Perinka od ortopéda. Poraďte

kikafilipko
25. mar 2008

Ahojte, dnes sme dostali perinku od ortopéda, ktorú máme nosiť 24 hodín denne, pretože malý nemá vyvinuté jadierka. Chcela som len vedieť ak ste ju niekto používali, dokedy a čo hrozí ak sa jadierka nevyvíjajú tak ako majú, viete mi niekto poradiť? Malý nemal rád ani široké balenie, nie to ešte perinku, ako sta to zvládali?

kajulka007
26. jún 2008

Ahoj tucniacik. Vam by teraz niekedy mali davat dole sadru, ze? Tak my silno drzime palce, aby bolo vsetko v poriadku! Daj vediet, ako ste dopadli.

tucniacik
29. jún 2008

ahojte,
tak, uz mame sadru dole, ale neviem do kedy 😒 totis - po sadre nam dali hned remence a isli sme na rtg... a mne sa ta snimka nepaci... pozerala som si snimky aj tesne po zasadrovani, aj teraz po zlozeni sadry, a na tej prvej boli oba klby uuuplne rovnako, v rovankej vyske, a teraz po zlozeni sa ten klb asi o 4mm posunul... dr. hovoria ze je v jamke, ze je to este v poriadku, ale nedorastla nam strieska, cize nema klb co drzat, a ja sa teraz bojim, ze sa bude dalej posuvat az vyskoci... v stvrok nam zlozili sadru,a teraz v stredu ideme na kontrolone sono, ak by to bolo zle, tak znova vysenie a sadra...ak to bude ok,tak nam nechaju remence a budeme chodit pravidelne na kontroly...ja neviem ci som uz pesimisticka, ale sa mi zda ze primar sa netvaril nadsene...ako keby si myslel ze to vyskoci... obycajne sa na sono nechodi uz po tyzdne po zlozeni sadry... takze teraz v stredu sa uvidi co dalej.. zase iba cakame...ale na pohlad su uz nozicky rovnake... ak by to vyskocila, vsimla by som si to... ta noha by zase bola ina... boze, ja uz nechcem dalsiu sadru!!!
a vy ako, mate niekto dobre spravy??

lydusa32
2. júl 2008

ahoj tucniacik dnes je streda mali ste ist na to sono, ak ste doma tak sa ozvite co a ako...ak sa neozves tak si budem mysliet ze zasa vysite ☹ nestracaj trpezlivost, ved nam je jasne ze sa to bude este velmi dlho liecit, vyvyjat kym to nebude tak ako to ma byt. my sme boli zaciatkom juna na kontrole, tiez sa netvaril nadsene ten doktor a vlastne sme boli aj na rtg a podla toho sa ukazalo ze ani ta prava nieje vynikajuca tiez je tam mierny nalez . ale v podstate je to trosicku lepsie , ked som sa potom rozpravala s ortopedom tak ma pripravil nato ze gate budu minimalne do roka a aj dlhsie.... tak aspon to vieme dopredu. zial dorastenie striesky je beh na dlhu trat... musime to vydrzat...a deticky nato zabudnu... viem ze raz to bude dobre...a budeme mat vsetci pokoj...vela trpezlivosti vsetkym prajem...

kajulka007
2. júl 2008

Ahoj tucniacik, veru dajte vediet, drzali sme vam dnes palce. u nas ziadna zmena, s obavou cakam na kontrolu na koniec jula, lebo sa mi ta nozicka stale nezda. naviac mame nejaku virozu, ktora sa prejavuje vyrazkami a mala sa ide v tom teple v remencoch zblaznit, ako ju to svrbi. asi sme jedni z mala, co si zelaju dazdive a chladne leto🙂 ale inak si myslim, ze s remencami si vydychnete. u nas sa v nich uz zacina pomaly stvornozkovat, je to s nimi v celku v pohode. uz len aby strieska dorastla ako ma.
Lydusa, vam nedaju remence? bolo by to lepsie ako perinka. alebo nie?

