Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

norik1
29. sep 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help ☹

magimary
1. okt 2008

jéj, norik!dobré správy!!! 😵
veľmi Ti ďakujem za všetky sprievodné info! 😅
a zajtra idem kupovať Nestlé ryžovku...snáď pomôže aj nám... 😔 dúfam...
potom aj pošlem report...
váhovo sme s malým na tom podobne, takže aj riedenie použijem to isté..., ešte raz dík... 😉
eda ešte uvidíme, ako to sekne nám...

ozaj a prejde tato konzistencia cez bežný dudlík (myslím velkost dierky)? 😕

michru
2. okt 2008

... ja tiež davam malému Nutrilon, zatial s nim nemam problémy. Malého po Nutrilne, neboli tak cašto bruško a uprovilo sa mu aj kaknie. Tak dúfam, že to bude aj naďalej.... 🙂

norik1
autor
2. okt 2008

Michru drzim palce 🙂
magimary: my pouzivame Avent. Tato konzistencia presla cez dvoojku cumlik a v pohode ide cez trojku. Neboj, nie je to zasa az take velmi huste takze cumle to neupchava. Ked si uz ale urobis kasu podla navodu, treba aj cumlik na kasu...drzim Ti palce, daj vediet ako to dopadlo 😀

magimary
2. okt 2008

no, my mame podobne, ale mamdudle-a dvojky, tak to najprv skusim cez ne...a uvidime...za chvíľu idem "na kašu" do mesta... 😅

norik1
autor
4. okt 2008

No co Magimary, mate uz nejake vysledky? Ja som zatial nasla v Hypernove aj Hami nemliecnu banaovu kasu a na nej je napisane ze je aj jablkova a hruskova. Bananova malemu neskutocne chutila, dokonca ani neprotestoval, ked ju musel jest lyzickou 🙂

katullka
4. okt 2008

mne syn tiez grckal a zahustovali sme Nutritonom BEBU HA a nemal ziadne koliky. Postupne grckanie ustupilo, tak uz nezahustujeme.

norik1
autor
4. okt 2008

katullka ... ti zavidim... 😀

magimary
4. okt 2008

No, Norik, neviem-neviem... 😖
Malý grcoší aj s nemliečnou ryžovou kašou 😝 (mimochodom, ked som ju kupovala, tak som zistila, že je tam napísané až od 5.mesiacov-no poradila som sa s lekárničkou a ona mi potvrdila, že to mu nijako nemôže uškodiť-čo sa týka veku..., Malý má len 3 mesiačiky...), stolica sa pomaly upravuje-dúfam, že to zostane... (aj keď neviem? 😒 )

a práve aj vzhľadom k jeho veku ešte iné kaše skúšať vôbec nechcem... ešte chviľu počkáme...

no a dnes som zase skúšala pridať do Low Lactose-oveho mlieka pridať polodmerky antirefluxného mlieka (a grckal menej, ale to bola možno len výnimka na chvíľku), uvidíme, čo zajtra...

a ešte som sa predsa rozhodla, že vyskúšam Nutriton...zohnala som si len vzorku a uvidíme... no moc mu už neverím..., ale Malému možno "sadne"... ale to zase skúsime až v priebehu týždňa... (chúďa, tiež je ako pokusný králiček... 😅 )...

Takže zatím tak...(všelijak 😉 )...

norik1
autor
5. okt 2008

Tak sa drž, možno, že tvojmu bude Nutriton vyhovovať...väčšine bábätiek vyhovuje, veď je to čistá vláknina bez energetickej hodnoty...ale je pravda, že nevyskúšaš - nevieš...my zatiaľ existujeme takto: na noc mu dávam čisté mlieko - vtedy sa už nevrtí a teda nebude grcošiť, cez deň mu primiešavam tú polodmerku a na obed mu spravím buď kašu, alebo rozmixovaný zemiak a dotlačím ho nezahusteným mliekom. Cez deň si po každom jedle grcne, ale už to nie sú pľuvance na každú stranu a každých 5 minút...myslím, že takto to budeme musieť prežiť, kým mu nedozrie tráviaci trakt...Tak potom daj vedieť, ako zabral ten Nutriton 😉 Myslíme na vás, držte sa 😉 😀 😲

ilduska14
10. nov 2008

baby u vás sa dá kúpiť Nutriton? lebo u nás v Nitre je všade vypredaný a vraj ho dodávatelia nemajú na skladoch 😖 A neviete za to nejakú náhradu,čo rovnako zaberá? 😅

bubika
10. nov 2008

Nutriton uz nebol ani v KE a tiez vraveli ze momentalne sa ani neda zohnat, ale nasli sme jednu lekaren kde sme ho este kupili.
Inak ja som spokojna, mne grckala mala prudom kazdy den, po Nutritone, ktory uzivame tak mesiac a pol, sa to stalo uz len 3 krat. Stale z nej vyjde mliecko a obcas si grckne ale nie prudom. Prave sme vo faze, ze uz budem davat Nutritom len cez den a postupne uberat, uvidim ci sa to nevrati
Mna lekar upozornoval ze ho mam davat len pocas kojenia.... neviem ci to funguje aj ked davate umele mliecko, podla mna tam je iny princip a treba pouzivat mliecka HA bez nutritonu ci nie???

