Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

norik1
29. sep 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help ☹

dali4
2. dec 2009

Ahojte... dávali ste niektorá Nutriton aj do Sunaru? 😕

rioko
2. dec 2009

my dáváme do sunaru, předtím jsme měli Nutrilon AR ale měl hroznou zácpu, pak jsme přešli na Nutrilon comfort a pak na obyčejný, ona jsme zahušťovali a teď jsme přešly na sunar který taky zahušťujeme, Vojtovi víc chutná

kvakulka
2. dec 2009

Dali, já davala do Beby HA a v pohodě, to je prostě vláknina, můžeš dát do jakýhokoli mlíka- ale našeho kloučka Nutriton odvodňoval a navíc kadil snad šestkrát denně ohromný kopce- no vláknina no🙂.
Najeli jsme na Bebu AR- je hypoalergenní a je zahuštěná bramborovým škrobem, takže narozdíl od vlániny je to stravitelný- už malej neublinkává a a kadí normálně, žízeň má jen o krapet větší než bez zahušťování, tak pije fenykláč
Dobrý je, že Beba AR stojí jen asi 290 Kč/750 gr- a přitom je HA a AR zároveň- mnohem lacinější než Beba HA- nechápu- takže mu stačí jedno balení na týden

ksivcova
3. dec 2009

ahoj dali,ja davam nutriton do beby Ha lebo maly ugrckaval...

noznicky
3. dec 2009

ahojte mamicky , chcem sa vas poradit ...akurat nas malinky pokladik ma pat mesiacov a zacali sme grckat, od narodenia nic a teraz....sice nie vzdy po papani ale predsa , niekedy aj viac...papkame nutrilon 2HA , doktorka , nam ho uz nasadila , i ked by mal byt od 6.mesiacov. tak neviem , ci je to tym , ze sme z 1Ha nutrilonu, presli na 2-ku ...neviem....a este nieco , viem , ze by sme mohli uz zacat aj s prikrmami , no dokrora povedala , ze staci od 6.mesiacov .....chcem uz pomalicky skusit kasicky , napr.ryzovu....ake su dobre ? ake mate skusenosti s kasickami z Nutrilonu , alebo ake ? davate ich do mliecka ? v nasom pripade do nutrilonu ...
a este nieco nieco ? neskusate svojim ratolestiam aj obycajne mlieko ? niekde som citala , ze od pol roka , to mamicky uz skusaju ....
dakujem vam za radu 🙂

juja2
31. dec 2009

noznicky - tak mi dtto.
aj nasa mala je na zaciatku 5 mesiaca a zacala nam grckat. Doteraz bolo vsetko ok. Od 3 mesiaca zial krmime Nutrilonom Extra. teraz cca tyzden grckanie pretrvava este aj po 2 hodinach po papani a to ju drzime na rukach min. 1/2 hodinu a grgne si cca 4 - 5 krat.
Teraz 3 den prikrmujem zeleninovymi a ovocnymi kasickami Hipp.
Zatial sme u lekarky neboli, to sme prave vychitili - Vianoce a NR, nikde nikoho.
Dakujem vopred za rady.

noznicky
1. jan 2010

juja2
..ahoj....tak my sme s prikrmami zacali kasickou od Nutrilonu , zeleninou - mrkvicka , kalerab ....po par lyzickach ....
taktiez jablcko , to mu veeeelmi chuti ....zacali sme jednozlozkovou zeleninkou , ci ovocim a postupne pridame ...
ale uz som kupila aj vyzivy od 4.mesiaca od Hipp....chcem uz skusit aj polievocku ...
je velky hladosko 🙂
...a to grckanie je obcas , pred tym vobec...ako sme presli na 2-ku Nutrilon ...rychlo si grgne - aj viackrat a sem - tam aj tak grcne ...
aj brusko si moze pritlacit ked ho nosime ..

micha3
1. jan 2010

Ahoj,
nám nurilon nedělal dobře, ani kaše. Vyhovuje nám beba.
A když jsme začínali s příkrmy dávali jsme normálně nastrouhaný banán, jablko, rozmixovanou uvařenou mrkev, někdy s bramborou. A postupně jsme přidávali trochu masa, piškoty atd.