tucniacik
2. júl 2008

ahojte,
tak mame za sebou sono, podla sona je klb spravne centrovany, stale je problem plocha strieska... utiahol nam remence este o dve dierky... dalsia kontrola o mesiac, spravi sa rtg a znova sono... a uvidi sa... hovoril, ze vidi aj trosicku asymetriu na tej "chorej"nozicke, ale ze to moze byt este pozostatok z pred repozicie... stale z toho nemam dobry pocit... aj som mu hovorila ze na rtg bol klb trosku posunuty, k tomu sa mi nevyjadril, povedal ze ten snimok nevidel tak to nevie posudit... myslim ze keby to bolo zle, asi by nam dal kontorlu skor, ale zase nejako dlho pozeral tu choru nohu... aj sonom aj pozhladom... ako keby sa mu nieco nezdalo... ja dufam ze uz o tom mesiac sa pohneme dalej, uvidime ten snimok aj ja, a budem to vediet posudit sama ci sa to posunulo viac ako minule, kedze som uz mala vysvetlene co je co na snimku, a ten posledny mam "odfoteny" v hlave... takze cakama dalsi mesiac...
ano, remencu su proti sadre super...natalka sa mozu hybat, menej sa poti,aj ked mylsim ze umyvanie aj prezliekanie je vacsi problem... a tiez si prajem studene leto!!!!
kolko kvapiek vigantolu davate???
tak, kajulka, aj my cakame na koniec jula!!! lyduska, co znemane ze "gate" budete mat do roka..ake gate???

janinqa
4. júl 2008

ahojte,
dnes sme boli na kontrole po 4 tyzdnoch, co nosi ten strojcek. Dr. sa vyjadril, ze je to vsetko v poriadku, krasne sa to vyvija, len tie striesky este potrebuju dorast, lebo su stale ploche. Nadalej mame nosit strojcek, ale skratil nam dobu nosenia, takze z 23 hodin denne jej ho mozem dat teraz dole 3 krat denne na hodinu.Konecne nejaky pokrok,aj ked to nie je nic moc ale aj tak ma to potesilo, lebo uz mozme ist aspon vonku na hodinku.Na dalsiu kontrolu ideme o 3 tyzdne, tak dufam,ze tu bude este lepsie. Takze nezufajte ani vy babule, uvidite bude to dobre, len to treba vydrzat.Drzim vam palce Tucniacik a Dydka.

dydka
5. júl 2008

Ahojte, tak my sme boli v tom Prešove a doktorka nás potešila aspoň tou jednou nožičkou že je to dobré a keď sme sa pýtali na tú našu operáciu, tak v Prešove nás nemôžu operovať skôr ako od roka, no na primárove slovo by sa dalo v 10 mesiacoch, tak som naliehala či by sa nedalo, tak nám sama povedala že nám vybaví Žilinua skúsime tam že tam to možno robia skôr, takže ideme do Žiliny, ešte neviem kedy presne, a čo bude dalej....

Tučniačik chcela som sa ťa opýtať na Dr. Popluhára aký je to človek, či je starší alebo mladší... a ako vyzeralo v nemocnici. Ako Vaša Natálka zvládala ten proces naťahovania nožičiek? Ja sa strašne toho bojím, lebo moja Dianka nie je z tých najlepších detičiek a je dosť uplakaná, no mám čo s ňou robiť...nenudím sa pri nej a ani nechce spinkať....tak sa toho dosť obávam...prosím ťa trošku mi to opíš...a aké je vybavenie nemocnice (ja sa už psychicky chystám)

lydusa32
7. júl 2008

ked som napisala gate myslela som frejkovu perinku, my to uz tak volame... mame ist na kontrolu koncom jula zaciatkom augusta ale len preto aby nam mohli dat vasiu perinku takze remence zrejme nedostaneme... neviem posudit ci je to lepsie mat remence to musite vy babule co ste mali perinku aj remence. inak tiez si prajem chladne leto len koli alzbetke aby sa mi nepotila v tych gatiach... trochu sme si pomohli tym ze sme dali usit take iste ale z prijemnejsej latky a take pekne ruzove , tie co sme fasovali v zdravotnych potrebach mali otrasne hnede sfarbenie...niekto si povie banalita ale mne to prekazalo...mala uz vie stvornozkovat a pomaly to skusa aj v gatiach je sikulka...keby nebolo gati boli by sme prave v chorvatsku na dovolenke..mala miluje vodu ...snad nabuduci rok... to uz budeme mat vsetci dorastene striesky 🙂