ilduska14
10. nov 2008

Ja dávam do umelého mliečka.Mne malá tiež grckala veľmi veľa ale teraz je to v pohode.Ja som skúšala aj vysadiť,ale teraz je v období keď sa strašne chmíri a dvíha nožičky tak to nejde.HA mliečko sa vraj odporúča len pre tie deti ktoré majú nábeh na alergie od rodičov ináč to vraj nemá význam.Ale stačí obyčajný nutrilon a pridať nutriton.Nám to zaberá.Zajtra idem zas skúšať lekárne tak dúfam že s úspechom. 😉 ☹

gocrazy
11. nov 2008

ahojte baby, tiez mam maleho, ktory pravidelne grckal a UM mu behalo do dalsieho krmenia hore-dole, zacala som davat nutriton a prestalo to, tak som skusila uberat mnozstvo nutritonu lenze bez uspechu, zacal mi opat grckat, takze sme opat na plnej davke.dnes som tiez zhanala v PB nutriton (mame ho na recept, takze to vyjde lacnejsie), lenze nikde ho nemali 😢
ak ho niekde zozeniete, dajte prosim vediet, lebo bez neho sme strateni.....

sasiki
11. nov 2008

Ahojte, podľa najnovších zistení by sa mal nutrilon 1 podávať až do 6 mesiacov, 2 až po 6. Práve preto, že 2. je na menšie deti silnejšia a môžu grckať. 😉

ilduska14
12. nov 2008

gocrazy ja som zohnala včera v jednej lekárni mali posledné 2 kusy tak som vzala oba.Ale to bola asi 7-ma lekáre ń vktorej sme s mužom boli.Skús v zastrčenejšej lekárni kde toľko ľudí nechodí.Aj ja som tam našla.To sa dáva aj na predpis?To som prekvapená.A koľko potom stojí?Ináč tu sa ceny /bez predpisu/ líšia,čo je podľa m ńa dobrý odrb.V jednej lekárni stojí 290 Sk a v druhej 250 Sk. 😠

gocrazy
12. nov 2008

Ilduska,

tiez som dnes obisla vsetky lekarne v meste a okoli, a ked nikde nemali, volala som na infolinku do nutricie a tam mi povedali, ze im zlyhala logistika, ale aby som bola trpezliva a znova zasla do niektorej lekarne a objednala to, vraj dnes to mali rozvazat do ich centralnych skladov, takze koncom tohto tyzdna by som to uz urcite mohla mat. Mne to predpisuje moja detska lekarka, ale moze to predpisovat aj odborny lekar z gastra, u nas bez receptu stoji 290 Sk a na predpis to vyjde cca. 210 Sk
skus sa opytat svojej detskej lekarky, nam to tiez nepovedala, len som sa tak nahodou spytala v lekarni a tam mi to oznamili a ked som to vravela svojej lekarke, ze nech mi to predpise, tak tiez bola zaskocena, ze ci to moze, no a moze.....sice len par korun usetrim, ale aj to mamicku na materskej potesi 😀

ilduska14
12. nov 2008

no ja som chcela aby mi lekárka predpísala antirefluxný nutrilon a povedala že bez vyšetrení nemôže a že to by som s malou behala dlho po lekároch že sa mi to vraj neoplatí.Tak som to vyriešila tak že ušetríme na obyčajnom nutrilone,dávame si ho nosiť z maďarska.U nás stojí 800g. 450 Sk a tam vijde 900g. na 250 Sk.A teraz bol super kurz tak 900g.balenie vyšlo na 215 Sk.A k tomu kupujeme nutriton.Neverím že by mi to dr.bez vyšetrení predpísala.Ale bez nutritonu to u nás nejde tak som bola vyplašená že sa nedá kupiť.To si ma potešila že to zas bude všade dostať.Ináč je zvláštne že nič podobné na trhu neexistuje ani žiadna náhrada. 😅

gocrazy
12. nov 2008

no vidis, a my to mame na predpis bez akychkolvek vysetreni, pijeme HA nutrilon, stacilo, ked som povedala, ze som alergicka, tak nam aj to predpisuje a ked sa jej dogrckal v ambulancii,a na vlastne oci a usi videla a pocula, ako mu tam to mliecko behalo hore-dole a maly mal problem sa poriadne nadychnut, tak nas nikam neposielala a rovno nam predpisala AR, lenze nesadlo ziadne, az na tuto kombinaciu nutrilon-nutriton
na tej infolinke nam ale odporucili, ze ked dovrsime stvrty mesiac, tak mozeme skusit zahustovat nemliecnou ryzovou kasou, je to pre babatko vraj jednoduchsie na stravenie, lebo predsa len nutriton vraj velmi zatazuje organizmus, ona tvrdila, ze netreba dodrziavat navod, ze jedna odmerka na 30 ml vody, lenze ked dam redsie, vsetko mu to tam opat beha, takze balenie padne raz-dva.... 😖

