Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

norik1
29. sep 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help ☹

zulina9
11. okt 2012

Mne sa z Nutrilnu vykakal az 2x za den ale z Nutrilonu HA1 koniec sveta, cely den preplakal, nikdy viac zazit. Hlavne ze som mu kupila 800g krabicu. ☹

ustarana
11. okt 2012

@anjelik007 Ahoj, moj syn vrackal ešte v 7 mesiaci a pridávali sme do mliečka nutriton. Zo začiatku sme mali problém s kakanim, ale asi po dvoch až troch týždňoch sa to zrovnalo. Tak skús zavolať detskej doktorke, či ti neporadí niečo iné, nejaký sirup na vrackanie. Viem, že dcéra jednej maminky od nás z diskusie mala problém s vracaním a užívali na to sirup (asi to bolo motýlium, ale nechcem kecať). Pediatrička ti určite poradí vhodnejšiu alternatívu, prípadne skús umelé mliečko AR, ale keď kojíš, tak je podľa mňa škoda prestávať.

smalova
11. okt 2012

my keď sme prechádzali na Nutrilon2 malého neskutočne zapekalo, tak že až plakal. Bola som nútená prejsť na iné mlieko. A spravili sme dobre po dvoch necelých týždňoch trápenia sme vyskúšali HIPP BIO COMBIOTIC a super toto mliečko by som už nemenila lebo je ozaj chutné a maličkému pomohle. Už sme prešli na 3ku a so zapekaním žiadny problém.

2danculik
23. okt 2012

ahoj, my sme mali vcera diagnostikovaný slabý reflux a dostali sme nutriton a aj nutrilon ar-nakolko vecer musim dokrmovat, inak kojím.
NutriTon som použila 2x a zda sa mi ze malá ma bolesti bruska, v noci kojím bez nutritonu a nie su ziadne problemy.
Tak uvidíme, dalsie kojenie dam bez kase a uvidím reakciu...napíšem vám

suezana
8. nov 2012

@zulina9 ja som tiež kúpila nutrilon HA - veľkú krabicu a malá ho nechcela - je horkastý 😝 a predala som ho tu na bazáriku - tak skús 😉 Ja som ho odvážila, napísala som kedy bol otvorený - predal sa hneď.

zulina9
9. nov 2012

@suezana podaril sa mi predat kamoske pre drobceka. Dr. jej odporucil tiez NHA, len nechapem preco ked nikto v ich rodine nieje alergik. Ja keby ze nemusim tak nedavam HA mliecko. Ja len dufam ze drobcek nebude alergik po mne. No a keby aj nahodou ano tak sa svet nezruti! 😉

joyce2
9. nov 2012

My, když jsme prvně po obyč. nutrilonu dali nutrilon ha, taky to nechtěly holky pít. - Jsem si taky říkala, že jsem tu pixlu nemusela kupovat. Ale druhej den jako mávnutím kouzelného proutku už to pily, tak jsme u něj mohli zůstat. Vím, že je trochu hořkej, ale holky ho i tak pijou po stovkách... Zřejmě už si na to zvykly.

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
supergastan
9. nov 2012

My papáme nutrilon od prvého týždňa a nemáme žiadne problémy, ale asi každé dieťatko je iné a treba poskúšať toho určite viacej.

jasminy
9. nov 2012

@supergastan Autorka dotazu se ptala na Nutriton ne na Nutrilon.....Nutriton je na zahušťování.

supergastan
11. nov 2012

Ospravedlňujem sa. Tak to vôbec nepoznám a ani sme to nepoužívali.

sviecka
3. jan 2014

co znamena, ze babo zapeka?

rony185
7. jan 2014

Babo zapeka ked ti aj prdka ale nekaka a vidis ze ma krce ked sa snazi tlacit.

cuculik1
10. jan 2014

u nas nutriton - katastrofa... maly hned po prvej davke neskutocne plakal, skusali sme aj polovicnu, aj tak bol nespokojny... po dni a pol skusania sme ho zrusili.... 😒

cinnamon111
10. jan 2014

pri vracaní sa dáva mliečko AR - anti reflux. Je ľahšie stráviteľné. Majú ho aj iné značky ako Nutrilon, treba skúšať aké mlieko dieťaťu vyhovuje. Nám zas nesedela beba a prešli sme na Nutrilon ale Anticolliks, lebo sme mali problém s trávením, ale nie vracanie. Pomohlo až po 3 týždňoch, Dr. mi povedala, že je to normálne, lebo dieťa si musí zvyknúť na novú skladbu mlieka

cinnamon111
10. jan 2014

jaaaj, tak soráč, zle som prečítala tvoju otázku 😉

danag
12. jan 2014

Môj malý z Nutrilonu po troch mesiacoch tiež grckal, skúsili sme Bebu - zapekalo, kúpili sme Sunar a žiadny problém, už má 18 mesiacov, sme na Sunare 3ke a stále v pohode. Nutrilon bol kedysi super, ale potom ,,inovovali" a začali sme mať problém, aj lekárnička mi povedala, že veľa mamičiek sa jej sťažovalo, že deti po ňom grckajú.

