Odgrgnutie po jedle. Ako ho dávate aby negrckal?

zuzana1981
18. aug 2007

Ahojte ,

rada by som sa Vas spytala ako davate odgrgovat vase babetka po papani a ci aj po odgrgnuti Vam trosku grckaju

dakujem

bibi78
22. sep 2009

loren, moj maly to tiez niekedy robi, nikdy neviem, ci este nema dost alebo mu nieco je alebo by si len chcel odgrgnut. vacsinou ale zaspi na prsniku a ja ho vzdy zoberiem na ruky a dam na plece, cim ho, samozrejme, zobudim, ale snazim sa aby si odgrgol. ak po 15 minutach nic, tak ide do postielky. robim to aj v noci, co je dost narocne, lebo taha aj pol hodinu a potom este cakam na grg a casto z toho nic nie je, zbytocne ho iba prebudzam, lebo aj pri ukladani do postielky sa obcas prebudi, asi ho budia tie rozne polohy... tiez neviem, ci nechat odgrgnut, aj ked uz spi, ci nie... a ako dlho.... ufff... 🙄

loren
22. sep 2009

no presne akoby som sa videla bibi 😉

jamily
22. sep 2009

Bibi, v noci nemusis nechat odgrgnut, ked zaspinka pri prsniku, tak ho len pomalicky uloz a nechaj spinkat.
Mne tak tiez poradili a nebol s tym problem. Dietatko si niekedy odgrgne aj po hodine, moja mala sa pyta,
ked ju tazi grg, ale v noci nie. V noci papaju kludnejsie a nehltaju tolko vzduchu a kym je dietatko spokojne,
tak netreba. To moja svokra len odgrgnut a odgrgnut, uz som z nej bola na nervy a nakoniec to vobec nie
je pravidlo 🙂 mala je spokojna a prespinka noc, iba sa napapa 🙂 a ju zbytocne nebudim.

segricka
22. sep 2009

súhlas 😎

bibi78
22. sep 2009

jamily, vdaka za povzbudenie. 😉 ja som sa len obavala, aby sa nepovracal a nedrhol v noci tym, ze si neodgrgne... moja najvacsia nocna mora...

inneska
22. sep 2009

tak našťastie s týmto problém nemáme 🙂 len čo si ho ´prehodím´ na plece, zavalí na celú izbu 😀 máme to takto od pôrodnice 🙂

a ja takisto nedávam v noci odgrgávať...a je to v poriadku, nerobí to šarapatu 🙂

inneska
22. sep 2009

a pri odgrgávaní, aj vám babuliatka trochu vygrckávajú, či grgnú si ´nasucho´ ?? 🙂

lily1983
22. sep 2009

bibi78..ja som malu davala grgat vzdy, lebo som sa bala presne toho čo ty!
niekedy negrgla, ale skusala som to..ked mi v noci negrgla, a kojila som vtedy,/už sme na UM/ tak som ju už uložila, čo som mala robiť..ale nebola som kludna. 😒 😒 ale z prsa je to ine, nenaglga sa tak vzduchu ako pri flaši.
teraz mi grga v pohode, a ona mi aj sama dá najavo, ked si chce grgnut, krici, a ja uz viem, ze chce grgat, niekedy si grgne takto aj tri krat, aj v noci.niekedy si schrupne minutku na pleci, ale ako ide bublina hore, vystre ju ako rovnu dosku 😀
a davam ju grgat tak, ze si ju len chytim na ruky, aby bola vo zvyslej polohe, to sa mi osvedčilo najsamlepšie 😀
niekedy si ju dam na plece ked negrgne tak do 5 minut..niekedy jej to aj dlhse trva, musim si aj aj tri styri krat prehodiť, ale nakoniec grgne a netrva to tak dlho...je to v pohode 😉
ked sa mi niekedy stane, ze negrgne, tak cakam ked ju položim, spi, ak ano, nic ju netlaci, lebo ked ide bublinka nezaspi 😀 😀 😀 ..na bruško ju grgať uz nedavam

