Od ktorého mesiaca krém s ochranným faktorom?

janocka77
27. máj 2009

Moja mala ma mesiac a pol a aj ked s nou chodim von iba podvecerom a v tieni mala som pocit, ze aj tak by som ju mala natriet kremom s vysokym UV faktorom kedze zijeme pri mori. Dnes mi vsak v lekarni povedali, ze babatka pod 6 mes by sa vobec nemali natierat takymi kremami ani specialnymi "baby". Chcem si tuto informaciu overit no nikde na internete som zatial nic nenasla.

ejusaaa
27. máj 2009

Ahoj,nas maly ma 4 mesiace a my ho natierame s takym kremom,UV 3O,podla mna by si mala,my sme v lekarni kupili.Teda sa vam zije ze pri mori,my mame potok pri cinzaku 😀 😀 😀

ejusaaa
27. máj 2009

Zmen si udaje v pase adaj fotocku malej kocky 😉

janocka77
autor
27. máj 2009

ejusaaa a vsetko v pohode? ziadne podrazdenie? my uz mame od 10 rana do 18h hic a hrozne slnko a ver mi s takym mrnavim sa moc veci vonku neda robit iba byt zalezeni doma...

janocka77
autor
27. máj 2009

prave nad tym rozmyslam, ze som neaktualizovala fotky od porodu 🙂

ejusaaa
27. máj 2009

Zatial dobre,ziadne podrazdenie 😉 Taak pockam si na fotky 😉

jabera
27. máj 2009

jej, skvela tema, ja toto riesim uz par dni, ze co robit... kupili sme krem, ale neskoro sme si vsimli, ze je vode odolny a vraj to nesmie pre take male deti byt, lebo sa prilis dostava do krvi, ci co, neviem, ci som spravne pochopila... chcem tiez skusit ist do lekarne sa opytat. ale tiez som citala, ze take male deti sa nemaju vobec natierat a potom zas, ze sa musia natriat aj v tieni... ja by som ho rada natrela, lebo sa bojim, ale neviem ani za svet zistit, ze cim....

kisska
27. máj 2009

my pouzivame sunblock (UV 50+) od Daylong - specialne pre deticky do 1 roka. Obrovska vyhoda, ze ho staci natriet 1x denne a je aj vode aj pieku odolny.
Janocka doktorka tym myslela, ze nemas vobec chodit na slnko alebo co? V tom ma pravdu, vobec neexistuje opekat taketo deticky na slnku (myslim, ze minimalne do 2 rokov), ale ked zijete pri mori, asi sa tomu neda vyhnut, tak na to je najlepsi ten sunblock. 😉

ejusaaa
27. máj 2009

Aj my mame Daylong ale to je az od jedneho roka?a ja ho tym natieram nevadi? 😲

kisska
27. máj 2009

jabera - ako nenatierat? slnecne ziarenie sa dostane aj cez oblecenie, je aj v tieni a chranit dietatko musis. Nie je mi celkom jasne, co sa ma z ochranneho kremu dostat do krvi... Ochranny krem vytvori na pokozke film a ten pokozku chrani a vsetko co sa vstrebava je dokladne kontrolovane a detickam skodit nemoze... Teda bavime sa o kvalitnych pripravkoch kupovanych napr. v lekarni a nie na trhu za 3.90E 😉

kisska
27. máj 2009

ejussa - pokial nie ste s malym niekde pri mori, tak urcite nevadi. Ospravedlnujem sa za preklep - nas Daylong Extreme 50+ je pre deti od roka... ale urcite je aj pre deticky DO roka... tak to uz musi byt extra speci... Daylong splna Australske standardy, takze u nas na Sk to musi byt v pohode...

bianca
27. máj 2009

decka je daylong baby do roka a daylong kids od roka

jabera
27. máj 2009

kisska, ja si tiez myslim, ze natierat, ale je to v nejakom tom casopise dieta, ci ktorom... vodeodolne maju vraj zlozku, ktora sa natolko dostane do pokozky, ze to moze byt prilis silna chcemicka zataz pre take male miminko.. vraj neostava len na pokozke, ale ide hlbsie. al eco mam robit? cim ho potom natriet? ja s nim do vody urcite nepojdem, cize to ani nutne nie je - taky krem. lenze neviem aky.. a jasne, ze mi ide o kvalitny krem.

janocka77
autor
27. máj 2009

kisska, ten Daylong do jedneho roka ma aj uvedene od ktoreho mesiaca? V lekarni mi ukazali par specialnych pre babatka ale lekarnicka bola kategoricka, ze az od 6 mesiaca a dovtedy chodit von iba podvecer s babom. No ako hovoris niekedy sa tomu neda vyhnut...Samozrejme ked nemusim tak nejdem von ked je silne slnko ale az okolo 17-18h, no teraz v nedelu pojdeme na jednu oslavu hned poobede co bude v parku ako piknik a mam teraz z toho mindraky! natriet ci nenatriet to moje mesacne chuda??

jabera
27. máj 2009

aha. skusim zohnat daylong baby. ja ososbne pouzivam daylong roky a som velmi spokojna, vlastne aj s inymi vyrobkami spirig.. dik bianca za objasnenie.

