Obvod hlavičky u pól ročnej. Aký by mal byť?

jimynka
15. aug 2008

AHOJTE MAIMCKY
moja mama mi stale neda pokoj, hovori ze nasa dcera ma na svoj vek prilis velku hlavu. Mne sa to zda ok,ale ona nad tym stale lamentuje.
Prosim Vas, aky obdod hlavicky mali vase deti v pol roku? My mame 5,5 mesiaca a 43,5cm. Je to vela?

kingstonka
15. aug 2008

lekar by si urcite vsimol ak by nieco nebolo v poriadku... pokial viem tak detom rastie do 2 rokov najrychlejsie hlavicka lebo mozog sa velmi rychlo vyvija.... taky graf som nasla http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthchart... a podla neho ste ok

martina21
15. aug 2008

ahoj tak mi sme mali presne v den 5.mesiaca tak ako ty 43,5 cm takze ja myslim ze je to ok 😉

asitka
15. aug 2008

síce nemáme 6 mesiacov...ale my máme cez 3 a pol mesiaca...a máme 41...takze ste podla mna nejak v norme....

bellablonde
15. aug 2008

41,5 a to este nemame ani 3 mesiace.
nase mamy niekedy robia total zbytocne poplach 😔

andrea100
18. aug 2008

Nás práve dnes Dr. poslala na neurologické vyšetrenie. Vraj nám rýchlo rastie hlavička. Jakubko má 4 mesiace a obvod hlavičky 43 cm. ☹ Dúfam že je v poriadku.

blumka
18. aug 2008

my sme mali v 5,5 mesiaci 43 a je to ok 😉

anezena
18. aug 2008

my mame tiez 5, 5 a prave som ho odmerala a mame len 40 cm.

danuska24
19. aug 2008

nasa mala 4 mesiace a mala 43 cm

marorlinko
19. aug 2008

nic s aneboj, neviem kolko mal moj a tom mesiaci, bo ma uz rok a pol,ale mojmu malemu su male ciapky niektore co su na 3roky, ja si myslim,ze to zalezi aj od toho,ake je dieta vysoke a kolko vazi.

tucniacik
19. aug 2008

my mame o par dni 7 mesiacov a mame 44..
zevraj je dolezita nie iba konkretna velkost hlavy na dany vek,ale to ako rastie priebezne... ak si pozriete hore ten link co dala kingstonka, tak ta hlava by mala rast podla rovnakej linie... cize ak sa zacina na 25 tak stale by ten rast mal zodpovedat 25linie...
nam to zial nesedi..zacinali sme medzi 25-50, potom sme boli v priemere, cize 50,a teraz sme 75... vcera sme boli u neurologicky, sice kvoli hemangiomu,ale pytala som sa na tu hlavu ci je to ok, ona ze ano, a vysvetlila mi, ze nie je dobre ak su v tom raste vykyvy - teda v tych liniach... az doma som si potom pozrela ako nam hlava rastla postupne, ze nie sme na jednej linii, ale dufam ze je to ok...

tucniacik
19. aug 2008

babule, ak mate cas, skuste skontrolovat ci vam sedia tie linie, teda ci rast hlavy od narodenia je stale v jendej linii... zaujima ma to... dakujem...

emjee
22. aug 2008

veronica1 • 1d • Dnes o 16:27
Chcela by som zistit, kolko centimetrov mali obdov hlavicky vase deturence pri narodeni, pretoze moja bola dost velka a obvod hlavicky bol 36cm, co sa mi zda dost, bolo to totiz citit aj pri porode, nemohla som ju vytlacit. Teraz v 3mesiacoch ma 41cm, tak neviem ci to nieje vela. Pochvalte sa aj ostatne mamicky.

emita
22. aug 2008

44 ale nesledujem to priebežne 😒

hubka
22. aug 2008

maly ma 7 a pol a ma tusim obvod hlavy 44 cm, pri porode 36...ale hlavicka je taka akurat 😉

anezena
22. aug 2008

baby, prave som citala ze normalne donosene babo ma mat pri porode obvod hlavicky od 34 - 36 cm, takze tie, kt. ste sa strachovali ze vase mimi malo vacsiu hlavicku - ked malo 36 cm, je to v pohode, v norme. nemajte strach

jarka70
23. aug 2008

na 4mesiace obvod hlavicky 42cm --pri narodeni 36cm

veronica1
23. aug 2008

anezena a ostatne mamicky, dakujem , potesili ste ma, myslela som si ze sme mali velku hlavicku ale ako vidit, bolo to v norme 😀 😀 😀 😀

miriamka
25. aug 2008

Na maly ma teraz v 3 mesiacoch 43cm a doky nehovoril ze by to bolo nieco zle.Pri narodeni mal 38