tucniacik
9. júl 2008

janinga, pozerala som tvoj album, timejka je zlatunka.. ona ma uz hnede oci? nemeni sa farba az v roku zivota?
som rada ze sa vam to zlepsila, asi su klby ok a vyliezaju, len tie potvorske striesky... nehovoril dr. do kedy by mohli dorast? niekde som citala ze do 18 mesiacov...
ja som minule citala atestacnu pracu dr. Gerincovej o DDH, je to 76stran, dala som si tu namahu, a nemala som z toho dobry pocit... je to docela komplikovane s tymi klbami...a liecba zdlahava...musime byt trpezlive...
lyduska, presne viem o com pises, aj my sme mali perinku otrasnu, dala som usit taku istu z krajsiej latky... a musim povedat podla vlastnej skusenosti, ze remence su lepsie, babo sa menej poti... je to praktickejsie...a lepsie udrzuju abdukcnu polohu...
dydka - primar Popluhar je podla mna tak cca 50tnik, je taky opaleny, posobi kludne, vyrovnane, prijemnym dojmom... to vysenie - v ziline sa nohy postupne neroztahuju, zavesi sa v jednej polohe/mylsim ze natalka mala nohy/chodidla/ od seba asi 40cm,a v tak sa vysi 6 dni... inde sa vysi 3-4tyzdne a nohy sa postupne kazde tri dni roztahuju...neviem aky to ma vyznam, ci potom klb sam naskoci do jamky a uz sa iba zasadruje, co sa mi ale nezda, a tu sa vysi v jendej polohe, a potom sa klb pod narkozou napravi/nekrvava repozicia/.. natalka to znasala velmi dobre, bola vyslovene lepsia ako doma, az som bola sama prekvapena...ani raz jej nemuseli davat cipok na ukludnenie.. ale niektre babatka to znasaju zle... to zistis az ked vas zavasia...
nemocnica - je to jedna dlha chodba, na pravej strane su vysetrovne, detska izba s hrackami, kuchynka, izba sestriciek, doktorov, je tam kupelna, zachody... na lavej strane su izby pre pacientov, je ich 6...mylsim ze na kazdu izbu sa zmesti asi 6 ludi/matky a deticky/, na izbach je televizor, ale na niektorych nefugnuje,a ak fugnuje, su tam iba 3 programy...na kazdej izbe je umyvadlo a zrkadlo.. na jendej izbe/na dvojke/ su aj skrine...a vsade su ruzove zaluzie...vybavenie nie je nic moc, nie je to ani pekne, ani prerobene... proste nemocnica...ale tym ze primar a aj vsetci ostatni su velmi prijemni a ochotni, clovek sa tam citi dobre...strava je tri krat za den, niekedy je to chutne, niekedy nie... mozes si aj odbehnut do bufetu a nakupit si, je k dispozicii aj chladnicka, ta je v detskej miestnosti kde su hracky...
ak ta este nieco zaujima, kludne sa pytaj...

tucniacik
9. júl 2008

k tym klbom u janingy, chcela som napisat ze nevyliezaju...nie ze vyliezaju...sorry...

dydka
10. júl 2008

ahoj tucniacik, ďakujem pekne, aspoň mám akú takú predstavu, ale ešte mi napadlo, že ako je to so stravou pre malú, keďže ju už prikrmujem...a koľko sa platí za nemocnicu (to len tak pomimo). A k tej nemocnici to je ešte super v Prešove to bolo horšie, ani chladnička ani si odbehnúť, lebo by nemal kto ostať s malou (maximálna neochota), som sa umývala v umývadle na izbe... a malú tiež...ale aspoň sme mali vlastnú izbietku...ale v Žiline je len detská ortopedia, kdežto v Prešove bolo kopu starcov...