jabera
27. máj 2009

janocka, ja ho chcem natierat aj podvecer. ved nebudem chodit za tmy! a ked svieti slnko, uz sa onho bojim... uplne ta chapem.

zuzkaprofant
27. máj 2009

ja som kupila v dm od bubchen je to s 50ochran, faktorom a je odolny voci vode 😉

janocka77
autor
27. máj 2009

jabera, presne ako hovoris..za tmy nepojdem a slnka sa bojim tiez!

v lekarni mi ukazali viacero kvalitnych a najviac vychvalila od Avene UV50+ s prirodzenym filtrom a nie chemickym pre precitlivele pokozky a babatka..ted nie je vyslovene iba pre babatka. Neviem, stale som na vazkach.

kisska
27. máj 2009

nasla som par info - http://www.daylong.sk/ochrana_deti.html
aj ked sranda lebo drzim ten nas Daylong extreme v ruke, SPF 50+, ale nasla som aj info o novom znaceni http://www.daylong.sk/nove_znacenie.html

janocka - urcite natierat, urcite ani na chvilu na priame slnko a ak ulozis kocik do tiena, tak davat pozor, aby sa aj dobre vetral 😉

jabera
27. máj 2009

janocka, ten avene by mal byt ok, ked nema chemicky filter! presne take nieco hladam. opytam...

kisska
27. máj 2009

ten co ti ukazala vyzera dobre, urcite su dolezite prirodzene filtre a ak je to este specialozovane pre babetkovsku pokozku o to lepsie... potom uz musis porovnat len cenu... ale asi pod cca 200sk za 100ml by som nekupovala, pokial nie je v extra vyhodnej akcii 😎

janocka77
autor
27. máj 2009

kisska, a ako natierate? cele telo aj pod satami? kedy ste vy prvy krat pouzili tento krem? mozno predsa na mesacne babo je priskoro?? fakt som hrozne opatrna a nechcem urobit chybu!

jabera
27. máj 2009

nooo a to, co poslal kisska link na ten daylong baby, tam je tiez pisane prave to, ze nema chcemicky filter. to je to dobre. prost taky krem kupim a tvaricku a ruky natriem. ostatne ma zakryte trickom. a strieskou.... vraj sa ma natierat nem velmi natenko, lebo babatka sa nevedia potit ako ludia a potom im nedycha koza.

janocka77
autor
27. máj 2009

ten Avene je za 16eu 100ml

jabera
27. máj 2009

janocka, ja pod saty nepojdem., na to, ze naozaj idem az po 16. skor nikdy, je obleceny a est emam aj taku striesku nad celym kocikom, myslim, ze stacia odkryte miesta. a dam tenku vrstvicku, verim, ze to skor pomoze ako uskodi.

jabera
27. máj 2009

idem sa zajtra pyta na ten avene, jedna holka v porodnici pouzivala tuto znacku uz od mimina na ritku, vraj je nejaka velmi dobra tato znacka pre chore deticky, co maju nieco s pokozkou. teraz som si nasla ten letacik od nej... je to drahe, ale ved to vystaci na cele leto.

janocka77
autor
27. máj 2009

dievcence dakujem za rady! utekam, mala uz nervaci od hladu..

lienka79
27. máj 2009

maleho som od cca 2 mes natierala,nakolko u bol horuci jun...od narodenia pouzivame 50+..nizsi by som nepouzivala.A dovod preco nepozivat je aky? Ked sa nepreukaze alerg.reakcia na krem,tak iny dovod ozaj nevidim...

janocka77
autor
28. máj 2009

zevraj su to velmi silne kremy..idu az do krvi. Ale neviem presne! Mozno sa najde niekto kto to objasni viacej.

siska_br
28. máj 2009

ahojte mamulky,

my pouzivame la roche posay UV 50+a je vyborny, absolutne ziadna reakcia nebola, je testovany na exematickej pokozke, a nakolko sme mali problem so zapalmi na krku, rozhodla som sa pren. chodime von neskor po poludni, ale to slniecko je dnes zialbohu tak skodlive, ze o nutnosti natierat by som absolutne nepolemizovala. tento krem mi odporucila jedna mamka odtialto z MK, kt. o kremikoch a faktoroch cosi vie, absolvovala specialne skolenie. ako vyborne oznacila aj vyrobky daylong a bioderma -samozrejme vsetko specializovane kremy pre deticky. vcera rano v telerane pani doktorka prave hovorila o tom, ako slniecko prenikne cez vsetko - najmenej odolne su biele a bavlnene tkaniny - o mokrom tricku ani nehovoriac. paradoxne - najviac slnecneho ziarenia zachyti tmava synteticka latka - no ale kto by sa v tom paril...

a este cosi k ochrannym faktorom - 50+ je maximalny faktor. kremy, kt. su oznacene len cislom bez plusky, su starsieho data vyroby a podla novych noriem treba asi 8 - 10 bodov ochrany z uvedeneho faktora odpocitat.

podobna debata tu uz jestvuje, mozno pomoze:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

beadz
28. máj 2009

ahojte, ja k tym kremom len tolko, ze si ich vyskusajte najprv na malom kusku kozicky ci babo nebude alergicke, lebo ja som to neurobila a malemu som "vyrobila" taky lisaj na tvaricke, ze by som sa najradsej potom vyfackala. liecili sme to velmi dlho ☹