Odkedy si bábätko vie samé držať fľašku?

nikinka008
22. júl 2009

Ahojte kedy si babatko dokaze drzat flasku s cajikom alebo mlieckom? 🙂

dvojka
22. júl 2009

tak moje dcera začla až v 8 měsících 😉 Hrnek s čajem

evuse
22. júl 2009

v 5ti měsících, ale jen když se jí chce 😵 . Pře dtím spíš náhodně si lahvičku podepřela rukou, ale ještě b yjí plnou neuržela.

mishusha
22. júl 2009

u nas skoro az v 9 mesiacoch 😎 my mame taku pohodacku...a aj to bolo z lenivosti tatka...tak mala sa musela naucit 😀 😀 😀 ale len flasu s mliekom...ostatne si drzte sami 😀 teraz vsak uz drzi vsetko...

mataaaaa
22. júl 2009

no drzanie ako drzanie.. ked mala tak cirka 5mesiacov drzala si flasku.. ale s mojou pomocou... sama si ju zacala drzat.. v 8mesiaacoch 🙂

markiza
22. júl 2009

moje deti nikdy. flasa nie je na hranie, nas vecerny ritual, do narucia, mama drzi flasu a ked dopije ide sa hajat.

zuza.m
22. júl 2009

no moj ma 11mes a nedrži si ju ,aj si ju vie držat aj si ju nakloni aby mu to tieklo ale pohodlnejšie je to ked držim ja.ale videla som už take 5-6mes ako si pekne drži samo.pravdaže tie lahučke s dierou v strede aby sa to dalo uchopit.

shaula
22. júl 2009

Nikinka - a proč se ptáš? U tak malých miminek, jako máš ty, je stejně vhodnější, když mu lahev držíš ty - zaprvé je to bezpečnější, ale hlavně kvůli kontaktu - u kojení je dítě v náručí, má kontakt s matkou, a totéž by mělo být u krmení z lahve - matka by měla dítě držet v náručí a přidržovat mu lahev... Toť můj názor.

nikinka008
autor
22. júl 2009

Ale nie mne to urcite neprekaza to nie 😉 iba ma to tak napadlo 🙂

zuzka1.
22. júl 2009

nas maly zacal v 11 mesiacoch, mliecko drzim ja, cajikovu on, ale napije sa kolko chce a zahodi ju. potom ked chce si vypyta. keby ju len dudluje mu ju vezmem, ako pise markiza, nie je to hracka

soanpe
22. júl 2009

naše Sofi si flaštičku přidržovala ve 4 měs. ale nenechávám jí,aby si ji držela. může se zakuckat atd.
ale dávám jí do ruky jablíčko,křupku, hrušku...

missymici
22. júl 2009

ahoj,nas DAnik si zacal sam drzet lahev s cajev ve 4.mes. a v 5.mes lahev s mlikem,jelikoz je tezsi.Ted mu je 7.mes. a pije z lahve sam bez problemu,i kdyz mu upadne tak si ji zvedne a umi si ji dat do pusinky.Samozrejme ze jsem vzdy pri nem,kdyby neco...ale je to sikulka a pije krasne.

ducky
22. júl 2009

Ahoj,
tak malá přišla s láhví do kontaktu až v půl roce, takže zatím si drží kupodivu těžší láhev s mlíkem. Láhev s ostatním pitím držím já. 😉

miskachrumka
22. júl 2009

no nas mali ma tsrasne vela syli už teraz sa sam posadi do sedu vyfrzi tak 3sek a bum naspat 😀 ale nie otom som chcela nas si už drzi sam ale musi byt taka poloprazdna inac mu je este tazka a aj sa trafi do pusky a milujem ked sa otocim na par sekund a on ma flasku v puse a nema ju dobre naklonenu a taha vzducj a potom už len plac ☹

wiwienne
2. aug 2009

..ja viem, ze mi nik neuveri, ale nas maly ma dva mesiace a dva tyzdne a ked mu dam cajik, nachvilu tu flasku podrzi..hrkalku uz drzi v pohode a dava do pusy tiez..

mousunek
2. aug 2009

ahojte pridavam se malej si zacal flasku s cajem i hrnek s pitkem drzet v 5mesicich

soanpe
2. aug 2009

wiwienne
ono ho to přejde. 😉
ted to má jako hračku. Sofí mi ted flašku nechce držet ano za nic, ale já to neřeším
jsem tu od toho, abych jí usnadnila život, tak usnadňuju 😉 😀
za to se chytá lžíce 😠

gabrianka
2. aug 2009

wiwienne mam to tak stejne s trimesicni dcerou...sterkatka uz taky ma osefovane v ruckach 🙂

cestovatelkaandrea
3. aug 2009

nas maly ma 11 mesiacov a stale sa mu ju nechce drzat. vzdy mu musim dat ja flasku do ruk aby sa rozhybal a drzal sam. mame doma asi maleho pohodlnaka 🙂

andy80
3. aug 2009

Moje malá si začala držet lahvičku s mlíčkem kolem čtvrtého měsíce, ale vždycky jsem ležela vedle ní, aby se něco nepřihodilo.

lea79
3. aug 2009

synček má tri mesiace a už sa snaží držať si flašku jednou ručičkou, som prekvapená, že tak skoro, lebo na flaške na učenie je napísané, že vhodné od šiestich mesiacov...takže tak skoro som to nečakala

skrecok
3. aug 2009

Ahojte,
nas ma 10 mesiacov a este nedrzi flasku ako ma. Musim mu drzat, inak to tecie kade tade. Z hrnceka nevie pit. Skor sa s nou hra, otaca flasku, zuzle.... Velmi dlho odmietal z flasky pit, lebo je plne kojeny a este ho kojim. 😖

bzuco
3. aug 2009

mne malý sám drží fľašku asi od 11 mesiacov 😅 - ale z čistej lenivosti a pohodlnosti...proste mal robotu inú počas krmenia ako si držať fľašu 😀

soanpe
3. aug 2009

bzuco
jj, naše malá taky "opravuje" postýlku, nutně se musí škrábat, házet hračky na zem.... 😀 😀 😀

lea 79
není to myšleno tak, že je u lahvičky větší průtok a proto je až od 6m.? 😉

jinak nevidím žádný smysl v tom, že se tu srovnává, kdo,kdy a co dělal.
a čím dřív tím líp 😅

každý dítě je originál a to je jedině dobře
já osobně budu ráda,když bude Sofí spokojená, vnímavá,schopná se učit užitečnější věci... a to že si nedrží lahvičku s mlíkem mě žíly netrhá 😎

bzuco
3. aug 2009

soanpe...aj u nás podobne...hlavne škrabkanie sa po hlave alebo naťhovanie uška 😅 - to bolo obľúbené

soanpe
3. aug 2009

bzuco
přesně vidím naší Sofí 😀

bzuco
3. aug 2009

😀 😀

samik2008
4. aug 2009

holky tak mi máme 10 měsíců a nedrží si ani flašku s čajem ani s mlíkem,je pohodlnej,ale neřeším to,až bude chtít tak si to chytne.jak píše soanpe každé dítě je originál!!!

smardik
4. aug 2009

náš Tomík má 9měsíců a týden a flašku si taky nedrží, raději se škrábě po noze, hlavě nebo škrábe mě, tahá mě za oblečení

wiwienne
9. aug 2009

...no a ja sa bala, niekedy mam pocit, ze som za blazna, ale ked ma to sokuje...maly je neskutocny aktivista

nikollette
9. aug 2009

Môj drží od 5tich mesiacov, adokaze vypit sám, kolko chce 😉