tucniacik
10. júl 2008

no, tusim mamicky s detmi do troch rokov/alebo do roka?/ maju pobyt zadarmo,aj stravu..cize neplatis vobec nic... ja plne kojim, takze s tymto som problem nemala,ale pytali sa nas co mala papa, oni babatku stravu zabezpecia... tusim tam davaju Bebu... ale s tym ze mrkvicky, zemiaciky a taketo prikrmy tak to asi nie..to si budes musiet sama priniest, viem ze mamicka co bola so mnou na izbe mala 10mesacneho chlapceka, a ona mu vsetko priniesla, destske vyzivy a pod. tie od Hipp, a aj na pitie... davali jej iba mliecnu bebu...ostatne mala svoje...pripaden ked si tam zavolas, sestricky ti daju vsetky instrukcie co je potrebne k hospitalizacii a aj info ako je to so stravou...a zrejme na izbe nebudes sama, takze malu ti postrazi bud spolubyvajuca alebo sestricky, ja som s tym vobec nemala prolbem...oba razy som tam natrafila na prijemne spolubyvajuce, ale v opacnom pripade ti moze malu postrazit aj niekto z inej izbe, to sa neboj...je tam totis polocny balkon, taky dlhy cez vsetky izby, takze tam sa skamaratis aj s ostatnymi mamickami...

lydusa32
5. aug 2008

ahojte mamicky a deticky s neposlusnymi klbikmi, vidim ze uz dlho nic nikto nepisal tak dufam ze sa vam klbiky zlepsuju...my sa musime pochvalit ze mame perinku uz len na noc, cez den len siroke balenie s plienkami 😀 tak to sme stastni cela rodina...mame vpravo 1a+ a vlavo 2b- ale lekar povedal ze stav priaznivy a ta perinka na noc je len taka poistka ...ze je to uz ok mame ist v septembri na rtg aby sa nam to potvrdilo a lekar je presvedceny ze potom uz budeme uplne bez perinky. Alzbetka je sikulka a velmi pohybliva ...prevracala sa aj s perinkou, chodila po stvornozky a v kociari ju musime priputat lebo by vypadla...no a od kedy je bez perinky tak robi neskutocne pokroky...sama sa posadi a stavia sa na nozicky a zlosti sa ze nemoze este chodit...je to nasa velka sikulka zlata... tucniacik co je s vami? napis aj ty take dobre spravy ako ja ...vsetkym drzime palce

vinka
5. aug 2008

Tak to sa k vám môžem pridat?Mi máme problém s klbom od narodenia.Ležala som s malou na ortopédii kôli tomu.Hrúza rovno z pôrodnice nás tam preložili.A po 2 týždnov jej dali h-dlahu a teraz má remene.V auguste ideme na kontrolu tak som zvedavá.Moja na nohy sa stavia a remene má hrôza

tucniacik
10. aug 2008

ahojte...
lydusa 🙂 🙂 🙂
my nemame nic nove, uz male remence skoro 7 tyzdnov, na kontrole pred dvomi tydnami - aj sono aj rtg, sme mali klb centrovany spravne, akurat ze strieska je stale plocha... este dva tyzdne budeme mat remence vkuse, potom znova kontrola, a ak to bude aspon ako minule, budeme ich moct postupne skladat...