ilduska14
13. nov 2008

gocrazy,to je iné keď to dr.videla a ten HA mi hovorila že predpíše ak sme alergici,ale nie sme tak netreba.Ale AR-kový len s vyšetrením.No moja má 4,5 mes. a skúsila som ryzovú kašu keď nebol nutriton a to isté ako bez nutritonu.Ale skús a uvidíš.Ale je to energetickejšie ako nutriton,tak pozor,lebo ja som si to nevšimla,dala som malej kašu o 17:00 a o polnoci bola ešte hore.A to zvykne spať už o 20:30 najneskôr.Ako som si potom nadávala 😉 😀 .A ani ja nemôžem znižovať dávku.A ešte si počkaj, moja sa teraz prevaluje,berie nožičky do úst a tým pádom si stláča bruško takže aj tak jej teraz sem tam voľačo vyjde.Ale to nie je také strašné,je to husté,nie je toho veľa a ona akoby sa nič nedialo.Kdeto predtým plakala ako najatá. 😢 😉

norik1
autor
13. nov 2008

Baby ked som zahusťovala malemu ryžovou kašou, znížila som dávku mliečka, aby sa to energeticky aspoň trochu vyrovnalo. My sme však po salmonelóze boli aj tak pod váhu, takže ak malý pribral, neuškodilo mu to.... Pri zahusťovaní kašou trochu grckal, nie však tak, ako len pri samotnom mlieku...no a baby vydržte kým budete prikrmovať, nám sa to grckanie výrazne upravilo. Teraz si grcne len keď si tlačí na bruško alebo veľmi sa vrtí...mlieko (Nutrilon HA 2) mu už nezahusťujem ani kašou.

Držím vám palce, aj pri zháňaní Nutritonu 😵

norik1
autor
19. nov 2008
katinka0000
25. nov 2008

ahojte!

baby neviete mi poradit, kde mozem kupit nutriton? ani v jednej lekarni v TO som ho nemohla zohnat.

dik!

norik1
autor
25. nov 2008

Kati, nikde sa neda zohnat - mali problem s distribuciou. Ma sa ale uz pomaly dostavat do lekarni....

kaja09111
25. nov 2008

Ahoj norik 1!
Môzem ti povedat, ze co sa tyka nutrilonu je sice najdrahsi ale urcite nie najlepsi. aj moje dietatko trpelo kolikami ked uzivala nutrilon. Okamzite som ho vysadila a robila som jej sunar na fenyklovej vode. akonahle sme s tym zacali tak mala mala vetri a vôbec sme kolikami netrpeli

slavica2
25. nov 2008

baby,my sme prestali pouzivat nutrilon pred dvoma tyzdnami,presli me na france lait a malinka kaka kazdy den koliky sa zredukovali. 🙂

norik1
autor
25. nov 2008

Dievcata, nutri*T*on - to je zahustovadlo akehokolvek mlieka proti grckaniu 😵 😵

katinka0000
26. nov 2008

norik to viem, ale v niektorych lekarnach na SK maju este zasoby, tak preto sa pytam.

kaja, slavica: norik ma pravdu. treba citat trochu pozornejsie. 😀

tarina
26. nov 2008

ahojte
ja sa chcem opytat ale mate skusenosti s uzivanim nutritonu, teda tie mamicky u ktorych to zabralo. vyskusala som ho prave prvy krat tak sa chcem opytat ci je lepsie davat ho do materskeho mlieka alebo riedit prevarenou vodou a ci dodrziavate mnozstvo urcene v navode, alebo davate menej ci viac nutritonu. a asi po kolkych uzitiach vam nutriton zabral? vdaka za odpovede.
inac ja som si ho dala kupit v humennom kedze mam ztadial svokricku,tam ho este mali.ja som z blavy 😉

tarina
26. nov 2008

a davate ho aj v noci ci staci cez den pred kazdym kojenim?

magimary
26. nov 2008

u nás v Pezinku už je Nutritonu "na tony"... 😀
v piatok doplnili zásoby po dlhej pauze...

tarina, nám zabral hneď po prvom použití...(dávame do UM, takže s kojením-neviem...), ale tiež by som rada vedela odpovede na Tvoje otázky o dodržiavaní návodu na krabičke a tak +

a ešte ma tiež zaujíma, či ste sa niekto stretli s tým, že by Nutriton vaše detičky preháňal (riedku, penivú, masívnu po vajíčkach páchnucu stolicu, ktorá pretečie všetky vrstvy oblečenia) ... 😨 Odkedy ho dávam, Malý takto neuveriteľne kaká... 😝

a ešte, či máte Nutriton na predpis od lekárky (aj od bežnej pediatričky)? 😕