Perinka od ortopéda. Poraďte

kikafilipko
25. mar 2008

Ahojte, dnes sme dostali perinku od ortopéda, ktorú máme nosiť 24 hodín denne, pretože malý nemá vyvinuté jadierka. Chcela som len vedieť ak ste ju niekto používali, dokedy a čo hrozí ak sa jadierka nevyvíjajú tak ako majú, viete mi niekto poradiť? Malý nemal rád ani široké balenie, nie to ešte perinku, ako sta to zvládali?

sissik
28. sep 2011

@peony pri prvej sme boli u ineho lekara a zda sami, ze mala taky isty nalez. zajtra idem k detskej, tak pozriem do zaznamu a porovnam. dufam, ze to bude OK. ale keby mi povedal, ze je problem, tak proti perinke ani nemuknem. ale preventivne? 😕 😝

peony
20. okt 2011

@sissik ako ste dopadli s kĺbikmi?

sissik
20. okt 2011

@peony buduci tyzden ideme na kontrolu, tak dufam, ze to bude o stupen lepsie 😉

peony
20. okt 2011

@sissik urcite bude 😉

cka
27. okt 2011

Ahojte,
obnovujem temu. Moja mala ma 6 tyzdnov, boli sme vcera prvy krat na klbiky, a nalez mame IIa-. Dostali sme frejovu perinku. Vie mi niekto zavesit fotku dietata s perinkou, lebo mam pocit, ze ju do nej asi zle balim. Nech to robim spravne. A este ak sa najde nejaka Kosicanka, ktora ma kontakt na nejakeho dobreho ortopeda, budem rada, chcela by som si vypocut nazor aj ineho lekara. Dakujem pekne.

sissik
27. okt 2011

@peony takze dnes, teda vlastne vcera 😅 sme boli na kontrole - jeden uhol nalez 2a druhy 2a-b, ale nie je vyklbenie. dali nam vacsiu perinku. doki vravel, ze on vie, ze budem spokojna az potom, ked mi povie, ze nebalit. ale teraz je najpodstatnejsie, aby sa to kazdym mesiacom trochu zlepsovalo. je mi jedno, ci to bude trvat do 5-6-7 mesiacov, ale nech je to na kazdom sone vzdy lepsie. to mi bude uplne stacit

peony
29. okt 2011

@sissik bude to urcite uz len lepsie.My ideme buduci tyzden na kontrolu,tak dufam,ze tiez bude nejaky pokrok.

cka
31. okt 2011

@sissik ahoj. Pozeram, ze mate nalez taky podobny ako my. Dcerka ma 6 tyzdnov dnes, a ma nalez IIa. Dostali sme tiez perinku od minuleho tyzdna. Nejako vazne jej nevadi, ale vecer strasne place odkedy ju mame. Mozno aj ani kvoli nej nie, neviem. My ideme na kotrolu o 3 tyzdne, ale tiez som mala zly pocit z balenia, tak na druhy den som sla znova a predviedla mu, ako to balim, trosku ma poopravil, a pokecali sme a sla som domov s kludnym svedomim. Ale povedal mi, ze v nasom pripade, teda v tom veku a naleze IIa, sa to bude iba zlepsovat a do 6 mesiacov je 98%sanca na dobry stav. Tak dufame.

larmimi
6. dec 2011

ahojte, myslite ze ked malo dieta podobny nalez v prvych mesiacoch znamena to, ze zacne neskor stat a chodit ? 😒

peony
6. dec 2011

@larmimi ja ked sledujem moju malu,tak predbehla deticky,ktore nemali ortezku.Teda zatial nechodi 🙂 Preco sa pytas?

larmimi
6. dec 2011

@peony lebo moj maly sa nepostavi este...a nosil perinku, nie dlho ale nosil..

peony
6. dec 2011

@larmimi pokial ja mam skusenost,tak chalani su lenivsi ako dievcata.Nemyslim,ze by tperinka spomalila jeho vyvoj.Aj lekar mi hovoril,ze tieto deti velmi rychlo dobiehaju rovesnikov.Pokial ti lekar nic na to nehovori,tak sa tym netrap.