lydusa32
12. aug 2008

ahoj tucniacik...ber to tak ze aj to je dobre pomaly sa to zlepsuje hlavne ze ju necaka neaka operacia alebo opat sadra, nam povedali ze budeme do roka a pol v perinke a vidis uz to mame zachvilku vsuchu...uz len par mesiacov a budete mat pokoj aj vy velmi vam drzime palce aj vsetkym ostatnym detickam 🙂

tucniacik
14. aug 2008

ahojte,
asi vas nepotesim,ale "v suchu" to bude najskor az v dospelosti... kupila som si knihu VYVOJOVA DYSPLAZIA BEDROVEHO KLBU a po docitani som zistila ze je to beh na dlhe trate a stale sa bude chodit na kontroly... bude velmi dolezite ako sa hlava stehnenej skoti, jamka/acetabulum/, okrajeme jamky/stiesky/ a veeela dalsich veci budu vyvijat nie len po zlozeni abdukcnych pomocok,ale pocas cele rastu babatka... totis pocas obdobia kedy klb nebol na miest mohlo dojst k nejaky degeneraciam, a tak isto aj po naprve moze byt moznostvo komplikacii... je to bohuzial tak, uz stale budu nase babatka ortopecki pacienti,a vyjadrovat sa teraz o prognoze do buducnosti je nemozne... vsetko je individualne a my mozeme iba dufat, ze vsetko sa bude dobre vyvijat a nasledky budu minimalne,alebo ziadne-ak to vobec mozne je...

mamca101
25. sep 2008

ahojte..my sme tiez dnes boli na druhej kontrole s nozickami...klbiky mame v poriadku, len nemame vyvinute jadierka...ortoped len povedal, ze mame zvysit davky Vigantolu-vit. D z 2 na 3 kvapky a balit len do 4.mesiaca a to ma maly o 5 dni...takze asi naozaj nema balenie nasiroko spojitost s jadierkami...

daleja
26. sep 2008

Ahojte. Pridam sa aj ja. Moja starsia dcerka nosila abdukcnu perinku od troch mesiacov. Mala zle vyvinutu striesku, nebola dost vyhlbena. Balila som ju skutocne podstivo, cely den v tom bola, aj sme cvicili vojtovku, lebo jej ochabli svaly na nohach. Najprv sa to nelepsilo, rychlo vyrastla z perinky a nemalo to efekt, ale ked mala 7 mesiacov, tak uz boli nozicky v poriadku. Myslim si, ze aj to cvicenie nam pomohlo, hoci sme sa pri tom naplakali. Ked mala rok, boli sme na kontrole a vsetko je ok. Mala to zdedila po mne, ja som sa narodila s obojstrannym vyklbenim. Nosila som strojcek do troch rokov a teraz je to ok. Druha dcerka mala nastastie nozicky v poriadku. Drzim palce, nech sa to zlepsuje.

dydka
2. okt 2008

Ahojte mamičky. Dlho sme sa neozývali, ale máme toľko noviniek. Napokon sme skončili v Žiline a šli sme tam s tým že nás budú operovať. Ale keď nás primár videl tak povedal, že by to ešte skúsil bez operácie a tak sme týždeň viseli a potom sadra... Tak o 10 dní kontrola a zatiaľ všetko bolo v poriadku... až nám praskla spika (už sme mali 3 týždne za sebou) a klbik vyskočil, takže zase sárdovanie pod narkozou, ale tentokrát ju robil sám pán primár aby si bol istý ako to prebieha, ale aj to vyskočilo a už sa nedalo ináč, tak sme zvolili operáciu. Takže nám Dydku začiatkom septembra operovali a už máme zase 36 týždne za sebou a tento týždeň sme boli aj na kontrole a všetko zatiaľ ok, aj keď sa mi rontgen nepozdával, ale doktori hovoria že dobre tak uvidíme...budeme mať sádru do konca októbra a potom ešte remence....takže naša rekapitulácia: 2krát sádra bez narkózy, 2krát sádra s narkózou, operácia a nejasná budúcnosť...ale ešte stále ďakujem Bohu, že máme "len" takú dianózu.

tucniacik
3. okt 2008

fuha, dydka, no to ste si uzili... ale hadam je to uz na dobre ceste... ako mala znasa sadru?
my sme mali po sadre remence 2 mesiace vkuse, treti mesiac sme mohli skladat na hygienu, a teraz stvrty mesiac uz mozeme skladat na 6 hodin... o 3 tyzdne mame kontrolu, aj rtg, takze som zvedava ako dopadneme... stale mamu plochu striesku, to sa ale teraz neriesi, teraz jej dolezite aby klb bol spravne cetrovany...
vam to vyskakovalo asi preto, ze dydka uz je starsia a uz sa tam mohli vytvorit vselijake prekazky v jamke a vytlacalo to klb...preto je dolezite riesit to cim skor...

