Odkedy pije vaše dieťa čaj a aký druh?

kamiletka
1. mar 2009

Ahojte, poradte mi, od kedy zacat davat malej 7-mes, cajik,,, teply alebo sudeny,,, s cukrom alebo bez alebo nejaky Hipp, alebo aky a kolko krat denne

jongopongo
31. dec 2014

ahoj my sme zacali pit cajik uz hned na zaciatku pretoze malinka mavala koliky a feniklovy caj jej trosku pomahal, ale to len tak po lyzickach , potom ked koliky prestali , tak len cistu vodu, do dnes chce len cistu vodu, o caji ani pocut a to ma 1,5 roka. 🙂

kamanima
31. dec 2014

dávaj čaj, ale určite nie instatný, to je svinstvo a určite ho neslaď bielim cukrom, lebo ten je tiež. radšej oslaď kvapkou medu. kúp si čaj harmančekový, feniklový, príp. čajové zmesy vhodné pre deti. v čajovni ti poradia. my okrem klasických čajov varíme aj pár zrniek feniklu a rasce (nechám vrieť tak 3 min.) a lepšie sú samozrejme čaje sypané ako vo vreckách

hanka104
7. apr 2016

Mamičky chcela by som sa spytat mam 3mesačneho synčeka nekojim maly je na nutrilone a chcela som vedieť aký cajik mu môžem davat piť.,za radu ďakujem 🙂

ladygina
7. apr 2016

a ked mi mala cajik pit nechce? nevadi ze jej nedavam teda cajik?

gabona1
24. apr 2016

Ahoj, ja som dávala v 4 mesiacoch feniklový čajík od Hipp. Výborný je.

nyusika
24. apr 2016

@hanka104 vodu dávaj. Čaj len vtedy, keď je nutný zo zdravotných dôvodov.

prasiatko30
24. apr 2016

Pili
Caj len vtedy ked sa to do nich snazila natlacit moja mama a mladsia ani vtedy - sa mi zda ze doteraz neokusila caj - pije mlieko a vodu - obcas nejaky dzus ale aj to len prilezitostne

admin_vierka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susan1009
28. apr 2016

Tak nám doktorka odporučila dávať preverenú vodu od narodenia keď sa malému čkalo tak som sa trápila zo striekačkou som mu dávala do pusinky ale môžem povedať že mala pravdu ze deti si majú zvykať od mala teraz máme 7 mesiacov a vodičku pije z fľašky pekne sám kedykoľvek mu ponúknem a to aj keď ho stále ešte kojím čajík som mu dala ale len bio feniklovy iný by som nedala a doktorka nám odporučila roibos je sladký a neobsahuje kofeín

gretocka
28. apr 2016

urcite odporucam nesladit cajik a zavisi ci este kojis a kolkokrat.... ja som vsetky deti kojila vyhradne do pol roka - maleho este stale kojim a potom postupne ked uz toho papali viac, tak som im obcas dala napit vodicky na prestriedanie mlieka. Caj sme zacali az v zime - detsky bez cukru.... prve ovocne stavicky zas v lete, bud priamo odstavene z ovocia a riedene vodou alebo v dm babylove take pollitrove, tie su tiez nesladene a riedene.

alexa24
29. aug 2016

A keď máme dojčensku vodu z Lidla? Taku treba tiež mesačnemu babatku prevarať do flašky?

gabona1
29. aug 2016

Ja som neprevárala dojčenskú vodu, nie je to potrebné. Iba vodu z vodovodu.

evittam
29. aug 2016

@alexa24 Na čo kupuješ dojčenskú vodu a platíš 2x za to isté? Ale k otázke - nie netreba ju prevárať - ja by som ju ani nepila. 😉

alexa24
29. aug 2016

Ja sama ju pijem už dlho tu Saguaro takže ju máme vždy doma preto ma napadlo keď tu všetky mamičky voda, voda, či to stačí naliať do flaštičky a hotovo

evittam
29. aug 2016

@alexa24 Stačí naliať do fľašky vodu z vodovodu - cca do 3 mesiacov som ju mala prevarenú. Tieto balené vody sú len zbytočne vyhodené peniaze a áno aj tie dojčenské - voda z točky naliata do PET fliaš, ktoré stoja nikdy nevieš koľko v prehriatych kamiónoch....Ale každý kupuje čo uzná za vhodné. Ja nie som ochotná platiť za to isté 2x. 😉