danu
18. feb 2010

barborka1 • Včera o 21:30
ahojte......chcem vas poprosit o radu....moja 8 mesacna dcerka dlho nechcela zaspavat v posteli.....tak som si nasla sposob....po 16.00 ju uz nedavam spinkat a vecer po kupkani o 20.00 ju ulozim a dam jej flasticku s mlieckom....pri papkani krasne zaspi ale trapi ma ze neodgrgne....myslite ze je to problem....inak po papkani odgrgneme vzdy.....v noci ma vcelku kludny spanok, ked tak iba podam cumlicek a spinka az do rana do osmej.....napiste mi vase nazory.....budem rada....dakujem 😉

dzio2 • 2d • Včera o 22:18
ja davam stale odgrgnut aj ked hajka moze sa jej vratit mliecko a to mam strach je to tak isto ako u dospeleho ked si negrgne po jedle hned tak potom pri grgani neskor sa vracia potrava zo zaludka

lante • 2d • Včera o 22:24
Mišiačik má tiež 8 mesiacov a takto zaspáva už vyše mesiaca 😉 Aj starší Vili tak zaspával....

lily1983 • 1d • Včera o 22:44
Ahojte...tak toto ma tiež zaujima, lebo naša malá si musi vždy grgnuť, od narodania to robim, že ju davam grgať, a teraz musim, lebo sa mi na to aj zobudi, ked si negrgne..takze to robim stale, ale už take grga, že niekedy nepočujem...cez nos.
davam ju vždy grgať, to jedine len ked dllllho negrga, tak ju dam spat bez toho, ale pootm sa zobudi..

lante..neviem si to predstavit, ze sa to aj da..ale tak ked je vsetko ok, hadam sa to da 😀

martinka17 • 1d • Dnes o 07:30
ja síce kojím, ale už skôr, možno okolo 5 mesiacov keď v noci zaspal, tak som ho dala do postielky a to bez odgrgnutia. Väčšinou, keď ho tlačilo bruško, tak sa prebral, zamrnčal, stačilo ho zdvihnúť, grgol a spal ďalej. A dodones je to tak, že keď sa naťahá a zaspí pri tom, tak šup do postielky a keď tlačí mliečko, tak sa ozve a vtedy ho dám grgnúť. 😀

meckat • 1d • Dnes o 08:32
ja tiež kojím a tak ako martinka večer po nakojení dávam Adamka rovno do postieľky, a grganie nejako nerieším. vačšinou, keď mu nebolo dobre, tak sa ozval - som ho vybrala a tak si odgrgol, alebo, ked ho vyberiem v noci na ďalšie kojenie. ale je pravda , že máme monitor dychu ....

lily1983
23. feb 2010

ahojte..no ja by som sa bala asi nechat ju tak, lebo ona uz po jedeni hned pyta, ze chce grgat..a tak ju dam najprv odgrgnut, a potom spat..aspon ju už potom nemusim brat na ruky, aby si grgla, a nemusi sa vyrušit zo spanku, zda sa mi to lepsie pre nu...a ajked to tak robim, niekedy predsa potrebuje grgat viac, a zobudi sa, ale to len velmi velmi zriedka kedy.. 😉

kkristinka
12. máj 2010

ahojte, vedeli by ste mi niektora opisat tu polohu dgrgavania na kolienku po sedaicky? maly ma len 2 mesiace,neviem, si to predstavit, nemoze predsa este sediet... no ja ho nevladzem nosit dlhsie ako 10 minut, a jemu treba viac casu. Pockala by som aj hodinu, keby som ho vladala nosit, lebo ho potom - asi kvoli tomu, ze si castokrat neodgrgne - bolieva brusko :(( pripadne inu polohu na odgrgnutie pri ktorej ho nemusim pol hodky nosit na rukach... pokladat na brusko ho ale nechcem, lebo vacsinou mi po jedle vzdy zaspi - cez den aspon na chvilku a v noci negrgame vobec, lebo to ho musim 10x pri papani budit, aby aspon nieco spapal a potom uz s nim nepohnem vobec... dakujem za kazdu radu!

