Perinka od ortopéda. Poraďte

kikafilipko
25. mar 2008

Ahojte, dnes sme dostali perinku od ortopéda, ktorú máme nosiť 24 hodín denne, pretože malý nemá vyvinuté jadierka. Chcela som len vedieť ak ste ju niekto používali, dokedy a čo hrozí ak sa jadierka nevyvíjajú tak ako majú, viete mi niekto poradiť? Malý nemal rád ani široké balenie, nie to ešte perinku, ako sta to zvládali?

tucniacik
26. apr 2008

kika to vazne sa to zhorsilo??? to nepotesilo ani mna... my ideme na kontrolu v stredu, to budu 3 tyzdne co natalka nosi perinku, ideme do prosanusu k dr. kusinovi, tak som zvedava na jeho nazor... u neho sme este neboli... ja uz teraz mam z toho nervy, stale o tom citam clanky a diskusie, neviem ci to vzladnem ak nas budu musiet hospitalizovat, a stale rozmyslam ci sa da tomu nejako zabranit...

pierra
27. apr 2008

baby,tak co najviac nazlostilo mna, ze v priebehu tyzdna sme boli u dvoch ortopedov, od jedneho mame nalez Ia a od druheho IIb 😠 to si mam akoze vybrat?

kikafilipko
autor
27. apr 2008

No veru, ja už som z toho na nervy, inak keď sme boli u ortopéda bola tam jedna mamina s 3 mesačnou dcérkou a tá mi hovorila, že perinku nosia 2 mesiace a počula som ako jej doktor hovorí, že je to omnoho lepšie, tak perinku už len cez noc,my sme boli na rade hneď po nej a ja som si tak hovorila, že aj u nás to snáď bude lepšie, vôbec som nepredpokladala, že to môže byť aj horšie, no čo už v pondelok uvidím čo mi povedia v Probiose, potom sa ozvem, pierra čo doktor to iný názor, čo iné sa dá na to povedať 🙂 tucniacik vy máte aké výsledky, keď vás chcú hospitalizovať?

kikafilipko
autor
27. apr 2008

tucniacik už som si to našla IIIa nie je až také zlé, nie? Som čítala, že dysplázia je až IIIc tak sa hneď neplaš, veď malá má ešte len 3 mesiace, možno ti na kontrole povedia, že je všetko OK. Ja som čítala na internete jeden príspevok a týkal sa toho doktora, ku ktorému chodíme, že vraj naordinoval jednému dieťatku perinku a rodičom to nedalo tak skúsili iného, ktorý im povedal, že žiadnu perinku nepotrebujú a dnes behá ako srnka 🙂 tak na potešenie 😉 Inak nám tie remence naordinoval, pre istotu, lebo povedal, že tie kĺbiky sú zatiaľ len z chrupavky a že to nie je vyskočené, ale že keď sa postaví tak by mu to mohlo vyskočiť, no uznajte, pre istotu ho trápiť a sledovať či neprestane náhodou hýbať nožičkou, úžasné nie, to chce zmenu doktora 😠

tucniacik
30. apr 2008

kika, tak mame aj my zle spravy... zhorsilo sa to.. uz to nie je IIIa ale IIIc...a perinku sme davali fatk postivo... klb je uz takmer mimo jamky... uz sa iba jemne/ciastocne/dotyka okraja jamky/tej striesky a ta je aj tak plocha/... moze hocikedy vyskocit...dali nam remence... co ma nastvalo, tyzden potrva kym na ich usiju...a to uz vcera bolo neskoro... boli sem v 2 firmach co vyrabaju ortopedicke pomocky, a v ani jednej ani za peniaze neboli ochotni nam ich usit skor... ponukali sem osobam co to siju 2 tisic korun na ruku,ale ani bohovi nehceli... takze stracame dalsi tyzden... a uz sem fakt iba o krocik od hospitalizacie a operacie... tie remence budeme mat 6 tyzdnov a potom nam spravia rentgen a rozhodne sa...
nechapem, uz od 4 tyzdnov vieme ze klb nie je dobry, a uz mame 13 tyzdnov a je to stale horsie..naco sa to tak skoro sleduje ked nam aj tak nevedia pomoct???!!!! keby sme nebalili na siroko vobec, boli by sme na tom rovnako...
kika, a ty z ba?

