• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Obrátený denný rytmus novorodenca mi dáva zabrať

10. augusta 2009 
Ahojte, hľadala som podobnú tému, ale nič čo by mi pomohlo som nenašla.

Mám čerstvého syna - má niečo vyšše týždňa. Narodil sa v neskorších poobedňajších hodinách. Prvú noc prespal ukážkovo, ale od druhej má obrátený denný rytmus. Cez deň dokáže spať aj 4-5 hodiín v kuse a v noci sa budí cca. každú hodinu, hodinu a pol. Kým ho v noci nakojím, občas prebalím, trvá to cca. 20-30 minút, počas kojenia vždy zaspí. A v noci si vždy cucne iba párkrát, kdežto cez deň papá aj pol hoďku v kuse. Po hoďke je potom hore. Dáva mi to dosť zabrať a neviem, či sa mu dá nejak pomôcť, aby sa mu režim obrátil. Dík za každú radu.
30. sep 2007 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Anguo, me v menocnici rikali, ze to muze byt i reakce na nove prostredi. Obcas je doma treba moc ticho a miminko pak place, takze kdyz pak velde v mistnosti treba pustis vysavac, tak je mu pak lepe..protoze v menocnici je take hodne ramusu. Jinak treba zkus dat tvoje tricko co jsi cely den nosila (ne vyprane, ciste), dam mu do postylky, tak bude stale citit tebe a bude o neco klidnejsi. U malych deti je to pry normalni pry se to da samo do poradku. Tak nevim....drzim pesticky. :wink:
30. sep 2007 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anqua... my sme podobny probem nemali... ale poznala som rodinku... kde ich syn vedel spat iba pri nejakom monotonnom zvuku... napriklad vysavaci, alebo motore auta... a tak kazdy vecer polozili syna do auta a vozili ho, kym nezaspal :grinning: ... a su aj deticky ktore lepsie spia, ked ich niekto hojda...
ale ako pise elly... urcite sa to casom upravi...
treba sa iba postarat o to, aby si zvykol na rozdiel medzi nocou a dnom (uplna tma, ticho a svetlo a ruch)... a po par tyzdnoch sa to upravi... (nezabudni zatial spavat vtedy, ked spi Matej :wink: )
30. sep 2007 o 13:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babuľky ďakujem za rady a povzbudenia.
elly skúsim to s tým tričkom.
30. sep 2007 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, já to měla stejné.. miminka mají už v bříšku určitý rytmus, který se nemusí shodovat s tím Tvým :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fífa vždycky nejvíc kopal mezi 19 h a 23h, no a po porodu to byla doba, kdy byl nejaktivnější.. No srovnalo se to cca do měsíce, kamarádka mi poradila, abych ho přes den nedávala nikdy do klidu - takže pořád puštěná telka nebo rádio, atd. a přes noc klídek,nějak to pochopil a teď už jsou nám 3 měs a jsme OK! Hodně štěstíčka a vydrž, to přijdeee
30. sep 2007 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karlosek Dnes o 16:34
Ahoj holky, mám pocit že ten náš kluk - 4 měsíce má obráceně noc a den, začalo to cca před týdnem, v noci se furt vrní, heká, mám pocit, že znovu jakoby trpěl prdíky - nasadila jsem znovu Saab simplex a je každou půlhodinu vzhůru. Předtím prospal celou noc 19-05, teď chce 2 x jíst a je to úmorné.
Každopádně před den spinká dost, máte s tím někdo zkušenost? Nevím co s tím, už jsem k.o.

maminka07 1d Dnes o 16:39
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=36489