rony185
13. jan 2014

My sme zacinali na Sunare a malemu velmi chutil a pekne papal len ho zacalo velmi zapekat.Cele dni krce tak sme presli na Nutrilon ale maly viac grcka a velmi zle ho papa aj ked krce ustupili a to nemame ani ten proti kolikam iba obycajny.Po 3 ukonceni 3 mesiacika sa planujeme vratit k sunaru.

lulu_lu
3. feb 2014

@nevesta ahoj, chcem sa ta spytat na nutriton, ako si zistila ze dietatko odvodnoval?

nevesta
4. feb 2014

@lulu_lu ahoj, mala som ten pocit, mala bola nervoznejsia. grcanie to neupravilo, takze sme ho prestali pouzivat. Vyrastla z toho. Najlepsie bolo polohovanie po jedle.

sviecka
4. feb 2014

skuste NUTRILON AR antirefluxovy - nam velmi pomohol, tiez casto grckal - a teraz nic, ziadne krce ani nic 🙂 napapa sa - grgne - usmieva sa 🙂)))

valy
4. feb 2014

@lulu_lu @nevesta ja som pri dvoch detoch mala pocit, ze maju z nutritonu hnacku. vsetci mi tvrdili, ze je z toho skor zapcha, ale oni naopak. tiez sme to prestali pouzivat. gastrotuss sa nam zdal lepsi, alebo gaviscon zo zahranicia, aj ked vracali aj s tym ostosest. naozaj treba len pockat, kym z toho vyrastu, ale viem, ze zo zaciatku je to zufalstvo.

lulu_lu
4. feb 2014

@valy moja ma kakanicku ako vyziva a este aj oranzovu, myslis ze to je hnacka? lebo zas nekaka v kuse, este dokonca menej ako pred tym kaka, ale nezapeka ju, mne sa zda ze jej pomohol, len neviem ci to nie je nejaky chemicky bordel, zda sa mi ze to je na prirodnej baze, nechcem jej uskodit a tie kvapky gastrotus malej vobec nezabrali

valy
4. feb 2014

@lulu_lu neviem to takto posudit, ja som videla zmenu na skoro vodovu stolicu a v dost velkych objemoch, takze mozno to je u Vas ok. a malo by to byt prirodne.

spp
16. feb 2014

Moje dievčatko z Nutrilonu zvracalo ,potom sme prešli na Sunár a žiaden problém. Ja myslím ,že Nutrilon má len veľkú reklamu.

havra
1. apr 2014

Ahojte, prosim poradte mi... moj syn ma teraz dva mesiace a uz mesiac sa trapyme s grckanim. Doktorka mu nasadila nutriton a gastrotuss pri dojceni na striedacku, ale zacalo ho zapekat. Tak som vysadila gastrostuss ale stale ho zapeka. A to pouzivam aj Sab Simplex, a aj Espumisan sme skusali. Po 4 dnoch co nekakal som pouzila rektalnu tycinku, trochu sa mu ulavilo, ale nasledne po dalsom krmeni dostal dalsie krce do bruska, stale place a neda mu to spat. Ale grckanie sa jemne upravilo. Co mozem v tomto pripade urobit aby sa mu ulavilo? mam vysadit nutriton a radsej pouzivat gastrotuss? aku mate skusenost?

inetta
1. apr 2014

@havra pouzivali sme aj nutriton aj gastrotuss, polohovali sme. Ja neviem, ale gastrotuss by nemal zapekat, robi na zvieraci zatku, aby mliecko tak nelietalo hore dole. Skus drobcovi davat biogaiu. Mozno pomoze. Nas ked zapieklo,tak som som par krat dala glycerinovy cipok.

havra
1. apr 2014

inetta: Davam uz asi 6 den bio gaiu ale zatial nie su vysledky lepsie. takze mam radsej znova nasadit gastrotuss? zvykne mi ho ale vzdy vygrckat, nevadi to? ma to potom nejake ucinky?

inetta
1. apr 2014

Ahoj, tu biogaiu davaj. my ju jeme doteraz, mame 6 mesiacov. moj maly gastrotuss neznasal. vobec mu nechutil, takze niekedy ho aj vygrcal. no, ale pomahal mu viac ako nutriton. takze asi 3 mesiace sme aj zatkovali, napriek tomu, ze ho nemal rad. no a ked ho vyvracal, v navode bolo, ze mozes dat este trosku davky. tak sme dali. ja som bola z toho refluxu najprv pekne na nervy. ale upravuje sa. a pekne pribera. takze k tvojej otazke, ci to vadi ked ho vygrca, no skus mu dat este trosku, aby sa vytvorila ta zatka. a sleduj co pomaha.

bimami
21. mar 2016

My sme mali ten istý problém. Doktorka nami dala nutrilon AR a mesiac a pol mi sám nekakal a s nutrilonu bol strašne zlý teraz dávam Hipp combionatic (je aj HA) a zahusťujem mu to kasou...(ryžovou,na noc samotnú bananovu ) kaka 3-5x za deň prestali bolesti bruška a sem tam si odgrcne ale je to o dosť lepšie 🙂