kubko
30. apr 2008

Ahoj tucniacik ako vidim, tak sa trapite, tak drzkam palceky nech vsetko dobre dopadne a na ziadnu operaciu nemusite ist, posielame Natalke pusinku aj na klbiky, nech sa jej rychlo napravia

aj vam vsetkym ostatnym zelam aby sa dalo vsetko do poriadku.

kikafilipko
autor
1. máj 2008

Ahojky, nemohla som písať skôr, bo som mala doma kopec roboty, veľmi ma mrzí, tucniacik, že to máte opäť horšie, viem ako sa cítiš, mne keď dr povedal, že je to horšie po nosení perinky išla som si oči vyplakať, stále som nad tým musela rozmýšľať, že či mu tie remence pomôžu, ale myslím si, že inak by ich nepredpisovali. Vidíš a tu u nás je ten rozdiel, že náš pán doktor ich má v ordinácií a hneď nám ich dal, dokonca ich nevedel sám nasadiť a musela mu asistovať sestrička. Stretla som aj kamarátku a tá vravela, že aj jej dal perinku, takže si myslím, že náš dr to dáva pre istotu. My sme boli v tej BA a dr. Gerincová bola perfektná, malého vyšetrila poctivo a stráááášne ma potešila, vravela, že sa nechce vyjadrovať čo bolo doteraz, ale žiadny problém u nás nevidí a kĺbiky máme Ia+, ľavý je úplne v poriadku a pravý o trošku horšie, ale hovorila, že žiadny človek nie je úplne súmerný, tak som sa pýtala či mám baliť ešte na široko a hovorila, že podľa nej vôbec netreba, ale ak si chceme byť úplne istý tak rtg-máme jej zavolať, pretože pracuje v nemocnici, inak je to taká mladá doktorka, ale myslím si, že je dosť skúsená, pretože robí aj operácie. Takže som sa vykašľala na remence, pekne som si ponadával na nášho doktora a rozhodla som sa pre istotu na ten rtg ísť aby som si bola úplne istá.

pierra
2. máj 2008

ahojte maminy..tak som vas prisla povzbudit.. dnes sme boli na kontrolu, po mesiaci nosenia frekovej perinky mame z nalezu IIb nalez Ib,takze super.. uz budeme perinu nosit iba na noc.. takze sa oplatilo davat ju pocivo aj ked sme veelmi velmi bojovali 😒
drzim vam vsetkym palce maminy, budte statocne, robite to pre zdravie svojho dietatka 😉

tucniacik
2. máj 2008

kubko, dakujem za podporu, si zlaticko.... 🙂
no dnes nam nasadili tie remence...zdaju sa mi byt lepsie ako perinka...totis, nasa v tej perinke vedela vystriet nohy ked sa zaprele, a aj ked sme jej to na rameno silno utahovali stale tam dole bola vôla... tie remence sa mi zdaju lepsie..inak divim sa kika, ze ich dr. dal hned len tak, nam ich sili na mieru... su celkom pekne... zda sa mi to praktickejsie ako perinka... ja som zase studovali stranky o tej luxaxii, a teraz to uz trochu chapem, noha musi byt skutocne v pravom uhle alebo troska vyzsie, aby hlava klbu bola nasmerovalna do jamky...ak ide noha dole, ide von jamky...
ale musim povedat, ze som uz nejaka zmierena priadne aj s tou operaciu... co uz...
a baby zavidim /v dobrom/ ze vam klbiky zlepsili... to je fatk super...

tucniacik
2. máj 2008

boze, ja pisem ako tatar, sorry...

