Odkedy pije vaše dieťa čaj a aký druh?

kamiletka
1. mar 2009

Ahojte, poradte mi, od kedy zacat davat malej 7-mes, cajik,,, teply alebo sudeny,,, s cukrom alebo bez alebo nejaky Hipp, alebo aky a kolko krat denne

alon111
1. mar 2009

od troch mes.sme davali HIPP feniklovy, ale prestal malej chutit a od polroka sme na slabom ciernom caji osladenom hroznovym cukrom a cajik jej davam skor teply ako studeny.

ingulka
1. mar 2009

my sme HIPP feniklovy davali skoro od mesiaca... pomahal nam na brusko... a potom sme presli okolo 4mesiaca aj na malinovo-sipkovy HIPP... v zasobe mame este rozne druhy HIPP cajikov... davame jej to stale s prikrmom, lebo som zistila, ze prikrm jej zahustuje stolicu, tak aby nemala problem 😉 davame jej 80ml 2xkrat denne. samozrejem teple-letne.

lienka79
1. mar 2009

tak ja by som do min roka cierny caj urcite nedavala, nakolko obsahuje kofein 😖
Skor by som skusila detske zalievane caje, slabe a nesladene (nas ich ale nechcel),. napr.vyborny bol LEROS a az potom by som skusila granulovane.....je ich vela na vyber,nam sa osvedcili dodnes HIPPky...najma ovocne...a nasemu dlho nechutilo nic studene..takze skot taky letny....A uz moze aj ovocne stavy...dobre boli HIPPky...a uplne najlepsie domace odstavene ovocie (ale nas ho tiez nechcel,lebo tam bola duzina a ta m u vadila)

alon111
1. mar 2009

lienka ja by som ho nedavala ale mala sa ni zo vsetkych vysypavala tak nam primarka na novorodeneckom povedala ze nach jej davam cierny slaby caj tak preto sme na nom

adriana_xxx
1. mar 2009

ahojte, ja dávam malej 7 mesačnej Hipp od 2. mesiaca volá sa pre pokojné bruško a rôzne ovocné izbovej teploty, studené by som nedávala. ten čierny neviem, lekárka mi poradila, že radšej detské a granulované, sačkové sú vraj pre deti ešte ťažké. ale kto vie. Sama si zvykneš na jejaký druh. 😉

lienka79
1. mar 2009

alon....jasne,ok..kazda mamina vie,co je pre jej mimco naj 😉
adriana...trosku iny nazor,ako maju pediatri..pokial viem,vhodnejsi je sackovy,pretoze granulovane su sladene....zubky atd..kolko ludi,tolko nazorov 😅

mukky
1. mar 2009

Ahojte,ja cajik nedavam vobec,do roka sa neodporucaju vobec,len ak je dietatko chore a ma horucky.ja aj kojim,ale davam aj prevarenu vodicku obcas cez den.Takze detickam do roka staci vodicka,ale ak uz sa mamka pre cajik rozhodne,nie granulovane,su dost sladene,co nechapem....a pisu tam i na hipp ze su vhodne pomaly od narodenia ☹ 😒

anavila
1. mar 2009

ja davam cajik od narodenia, mne aj doktorka kazala, lebo mali sme zltacku a ta sa vyplavuje stolicou a stolica je po prijati tekutin... takze tak..a davala som detsky caj - popradsky... najprv neochuteny a potom asi od 2-3 mesaica ochuteny glukozou - hroznovy cukor...

markiza
1. mar 2009

caj sme nepili a ani nepijeme, ani jeden ani druhy drobec 😉

yasmina
1. mar 2009

my pijeme Hipp harmancekovy a Cervenu ciapocku...a pili sme aj pokojne brusko...a pijeme velaaa

saska.t
1. mar 2009

davam od 6 mes nakladane (sackove caje) urcene pre deticky aj ovocne aj bylinkove od firmy leros alebo aj od nestle ci hipp, nie granulovane, ktore su zbytocne sladke, dostanes v kazdej lekarni alebo Tescu 😉

anickaajanko
2. mar 2009

my davame od narodenia Hipp denne kvoli castej cikutke
najprv to bol feniklovy, harmancekovy a teraz jablkovo-medovkovy ten je super,
bez cukru denne vypije tak 150 ml vzdy teply

aj nam DR odporucala aj caj aj ked je plne kojeny

janzi
2. mar 2009

a davate detickam tolko cajiku/vody kolko vypije alebo im dennu davku regulujete?

ditka1
2. mar 2009

ahojte...vazne davate caje a vody?ja mam 13dnoveho synceka a teraz neviem lebo nam dr.povedala ze nic netreba davat kym kojim-ale sa mu casto čká,poradte teda a vodu aku?aj lucka moze byt?a treba ju prevarit ci aj taka letna moze byt?

annag
2. mar 2009

ditka, vodu ani čaj nedávaj,

holky, načo preboha chcete dávať dojčenému dieťaťku vodu? Na to, aby Vám viac grckalo? Aby malo ešte väčšiu koliku? Aby si zvyklo na cumeľ fľašou? Aby začalo mliečka ubúdať, tieklo pomalšie a dieťa začalo fľašu preferovať? Aby ste mohli čím skôr dokrmovať? 😕

annag
2. mar 2009

p.s. príspevok bol určený pre deti plen dojčených do 6 mesiacov, nie pre deti ako myslela zakladateľka témy - teda pre deti na príkrmoch

yasmina
2. mar 2009

no my sme od zaciatku na umelom mliecku preto cajik...
v nemocnici nam primarka povedala ze deticky kt. su kojene ziadny cajik ani vodicku nepotrebuju ze mliecko kompletne postacuje...a je to primarka novorodeneckeho v KE nemocke...

