O akom čase dávate cez deň spať svoje dieťa?

tanja61
16. okt 2008

ahojte ja pisem len voli tomu pretoze neviem ci robim spravne ak sa snazim aby maly zaspaval vzdy poobede o rovnakom case a taktiez aj vecer...vravi sa ze ak sa tak nauci bude mat svoj rezim,ale na druhej strane moj maly je niekedy unaveny aj 11tej a davam ho spat o 13tej tie dve hodiny mi v kuse place co az neviem preco a som s toho nervozna...takze je to naozaj dobre takto dieta trapit aby si zvyklo na rezim alebo radsej dat spinkat ked si ziada?dakujem

fifinna
16. okt 2008

ahoj tanja. ja som citala na nete clanok, ze dieta treba dat spat hned ako je unavene a bolo tam uvedene , ze vhodna je aj jedenasta hodina. ja maleho natahujem najviac do dvanastej. jasne ze ti place, lebo je unaveny. ked sa dieta dlho natahuje, kym sa da spat, tak potom ten spanok neni kvalitny, aspon u nas to tak funguje. rezim nemusi byt dodrzany presne na hodinu. mne zacina rezim podla toho kedy rano vstane. tj. ze ho dam spat priblizne po piatich hodinach. a vecer priblizne po siestich hodinach od zobudenia.

bublinkajasminka
16. okt 2008

tanja - a prečo ho o tej 11-tej neuložíš? však si zvykne a bude spinkať stále o tom čase....

mne spí o 10.30 a potom o 15-tej

titkovamiriam
16. okt 2008

tak ho daj spat ked potrebuje nie ked chces ty on sa nasom nauci 😀

nevesta
16. okt 2008

Mne spi uz asi 4 mesiace (sama sa tak rozhodla) po obede. Obed mame o 13:00 + - pol hodinka... a potom spi do stvrtej. Ked je velmi unavena, dam ju spat aj skor, pretoze ak ju natiahnem do jednej, spi max hodinku, cize suhlasim, ak je babo prilis unavene, nevyspi sa poriadne... 😉

dididi30
16. okt 2008

davam ho hajat okolo 7 vecer a vstava o siedmej rano, ziadne zaspavacie metody nepouzivame, on zaspi sam na nasej velkej posteli 😉 ale zas sa budi casto na papanie, ale to je o inom....

miriamka
16. okt 2008

No cez obed si maly vypyta hajat medzi to 11:30 - 12:30 a to potiahne tie 2-3 hodinky,ako kedy.A vecer zaspava okolo 20tej.

zuzidr
16. okt 2008

ahojte,ja malú dávam spať tiež medzi 11-12,ale keby bola unavená o 10.30 dám ju vtedy. 😅 😀

večer ide spať medi 19-19.30 podla toho kedy sa kúpe a dokedy sme vonku. 😀 😀

myslím že dieťa si same určí kedy chce spať a kedy nie,sú deti čo cez den spia aj 2x a sú deti ktoré nespia vôbec 🙄

susik77
16. okt 2008

po obede-asi od 13, spi tak do 15.30 a vecer o 20.h.

lucustek
16. okt 2008

nas denny rezim sa odvija od toho ako dlho maly spinka, niekedy spinka aj 3,4krát denne, podla toho aku má náladu a dávam ho spinkat uz ked je mrzuty lebo mu potom prejde spánok a place aj 2hodinky vkuse a nepomoze ani kocik ani kývanie

sipcek
16. okt 2008

my ideme spinkat o 11tej a potom okolo 17tej na pol hodku a potom o 21.hod.

kili
16. okt 2008

tanja, dá sa povedať, že máme približne rovnako staré deti a tí moji chodia spať o tej 11tej a pritom vstávajú o 8mej. oni sú fakt už tak skoro unavení ale potom vydržia v pohode až do večera. tak skús mu spraviť režim, že bude spať už o tej 11tej a vždy. Našich, keď chcem, tak idú spať aj o tej 13tej, ale to už potom tak odkvecnú.. 😀

zuzidr
16. okt 2008

aj moja aj ked vstane ráno o pol deviatej tak nejneskôr o pol dvanástej spí,doobeda sa skôr unaví ale potom už vydrží od tej 13tej až do 19.30 😅 😀

