, plakal, grckal, nechcel ju. Potom mi kamarátky poradili humanu h. a. bola síce hustá ale po nej ho zapekalo a tiež ju nechcel. Tak som zistila že aj keď beba h.a./a.r. sa už nevyrába a je len a.r. tak tá je zároveň aj hypoalergénna. Tak tú sme dávali do 4. mesiaca a bolo to celkom fajn, občas mu vyšplechlo po odrgnutí. No a v 4. mesiaci akoby uťalo, znovu vracal akékoľvek mlieko. Nakoniec sme prešli na nutrilon a.r. a postupne to prešlo, ten som mu dávala až do 1. roka. Teraz pijeme nutrilon 3 a ja hlúpa som skúsila obyčajné mlieko - len tak z neho valilo - takže ešte asi pár mesiacov si poplatíme nutrilon :grinning:

ps: mojej kamarátke sa syn od nutritonu začal dusiť ako 2 mesačný v spánku. keby vtedy náhodou nebola pri ňom tak neviem, neviem.
1. okt 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
kkatrina: takze to nie je tak ako ten Nutriton kazdy ospevuje!!! Uz som si myslela, ze vsetky deti ho toleruju okrem nasho Filipa...
A o tom plateni viem svoje...My musime HA mlieko - Filip vytaha za tyzden 2 pixle => 700 Sk...Co by som dala za kojenie...ale "tak vyslo tento rok"... :dizzy_face:
1. okt 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Tvoj príspevok