ladida001
1. jan 2010

Ahoj prosím poraďte
mám 6týdeního chlapečka a mám málo mléka,tak budu muset koupit umělou výživu a nevím jakou.Bojím se aby to snesl s mým mlékem..chtěla bych kojit objedno..jednou nakojit,jednou dát umělou výživu.Máte někdo prosím zkušenost?Předem děkuji za pomoc
Lucka

bibione
1. jan 2010

lalida: je to len cisto na tebe...ak mas mliecka malo,tak nic ine ti neostava,len zacat s UM...my davame od zaciatku,lebo po navrate domov z nemocky sme dokojili uplne 😠

bibione
1. jan 2010

k tejto teme: ja davam od narodenia nutrilon comfort s niecim co ma preventivne ucinky koli kolikam a prdikom...a zatial chvalabohu nemame ziadny problem...maly negrcka,pekne prdi aj kaka a krasne pribera 😉

micha3
2. jan 2010

ahoj ladida: my měli bebu1 ale ne hypoalergenní po ní se malý ublinkával a nechtěl ji🙂
Je asi jedno jaké zvolíš mlíčko, pokud nebude malému vyhovovat,zkusíte jiné🙂

tin007
2. jan 2010

kocky, trochu ste mimo, tato tema je o nutriTone a nie nutriLone, nutriton je vlastne vlaknina (zo svatojanskeho chleba) na zahustenie mliecka pre refluxujuce deticky

micha3
2. jan 2010

Aha, jo, máš pravdu, a to jsme to taky používali🙂

senja
2. jan 2010

Cau holky, take jsme pouzivali kascku z Nutritonu pred kojenim, ale zvladli jsme to jen 2x, maly to odmitl jist. Dodnes nam lezi nacata krabice (jen 2 odmerky pryc). Nechce nekdo penechat? Prijde mi skoda to vyhodit, kdyz se muze nekomu hodit. Dejte kdyztak vedet, v Praze predam osobne nebo jinam poslu postou jen za postovne 🙂

divozienka25
15. jan 2011

Ahojte kocky,
mojej dcerke diagnostikovali reflux.. Najskor sme mali Bebu AR ale ta nam nevyhovovala stale sme grckali a mala bola vkuse hladna, nehovoriac o zapekani, teraz sme skusili Sunar zahusteny Nutritonom a super zabral no zacali sme kakat takmer po kazdom krmeni zltnu riedku stolicu. Citala som tu v prispevkoch ze je to normalne, ale aj tak sa chcem spytat ci nas to nemoze vystavit ci dehydratovat: Davam harmancekovy cajik vzdy ked sa da. Je to ok? poradite mi niektora? uz som aj rozmyslala ze by sme to skusili bez Nutritonu...ale pochybujem ze v 2 mes by sa nam to uz upravilo 😒
Dakujem za kazdu radu

jajka377
15. jan 2011

@divozienka25 ahoj, moja malá má tiež BEBU AR a to grckanie sa trošku upravilo, ale tiež to trvalo do 3mesiacov. Ono potom to bruško je už trošku iné. A teraz keď má skoro 5mesiacov sa stále dvíha, aj nožičky, a tým si stláča bruško, tak sem - tam si grcne častejšie. Tiež mi doktorka kázala aby som striedala AR s Bebou HA1 - tú sme začali používať, aby si bruško nezvyklo len na to husté mliečko. A to kakanie je myslím si ok, keď jej aj čajík dávaš určite nebude dehydratovaná. Upraviť by sa to malo keď začne papať pevnú stravu - ale napr. bratrancov malý to mal do 11mesiacov a grcol si aj kašu a zeleninu, ovocie. Ale už to ustúpilo - tak snáď to bude u nás lepšie 🙂

lulu221
17. feb 2012

ahojte baby...my sme boli tiez na Nutrilone,ale posledne dni,malej v brusku dobre netravil,bolelo ju brusko a sem tam slinkamy jej vysli nestravene kusy,tak od vcera sme presli na Nestle Beba,je spokojnejsia to sa ned a porovnat...

katka37
18. feb 2012

ahoj holky malý má reflux ,začala jsem mu dávat NUTRITON,od té doby je plačtivý,prdí a bolí ho asi břiško ,v noci už tak pěkně nespí,může to být Nutritonem...?mám dva balíčky doma ,levně prodám!!!!!!!!!!!!!!!!!!100kč jeden....

