Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

norik1
29. sep 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help ☹

annag
10. mar 2009

tin, po dojčení už mliečko neodsávaj, nech si sám vyťahá zadné a nech sa prsníky dobre vyprázdňujú, už je veľký, Nutriton môžeš miešať v 25ml 2 odmerky - úpne stačí v takom malom objeme, aj výrobca to takto odporúča

tin007
10. mar 2009

ahoj annag, odsavam iba 1x denne, aby som mala na tri davky s nutritonom. skusim dat teda viac nutritonu, ale uz teraz je to dost huste, ak dam 2 odmerky do 25 ml, nebude to prilis huste? ako to potom do neho dostanem? teraz, ked je to take polotekute, tak si to sam spapa z lyzicky, ale ked to bude prilis, tak neviem

annag
10. mar 2009

tin je dobré ho podávať ako sirup, hoci aj tou striekačkou čo k liekom býva .

- ale ak máš pocit, že efekt je malý, tak sa ešte rozhodni, či ho ozaj budeš dávať. Nutriton zahustí mliečko, dlhšie zostáva v žalúdku, preto sa efekt refluxu vlastne ani nemusí stratiť, zvlášť u tichého. Okrem toho, je sladký, zvyšuje sa ním zbytočne riziko diabetu. Aj prejavy refluxu pretrvávajú dlhšie obdobie než bez neho. Niekedy ozaj pomôže, ale ak sa dá, tak radšej bez neho. Skús prsník pri dojčení stláčať, aby si vypil veľa zadného mliečka, teda keď prestáva aktívne piť, prsník stlač, začne pekne znovu piť, keď bude prestávať, prsty uvoľni a potom opäť stalč, opäť začne pekne piť ...

tin007
11. mar 2009

ahoj annag, rozhodla som sa, ze na niekolko dni nutriton vysadime a uvidime, ci to bude mat vplyv napr. na pripadne grckanie, kakanie, bolenie bruska, spanok a pod. aj tak som ho davala iba cez den, v noci som jednoducho nemala sily a srdce maleho trapit kasickou. inak, pozreli sme si zlozenie prasku a ostali sme v soku, ze 60 % je sacharoza a iba 30 % je vlaknina ☹ co sa tyka dojcenia, prsnik instinktivne stlacam uz asi 3 tyzdne a mam teda pocit, ze mi ich celkom dobre vysava (je to moja mala pijavicka, pyrana) 😉

tin007
24. mar 2009

ahoj annag a ti, koho to zaujima: uz skoro dva tyzdne sme bez nutritonu a ziadne zhorsenie refluxu nenastalo, mozno dokonca mierne zlepsenie. takze verim, ze drobcov traviaci system sam dozrieva a nebude potrebna ziadna liecba. mimochodom, ak je tu mamicka z ba (najlepsie dubravka), ktora by chcela (zadarmo) otvorenu krabicu nutritonu (otvorena je 4ty tyzden), tak jej ju darujem, je z nej minute iba troska.

annag
24. mar 2009

tin, tak to je paráda 🙂

martinake
6. apr 2009

ahojte baby, tak moja malá má reflux a pije mliečko allergy care. Lekárka jej dávala tab degan proti grckaniu ale potom zrazu ich vysadila. Ja som si uz nevedela poradit s grckaním, tak jej to mliecko zahustujem nutritonom, ale neviem či je to správne. Naozaj uz neviem co robit. Jej sa aj dve hodiny po jedení tak odgrgne a vyletí z nej nestrávené mliečko. Podla mna uz u nej nie je problém grcanie a zvracanie. Naozaj neviem. poradte. môzete aj do IP.

magimary
6. apr 2009

mliečko je v pohode so zahusťovaním Nutritonom...neboj, normálne môžeš...je to vlastne mechanická zábrana proti návratu jedla...
myslím, že stále ide o grckanie... ako je pri refluxe bežné... 😉 , náš malý grckáva(l) veľké množstvá vždy až do ďalšieho papkania (to je po 4 hodinách)...
treba len vydržať a "nutritonovať" aj naďalej...
zatiaľ sa mi pri všetkýc deťoch potvrdzuje veku ústupu GER cca 9-10 mesiac 😉

pajinka23
24. aug 2009

moj sa po nutritone strasne puci a prdiiii strasne vela a popritom place ☹ ☹ ☹ berieme ho od piatku ..ako ste baby davkovali??? ja davam na 200ml pet odmeriek a zda sa mi to vela 😠

strociatka
24. aug 2009

pajinka23 kojis, alebo ste na umelom

pajinka23
24. aug 2009

na um

strociatka
24. aug 2009

preco vam teda doktorka nepredpise radsej nutrilon AR? je lepsi, ako davat nutriton, moja bambulka mala z nutritonu tazku koliku

lienka43
24. aug 2009

Ahojte my sme s tymto tiez bojovali s grckanim a preslo to samo ale ja som malej varila fenyklovy caj ale nie granulovany ale kupila som normalny fenykel, a vzdy pred krmenim som jej na lyzicke dala dve az tri lyzicky cajiku a potom mliecko. Trosku to pomohlo. Skusali sme aj Nutriton ale to bolo utrpenie mladeho Wertera :D.
O tom fenykli som citala v jednej knizke ze to pomaha aj na grckanie, ale ono to prejde aj samo...