larmimi
7. dec 2011

@peony musim tam praveze skocit , neboli sme od 6tich mesiacov lebo bolo vsetko ok 🙂

sissik
12. dec 2011

ahojte
tak sme boli na kontrole a avy klbik 1a+, pravy 2a. ten sa zlepsil len minimalne, ale halvne, ze sa zlepsil. dalsiu kontrolu mame az po 9. januari. dufam, ze dovtedy bude aspon 1b.
@larmimi podla mna ho perinka nemohla spomalit. stvornozkuje? sedi? ak ano, tak este ma cas na postavenie. v 11 mesiacoch je este skoro. postavi sa, ked bude uplne pripraveny 😉

peony
12. dec 2011

@sissik ved to su krasne vysledky 😉 my ideme na kontrolu buduci tyzden,tak dufam,za nam uz ortezku zrusia

larmimi
12. dec 2011

@sissik sedi pekne od 6teho mesiaca a trochu zacal stvornozkovat...ved v stredu idem k ortopedovi mm strasne chcel tak budem s nim behat ale ak povie ze tam je vsetko ok na neurologiu uz nejdem, tiez si myslim ze je to zbytocne 🙂

sissik
12. dec 2011

@larmimi nech si este postvornozkuje, to je dobre na spevnenie chrbatika 😉

martankovia
16. dec 2011

pisem na povzbudenia, ked mala dcerka 3 mesiace, tak nam predpisali abdukcnu perinku pre abdukciu bedroveho klbu, vrodena deformacia,..na to mali prist uz v porodnici, prvy tyzden bola nervozna plakala, potom si zvykla. Balila som poctivo, akurat som ju nechavala rano a vece pol hodinky si pokopat, pokoprtat... Po mesiaci sme boli na kontrolu, mali sme balit dalej, po siestich tyzdnoch opatovna kontrola, robili nam ultrazvuk aj rotgen, bolo zlepsenie,dali nam pavlikove remence. Tie opat nosila nonstop, to uz mala 5,5 mesiaca, chcela sa posuvat, otacat, niekedy to bol strasny pohlad, ked sa nemohla pohnut, vydrzali sme, po mesiaci sme jej mali davat uz len na noc, na jednej strane mala slobodu, ale ked som jej ich vecer davala, tak to bol boj, este vacsi ako ked ich mala cely den...Ked mala 6 mesiacov aj tyzden, tak sme uz nic nepotrebovali, o pat dni uz zacala chodit po styroch, o 3 tyzdne uz stala na nozickach, mala 11 mesiacoch uz behala....dnes je uz z nej dvojrocna slecna, nosi len zdravotnu obuv, nebude nikdy sportovkyna, ale nam to nevadi, sme radi, ze je zdrava a nemame uz problemy,....odporucam VYDRZAT!!!

larmimi
17. dec 2011

@sissik ortoped povedal podla rtg ze vsetko ok, treba len cakat ma cas 😵 zacal super lozit aj na kolena sa da takze zo dna na den sa snazi viac...zbytocne behanie po dr. 😖