akejka
2. mar 2009

my pijeme HIPP všetky druhy od 6. mesiaca - dovtedy bola výlučne kojená a keď sme papali príkrmy väčšinu dňa, začala som dávať čajík. Teplota čaju je taká izbová...niekedy jej dám teplý -hlavne vonku z termosky a ten jej chutí ešte viac...

zuzula28
2. mar 2009

ahojte, my sme sa kojili do 18 mesiacov a do prvých 6. mesiacov som nedávala žiadne iné tekutiny, radšej som viackrát denne nakojila drobca...po pol roku sme skúšali pomaly čistú vodičku, ktorú moc nechcel, keď sa blížili teplé mesiace, skúšali sme ovocné čaje megafyt, čo sú od 6. mesiacov (nesladené!!! hipp by som nedávala ani za nič, toľko cukru... 😔)...ani tieto čajíky nechcel, takže sme skončili na bio šťavách neprisládzaných v pomere 2 diely vody, 1 diel šťavy a na tých sme doteraz...najskôr sme pili hipp-ky a teraz také bio little bee, majú ich v Kauflande pri detských kašiach a mliekach...teraz sa zase snažíme s tou čistou vodou a cez leto ak to nepôjde dostatočne, tak už budem kupovať klasické 100% šťavy a čo najviac riediť...

kto chce dobrú alternatívu pre prvé dosládzanie...firma babio má toto, celkom zaujímavé:

www.nasimdetom.sk/detsky-mliecny-cukor-bio-707.php

akejka
2. mar 2009

janzi: dám malej čaju, koľko si žiada. Váži 7,5 kg a vypije za deň tekutín spolu asi 1 liter (z toho čaju asi 6-7 dl).

fifinna
2. mar 2009

kami, cajik je najlepsi izbovej teploty, mne to odôvodnila dr tak, ze ked sa deti naucia pit teply caj a pridu do skôlky a tam vypiju studeny caj hned dostanu anginu. Môj maly pije granulove caje ale ma rad aj cistu mineralku. Tie granulove caje zarabam take slabsie, aby neboli moc sladke. Malemu necham flasku na stole, aby sa napil kedy potrebuje a ked vydim, ze si dlhsie nedal, tak mu ponuknem, lebo on na to stale nemysli.

fifinna
2. mar 2009

kami, ak mala doteraz nepila s flasky, tak ju uz na nu neuc. Daj jej poharik so sosakom alebo slamkou.

ditka1
2. mar 2009

annag...dakujem za radu 🙂

capricieux
2. mar 2009

suhlasim s annag 😉
a ked neskor cajik tak radsej detsky v sacku bez cukru a pod. veci a urcite nie cierny
a uz vobec nie pre take male dieta (mimochodom najviac latok sa vyluhuje do vody v prvych okamihoch, takze slaby asi ani nie je), taky caj obsahuje kopu kofeinu 😖

mukky
3. mar 2009

Ja davam vodicku prevarenu par hltov po napapani prikrmu po urcitom case,aby sa nezriedili zaludocne stavy,alebo ked sa mu zacne ckat,a uz je napany,ale inak ponukam prsnik,no ak som dlhsie prec s malym mimo domova,napr 2,3 hodiny a nemam akurat moznost mu ponuknut prsnik,tak tiez dam par hltov vody a ak je smadny tak sa napije,ak nie tak nepije.A myslim ze je to v poriadku.Ja si tiez stale so sebou nosim cistu vodu z vodovodu v 0,5 l flaske,ak idem napr na dlhsie na nakupy atd,nie len v lete,ale aj teraz v zime.

jurkana12
27. júl 2014

ahojte baby ja bi som sa chcela spitat ci niektora zvas mi nevie poradit mam predcasne narodenu dcerku ma uz dva mesiac- a nesme si isty ci bi mohla cajik ? skusali sme sa pozerat na internete ale nic sme nenasli bojime sa jej dat abi jej nieco nebolo . ☹ bivame v uk a tu detom nedavaju cajiky ale mi sa riadime podla nasich sposoboch moja dcerka ma problem z papanim mliecka nepijemi vsetko mliecko z flasky a tak jej musime doavat z kanili z nosteka ...... este ma taki problemik a zato sa bojim jej dat nejaky cajik tak bi som potrebovala nejaku radu .. dakujem 😉

jabuducanevesta
3. aug 2014

Do roka'ti cajik babatku netreba davat, staci obycajna prevarena voda izbovej teploty a ked je cisto kojene dieta, plne kojene, nemusis do sest mesiacov ani vodu, len cici

zienkalenka
25. okt 2014

Nasa sa iba kojila potom zacala cistu makku vodu (mame doma reverznu osmozu s remineralizatorom) Cajik davame bylinkove nedochutene. A na uz popija aj z poharceka takto 🙂 http://montemother.wordpress.com/2014/10/25/sto...

alexandra2222
29. dec 2014

@zienkalenka prosim ta, kde si kupila tu polozku na zen, co ma mala ?

zienkalenka
29. dec 2014