Odkedy bábätko brať k vode a vystavovať ho slnku?

anjelik123
20. apr 2009

Ahojte maminy a buduce maminy,
chcela by som sa opytat od kolkych mesiacov je mozne vziat babo na kupalisko? alebo vseobecne ho vystavovat slnku pretoze som vcera bola v tescu a vydela som tam plavky od 0-3 mesiacov myslite si ze je vhodne takeho drobca niekde brat? ak mate niekto skusenosti tak sa vyjadrite

veselica
20. apr 2009

Ahojte, ja mam doma 5,5 mesacneho chlapceka a tiez by som sa chcela opytat odkedy je vhodne brat deticky na kupalisko alebo aspon doma na zahrade ho posadit do bazenika

zuzana581
20. apr 2009

Ahojte, tak ja som bola s malou na kúpalisku hneď po šestonedelí, lebo sa narodila v lete a bolo teplo, ale bola v kočíku v tieni a ja keďže som kojila, tak som nešla do bazéna, len som sa ovlažila pod sprchou ak bolo treba. Kúpala sa až ďalšie leto a to mala už rok, ale teraz ideme v auguste do Talianska a to bude mať malý tri mesiace, tak ho trošku v mori určite ovlažím, jemne rukou a len na minutku, aby som ho nevystavovala slnku. Myslím, že to nemôže ublížiť. Ale do chlorového bazéna by som ho asi ešte nedala.

ingulka
21. apr 2009

no to by zaujimalo aj mna 😉 mam 7.5mes dcerku...

emjee
21. apr 2009

by som povedala, ze nie je bazen ako bazen ...
na kurz plavanie babatiek beru od ukonceneho 3. mesiaca, oni tam maju aj specialne upravenu vodu, aby v nej mohli take male babatka byt bez ohrozenia zdravia
do obycajneho chlorovaneho bazena by som nebrala
doma na dvore do vodicky v ktorej sa zvycajne kupe, preco nie
s morom by problem byt nemal

lenka386
22. apr 2009

My sme boli s Adamkom na dovolenke, ked mal 9,5 mesiaca, aj v bazene sa kupal a nic mu nebolo.. On bol celkovo dost odolny.. Tento rok ideme s Matusko prvy krat, bude mat nieco cez rok, tak dufam, ze bude pohoda, kedze on je trosku citlivejsi na zmeny..

zitaje
22. apr 2009

My sme boli vlani pri nejakej priehrade na Morave (nepamatam sa, ako sa to volalo) - a teda malinku som tam nenamocila, ani nohy, mala 4 mesiace. Ja som si zaplavala. Ja by som do roka na verejne kupalisko urcite dieta nezobrala, mozno more, ale tiez len tak namocit trochu. Ale posadit do bazenika s vodou na zahrade, to je super.

mizulienka
23. apr 2009

ahojte, ideme teraz na dovolenku do Slovinska a v hotely maju bazeny napustene morskou vodou, do takeho bazena mozem s babatkom ist, ze? maly ma 8 mesiacov, tak si myslim, ze by to nemalo uskodit...a este som sa chcela spytat, ked dojcite mamicky, ako to riesite/neriesite s davanim/nedavanim prsnych vloziek do plaviek...mam dilemu, ked si ich dam do plaviek a pojdem plavat nasiakne to, ked si ich nedam, tak v slovinsku prvy krat zaziju mliecny kupel 🙂
viete mi poradit? dakujem 😵

gianni
23. apr 2009

ahojte
malý Dodko má skoro 10 mesiacov,chceli sme sa s ním ísť kúpať tu nedaleko do horského hotela do bazéna a vedúci nám neodporučil že tam dávajú agresívnu chémiu pre tak malé deti,hm škoda ,už som mu kúpila aj plienky do vody,možno v lete do nejakého detského bazéna ,no a na dvore určite do bazénika,more nám tento rok asi nehrozí,to by bolo najlepšie

zuza.m
23. apr 2009

no my k moru tak tiež nejdeme preto že neznaša cestovanie a v aute by sa asi zblaznil.ale v lete som ho chcela brat aj na kupaliska.do tych detskych nizskych bazenikov.je to určene len pre deti do určiteho veku tak si myslim že tam maju taku vodu ktora by im škodit nemala nie??alebo sa mylim?? 😕

paola.o1
23. apr 2009

ja by som na kupalisko ani do jazera maleho urcite nedala, ale do mora kludne. v lete sa
chystame a poriadne ho tam vymocim🙂

zuza.m
23. apr 2009

menši dotaz prečo na kupalisko a do jazera nie a do mora už hej??, 😕

zuzana581
23. apr 2009

ZUZA.M tvoj malý bude mať v lete už skoro 10 mesiacov a to si myslím, že už je celkom v pohode, ale aspom ja a myslím, že aj iné maminy, čo písali, to mysleli tak, že mladšie detičky nie do bazénov a jazier. V bazénoch je vela chloru, čo si myslím, že nie je pre tie najmenšie deti vhodné a ja celkovo jazerá nemám rada, lebo sú tam rôzne baktérie. Zato more tým, že je slané, má prirodzenú ochranu proti baktériám a preto je vhodné od narodenia.

zuza.m
23. apr 2009

no tak dik za info 😅

alexi33
20. mar 2017

Vidim, ze stara tema. Ale zaujima ma. Mne sa narodi babo v juni. Po akom case mozem ist s malou k vode s tym ze by bola v tieni pod slnecnikom. A budem sa moct ja kupat v bazene alebo v jazere ked budem kojit?

moni244
20. mar 2017

@alexi33 v podstate od narodenia s nou mozes chodit a preco by si sa nemohla kupat, ked kojis?

alexi33
20. mar 2017

Citala som nejake prispevky, ze kvoli infekcii, nedvhodnej teplote mlieka.... ale uz som sa docitala ze su to famy...uz som citala ze mnohe mamicky co rodili v lete po sestonedeli uz isli s babom k vode...