bejkka
12. máj 2010

Na odgrgnutie som používala takú polhu, že maličký sedel na mojej nohe, ale on mal nôžky spustené dolu, teda, moje stehno bolo v jeho rozkroku, bol nahnutý dopredu a opieral sa o moje predlaktie, niekedy, keď ho bolelo bruško, tak som ho nahýňala čo najviac dopredu, aj hlávka mu visela dolu, ale to nevadilo. Jemne som ho pri tom klepkala po chrbátiku, to trochu pomohlo.

shaarka
17. máj 2010

bejkka, to opretie o tvoje predlaktie si neviem predstavit...
nehodila by si nejaku foto do tvojho albumu? 😅

lodgermaniacka
17. máj 2010

ja by som mala pocit, že z tej polohy polovicu vygrcne 😅 nie je potom lepšie dať ho na bruško a masirovať chrbatik? samozrejme len pod dozorom, aby nevdychol zvratky

ladysparky
17. máj 2010

tu v irsku odgrgavanie na pleci nepoznaju.. Dieta si po krmeni posadia na svoje stehno tvarou do prava al.dolava (teda nie obkrocmo tvarou od tela) a intenzivne hladkaju chrbatik zdola nahor. Od narodenia malej tak robim,tj.uz 8tyzdnov.na plece si ju dam,ked jej nejde grg po sediacky..skuste 🙂

katarina.banska
4. jún 2010

ahojte.
prosim vas mame takyto problem. kojim ju kojim, potom sa odtiahne, tak to mi da asi znamenie, ze stacilo. tak ju zoberiem na ruky, odgrne si a o chvilu ju opat prilozim. opat papame papame, odtiahne sa a ked ju chcem dat opat odgrgnut zvykne sa strasne rozplakat. neviem ci z toho, ze ju boli brusko a ze si potrebuje odgrgnut, alebo ze chce este papat. tak ju opat prilozim. no potom sa nam stava, ze si aj grgneme, ale aj vyzvraciame dost velky kusisko. ako keby bola prejedena, lebo aj ked taha tak ma plne usta mliecka, ako keby nestihala pit, alebo nechcela no stale dudkala.reflux nemame boli sme na sone.
prosim poradte co robit? ked si grgne uz jej nemam davat pit, aj ked place? niekedy pomoze cumlik no niekedy nie :(.
som uz z toho na nervy niekedy, ze neviem co jej je a ako jej pomoct.
dakujem 🙂

ellit
4. jún 2010

ladzsparky ta metoda na odgrgavanie je super, mne velmi pomohla pri prvom syncekovi a robim to aj teraz. Mne na pliecku plackaval, ale v tom posede si odgrgne hned 😀

katarina.banska
12. jún 2010

je nutne aby si dieta grglo za kazdym papanim???
napije sa potom si odgrgne, potom opat pyta tak jej dam, no potom si uz nezvykne odgrgnut. nanasam ju aj 15 minut, sucham po chrbtiku, bucham po plienke, dam ju lahnut potom zdvihnem a nic nepomaha.
bojim sa, ze ked si negrgne tak sa pogrcka , hlavne v noci, ked ju nemam pod kontrolou. dakujem

martinex
12. jún 2010

katarina odgrgnutie je uvolnenie prebytocneho vzduch,ktory dieta nahlta spolu s jedlom..tieto bublinky ho mozu tlacit v brusku a moze ho boliet... pripadne aj grckat...ale je to velmi individualne...moj syn si nie vzdy odgrgol a hlavne v noci sa mu nechcelo..tak som to neriesila,sak ho nebudem hodinu natriasat..a nikdy nemal problemy ani s bolestou bruska ani grckanim