kikafilipko
autor
2. máj 2008

neboj, snáď to tie remence spravia a žiadna operácia sa konať nebude, keď nám dával tie remence tak som si hovorila, že sú lepšie v tom, že malý sa v tom nebude až tak potiť, lebo v tej perinke sa strááášne potil, takže ďalšie pozitívum, všetko má aj svoje výhody, uvidíš o pár mesiacov budeš na to len spomínať, tak sa držkajte a nezabudni napísať ako ste o mesiac dopadli, ja sa ozvem ako to bolo na tom rtg. pa pa

tucniacik
2. máj 2008

jasne, dam vediet... presne ako pises,rozkrok je volny a babatko sa az tak nepoti... ale teraz sa mi babika akosi zle drzi,ked mala perinku alebo postolky s dvoma plienkami bola cela taka spevnena a lahko sa chytala, a teraz je to take ine... nezvyk...
kika, ked budete mat to rtg, kuk sem, tu je ukazka ako to nema vyzerat

http://foxinet.wz.cz/Anatomie_seminare/Vrod_lux...

lydusa32
3. máj 2008

ahojte maminy , vsetkym drzim palce aby sa tie nase klbiky dali cim skor do poriadku. ked tak citam vase prispevky nasa mala ma z vas najhorsiu diagnozu IIId, co mi trochu nahana strach. ma teraz 4 a pol mesiaca na kontrolu ideme 13. 5. tak uvidime ci aj nam daju remence alebo ostaneme v perinke. mam srtach co bude v lete ako sa vtom bude potit, lebo navyse mame atopik ekzem, co urcite nebude na prospech v peribnke najviac ma ekzem na brusku a tam koza vobec nedycha.tak sa drzte vsetci, ozveme sa po kontrole co je u nas nove.

tucniacik
4. máj 2008

lyduska, nechcem strasit, ale IIId je takmer luxacia, ako u nas... cas hra proti nam... nie som odbornik, ale na III-jkovy nalez je perinka slaba..nam iba skodila a stratitli sme drahocenny cas, mohli sme mat remence skor a mozno by sme sa vyhli hospitalizacii... zrovna teraz v casopise DIETA o tom vysiel clanok... ja zajtra volam na detsku ortopediu v ziline, udajne su tam najlepsi ortopedi, a ak nas zoberu, zverim natalku do ich ruk... bratislavky lekari nam zial zatial iba uskodili... ved ako nas mozu liecit tak, ze klb sa zhorsuje?? dost skoro sa to podchytilo aj napriek tomu...takto to predsa nema byt...

kikafilipko
autor
4. máj 2008

tucniacik ďakujem, aspoň viem ako to nemá vyzerať. Čo sa týka tej Žiliny aj ja som počula chválu a určite by som vyskúšala všetko možné, takže dúfam, že budete ok, Tak zatím pa

kikafilipko
autor
5. máj 2008

Tak zajtra sme objednaní na rtg, držte päste aby to dobre dopadlo, len sa bojím toho žiarenia aby to malému neuškodilo, no čo už.

tucniacik
5. máj 2008

kika neboj, ten rtg je dolezite, budete mat istotu ze klb je na spravnom mieste...jedno ziarenie nevadi...treba volit mensie zlo... ta pani co som s nou v kontatke, jej malicku rentgenovali 3x a je ok...
inak v piatok ideme do tej ziliny, chceli nam dat termin az 22.5., ale povedali ze subluxacia az luxacia je zavazna a nech prideme v piatok do ambulancie, ze nas vysetria rovnako ako keby sme prisli na konzultaciu... tak som zvedava... dufam ze uz to pojde iba k lepsieme... a vobec,ze vsetkym nasim babatkam sa daju klbiky do poriadku...a nech je ta cesta k naprave co najznesitelnejsia...

tucniacik
5. máj 2008

babule, tak zmena, volala som tam este raz, tak my uz zajtra odchadzame do Žiliny, mame si zobrat so sebou pre istotu aj veci potrebne na hospitalizaciu... tak dzte palce,som zvedava co sa dozvieme...