marion
25. aug 2008

Ahoj ja neviem aky mame momentalne obvod hlavy, ale ked mal maly pol roka tiez sa mi zdalo ze ma dost velku hlavu oproti ostatnym. Ale kaslala som na to lebo moje dieta malo jednu z najkrajsich hlav, lebo bola krasne tvarovana, ziadne prelezaniny.Sice bola vascia ale teraz uz telo dorasto a je z neho fesak. 🙂 🙂

barbinka
29. aug 2008

Myslim si, ze sa nemusis nicoho obavat.... Moj maly "velky" chlap sa narodil s 37 cm obvodom hlavicky a teraz v 3 mesiacoch ma 44 cm. Lekarka nic nehovorila... 😉

marorlinko
29. aug 2008

moj s anarodil,mal 33cm, v 34tt teraz ma rok a pol a ma 52cm tusim,ak sa nemylim,ked som merala naposledy

janca704
29. aug 2008

Aj my mame nieco cez tri mesiace a hlavicku 43cm, lekarka sa nad tym ani nepozastavila, tak snad je to ok. Pri narodeni mal 36 (tusim 😅 )

babulik22
30. aug 2008

ahojte,mi mame 9mesiacov a hlavicka 44cm.pri narodeni mala 33cm 🙂

sara333
30. aug 2008

Ja som vcera merala nasmu..ma 3 mesiace a 2 tyzdne a obvod hlavicky je 43cm...Tiez mi to robi velke starosti 😢

annabell
31. aug 2008

tak sa pripajame mame 5 mesiacov a mame obvod hlavicky 43cm 🙂

zrzulka
31. aug 2008

my mame 9 mesiacov a mame 44.5.
sara to sa mi zda byt vela na ani nie 4 mesacne babo 43cm. Boli ste u neurologa? My poctivo meriame malej hlavku lebo ma hydrocefalus a vo veku tvojho babetka mala len 41.5cm. Ono za mesiac ti ma hlavicka podrast o 1cm max. 1.5cm. My to musime sledovat tak viem.

tucniacik
1. sep 2008

zrzulka, od kedy ma vasa hydrocefalus? uz pri narodeni? pozerala som fotky a nezda sa ze by mala vacsiu hlavicku...
u nas sa to ustalilo... v 5.mesaici mala natalka 42cm co je ok, v 6. mesiaci az 43,5/to bol dost velky narast za take kratke obdobie/ ale teraz v 7. mesiaci ma iba 44 cize za posledny mesiac narastla hlavicka iba o priblizne 0,5cm...
aj som sa na to pytala znova aj neurologicky, aj pediatricky... pediatricka povedala ze moze tam byt troska vykyv, ale treba to sledovat, ze predpoklada ze sa to ustali/mala pravdu/ ale pre istotu ideme za tri tyzdne znova na zmeranie... a neurologicka povedala presne toto/pytala som sa jej dotatocne mailom/:

"K tej Vasej otazke ohladom hlavicky,.. hlavicka rastie v prvych 3 mes rychlejsie
asi 2 cm kazdy mesiac,.. neskor uz pomalsie, len asi 1 cm o mesiac a ku koncu roku
iba 0,5 cm,.. treba aby to meral vas obv pediater event vy sama doma a zapisovali
si to...Ak dieta nevracia, vidno pokrok v psychomotorickom vyvine,,..a nie je nadmerne
spave,.. pribera,.. a kazdy den sa nieco nove nauci nemusite sa znepokojovat,..
chodite pravidelne Vasej obv pediatricke,.. u nas ste boli,.. je dolezite aby bol obvod
hlavicky merany a nemala by hlavicka prilis rychlo rast,.. az vtedy sa hovori o
hydrocefale ked ma dieta klinicke prejavy a pozit. je sonograficky nalez mozgu,..
vas nalez bol v norme,.. takze sa nemusite obavat,.. "

zrzulka
1. sep 2008

Tucniacik po prekonani choroby. mala mala vtedy 3 tyzdne.
My okrem merania hlavicky pozorujeme aj fontanelu a celkovo spravanie, vracanie... ked sa nam nieco nezda. napriklad ako aj teraz nedavno viacej vracala, tak ideme hned k nasmu neurologovi na sono hlavicky. Radsej ist aj sto krat ako nieco zanedbat.

sara333
2. sep 2008

My ideme kk doktorivo az nikedy koncom tyzdna..Drahemu som hovorila, ze sa mi ta hlavicka nezda, je dost velka na 3 mesiace, no on stale hovori, ze na 3 mesiace jee nas maly aj dost dlhy-asi bude vysoky ppo ockovi.Vraj nemoze mat malu hlavicku,ked je dlhy pomaly jak pol rocne babo.no uvidim co povie doki..

asitka
3. sep 2008

no máme cez 4 mesiace...min.týždeň sme noli u neurológa...máme 42,5 a neurolog povedal, že sme v poriadku... 😉