dadulka271
12. jún 2010

ja ked maleho nakrmim tak si ho zdvihnem na ruky a pekne si odgrgne zo zaciatku ked mal dva tyzdne tak mi aj vela grckal tak mudavavm do mliecka nutriton na zahustenie

katarina.banska
13. jún 2010

dakujem, tak som rada, ze aj vy to poznate hlavne v noci 🙂
lebo v noci sa mi ju fakt nechce hodinu natriasat 🙂)

katarina.banska
19. aug 2010

este sa chcem opytat. ked malu v noci kojim, tak ju davam odgrnut ale vacsinou my spi na rukach. je potrebne je aj vtedy natriasat? alebo ju nechat tak spinkat. vsak ked by ju nieco tlacilo, tak by predsa nespala, ci nie? 🙂
zvyknem ju nanasat 10 minut a nic... v noci si malokedy odgrgne a ja mam potom z toho stresy ci ju mozem dat spat aj neodgrgnutu. bojim sa, ze sa jej nieco stane. poradte prosim

bona
19. aug 2010

@katarina.banska - ked mi moje dievcatko zaspinka pri kojeni, necham ju buvat..len ak sa este potom preberie, tak ju necham, nech si "odfukne"..🙂 Vacsinou jej to ide velmi rychlo, i ked nie vzdy. Ale zatial sa nic nestalo v tom pripade, ked zaspinka "neodgrgnuta"..😉

nibiru
21. aug 2010

@katarina.banska nevadi ak si neodgrgne niektore kojene deticky si neodgrgnu pretoze sa pri kojeni nenadychali vzduchu kludne ju mozes nechat spinkat len ju vzdy nechaj na boku nam to tak poradili sestricky v porodnici.ja som zo zaciatku nechavala odgrgnut a mala sa mi vzdy rozplakala a potom nevedela zaspinkat teraz ju nehavam hajat a je spokojna🙂

katarina.banska
22. aug 2010

@nibiru no ako to riesis davat ju na bok? ked moja v noci po postielke cestuje 🙂
tak sa bojim, ze aj ked ju dam na bok, ona si ajtak najde polohu aka jej vyhovuje, no a vacsinou je to na chrbe :(
tak ked si neodgrgne, tak sa modlim aby sa nepogrckala a nestalo sa jej nieco. no ako je vacsia tak si ovela menej odgrgava, hlavne v noci. co je dost na nervy...

katkas1
22. aug 2010

@katarina.banska moja si v noci tiez neodgrgavala tak som z toho mala paniku, ale nastastie sa nic nestalo a tiez spavala na chrbte

lodgermaniacka
22. aug 2010

môj maly ma 4 mesiace, v noci negrgame, zaspime naraz, a cez den grgame 😉 maly ked tuho zaspi, aj tak negrgne

lenocka84
22. aug 2010

my po papani chodime aj 15minut, a vzdy si grgne, bez toho ho nepolozim do postielky alebo hocikde inde.

@nibiru nejdem vyvraciat ziadne teorie, ale kazde dieta si potrebuje odgrgnut, lebo prave ked si neodgrgne byva najviac placu.a kojene babo staci ze sa raz odlepi od prsnika, a uz mu treba grgat,

shaarka
23. aug 2010

pridavam sa - v noci nedavam odgrgnut, lebo kojim z polospanku a cez den ako kedy. vacsinou ho vemem na plece, ale ked nejde, tak nejde. bud tolko vzduchu nepohltal, alebo si odgrgne neskor, ked bude na brusku, hoci aj o hodinu 🙂 ziadny plac z toho nejde a on teda paradne grga a prdi . zdravdie si tvrdi, ze vraj, podla jednej rymovacky 😀

nibiru
23. aug 2010

@katarina.banska no moja mala ma len 4tyzne spinkava v perinke 😀 takze este necestuje po postielke 😀 a mne negckala este ani raz teda raz ano v porodnici ked mala 1den.