bibinka
5. máj 2008

to tucniacik- do Žiliny môžeš ísť s kľudným svedomím.sú tam naozaj špičkoví odborníci práve na detskú ortopku, poznám tam niekoľko ľudí a každý (keby bolo treba) mi odporučil práve týchto ortopédov.držím Natálke aj tebe palce. 😉

kikafilipko
autor
5. máj 2008

No dobre, že to tak rýchlo vybavili v tej Žiline, ako si písala, treba to dať do poriadku čo najrýchlejšie, tak držím všetky prsty (aj na nohách 🙂 ) a aj bšetky päste nech to máte OK a nezabudni sa potom ozvať, ja dám tiež vedieť ako rtg, tak ešte raz všetko dobré, pa

tucniacik
5. máj 2008

dakujem ze podporu...
ak sa zajtra neozvem, sme hospitalizovani...

kikafilipko
autor
6. máj 2008

Takže my sme boli dnes na tom rtg a normálne som deprimovaná, tak ukázalo sa, že ľavá strana je ok, ale pravá je na tom horšie, išlo ma poraziť, takže opäť perinka a kontrola o 6 týždňov, dr hovorila, že na remence to nie je, tak teraz neviem či mu mám dať remence alebo to skúsiť s perinkou, tak som sa tešila, že malý už je v poriadku a zrazu toto, inak pýtala som sa, že ak by sa to neliečilo aké problémy by mal malý a vravela, že ani by som to nespozorovala, ale ja si myslím, že keby chcel robiť nejaký šport určite by mal problémy, no tak uvidíme o 6 týždňov, hm. Tucniacik budem čakať ako ste dopadli,

lydusa32
12. máj 2008

Kika s Filipkom vas ta pani doktorka pekne osalila , este ze ste trvali na rengene lebo ako som vyssie citala podla ne j ho nebolo treba rengenovat. ale vy to nemate az take zle....aspon si myslim z toho co si pisala...daj potom vediet ked pojdete na kontrolu... my ideme zajtra...tak sa modlim nech aspon povie ze je to o trochu lepsie...kazdy den pozeram ci tu nebude nieco nove od tucniacika ale nic, takze predsa ostali v Ziline.

tucniacik
14. máj 2008

ahojte,
tak sme opat doma... boli sme hospitalizovany, 6 dni na over head trakcii/nozky vyvesene hore/ a v pondelok nekrvava repozicia pod narkozou, sadra... vcera nas pustili.. po sadre spravili rtg, klby su ok, o 2 tyzdne sono ci sa to predsa len neposunulo,a potom o dalsie 4 tyzdne dole sadra,znova rtg, a ak to bude ok, daju nam remence dlhodobo...
musim povedat ze primar je velmi zlaty, prisli sme tam, mal operacie, zobral nas medzi nimi, najprv pozrel a hned povedal ze to vyzera vyklbene, zobral nas na sono aby sme mali dokaz, podrobne laicky nam vysvetlil v com je problem a ukazal nam na sono obrazkoch preco to nie je dobre, vysvetlil nam co je co, a ako by to malo vyzerat a porovnal tie dva klbiky, este to pozeral aj nejakym inym sposobom,on to vola "zapadajuce slnko nad horou" ako to tam nie je, jeto ten horsi pripad, ak je, tak ten lepsi... odporucil nam to vysenie na tyzden a potom napravenie klbu pod narkozou, ze ak chceme hned nas prijmu... tak sme tam ostali... nie nadarmo su na zilinu iba same chvaly, personal, sestricky, doktori su velmi mili a prijemni, dobre som sa tam citila... a mali sme stastie ze sme tam boli minuly tyzden, lebo ked nas pustali tak taky naval tam bol, vsetko uplne plne... ale odporucam vam, ak sa vam klbiky nezdaju, chodte to tej ziliny... surne pripadu beru hned... ako zistujem v bratislave, aj v kosiciach, v trencine sa taketo stavy liecia zastaralo, su ine metody, nebanujte cestu do ziliny a dajte si to skontrolovat primarovi Popluharovi... ked budeme mat druhe babo, my rozhodne pojdeme na sono tam... ako som sa tam rozpravali s mamickami ktorych deticky sa tam liecia, tak vela znich tam prisli az ked im "pokaslali" liecbu v ich meste, a o to tazsie sa to potom naprava... na vlastne oci som videla tie deticky a babatka po operaciach - a po opakovanych operaciach, a poviem vam, bolo to strasne... ak niekto chce, rada tam kontakt...
este som zabudla - u nas teda islo o marginalnu luxaciu, remence nam v tom nemohli pomoct... stratili by sme s nimi dalsi drahocenny cas, natalka by uz bola vacsia a o to horsie by znasala aj vysenie, aj sadru...strasne lutujem, ze sme tam nesli skor... ale zarove som rada, ze sme tam vobec nakoniec isli!!!!