larmimi
17. dec 2011

@martankovia ahoj, ako vies ze nikdy nebude sportovkyna? 🙂

adda1
26. jan 2012

Ahojte mozem sa pridat 🙂 som mamina dvoch dcer 12, 9 rokov a 4mesacneho syna. Kazde moje dieťa malo problém s klbikmi.prvá dcéra nosila frejkovu perinku 6mesiacov kvôli nevyvinutym jadierkam v dnešnej dobe sa to už takto nelieci,druha dcéra to mala najhoršie uz v pôrodnici nám zistil dr.ondik luxaciu obojstrannu .liečba začala okamžite v pôrodnici široké balenie,o mesiac frejkova perinka,nepomahala ,stav sa nelepsil ,ked sme mali 3mesiace prijali nás do nemocnice na vyvezovanie, lezali sme tam 3 týždne nasledoval rontgen,samozrejme verdikt lekárov okamžite sadrovat obojstranna luxacia napriek vyviazaniu ,podotýkam nemuselo sa to stať a to kvôli tomu pretože po spustení noziciek sa s nimi nesmie hýbať ani kruzit čo oni hneď v ambulancie urobili a nastalo opakovane vyklbenie.zasadrovali nás na dlhé obdobie dieťa sme nemohli ani kúpať, pampersku sme iba Podkladali pod zeleznu h dlahu a to nehovorím že všetko prebiehalo v letných mesiacoch.medzi tým sme chodili na kontroly,ked dcéra mala rok dali nám sadru dole nasledoval rontgen nosili sme vtedy špeciálnu ortezu objednanu z Nemecka na ktorú sme čakali asi mesiac.ked mala Kiara 1a3mesiace na kontrole nám oznámili ,že nozicka na pravej strane je v poriadku a ľavá strana stále vyklbena takze okamzita operácia.rozhodli sme sa že ju dáme operovať ale nie v kosiciach uz to tu bolo spomínané meno dr.popluharzlaty človek v Žiline, všetko nám vysvetlil okamžite hospitalizoval zoperoval klbik nacentroval a dcéra mala1,5 ked sa všetko dostalo do normálu. Teraz mame 4 mesačne bábätko a tiež od 5tyzdna nosime frejkovu perinku na prvej kontrole nám oznámili graf ľavej nozicka III a ,práva nozicka II a dnes je to o niečo lepšie obe nozicky II a kontrola o osem týždňov že vraj je to na dobrej ceste uvidíme a hlavne veríme prajem každému skóre uzdravenie

sissik
6. mar 2012

ahojte
takze dnesna kontrola Ib a Ia, takze oslavujem. vraj o mesiac to uz bude uplne ok 🙂

zuzky1104
8. mar 2012

@sissik Drzim Vam palce...my sme este len na zaciatku, a ani len netusim dokedy to budeme musiet nosit... 😒

ramzesa
18. apr 2012

@cka poslala som Ti spravu do IP 😉 .

sissik
29. máj 2012

takze u nas vsetko ok a uz nemusime chodit na kontroly. akoze nejdem radsej verejne pisat, kolko som ju do tej perinky balila, lebo sme ju mali len preventivne 😔
ale pouzivame latkove plienky, takze bola balena na sirsie😉
drzim palce vsetkym ostatnym, nech maju deturence krasne klbiky bez operacii a trapenia 😉

82vivien82
25. jan 2014

ahojte baby vidim ze diskusia je uz stara ale snad este niektora odpise , boli sme vcera u ortopeda a riadne ma vystrasil , maly ze ma jednu nozku alfa 67 stupnov a ze to je malo , hrozil nam operaciou , ale co som sa docitala tak pokial je alfa nad 60 stupnov tak je to v norme . maly uz ma 8 mesiacov a ma oneskorenu osifikaciu , a este ma napisane na sprave l a b

zuzanaklimova
27. dec 2014

ahojte baby ake mate skusenosti s abdukčnou perinkou ? 😉

ivkaa123
29. dec 2014

@zuzanaklimova Ahoj, moja dcerka ma
abdukčnu ortézu bedrového kĺbu,https://www.google.sk/search?q=ortopedicka+orte...
vyzera to takto, a aky ma nalez tvoja dcerka ak mozem vediet..

dana90
29. dec 2014

Ahoj my sme mali to iste ta perinka bola uplne na prd nasa dr.mi pozicala staru co boli volakedy no nedavala som ani tu a ako som malu zacala nebalit proste mala len pampersku a nic ine tak sa to same upravilo takze ked som porodila druhu dceru absolútne som ju nebalila a bolo vsetko ok

zuzanaklimova
9. jan 2015

ivkaa123 mala mala 2c boli sme na kontrole lavu ma 1a ale pravu ma 2b tak sme dostali pavlikové remene
ktore mame nosit 6 tyždnou