jitulkabj
3. okt 2008

mamca 101...................s tym Vigantolom si ma zaskocila. To vazne na nevyvinute jadierka staci iba zvysit davku vitaminu D? Nasa diagnoza je totiz - centracia spravna, ploche striesky a nevyvinute jadierka. Uz od 7.tyzdnov nosime remence (skoro 3 mesiace), a to 24h denne. Skladame ich iba na hygienu a obcas len tak, nech si mala pokopka, napr. pri prebalovani 🙂
Ako su na tom "vase striesky"? Pytam sa, lebo je mi cudne, ze my musime nosit remence a vy to riesite cez zvysenie davky vitaminu?????

Tucniacik...pozdravujem🙂) Som rada, ze sa vam dari. 6 hodin denne je predsa riadny kusok slobody🙂))

tucniacik
9. okt 2008

nevivinute jadierka a problem s klbami/nespravne centrovana hlava a ploche striesky/ su dve uplne ine veci...na jadierka nema vplyv siroke balenie - teda nohy v abducknej polohe...ide o to, ze jadierka /na sone su to vidno ako male biele bodky v strede hlavy stehennej kosti/ zacinaju od isteho mesiaca veku babatka kostnatiet - od stredu ... neviem presne aka je ta hlava stehennej kosti predtym, ci je skor chrupavciva,ale prave to ze jadierka zacina byt vidno znamena ze zacinaju kostnaniet, a su stale vacsie a vacsie, az to cele skostnatie... preto ak nekostnateju, zvysuje sa vitamin D... vy mate remence kvoli plochymi strieskam, nie kvoli nevyvinutym jadierkam...

jitulkabj
10. okt 2008

joooj, asi je to naozaj komplikovanejsie, ako si myslim. No nic. Ja uz som si aj tak povedala, ziadne nadeje, ved remence v zime pod obleckom aj tak nik neuvidi, budeme ich poslusne nosit, dokial budeme uplne fit. Hoci aj do jedneho roka. Len aby sme sviecku na prvej torte sfukovali uz postojacky🙂)
Pekny den, tucniacik🙂

lydusa32
18. okt 2008

ani ja som sa dlho neozvala ...tak aspon my sa mozme pochvalit ze uz mame pokoj ...mala ma teraz 10 mesiacov a konecne sme bez perinky bez sirokeho balenia...mame uz striesky take ako maju byt..na kontrolu mame ist sa ukazat ked bude mala sama chodit a to bude asi coskoro..lebo uz stoji sama bez drzania takze uz len urobit krocik a ideme...som ststna a ulavilo sa mi...citam tucniacik ze ty uz vies toho poriadne vela o klbikoch. klobuk dole ze si dokazala tolko o tom nastudovat... u vas to ide pomalsie ale tiez uz to nebude dlho trvat a bude po vasom trapeni...drzim palce ...opatrujte sa a napiste ked bude nieco nove

tucniacik
23. okt 2008

lydusa, to su vyborne spravy!!!! 🙂
a my mame tiez dobre spravy - natalka ma takmer 9 mesiacov, vcera sme boli na kontrole +rtg, vytera to nazoaj dobre, aj ta plocha strieska dorasta, pred 2mesiacmi bol uhol az 35 stupnov a teraz iba 23... nozicky su rovanke,symetricke, aj klbiky pekne centrovane... dr. hovoril ze v tejto fazy by sa uz nic zle nemalo stat/klop,klop,klop/,jedine ak by tam bola nejaka neurologicka prekazka... do teraz sme remence skladali na 6 hodin, teraz uzmozeme na 8 hodin, o 2tyzdne na 10 hodin, o dalsie 2tyzdne na 12 hodin, a potom az do roka veku babatka ich budeme mat iba na noc, a potom uz vobec... kontrolu mame az o 3 mesiace... tak sa fakt tesim, uz podla toho rtg snimku mi padol kamen zo srdca 😝 - laickym okom som videla ze je to dobre, aj ta stireska...
inak nasa sa konecne vie sama pretacat, a vie sa aj sama posadit - dvomi sposobmi, a zacina lozit, este spravi iba tak 2-3 kroky, ale snazi sa...
a ostetne? co mate nove?