lydusa32
14. máj 2008

no hura!!!!!!! kazdy den som tu pozerala ci si nieco nenapisala...tak to je super, ze vam tam pomohli, ked ta mozem poprosit o ten kontakt na zilinu, uvazujem na tom ze by sme tam skocili. my sme boli na kontrole v utorok , pred 3 tyzdnami sme mali IIId, teraz je to IIb, takze zlepsenie, o 3 tyzdne opat kontrola usg + rengen a podla toho dalsi postup ak nebude zlepsenie tak hospitalizacia a myslim ze aj v ke pouzivaju zavesenie, no uvidime kde do nemocnice pojdeme ale modlim sa nech nikde... mala ma klbik na mieste a ma to volne ale ta strieska je plytka takze to je nieco ine ako to je u vasej Natalky. keby som ta mohla poprosit napis nieco viac o tom zavese a velmi pekne prosim daj niekam vase foto s Natalkou. rada by som videla ako vyzera zasadrovanie...ak by ti to neprekazalo... velmi vam drzim palce nech mate cim skor dobry klbik. ten kontakt mi mozes poslat na lydusa32@centrum.sk. majte sa zatial napis ked budes mat cas.

tucniacik
14. máj 2008

ahoj,
ten kontakt je 041/5110680 - alebo ta prepnu priamo na ambulanciu detskej ortopedie...mne sa tam podarilo dovolat az na niekolky krat... a pytaj si konzultaciu s primarom Popluharom...
ja sa v tom nevyznam, my sme mali IIIa potom IIIc - to uz neslo zlepsit, nerozumiem ze vam sa to zlepsilo az z IIId... to sa mi nejako nezda...ale kazdy lekar ten graf odahuje inak... ja som to videla aj na nozickach ze ta lava je trocku ina... aj na koznych riasach... skontroluj jej nohy ci su uplne rovnake, aj kozne zahyby...
ta nespravna liecba - v inych mestach sa vysenie robi az 4 tyzdne, co je zevraj zbytocne... v ziline sa vysi iba 7-10dni..my iba 6... potom nespravne je ze to napravaju bez narkozy, nespravne je aj potom dat takzvanu H dlahu, tu sa dava sadra - vola sa to spika... odfotim malu co najskor a dam do albumu aby si videla ako sa to vyzera...jednoducho Zilinska detska ortopedia je najlespia na Slovensku, a okrem toho, je tam zaujem ze lekari sa s vami rozpravaju a vsetko podrobne vysvetlia...primar osobne kazdej mamicke vsetko vysvetli tak, aby to pochopila, chodi kazdy den na vyzitu, niekedy aj pobode, vzdy po zakroku zase hned informuje ako to dopadlo atd...on sam hovori ze jeho tato praca bavi, a je to na nom aj vidno...
to vysenie - babatko si lahne na chrbatik, a nozicky mierne rozkrocene sa priviazu hore, ide to cez take koliecka na postielke a na nich su pol kilove zavazia... a ritka je asi 1cm nad postelou... cize lezi na chrbte, ritka je uz trosku hore a nozicky su uplne hore... moze s nimi hybat, ale stale vysia..v skuse..ja som ju mohla dat dole iba ked som ju davala odgrgnut... to vysenie je potrebne aby sa uvolnili tie vazi a aby sa lahsie klb napravil...
ak ste z Ke, tak pozor, lebo prave mamicka z kocis mi dala kontakt na zilinu, oni mali v kosiciach otrasne skusenosti, ked som to citala az sa mi vlasy stavali... a tiez aj otrasny pristup...

