Obvod hlavičky u pól ročnej. Aký by mal byť?

jimynka
15. aug 2008

AHOJTE MAIMCKY
moja mama mi stale neda pokoj, hovori ze nasa dcera ma na svoj vek prilis velku hlavu. Mne sa to zda ok,ale ona nad tym stale lamentuje.
Prosim Vas, aky obdod hlavicky mali vase deti v pol roku? My mame 5,5 mesiaca a 43,5cm. Je to vela?

diddi
3. sep 2008

my mame 15mesiacov a obvod je 47cm

zuzizuz
9. sep 2008

ono to je asi strasne individualne. Nasa mala sa narodila a mala 36cm a teraz ma 4mesiace a jeden tyzden a ma 42cm

susika
9. sep 2008

ahojte.no my máme asi ozaj malú hlávku. ale my sme nedonosenci, ale neurologička stále stresuje, že je malá oproti telu. aj ked malá sa pekne učí nové slová, už pomaly začína behať, aj ked len s oporou, papá a je v pohode, aj tak sa bojím....naposledy mala hlávku len 41,5-42,5cm.podla toho u ktorej lekárky. no ale ked mala 2 mesaice, tak mala obvod len 32 cm.

ers89
2. okt 2013

ahojte, vidím, že je to už starší príspevok, ale ja mám zase opačný problém. moja malá bude mať už 8 mesiacov a obvod hlavičky má 32cm, tak ja neviem :( neviem či som to dobre zmerala, ale podľa mňa áno, len sa mi zdá dosť malá tá hlavička na toľko mesiacov. ako ona je celá taká drobnučká. má 58cm a 7 a pol kila...prosím poraďte mi, či to je ok?

denisafono
2. okt 2013

@ers89 nam vzdy doktorka hovorila ze meria sa obvod hrudnika, obvod hlavy, dlzka, a hmotnost, potom sa urobi z toho graf a tam sa ukaze ci je pomer ok. Skus sa opytat u pediatra.

zuuzika
2. okt 2013

@ers89 Ahoj,ale ved pediater v kazdej poradni meria obvod hlavicky,teda mal by...a co takto ak mas obavy zavolat osetrujucej dr? A moj maly ma presne 9 mesiacov a obvod 46cm tak si myslim ze si to asi zle odmerala,ved taky obvod maju novorodenci...

ers89
2. okt 2013

@zuuzika no veď práve, že novorodenci majú takú hlavičku, preto som sa zľakla. tak pediatrička hovorí, že je v poriadku , ale zajtra ju asi navštívim, nech jej zmeria ešte raz, lebo boli sme asi pred troma týždňami a naozaj si nepamätám aký mala obvody hlavičky, ja som sa doteraz skôr zamerala na váhu a na dlžku. Len teraz kvôli čiapočke som jej merala, ale dúfam, že zle 🙂

kejtty
2. okt 2013

Nasa polrocna ma obvod 44cm...

ers89
2. okt 2013

no pomerala som to ešte raz , a prvý krát som to zle merala. má cca 45cm

ellen2016
16. apr 2017

@ers89
Ahoj,vidim ze starsi prispevok,ale aj tak skusim:ako ste dopadli? My mame tie iste prametre,mala bola predcasne narodena,cize mini. Je u Vas vsetko v poriadku? Dakujem za odpoved

nellynkaa
18. máj 2018

@ellen2016 pridam sa aj ja. Aj moja je skor narodena. Mala hlavicku 31cm pri narodeni. Teraz ma cerstvych 7 mesiacov a hlavicka 41cm. Ja riesim, ze je mala ale dr ze je v tabulke este ok. A hlavne ze mesacny narast ide linearne.