dydka
24. okt 2008

Ahojte. Tucniacik Didulka je už akosi zvyknutá, len je určite nervóznejšia ako iné detičky a aj spinkať by mohla lepšie, ale už s ňou chúďatko aj ako tak lozí (viac menej sa len tak posúva na tej sádre), len sa stále znervózňuje, že jej to trošku trvá a taká je malo obratná 🙂, podľa mňa, nebyť tej sádry tak nám už chodí...ale to už je jedno...veď jedného dňa bude...len nech to už máme za sebou

Jój taká som rada že mate dobré správy... my stále rovnako...ale už budúci týždeň nám budú dávať dole sádru, tak som na jednej strane rada a na druhej sa bojím, že ako to dopadne.

Chcela som sa opýtať, lebo sa nám to už kráti a dostaneme remence, napriek tomu čo už máme za sebou neviem ako budeme fungovať, lebo nemám s tým žiadne skúsenosti. Napíšte mi ako vy fungujete s remencami v akom tvare sú nožičky a čo obliekate, či sa zmestíte do kočiarika, akú v tom má dieťatko pohyblivosť...
Veľa otázok, ale prosím ak budete mať chvíľočku čas napíšte mi nech mám nejakú predstavu, len dúfam, že sa k nim dostaneme...

tucniacik
25. okt 2008

dydka, neboj, dockate sa 🙂
s tymi remencami bude fugnovat rovnako ako v sadre...nohy budu v abducknej polohe, cize ich nemoze vystiret.. ak chces vediet ako tie remence vyzeraju pozri mi do albumu... da sa na to obliect vsetko - akurat mozno rifle a malo estasticke veci nie... do kocara sa v pohode zmesti... deti v remencoch sa casom naucia robit vsetko, nasa sa v nich tereaz uz vie aj prevratit, aj lozit vie, aj sediet...akurat chodit asi nie, a aj keby sa vasa o to pokusila, tak ju asi budete musiet brzdit... ved na to vsetko sa spytaj, aj ci ju uz mozete davat sediet a tak... drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a aby ste odisli s remenami...to by ste mal byt hospitalizhovani iba den... daju dale sadru, nasadia hned remence, budes moct malu umyt s handrickou, potom rtg, a ak bude ok, dalsi den idete domov... - aj ked, kvoli poistovnam asi budu chciet aby ste ostali dve noci...

dydka
27. okt 2008

Tučniačik, pazrela som si tvoje albumy. Malá je rozkošná, fakt zlatučká...Na jednej fotke som si všimla, že si tam písala, že kúpeme sa po štyroch mesiacoch... veď malá nebola 4 mesiace v sádre...to keď mala po zložení sádry remence, tak to ste ju nemohli kúpať? Neviem či som to správne pochopila 😒 ako ste potom fungovali? a prebaľovali?

lydusa32
30. okt 2008

kocky zlate az mi slzy idu taka som rada ze vsetky klbiky sa casom umudrili... ale sme sa potrapili a bude dobre vsetko a ziadne nasledky neostanu, my sme to mali ovela lahsie iba s perinkou ale u vas sadra a remence, mamicky ste statocne aj vase deturence 😅 ...aj nam povedal lekar ze by bolo najlepsie keby zacala chodit co najneskor, ale nemam ju obmedzovat...mala chodi velmi rada aj na prechadzke sa pyta von s kociara , chyti sa ho a tlaci ho..zachvilku bude chodit sama... tak sa vsetky opatrujte, najhorsie je za nami ... ahojte