Tu je taka ista tema, skus kuk: pekny den prajem...pa

milhaus 1d Dnes o 16:41
a nepojdu mu zuby už?
11. okt 2007 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emjee, vubec te nechci strasit, ale muze byt i hur. Nase mala Hanna se budi cca 6x za noc. Zjistila jsem ale, ze nema hlad (plne kojim), al chce byt proste u me. Odmitam ji vzit do postele.
12. okt 2007 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee, ano, muze byt hur! Kubajs taky zpocatku prospal noc, pres den tomu spani moc nedal, ale rikala jsem si, ze je to fuk - vyspim se preci v noci...No, ted je situace takova, ze nespime ve dne a nespime uz ani v noci...Mame taky 4 mesice a neco. Usinani je idealni s vysavacem, nebo aspon sumeni z radia. auto je taky parada, ale uz jsme to odbourali, nebot nevyspali rodice za volantem nejsou zrovna v poho...Jinak s temi jakoby prdiky to mame stejne - taky se vraci - nejspis.
12. okt 2007 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My k usinani poustime radio a asi to funguje, davam ho i pri nocnim kojeni a Hanicka usina OK.
12. okt 2007 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame doma taky vecerny ritual. Tichulinko telka, v izbe len male svetlo, kupanie a papanie, nasledne na to zaspi, takto sme rozlisovali rozdiel medzi dnom a nocou aj pri prvej dcerke a osvedcilo sa to a samozrejme ziadne vecerne hlucne navstevy. Som v tomto nekompromisna, ide o nas klud.
12. okt 2007 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, na zaciatok poprajem krasne vianocne sviatky a vela zdravicka pre vsetkych v novom roku :slight_smile: .
Nasla som tuto temu a tak prosim o radu i vo sviatocny den. Maly mi uz vyse 6 tyzdnov zaspava o 20.00, zobudi sa priblizne o 23.30 zdriemne asi hodku po kojeni a zacina hodinove budenie. Cucne len trochu a potom si zuzle paste ako o dusu. Viem ze je to normalne cez den ale on ich ma aj v noci stale v puse a je teda skoro stale hore. Popritom zuzlani vyhadzuje nohy. Spaci vak nechce. Ja uz neviem co s nim. Cez den prespi aj 3 hodky v kociku od 10-13 a potom este poobede okolo 3 do 4. Sam sa tak pyta, musime kocikovat, vnutri nezaspi ani na balkone. Inak je veeelmi nervozny nic nezabera.Mate daktora s tym skusenost? aj s tym spankom ako sa da upravit, aj ta pasticka ci je to normalne. zeby bol nervozny? neplace zo zaciatku ale po takych 10 minutach ked s ho nevsimame zacne.Dodrzujem rozliovanie dna a noci, prestala som ho davat i do postielky cez den, mal tam kolotoc.
24. dec 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kajjinka • 63tt • Dnes v 11:18
Milé maminky, prosím Vás o radu a pomoc.
Máme skoro 5 měsíčního chlapečka (13.8. mu bude 5m), váha ve 4m 7550g, délka 69cm. Od druhého měsíce věku byl přes noc 2x kojen, přes den dostával odstříkané mléko z láhve v intervalu zhruba 3h nebo podle jeho aktuální potřeby. Asi v 3.5 měsících přestal pravidelně jíst, někdy pil přes den normálně, někdy celý den odmítal. S p. doktorkou jsme to konzultovali a protože měl nalité dásně, shodly jsme se na růstu zubů. Ty opravdu ve 4m vylezly. Nicméně v současnosti zcela odmítá jídlo přes den, naopak v noci by jedl 3-4x. Začala jsem mu podávat zeleninový příkrm v době oběda, který mu vcelku chutná, ale odmítá se dopít mlékem. Pravidelně jí pouze po koupání cca v 19.30 a docela dobře usíná. Přes den se u láhve vzteká, zavírá pusinku, poplakává, řekla bych, že má evidentně hlad. ale odmítá moje mléko i umělé. Zatím přibýval normálně (vážen ve 4m).Vodu nebo čaj vypije bez problémů. Jak byste postupovali? Mám jej v noci vzbudit, aby si uvědomil, že je noc a poté ho nakrmit? Mohu již přidat další příkrm - kaši, nebo ovoce? zeleninu jíme teprve týden, docela úspěšně. Moc děkuji předem za Vaše zkušenosti či rady.
kája
10. aug 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok