Odgrgnutie po jedle. Ako ho dávate aby negrckal?

zuzana1981
18. aug 2007

Ahojte ,

rada by som sa Vas spytala ako davate odgrgovat vase babetka po papani a ci aj po odgrgnuti Vam trosku grckaju

dakujem

kamajka
18. aug 2007

My sme grgali klasicky cez plece, a aj grcali klasicky cez plece.
Pri takom malom dieťatku to nie je nič nezvyčajné, takže nemaj strach. Pokiaľ by to po nejakých troch - štyroch mesiacoch neprešlo, poprípade by sa to grckanie zhoršovalo, vtedy je reč o refluxe a treba navštíviť lekára. Ale pri Tvojej maličkej je to ešte podľa mňa normálne, tak nemaj obavy 😉

vavka33
18. aug 2007

Mozes si malu posadit na kolienko,opriet o seba a rukou suchat po chrbatiku,my sme odgrgavali len tak 😉

lilyk
18. aug 2007

my odgrgavame tak ako kamajka,cez plece a tiez nam niekedy vypadne z pusinky, to je uplne normalne 😉 a ked nejde tak ho polozim a za taku minutku si ho znova davam na plece 😀 a suchame chrbatik

maca793
18. aug 2007

našťastie s odgrgovaním som nemala nijaké problémy. len čo malá dojedla a išla som ju dať odgrgnúť, tak to urobila skôr, ako som si ju oprela o plece. grckať negrckala.

zuzlyk
18. aug 2007

cez den davam maleho odgrgnut maleho cez plece,asi ako vacsina mamiciek na MK a v noci po kojeni ho nedavam odgrgnut vobec, lebo pri kojeni vzdy pekne zaspinka a pri odgrgnuti sa zobudi.Len ho polozim do postielky, kde je vo vyvysenej polohe a on si po case odgrgne sam a ja sa len tisko smejem do vankusa, ze aky je sikovny 😉

maca793
18. aug 2007

ja som dávala odgrgnúť aj v noci, bez toho nie, len keď mala už 7 mesiacov, tak nie. to som bývala už taká unavená, že sa mi nechcelo. 😝

dadulka19
18. aug 2007

ja dávam malú odgrgnúť vždy 🙂 ,bud cez plece a trošku ju capkám po plienke(teraz už ani nie,len ked bola úplné mrne),alebo si ju posadím na nohy,alebo len čakám.Niekedy si neodgrgne,tak ju položím a ona začne mrnčať,ked jej treba odgrgnúť.Zdvyhnem ju na ruky a uľaví si.No a nie vždy ale často aj vygrcne mliečko 🙂

jajaalf
18. aug 2007

tak ja malehov noci nestyhnem.. 😒 nakolko po 5-10min.zaspi.ale cez den ho dam cez plece a cakam,niekedy si neodgrgne...ale ako zacne mrncat,alebo sa zobudi po chvilke tak ho vezmem a sa mu ulavy viekedy su dost silne,ze by sa za ne nemusel ani stary chlap hanbit 😀

maca793
18. aug 2007

tak to hej deti si vedia tak fajn uľaviť aj dospelý tak nevie a mohol by mu závidieť 😀 😀 😀

asara
18. aug 2007

ahojte, ja davam maleho odgrgavat po kazdom kojeni cez plece, hladkam ho po chrbatiku, lebo capkanie po plienke u nas nejak nefunguje 😒 niekedy pri kojeni zaspi a potom zacne mrncat, tak viem, ze ho treba dat odgrgnut. obcas uz teraz zacal aj pocas kojenia, ked sa mu urobi v brusku bublinka, tak prestane papat a place az kym si negrgne...a my grckame takmer pri kazdom grgnuti... 😒 zatial ale pekne pribera, takze dufam, ze to prestane a nebude s tym mat problemy 🙂

tapkos
19. aug 2007

My sme od narodenia dost grckali a hlavne koli tomu sme si zvykli davat odgrgnut po sediacky. Ked mala este nedrzala hlavicku tak sme jej ju za bradu pridrziavali. Ak sme ju mali na pleci tak sme nikdy nevedeli ci aj nieco vygrcla ked grgla. A ked sedela videli sme - a ak trafila gauc tak to bolo OK lebo ho mame kozeny (velmi prakticka vec 😀 )

lindda
19. aug 2007

aj my od narodenia davame odgrgnut po sediacky mame reflux a este chvilku som ho nechala vzdy sediet a vsetko bolo ok 🙂

jajaalf
19. aug 2007

to sa aj nam stalo.maly jedol a po chvilke sa zastavil odgrgol a tahal dalej 😀

broskynka
19. aug 2007

ahoj,zo začiatku som mala pri malom problémi pri odgrgávaní,ale najviac pomáhalo,keď som ho položila na bruško cez kolená a šúchala mu chrbátik,potom a vlastne aj teraz si odgrgne aj počas kŕmenia aj po ňom,v noci ho nedávam vôbec

ada78
20. aug 2007

My mame tiez problem s odgrgnutim. Davam ho cez plece a niekedy sa podari, niekedy nie. Ale skusim to sedenie. Len sa chceem spytat, ako dlho moze "sediet"? 5-10 minut?
A grckame skoro po kazdom jedeni. 😠 Maly je velmi pahltny. Kolko ho mozem nechat na prsniku? On tak 5-7 minut pekne cicka a potom uz len drieme, ale este aj 15 minut nechce pustit prso.

jajaalf
20. aug 2007

baby neviem co mal vcera maly ale ako som ho dala odgrgnut na pleco tak po chvilke odgrgol,ale aj vracala to tak ako ked si niekdo odpluje ☹ .neviete mi poradit z coho to mal?ze to s neho tak vislo? ☹ ☹

broskynka
20. aug 2007

jajaalf,môj malý zo začiatku tiež vyvraciaval a riadne,bolo to tým,že sa nahltal veľa vzduchu a ja som ho počas kŕmenia nedala odgrgnúť,keď som to začala praktizovať,tak to už bolo o.k,sná´d som ti pomohla 🙂

jajaalf
21. aug 2007

diky broskynka..hadam sa to nebude opakovat...

susik77
21. aug 2007

adi, aj Veronka ma problem s odgrgnutim, niekedy pomaha, ked ju dam do postielky na bok, niekedy zase ked ju nosim v zavinovacke, tak ze ma vyssie hlavicku...tiez mi zaspinkava pri kojeni, tak ju permanentne hladkam po licku, aby sa zobudila, papa tak 20 minut...

soyka
23. aug 2007

ahojki

my mame doma dvoch betarov:

Lucka, tak ta mi negrgala ani za svet :o) na pliecku, dole bruskom na predlakti - pricom som jej masirovala brusko, ani ked som ju dala lezat na brusko, ani ked ju manzel pohopkal na kolene, nic nepomahalo...ale ani negrckala - az ked bola vacsia a sli nam zubky - ale to bolo z teplot...

Tomasko, tak ten grka aj 10x :o))) a aj hod po jedle, vlastne grga stale, lebo papa kazdu hodinku :o))))

ale pokial ti mala nevyhodi cele papanie :o)) ale si len troska odgrcne, tak je to oka - to znamena, ze sa poriadne napapa :o)))

danu
24. aug 2007

mne sa osvecil sposob mat malu na hrudi zarucene si vzdy odgrgne 😉

broskynka
25. aug 2007

jajaalf,ako vám to ide,je to lepšie? alebo sa ešte stále trápite?

katulilinka
25. aug 2007

ja len podotazka k tomu-
do akeho veku dietatka ho treba nechaj odgrgavat? aj ked uz sa davaju prikrmy?

soyka
26. aug 2007

katulinka... aj vtedy, ale to uz vacsinou ide babetku pekne samo :o))
nasho maleho posadim vedla seba a uz to ide...

deborah1
10. sep 2009

Baby,koľko vám trvá,keď dáte bábatko odgrgnúť,kým si odgrgne?Náš maly negrgá,je neviem,mám viac čakať alebo to znamená,že má málo mliečka? 😕 Poraďte mi.

lusilia
10. sep 2009

Deborah, zo zaciatku mi tiez maly vobec negrgal, az som prisla na jednu polohu pri ktorej mu to ide, vyskusaj si ho dat kollmo na seba a suchaj mu chrbatik a trosku aj poklepkaj, aspon u nas to funguje super a po pripade sa s nim este aj postav a chod, alebo si grgne, ked ho polozim na brusko, lenze v tedy si aj niekedy grcne, takze to nie je moc dobre 😉 a teda maximalne si odrgne do 2 min, ale vacsinou to je v priebehu pol minuty...

deborah1
10. sep 2009

Lusilia,náš malý si ešte ani negrcol,pamatám si,že naši traja malí,keď boli bábatká,aj odgrgli,aj trošku vygrcli,bola som rada,keď grcli,lebo mi mi to prišlo,že sú dobre najedení a majú dosť mliečka.Teraz.keď malý nevygrcne,tak mám obavy,či ho nemá málo. 😕

lusilia
10. sep 2009

Deborah, no, tak to ja fakt netusim, len som chcela poradit, ze nam to takto zarucene funguje, ale ja som davala odsate mliecko z flasky, takze som vedela, ze ma dost, ty ked kojis, tak tazko povedat...

rimmel
10. sep 2009

ja odrgrgavam vzdy a vacsinou si grgne ale len tak trosku a nie, nevyrcne nic...malokedy trosicku..

ale ked zaspava mne na prisniku tak neodrgrgavam ..ale problem som nemala s tym 🙂

a odgrciavam ho po sediacky

loren
22. sep 2009

aka este poloha pri odgrgavani je vhodna pre malinke babo nasa mala si neodgrgne ani za svet ale chce si vidim to na nej no nejde jej to lebo ju len kruti a vrti sa ked si ju dam cec plece klasicky tak sa len puci dava do klbka uz som si ju davala aj na ruku predlaktie tak ze na nom lezala na brusku a nic len sa rozculovala