Ovplyvňuje dĺžka spánku cez deň budenie sa v noci?

petramelka
1. okt 2008

myslite si ze dlzka spanku cez den ovplyvnuje jeho budenie v noci?? alebo je to hlad? poradte, prosim o vase nazory. kolko by malo spat 5,5 mesacne dieta, v akych intervaloch, aby bolo spokojne a nebudilo sa? dakujeeeeem 😵

najjanka
1. okt 2008

Hovori sa, ze kvalitny denny spanok zarucuje aj kvalitny nocny spanok. Obzvlast dolezity je spanok popoludni.
Moj syn ma 4 mesiace a spi tak, ze vzdy po dvoch hodinach bdenia o ulozim. Predpokladam, ze u vas by to bolo okolo 2.5 hodiny. Mozno aj tri - netrufam si tipnut. To zavisi od temperamentu.

Skus si odsledovat o kolkej sa zobudil a po 2.5-3 hodinach ho uloz spinkat - to je jedno, ci do kociara alebo postielky (neviem, ake mate zvyky).
Najhorsie su prechody spankov - myslim tym obdobia, ked tri spanky su vela a dva su este malo. Ale to sa vsetko upravi.

K nocnemu spanku ti velmi neporadim. U nas sa deti budia na hlad alebo prdiky. A budili sa fakt casto - teraz sa syn budi kazde dve hodiny. Ale po predchadzajucich skusenostiach viem, ze nocne budenia raz skoncia - naozaj, ver mi.

filipa
1. okt 2008

ako pise najjanka, nocne budenia naozaj raz skoncia... u nas to bolo takmer v 4 rokoch 😉 ale tym som ta, petramelka, nechcela znechutit, je to proste individualne... kazde dieta ma iny temperament, ine potreby.... u nas platilo a stale plati, ze cim neskor spat, tym menej spi (i ked normalne by som predpokladala, ze to bude naopak). my mame doma nespavca...

erikasadek
1. okt 2008

ahoj ja ti dam moju skusenost , ako vies male baba, ked sa narodia nerozlisuju den a noc, takze niekedy prespia viac cez den a v noci sa budia okrem ineho na mlieko, ale potom su vyhajane a nechcesa im hajat

ja som mala nato trik
hned po porodnici bol v koliske hned pri okne , teda balkone, tak ci tak mal byt stale na dennom svetle kvoli zltacke, a ktomu to denne svetlo ho dost teda rusilo v spanku takze sa casto budil cez den a le zato v noci uz spal kludne, teda to cela mu trvalo asi tak 5 dni
nato ked mal prvy 1,5 mesiaca tak uz spal celu noc, a druhy taktiez ked mal 2 mesiace a odvtedy spi celu noc
cez den spi tak max 3 hodiny a vecer idu spat o 8 , 30 az 9 vecer a budi sa o 9 niekedy o 10 rano...

kisska
1. okt 2008

erikasadek aj ja chceeeeeeem 😉
Ani s tymi 4 rokmi ste ma velmi nepotesili 😒

petramelka - Adam sa tiez budi kazde 2-3 hodiny v noci na papanie, ale uz mam odskusane, ze ked zaspi neskoro poobede, alebo spi poobede dlho, vecer sa mu vobec nechce spat a ovela dlhsie zaspava. Teraz spi napriklad od 13,00 a este stale spi tak viem, ze poobede ho uz spinkat nenecham. Sice vstaval rano o 9,00, ale dlho mu trvalo kym zaspal a tak o tej jednej ma "dopoludnajsi" spanok. Este to nema presne urcene, niekedy spi raz, niekedy 2x, ale ako nahle spi po 16,30, tak viem, ze vecer bude dllllhyyyyyyyy 😉 Ale aspon si ho tatinko uzije, ked pride z prace 😀

sakura77
1. okt 2008

no,nas mladenec mame nedal vyspat uz v porodnici,neda ani teraz,aj ked uz v noci neje ,ale stale sa mrvi,cestuje po postielke,mrnka si nieco ,potom zaplace,obcas rozprava zo sna a podobne,takze komplet prespata noc u nas este nebola 😕