Od choroby má problémy s nočným spánkom. Čo robiť?

chella
16. jan 2008

ahojte,
ako naučiť polročné dieťa prespať celú noc resp. naučiť ho nekrmiť sa v noci? cez den spí 2x, od 10,00 do 12,00 a od 14,00 do 16,00, ukladám ho spať o 20,00, papá naposledy o 19,15 ryzovú kasu. obcas zaspí s placom, obcas bez, s macikom a spi do 23,00.potom ho nakrmim, ale on casto uz po pol hodine spusti rev ako pavian, klakne si na kolienka a rucky a ujuuuka aj do 02,00, ak ma chut, aj do 4,00, kedy ho opat nakrmim. potom zaspi, ale uz len s cumlom, inak v noci bez cumla a vstava o 07,00 alebo skor.
bol chorý a pred chorobou dokázal nejesť od 20,00 do 04,00. k tomu sme sa dostali metodou kontrolovaného placu, vid metoda 5,10,15.... skúsiť túto metodu opat?pocas choroby som mu v noci davala caj, lebo mal teploty. a teraz si ziada v noci krmenie. vraj dieta je v noci vtedy, ak nema dost cez den, ale ja mojmu davam viac, ako by mal.nutrilon 2, kazda davka po 180ml. na obed zeleninu a vecer kasu. vazi 8,5kg, ma 5 mesiacov, 3 tyzdne.
dakujem za akukolvek radu, lebo neviem, nakolko ja uz nevladzem, spim 3 hodiny a vstavam unavena,a verte, ze od unavy rano placem.

junovka
16. jan 2008

chella, presne toto som mala ja pred mesiacom.Ja teraz ked dam kasu-180ml okolo 19, zaspi potom sa zobudi okolo 20.30 dam mlieko Nutrilon 2 asi tak 150ml a spi mi do 6.30h.Malokedy sa zobudi v noci na papanie.Chella, s tymto som zapasila cely 1 mesiac. 😝 Dakedy deti maju svoje chvile 🙂 ...ale prejde cas, a bude znova ako predtym 😉

anmary
16. jan 2008

Ahojte.
😉
Moja malá má polroka. Dávam ju spať o siedmej o hodinku - dve sa zobudí, ☹ akože je vyspatá, potom počkám do desiatej, dám jej jesť, ale ona nechce zaspať. Potom ju v kočiari s ťažkou biedou uspávam 😢 do 23.00 niekedy aj do polnoci, potom ju prenášam do posieľky, tam sa zobudí, musím ju zobrať k sebe do postele. Tak sa vkuse vrtí, má zavreté očká, ale mrnčí, poplakuje, potom jej dám jesť o 1.00 potom zase nespí potom jej dám jesť zase o 4.00 hod. zase nespí (má zavreté očká, ale mrnčí, a kope nohami) potom jej dám jesť o 7.00 a AŽ VTEDY mi zaspí tak TVRDO 😔 😔 😔 na 3 hod. A potom ju nej nastáva deň. Ale jej nevadí, 😝 že spala tvrdo 3 hodinky. Ja neviem, čo jej môže byť, či ju trápia zúbky, ušká, zlé sny, NEVIEM. Ráno tiež nevládzem ako ty chella!!! Ďakujem za pomoc. 😉

chella
autor
16. jan 2008

tak to som rada.ze v tom nie som sama, i ked si prajem, aby boli nase dietky zdrave a spokojne, maju fakt fanty od vymyslu sveta...

ewellin
16. jan 2008

aj my mame problemy so spinkanim.. ale myslim ze vas problem je aj v tom ze cez den vela spinkava.. podla toho co si napisala tak spite cez den dokopy aj 4 hod?

prunti
17. jan 2008

Chella, neboj nie si sama...Ja som uz nespala 4 mesiace 😒 moj maly mi vstava aj 10x v noci, niekedy len 3x, 😀 Vsetko robim tak isto, tak neviem, preco jednu noc spi celkom ok (3-4 zobudenia) a niektoru takmer nespi. Nemyslim si, ze je problem v tom, ze cez den spavaju deti vela...to je tiez individualne, mam kamaratku, ktorej 2rocny syn spi od 13tej do 17tej a maly prespi noc. Dnes som uplne unavena uz, ale uz to beriem ako fakt, ktory vyriesi uz iba cas...ja som sa uz naskusala tolkych praktik...a nic 😝

shela
17. jan 2008

chella...moja spinka presne ako tvoja..my jej dame papat este tesne pred tym ako ideme spat..to jest o takej 11-12. v noci...a potom sa prebudza az rano o 7-8...skus to..nasa pocas toho posledneho krmenia spinka tiez vobec sa nezobudi.