luthien.k
18. feb 2012

@katka37 ano, může, na karob alias svatojánský chléb existuje alergie a může se takto projevovat. Zahušťovat lze i nemléčnou rýžovou kaší (Hipp, Nestlé...).

katuskads
19. feb 2012

Ahojte citam citam ale zatial som nenasla riesenie na nas problem mame tri tyzdne a diagnostikovali nam reflux zacala som davat nutrilon H s nutritonom a mala sa my zvja vykruca nepokojne spi budi sa uz neviem co mam robyt bez zahusteneho mlieka sa dusi pri papani a grcka poradte my pouzivam espumizan ale zatial marne nepomaha ☹

katka37
20. feb 2012

@katuskads měli jsme to úplně stejně od nasazení Nutritonu se malý kroutil,plakal,prděl a strašně špatně spal,vysadili jsme a je klid 🙂

katuskads
25. mar 2012

Tak konecne uz aj my sme presli na AR a je to super 🙂

sindy70
25. mar 2012

ahoj my tiež papáme nutrilon od 3 týždnov a nemáme zatial žiadne problémy

babulka12
12. jún 2012

nasa skusenost s nutritonom je perfektna. maly sice nemal diagnostikovany reflux, nerobili mu ziadne vysetrenia ale od 2.mesiaca grckal casto - medzi 3 hodinovym intervalom aj 8krat, stale do objemu dvoch polievkovych lyzic. az v 3.mesiacoch nam doktorka poradila nutriton. problem vymizol hned po prvej zahustenej flasticke!!! a hned tu noc zacal spat celych 10 hodin, takze sme boli nadseni.. teraz uz ma 4,5 mesiaca a je hladosko, takze sa zacal v noci budit na jedno krmenie. ale skusime kasu a snad ho viac zasyti.
velmi som sa bala problemu s kakanim, ale vsetko bolo v poriadku. zo zaciatku nas totiz zapekal nutrilon a sunar. nutriton kombinujeme s Hipp probio a kakanie ako hodinky a grckanie obcas na brusku alebo pri prudkych pohyboch, inak nic! takze za nas super. chcem este velmi vychvalit Hipp, lebo na toto mliecko nedame dopustit..

lenka_b
12. jún 2012

Aj moja skusenost s Nutrlilonom = Aptamil je perfektna. Zarka ho pije takmer od narodenia a nikdy sme nemali nijake problemy. Trosku mala reflux, ale stacilo, ze som je primiesala sacok Gavisconu pre dojcata do mlieka a uz bolo fajn.. Pije ho este aj dnes. Pre deti nad 2 roky a zboznuje ho 🙂

lenka_b
12. jún 2012

Prepacte, ja som citala, ze Nutrilon a nie Nutriton 🙂) S tym skusenosti vobec nemam 🙂))

pepibubu
26. sep 2012

Nutriton je super věc, ale jako vždy, pokaždé se najde někdo, komu prostě nesedne, nutné vyzkoušet a doufat, že budete ve "šťastné skupině" které pomůže 🙂

My ho ani s jedním používat nemuseli, ale znám mamky, co jim nutriton vytrhl trn z paty🙂

jaja28
26. sep 2012

ja som zahustovala dcerke nutrilon nutritonom, ale nie podla navodu, lebo sme mali tiez koliky, ked som sa drzala navodu, potom som prisla na to kolko nutritonu potrebujeme, aby negrckala, ale zaroven aby nemala koliky, davala som menej ako je doporucene, skus tak a uvidis, musis prist sama na tu vhodnu mierku co je pre tvoje babo tak akurat, popripade skus nutrilon ar na predpis, uvidis ci vam nesadne lepsie 😉 ale v podstate je to to iste.

anjelik007
10. okt 2012

kočky aj vám sa má problém dieťa vykakať z nutritonu? my teda nemáme diagnostikovany reflux, ale na gastro sme objednaní, ale lekárka mi doporucila nutriton. stale kojiem a po nasadeni nutritonu vrackanie prestalo alebo sa obmedzilo na minimum ale zacali zapchy, a ked sa vykaka tak jak husta zemiakova kasa, mam problem mu pomoct aj s rektalnou rurkou, no neviem ci nechat vrackat ked pribera alebo co, poradite?