Odležaná hlavička u 3 mesačného bábätka

tikivikiniki
5. jún 2012

Dnes na poradni nám dr oznámil že máme odležanú hlavičku na pravej strane. Ešte uvažuje, či nás má poslať na rehabilitáciu alebo nie. Aké cvičenie by bolo na to dobré? Máte skúsenosti?

betina1984
5. jún 2012

Aj my to mali, maly mal zlezanu vzadu a mala na boku, ked sa zacali viacej otacat, tak sa im to napravilo. Netreba hned posielat na rehabilitaciu

gretocka
5. jún 2012

no priamu skusenost nemam, nam sa hlavicka pekne zlezala rovnomerne, na kazdy spanok som maleho davala na opacnu stranu (raz lava raz prava). Neviem ake cvicenie by tomu malo pomahat, skor si myslim, ze ak ma zlezanu na pravej strane, treba ho viac ukladat spinkat na lavu stranu, aby sa mu to vyrovnalo. O cviceni som nepocula....

castania
5. jún 2012

my síce máme len mesiac, ale maly sa stale pretočí na pravo... vraj ked sa to samo neupravi, tak Vojtova metoda pomaha...ale myslim , ze to je este cas, a ked sa zacnu viac hybat, tak sa to napraví samo ... dufam 🙂

janinah
5. jún 2012

myslite aj na to,že dieťa sa otáča za svettlom/oknom/,ja som aj postieľku v izbe otáčala,aby nebol stále na jednej strane otočený

happy3
5. jún 2012

@tikivikiniki aj nas maly mal zlezanu hlavicku,pravu stranu mal uplne rovnu ako doska,cvicili sme vojtovku na napravenie otacania hlavicky a polohovali sme.Teraz mame hlavicku krasne gulatu a nic nie je poznat 🙂

sympa1
5. jún 2012

moja mladsia mala tiez odlezane ale vzadu, lebo stale spavala rovno na chrbte ,ked to bolo viditelne tak sme ju stale davali bokom raz na jedenj, potom na druhy..aj v noci som kontrolovala..a napravilo sa to samo

tikivikiniki
autor
5. jún 2012

@happy3 Vojtová metóda je pre mňa španielska dedina.Upresníš mi prosím ťa aké cvičenie ste konkrétne robili? Ďakujem!

luciauk
5. jún 2012

@tikivikiniki moja najstaršia mala ten istý problém. všímaj si, či dieťatko otáča hlavu, alebo ju drží len na jednej strane, vtedy je potrebná rehabilitácia, kedže môže mať natrhnutý alebo stuhnutý sval, kyvač hlavy, na jednej strane už od pôrodu. nám to pomohlo, čo sa týka svalstva, ale zležaná hlavička sa už neupravila. my sme to zistili o dosť skôr, ked mala mesiac. vela šťastia

happy3
5. jún 2012

@tikivikiniki my sme s tym chodili na rehabilitaciu,vojtova metoda su take speci cviky,ale urcite bude lepsie ak ta Dr.posle na rehabilitaciu a tam ti to ukaze odbornik,nie je to nic bolestive pre babo len mu je to nepriljemne 😒

zepa
5. jún 2012

moja malinka mala tiez odlezanu hlavicku na lavej strane, treba si na to davat velky pozor, lebo potom je to uz tazko dostat do povodnej podoby, velmi som sa s nou natrapila, aby sa stale neotacala do jednej a tej istej strany, podkladala, polohovala, v noci som sa budila a stale som ju opravovala, strasne. Velmi zle to vyzeralo, ale casom sa to dalo celkom doporiadku. Ak ti mozem poradit zastav to cim skor, este ked je to dievcatko tak jej narastu vlasky a nebude to poznat, ale u chlapceka si treba davat este vacsi pozor!

tikivikiniki
autor
6. jún 2012

@luciauk Mojmu sa hlavička odležalaa keď mal cca mesiac,keď sa ešte nevedel otáčať kade chcel. Teraz s tým už problém nemá,otáča sa pekne aj za hračkami aj v noci v spánku. Zdá sa mi že tá odležatosť sa mu nezhoršuje,len aby mu to tak nezostalo.

kamispublic
20. feb 2013

U nasho synceka sme si na konci druheho mesiaca vsimli ze ma zlezanu hlavicku na pravej strane. Aj ked sme ho stale polohovali, on ma tendeciu ukladat sa na pravo. Hned sme zacali polohovat na druhu stranu a prisnejsie to strazit ale akosi nic nepomaha. Teraz nam bezi stvrty mesiac a vyzera to stale rovnako. :((

bzunnka
9. mar 2013

my sme mali odlezanu pravu stranu hlavicky a stale sa pozeral iba na pravu stranu.neskor som si uvedomila,ze hned po porode,ked mi ho dali na brucho,tak taktiez lezal na pravej strane...ale zacala som ho polohovat hned od zaciatku a teraz je vsetko v poriadku. Samo sa to upravilo🙂

jsovskos
28. mar 2013

ahojte, tiež sme riešili tento problém, keď mal malý 4 mesiace. mal dosť zležanú hlavičku a bola som z toho nešťastná - od 3 mesiacov totiž už nič nenapolohujete, dieťa sa samo otáča. ani neviem ako, ale na nete som sa dopracovala ku KRANIÁLNEJ ORTÉZE - prilba na hlavičku, ktorá upravuje zležané hlavičky. nechcem písať o tom, čo som si vytrpela od lekárov, lebo takmer nik to nepozná, chcem napísať, že som šťastná, že som to malému vybavila, nosili sme ju iba 2 mesiace a z ťažkej zležaniny sa mu to upravilo na ľahkú. ono to funguje tak, že čím skôr to začne dieťa nosiť, tým sa mu to skôr upraví, prilba sa robí na mieru. viac info nájdete nawww.plagiocefalie.cz alebo www.protea.sk. prilbu robia aj na Slovensku v BA vo firme PROTEA, prepláca to poisťovňa (aspoň v tej dobe). ak chcete, pokojne mi napíšte na mail jankechova@usovsko.sk a čo viem, poradím.