berenika39
24. aug 2009

martinake, ahoj, pokud by nevadila změna mlíčka, tak nám na reflux moc pomohl NOVALAC. je to mlíčko,které houstne až v kyseleém prostředí žaludku, pije se normálně, pak zhoustne a nemá tendenci se vracet jícnem. fakt jsem zaznamenala zlepšení, o hodně. ale nevím, jestli se ti chce měnit značku. nutriton malému nedělal dobře, ale tto je individuální.

a jak píše magimary, ústup až v desátém měsíci, v roce už pohoda. chce to trpělivost 😉 😉 , hodně bryndáčků a pevný nervy 😉 .

pajinka, to dávkování jsem zkoušela "od oka", ale spíš míň, než píšou, houstne to postupně, když dopíjel, byly to amarouny 😀

pajinka23
25. aug 2009

nutriton uz nechcem nikdy vydiet 😠 😠 najvetsia kravina co som spravila ze som to malemu vobec zacala davat 😠

hoogy
28. aug 2009

ja maleho prikrmujem od 6 tyzdnov lebo som nemala dost mleicka a kupujemlen NUtrilon ale comfot nie ten obycajny,z toho nam bolo tazko a maly nevedel vobec spavat som sto krat olutovala ze som ho vymenila za ten comfort. Ten nutrilon comfort je vazne dobry je sice drahsi ako obycajny,ale maly nema koliky nenaduva ho kaka uplne normalne a negrcka.

berenika39
28. aug 2009

tady je to ale o Nutritonu 😉 😉 😉

daniela29
28. aug 2009

Ja dávam Kubkovi od začiatku druhého mesiaca Nutrilon a chvalabohu nemá žiadne problémy - ani zápchu, ani koliky, jemu vyhovuje

berenika39
28. aug 2009

nutriton. ne nutrilon. ale neva, každá zkušenost dobrá 😉 😉 😉

hoogy
29. aug 2009

no niekedy sa mi oci krizia:D

miskachrumka
29. aug 2009

pajinka veru nam nutrilon tak ublizil na brusko ze koniec a to sme z obycaj.dali comfort ze na citlive no bolo este horsie ja som tiez povedala slovo nutrilon už nechce nikdy pocut!!!!!!!!!!!! 😠 😠

miskachrumka
29. aug 2009

a pajinka mate presnet o co mi ja som to už pislala už viac krat presne to iste sme mali aj mi

pajinka23
29. aug 2009

teras davam normalne hipp plus 1 a je vsetko v poho mali sa mi rozkakal jedna radost...baby ale ja som nerospravala o nutrilone ale o nutritone/to je zahustovadlo co sa dava do mliecka/nie samotne mliecko 😕 😕

siouxsie
3. okt 2009

ahojte kocky, chcela som sa popytat tych, ktore plne koja a ich deticky maju reflux. tu je moja otazka - nutriton lyzickou podavate pri kazdom kojeni? alebo nie pri kazdom? dakujem.

jeudi
3. okt 2009

ano dvame nutriton a zadne problemy nemame ani jsme nemeli ale hodne slychavam od maminek ze to deti ucpavalo..a ze maji zizen..tak samozrejme kdyz je to jak kase tak mu po jidle dam napit hermankoveho caje..prodavaji detsky v pytlikach takze neni sladky a zalezi na kazdem zda si to dosladi glukopurem nebo ne

dzio2
3. okt 2009

baby aky to je ten nutrilon AR ja davam mojej ten klasicky mala ma 2mesiace

jeudi
3. okt 2009

dzio a tobe mala ublinkava?me to prislo uplne stejne jak normalni mleko umele.nevim no ..me malej totiz kolikrat ublinkne i ten nutriton

dzio2
3. okt 2009

nie len neviem aky je rozdiel medzi mlieckami este som otom nepocula

tomasek06
3. okt 2009

Mě malý po nutriloně taky pořád blinkal a vůbec náím nesedl a to jsem vyzkoušela snad všechny. Nakonec jsem byla spokojená ze sunarem.

pospecka
3. okt 2009

Ahojte, holky, některý plete Nutri"t"on s Nutri"l"onem. Nutri"t"on je příměs pro ublinkávající děti a přidává se k mateřskýmu mlíku, aby ho zahustil a miminko ho líp udrželo a neublinkávalo, kdežto Nutri"l"on je mlíčko, tak sem prosím nemíchejte zkušenosti s Nutri"l"onem, pak se tu ztrácí rady ohledně Nutri"t"onu a to je škoda.
Já jsem nutri"t"on koupila, když mi prcek začal hodně blinkat kolem 3týdne, kdyby se to nezlepšilo, abych ho pro jistotu měla, ale od měl problém s odbrknutím (nešlo nám to), tak jsem začla trénovat to brknutí, protože se mi příčilo mu dávat něco kromě MM a naštěstí to ustoupilo. Tak mám doma Nutri"t"on nepoužitej, ale jsem ráda, že ho mám, kdyby mi třeba v noci všechno vyblinkal a muselo se kojit "od nuly" tak už to pojistím Nutritonem.
p.s.holky vydržte, to ublinkávání pomine. 😉