Obdobie vzdoru ešte pred dovršením 1 roka?

snezienka
25. mar 2008

ahojte.... viete mi niekto poradiť ako upokojiť kopajuce, plačuce dieťa, ktoré si chce silou mocou vydobiť svoje? Prišlo to nejako skoro? Čítala som až okolo druhého roka dieťaťa..., stále opakujem nie nie nie nie nie, nesmieš...., nechce ma počuvať a ked ho odtial vezmem kope, jeduje sa.... dokonca ani prebalovanie sa mu nepáči..... .

fifi66
9. mar 2015

@dedenini
ahoj, môj manžel sa rozhodol a presťahoval malého do detskej, mal práve 7 mesiacov teraz. Kúpili sme web kameru s nočným videním a tak sa na neho pozerám hocikedy, keď ma napadne 🙂
inak vôbec nespí v noci, či som s ním, alebo nie...

julia2651
20. máj 2015

@zuzik22222 My máme preeesne toto isté. Náš malý dosiahol rok a z "normálneho" dieťaťa sa stal nerváčik. Nuž, ešte som to neriešila nejak, lebo to ešte nie je také vážne- mám zopár fínt naňho- napríklad- ignorujem to, keď sa zlostí, poviem mu, nezlosť sa, nesmieš sa zlostiť a keď to robí naďalej, proste ho s pokojom buď dám na zem(na4) a nevšímam si ho( samozrejme, očkom pozorujem🙂) Alebo keď vystrja v postielke, tak ho normálne uložím,ako na spánok, dám dudlík, prikryjem a spať( Niekedy je to aj 5-6 krát),a keď vystrája pri prezliekaní, tak mi niekedy zaberie keď mu spievam( spodnú vrstvu nejak -horko-ťažko oblečiem- a potom si ho dám sa sadnúť na kolená a spievam:"Ide,ide vláčik, ide, ide vlak🙂 S tým že aj s ním natriasam na jednu stranu, na druhú stranu a vydávam zvuk ako lokomotíva) Háčik je však v tom, že nie vždy to zaberá- ale vo všeobecnosti- treba odpútať pozornosť. Držím nám všetkým prsty 🙂 🙂

zuzik22222
20. máj 2015

Jasne,to netreba si vsetko vsimat,tak ako pisete jednym ockom ano,to je slaby odvar toho,ked si spomeniem,ze uz presiel skoro rok,co som pisala,tak je zaltucky chlapcek,niekedy pocuva,niekedy nie,no a teraz mame obdobie,ze si bucha hlavu o stenu alebo dvere,uz aj dostal po zadku,to je vec,ktora sa neda nevsimat,proste mu to treba zakazat a nakricat,alebo si sadne na zem a kope dookola a lahne a sa kruti,metie,ale to je len vtedy,ked sme vonku a ideme domov,miluje byt vonku,byvame v rodinnom dome,tak sme vonku skoro stale,ale inac je uzasny,pomaha doma,vsetko urobi co sa povie-su vynimky,ked nieco nie,lae ako pisem je zlatucky a toto obdobie patri k ich vyvoju,vydobijaju si svoje,este mi bolo povedane,ze mam pockat,ked bude mat 3-4r.no zavisi,ako ich budete usmernovat ,takze ja dam aj po zadku a nie raz a nakricim-ale vsetko s mierou,tak nam drzim tiez palce 🙂)))

simaaprilova
3. okt 2016

@julia2651 chcela by som sa vas spytat ci vas to narocne obdobie preslo aspon do druhej vlny obdobia vzdoru t.j.cca do 2,5 roka jak ma asi zacat? Mame slecnu ktora sa dovrsenim 11.mes zmenila na hystericke klbko☹ zacala nas capat,stipat,hryzt....ppdarilo sa mi ju to odnaucit asi za tri tyzdne intenzivneho nonokania a ze to mamu boli atd ale zacala hryzt sama seba,alebo hracky ale tak zurivo:-/ a samozrejme prebalovanie,prezliekanie,hadzanie veci na zem,sem tam problematicke jedenie uz viem odignorovat s tym uz si viem poradit.len sa bojim ze to nikdy neskonci☹ dufam ze budete mat pre mna dobre spravy🙂

julia2651
8. okt 2016

simaaprilova, teraz má malý dvaapol a prešlo to obdobie, aj neprešlo. Je to dosť tvrdá povaha,ktorá neustále skúša trpezlivosť členov rodiny. Vo všeobecnosti som sa naučila ako k nemu pristupovať v takýchto situáciách, ale občas sa stane že aj mne dojde trpezlivosť. Všimla som si, že obdobie vzdoru sa i môjho syna prejavuje v akýchsi vlnách. Napr. 2 týždne je neposlušný, vzdorovitý, správanie absolútne nepredpokladatelne aj sa hodí o zem,ale nie je to také hrozné a potom je mesiac takpovediac ako anjel. Počúva na slovo, pomáha, napreduje vo vývoji, atď. Prejavy vášho dieťaťa mi prídu ako reakcia na niečo. Nezmenilo sa bo vašej domácnosti alebo rodine niečo? Nemali ste po nej ďalšie dieťa? Alebo nejaká zmena bydliska?

simaaprilova
9. okt 2016

@julia2651 dakujem pekne za odpoved. Praveze aj nad tym som si lamala hlavu ze co sa take zasadne zmenilo,ale nic☹ mame pevny rezim.lebo uz od babatka som si vsimla ze bola kludnejsia omnoho ked sme vytvorili rezim.zvykne mat take narocnejsie obdobia ked sa nieco nauci...sediet,lozit a teraz rozmyslam ci nie je kamenom urazu to ze zacina chodit?! Asi sa musim len obrnit velkou davkou trpezlivosti...dakujem vam pekne este raz

grika
9. jan 2017

Ahojte. Moja malá má 10 mesiacov a posledné dva týždne na akýkoľvek zákaz (nono, nie, nesmieš) reaguje nervózne, začne plakať a hodí sa dozadu. Má také nervy, že ju až striasa a zatína päste. Nechce sa mi veriť, že to už na nás skúša. Niekedy mám dojem, že sa nervózni z toho, že sa učí chodiť a nejde kam chce. Len popri nábytku. Nemôžem odísť od nej..ak aj idem, štvornožkuje za mnou, ale s plačom. Obliekanie a jedenie už neriešim...to sa strieda s dobrými obdobiami. Už začínam byť na nervy aj ja. Čo s ňou?

petuska2222
27. máj 2020

@lia09 ahoj, ako ste nakoniec dopadli po toľkých rokoch? Ukludnilo sa to?

lia09
28. máj 2020

@petuska2222 nieeeee😭😭😭😭.Je to s nou katastrofa prisaham a uz niekolkokrat som uvazovala,ze ju odnesiem do hniezda zachrany 😂