susi30
17. jan 2008

juuuj babule, hrozne Vas obdivujem, ze to vydrzite, ale asi kazda z nas by to zvladla. nasa Saska spinka zatial velmi dobre. ma 11 tyzdnov a zatial mi prespinka celu noc od tej 20:00 do 05:00 a poobede si tiez zdriemne od 13:30 do 16:00. Dnes sa mi vsak v noci zobudila o jednej a nakolko uz nekojim, lebo som nemala dost mliecka, tak jej davame nutrilon - ale podla navodu by mala papat 5 davok denne. cize ked v noci prespi, tak mi to pekne vychadza. v noci som bola uplne hotova, ze ci jej vobec mozem dat jednu davku navyse, lebo tak hrozne dudlovala cumlik, ze by asi aj papala. nakoniec som to vyriesila cajikom a po takej polhodinke zaspala. Neviete mi poradit, myslite, ze jej mozem dat UM aj viac davok? a to uz teraz papa viac ako by mala podla navodu. v 11-tich tyzdnoch by mala papat 120 ml a ona uz 2 tyzdne papa 150 ml...bojim sa, ci jej to nemoze nejako uskodit.....
a velmi Vam vsetkym maminkam drzim palce, aby Vam deticky spinkali a obdivujem Vas za to, ako to vyborne zvladate 🙂

shela
17. jan 2008

susi30...jezis susi ked je mala hladna tak samozrejme ze jej mozes dat.Neriad sa tabulkami. Moja mala papa odnarodenia ako za dvoch. Od 3 mesiacov mi papa 1500-1600ml denne. Nie vsetky deticky su rovnake niektore papaju viac a niektore menej.. napriklad moja mala ma teraz 5 mesiacov a vazi okolo 9 kil!! A lekary na to nic akurat sa cuduju kde sa to do nej vmesti...no ale co mi ine ostava.. nedat jej papat?? To nikdy

prunti
17. jan 2008

Susi30, kludne jej dat papat...my tiez nejdeme podla navodu na UM. Moj nedokaze naraz vypit vela, takze jeme castejsie...Ma uz 4 mesiace, ale dokoze vypit naraz iba 120 ml, o dve a pol hodiny si potom pyta zas 😀

chella
autor
17. jan 2008

susi30m, daj, kolko si pyta.moj sa vymyka akejkolvek tabulke.
dakujem za podporu.
prunti, aj ja mam daniela...
nemyslim si, ze je to v tom, ze cez den spi 4 hodiny. polrocne dieta potrebuje 15 hodin spanku, teda 11 cez noc.
dadulka, tu knihu mam nastudovanu davno a aj som ho ucila podla nej zaspavat, vsetko fungovalo az kym neochorel, ale podla knihy sa da metoda po chorobe opat opakovat.

andrea78
17. jan 2008

susi, netráp ju hladom 😲 , ak je hladná a pýta si daj jej, keď nebude viac chcieť jednoducho nevypije

nevšímaj si tabuľku, každé dieťa je individuálne. malý mi vypije od narodenia 120ml (v pôrodnici mysleli, že sa im pokazila váha, vraj to neni možné 😀 😀 😀 ) asi od 3týždňov 200ml, od troch mesiacov 240ml a posledné dni do seba láduje270ml 😝 (kuk do albumu-"denná dávka")papá 4krát za 24hodín, má do 7kg, pôrodná váha bola 3360g.
čaj mu nechutí, vždy ho všetok ho vyvráti 😝

chella
autor
18. jan 2008

andrea78, chcem sa opytat, ake mlieko mu davas? my sme uz na dvojke a mam obavu, ze ho prekrmujem,bo maju jest max.800ml a ja to prekracujem jedna radost, ale nedaj decku jest...

andrea78
18. jan 2008

chella, nutrolonHA
aj mne sa to najprv zdalo veľa, no papá len 4razy za deň a väčšinou teda tých 240 (na 270nepridám, pokiaľ fakt potom dlho nevreští od hladu), asi má dobrý metabolizmus

zuzana1981
18. jan 2008

ahojte mate niektora knizku kazde dieta sa vie naucit spat , ak ano poslem IP

zuzanada
28. júl 2010

Ahojte,
oživujem túto tému aj keď neviem, či skupina "bábätká" na mňa sedí. Mám 4-ročného syna a dosť veľké problémy so spánkom. Už ma to ubíja, nakoľko chodím do práce a som permamnentne nevyspatá už 3 roky. Malý chodil už od roka do jaslí a teraz chodí do škôlky, ale spánok má taký čudný. Má jednoducho problém vôbec hlavne cez deň zaspať a keď potom, zaspí, tak spí 4-5 hodín. Zobudiť ho nie je po 2 hodinách vôbec žiadna šanca a potom je to hrôza zase v noci. To vyvádza aj do 2-3 do rána. V škôlke sa budí vždy posledný alebo nespí vôbec. Dosť záleží či vôbec cez deň zaspí podľa vzruchov, tzn čo za deň prežije.

Prosím Vás máte, alebo mali ste ešte niekto takéto skúsenosti? Ako to riešite? Prípadne kedy sa to upraví?