lydusa32
14. máj 2008

malej nozicky kontrolujem stale pri prebalovani, aj zahyby, pravy klbik mame uplne ok, a rozdiel medzi nozickami nevidno, ani v zahyboch, asi preto ze my to nemame vyklbene, len ta strieska je plytka, takze je tam moznost vyklbenia. dakujem za kontakt, vela o tom s manzelom uvazujeme, rozhodli sme sa este pockat 3 tyzdne do kontroly a potom uvideme co bude dalej, obaja dufame ze ziadnu nemocnicu nebudeme potrebovat. aj tak ti velmi pekne dakujem za ten kontakt...mozno pomoze aj ostatnym...

kikafilipko
autor
16. máj 2008

Ahojte, tak ja som tu už dávno nebola, boli sme s malým v nemocke (zápal močových ciest) ako keby sme toho nemali málo, no čo už. Takže tucniacik som veľmi rada, že sa to dáva do poriadku a to máš pravdu, že čím skôr tým lepšie, teraz to tie detičky lepšie zvládnu. Teraz Vás čaká ešte naprávanie toho kĺbu? Tuším som niečo o tom čítala v minulom čísle časopisu mama a ja alebo dieťa, no každopádne v jednom z nich. A malinká ako zvládala to vysenie, dúfam, že dobre, náš malý je taký čertík on strááášne rád kopká, to by ho asi porazilo 🙂 Dúfam, že my to nebudeme musieť. Teraz som mu nič nedávala, lebo mal 40 teploty a dnes ho dokonca cievkovali, tak pri cikaní vždy plačká, je mi ho ľúto, tak som si povedala, že tých pár dní bez toho vydrží. Tak sa teším, že sme domenka.....
lydusa32 aj nám povedali, že to nemáme vykĺbené, ale len plytšie, budúci týždeň pôjdem k doktorovi sme do Trnavy a som zvedavá čo mi povie, ale si myslím, že to bude to isté alebo horšie, lebo nemala som to srdce dávať mu tú perinku, no a o mesiac do BA, tak som zvedavá, potom sa ozvi ako ste dopadli vy, oki? Baby držím nám všetky palce a aj päste nech to už máme za sebou

lydusa32
17. máj 2008

ahojte, my sme boli v piatok na kontrole u ineho ortopeda ( uz som spominala ze chodime pre istotu ku dvom ortopedom) a ten podla usg urcil Ic a povedal ze sa to pekne upravuje , ze on si nemysli ze by trebalo ist do nemocnice, tak dufam ze o dva tyzdne to bude este lepsie nech ten rtg bude pekny , nech sa nam to pekne zlepsuje dalej. takze Filipko sa potrapil s teplotami aj piskanim 😢 hlavne ze je mu uz lepsie a ze ste doma. ) ak mu nechces davat gatky alebo remienky tak mu daj aspon 2 plieky zlozene na 3krat, aby mal nozicky od seba , aby bol aspon tak na siroko zabaleny... tak sa vyliecte co najskor...pa Tucniacik, vy ste sa kde stratili, nic nove nepisete, dufam ze nieste opat v Ziline?

luciar79
18. máj 2008

ahojte všetky.asi som sem ani nemala chodiť lebo to čo tu čítam ma riadne vyplašilo.malému pri kontrole v 2 týždňoch povedali 2a na oboch nožkách.a teraz pôjdeme na kontrolu.teraz mám strach či aj nám nedajú tú perinku.teraz ho balímm na 2 plienky a pampersku.pri tej kontrole mi ani nepovedal koľko plienok mám dávať.tak som dávala ako pri dcére.tá našťastie potom už bola v pohode a žiadne perinky sa nekonali.ani si to neviem predstaviť.on neznášal ani obyčajnú perinku.