3558
16. okt 2008

moj maly spi od osmej vecer do deviatej do rana, okolo 11spi hodinu a okolo pol druhe zase hodku a o siestej zase hodku. takze ja ked je mrzuty ho pekne si pritisnem, hojdam ho a spievam mu, a odkvacne ako babika. 😅

yesno22
16. okt 2008

tanja...ja viem, ze rezim je dolezity, ale nechaj drobca nech si ho najde sam...moj zlobrik robil vsetko inak ako vacsina deti v jeho veku a kym som to pochopila, trapili sme sa obaja...teraz chodi spinkat okolo 12.00-13.00 podla toho ako vstava rano....pospi tiez rozne 1-3hod ale vecer je v posteli okolo osmej, vynimocne neskor...rano vstava medzi 7.00-7.30 a to vravim, ze mame rezim 😉 ...uz sa stalo ze cez den nespal vobec alebo spal 2x...neriesim, netrapim sa... 🙂
ako pisu dievcata, daj ho spinkat ked sa pyta...je jedno ci o 10tej alebo 13stej...snaz sa dodrzat len cas vecerneho spanku a on si ten denny prisposobi sam 🙂

dobromila
16. okt 2008

ja malého dávam spat vzdy podla toho, kedy rano vstane a ako sa mi zda byt unaveny.
Kedze kazde rano vstava inokedy ( medzi cca 6:15 a 7:15), tak aj spavat chodi rozne - medzi 12:00-13:00. Vecer zaspava okolo 20:30.

Stane sa, ze je unaveny uz aj o tej pol dvanastej, ale to sa ho vacsinou este snazim nejak zabavit, nech vydrzi byt hore, lebo potom spi kratko, alebo je uz vecer unaveny pred 20:00 hod a to znamena velmi skory budicek na druhy den, lebo viac ako 10 hodin v noci nedokaze naspat (aj to s 1-2 preruseniami,ale nastastie kratkymi).

babulik22
16. okt 2008

my dodrziavame vecerny spanok.malu kupkam okolo siedmej a do postielky ju davam o 19:30 a do 20:00 pekne zaspinka 😉

cez den je to rozne.davam ju spinkat ked vidim,ze je ospala.vstava 6:00.pospinka si okolo desiatej hodinku a poobede tiez hodinku.ale par krat sa stalo,ze doobeda aj poobede spala po pol hodine.nieje velky spac.

terqa
16. okt 2008

ahoj a neskusala si ho dat 2x spat cez den? mne chodila spat mala okolo 10-tej, tak na 1 hod a potom kolo 14-tej tak na 2 hodky...az teraz posledne cca 2 mesiace chodi spavat uz len raz okolo 12.30, ale stane sa, ze je unavena a dam ju spat aj 2x...

martina1206
17. okt 2008

Ahojte, my chodíme spať asi 1 hodku predtým ako má jesť. Má tak 3 až 3,5 hod. interval medzi jedením. Tak po cca. po 2 hod je už nič moc, tak ideme búvať a spí tak 1 a 1,5 hod a zobudí sa na jedenie. Dáme papať, pohrá sa 😀 a po tých 2 hod. znova. A navečer ho nechám spať len do 18:00 a potom kúpanie a o 20:00 do postieľky.

shela
17. okt 2008

moja mala ma takyto rezim...vstava okolo 6-7 rano...potom ide spinkat o 10 a prebudza sa okolo tej 14 niekedy spi aj dlhsie...a potom je hore az do tej 6-7 vecera... celu noc prespinka od 1 mesiaca

tanja61
autor
17. okt 2008

vdaka za odpovede ale maly ked sa nenaobeduje poriadne tak spinka len hodinku a obed davame o 12.30niekedy o 13.00 potom spinka aj 3hodiny a mne maly spinka uz len raz do dna...skusala som ho ukladat aj dvakrat do dna ale beznadejne...ked spinka od 13.00 tak vecer ho ukladam o 20.00 a zaspi niekdy o 20.30 a niekedy zase o 21.00spinka tych 12hodin az do rana,ale budem ho cez den ukladat ked si bude ziadat nebude to zbytocne natahovat lebo sa len trapi a je nervozny 😉

fifinna
18. okt 2008

Tanja : nezjedol by ti maly , ked ho das skôr spat, aspon polievku ? Ja to tak robim. Pred spanim mu dam polievku a ked sa zobudi, tak druhe.

lula5
18. okt 2008

My od dvoch mesiacov - o 19h spat. Do 7h (v case kojenia to nebolo vkuse). O 9h na hodku a o 13h na hodku az dve. Takto to funguje a ja len cakam kedy sa to niecim narusi...

iculka
10. mar 2013

Ahoj,no jaho dam spat vzdy ked uz vidim ze ma dost,zacne mrnkat,nech je to kedykolvek,samozrejme podla moznosti ( ak nahidoiu nie sme doma) aspon na chvilu. Aj tak nevydrzi hore viac ako dve az tri hodky, ako kedy. Cize spi aj doobeda,aj poobede -to sa ja prisposobimn a ideme von ked uz odpadava,aby pokojne buval v kociku a vecer este predriemne pri spravach,plus minus. A o deviatej-desiatej ideme vsetci spolocne na kute. Ale ono sa to buded menit,s tym sa rata.