Plávanie batoliat v 20 mesiacoch. Máte skúsenosť?

zvedavamt
7. aug 2006

zajtra zaciname v MT na plavarni s malou (20mes). ma s tym niekto skusenost?

lasonka
7. aug 2006

ja som s dcerou chodila na 3 kurzy, na prvy ked mala 4 mesiace...ked som videla iskricky v jej ockach ked zbadala vodu a to ako sa tam tesila, bola som rada... bude to pre nu zaujimava skusenost, budu tam aj ine deti...uvidis, ze sa jej bude pacit 🙂

zvedavamt
autor
7. aug 2006

to viem,sa aj bojim,ako ju dostanem von z vody.len ma netesi,ze kvoli mojej susede,kt nas tam vytiahla,nech nechodia samy to bude az o 17:30.kurna a zajtra ani nejdu,bo jej mala zase sopli.ale co.ked to malej moja sestra zaplatila,tak pojdeme aj samy.sa tesime 🙂

adelia
7. aug 2006

Ahoj zvedavamt,
my máme za sebou už 1. aj 2. cyklus a malému sa páči 🙂 😀 .
Aj ja sa tam vždy teším, s babami v saune pokecáme a deti sa tešia nie len na vodu, ale i na seba navzájom /rovnako ako oteckovia. 😉 U nás ich chodí veľa/.
Dôležité je, aby si dieťatko do ničoho nenútila /aj takí rodičia sa tam nájdu 😠 /.
Takže moja osobná skúsenosť je pozitívna 🙂

zvedavamt
autor
7. aug 2006

dik.uz sa tesime.len furt rozmyslam,co si tam mame vsecko vziat?

ena
7. aug 2006

zvedavamt: v najnovsom MAMA A JA je clanok o plavani..len na nete to est enie je a mne sa to nechce prepisovat z casopisu

zvedavamt
autor
7. aug 2006

dik.ziciam si od susedy,bo ja mam predplatene dieta a kupujem maminu a i.

adelia
8. aug 2006

Ahoj, neviem, či to už nie je neaktuálne 😅 , ale my sme na plávanie potrebovali:
-plienky do vody /na plávanie napr. z DM-ka/
-županček
-osuška
-olej na masáž detí
-čaj do sauny
-veci na prebalenie, nejaké keksy,...
Želám skvelý zážitok a kopec nových kamarátov/tiek! 😉 🙂 😀

zvedavamt
autor
2. sep 2006

bol niekto z vas plavat v Mt? neni tam daka studena voda na deticky? 26.5st-27

adelia
2. sep 2006

Zvedavamt,
26-27 st.C je fakt málo /aspoň 33st.C, ideál 36st.C/. ☹ Problém je s ohrevom vody v bazénoch/prevažne finančný/ - ale o tom sa nehovorí... 🤐 "profesionáli" tomu hovoria otužovanie. 😠
Viac by si sa o tom dočítala v Slovenke spred asi dvoch mesiacov /prepáč, neviem presne/, kde sa k takémuto druhu "plávania" batoliat vyjadruje odborník-zakladateľ plávania batoliat v SR. Fakt zaujímavý článok! 😉
P.S.:Píše sa tam aj o liatí vody z pohárika, či krhličky na hlavičku detičiek mladších ako rok - je to tam ostro odsúdené a vysvetlené, prečo v žiadnom prípade nie.
Plávanie batoliat "sa teraz nosí"-čo je super!ale nie za cenu vytvorenia polovičatých resp. nevyhovujúcich podmienok. ...alebo nie všetkým ide o deti?! 😕
...aj ja som uverila "otužovaniu"...dnes ma to mrzí /Deti nám dávajú signály, len my ich nie vždy "počúvame"./

zvedavamt
autor
3. sep 2006

ved som kukala na ich stranku www.moko.sk a tam pisu,ze voda ma prijemnych 32 st a je menej chlorovana. to urcite,aj mne len tak stahovalo kozu od toho chloru a smrdelo tam savo.ale malej sa to pacilo a uz sa neboji sprchovat.len sme nedochodili,dostala som crevnu chripku a teras aj mala.tak az koncom sept,hadam sa moc neschladi.ale na tu vodu sa im ozvem.aby mi decko slo z vody s modrymi perami,to uz viac nie.

ninocka
3. sep 2006

a v bratislave nejake detske plavanie?

miriama
3. sep 2006

maminky, ja som bola minulý rok v Tatrách na pobyte "Dovolenka s Rybyčkami", robí to ALVA a je to celé zamerané na plávanie miminiek. Určite ste o tom čítali aj v časopisoch o miminkách. Detičkám sa veľmi páčilo a rovnako ako i maminkám. Ja iba odporúčam 😉

miriama
3. sep 2006

a ninocka, neviem presne kde ale pláva sa určite aj v Bratislave, kamoška tam robila cvičiteľku.

dena
10. sep 2006

ninočka, pozri tu:

http://www.alva.sk/

cukrikk
24. sep 2006

my sme zacali v 4mes. tu v CR sa teplota vody pohybude okolo 27'C nic moc malej sa to paci ale nei raz sme mali sopliky. Teraz nam ide zubok zvysuje sa horucka tak kupanie sme museli prerusit. Inak je to krasne straveny cas s dietatkom

virginia
24. sep 2006

My chodime tiez do Moka, ale do Pezinka. Voda je teplucka, ma okolo 33-34 stupnov. Maly chodi od svojich 5tich mesiacov, liali sme mu aj vodicku na tvaricku a teraz je z neho vodny zivel. Neviem, preco sa to nesmie, clanok som necitala, ale nezda sa, ze by mu to ublizilo. Teraz pod vodou krasne plava a uz dlho sa nestalo, aby sa pod vodou nadychol. A to robime vselijake kusky 🙂

ramzesa
24. sep 2006

Manzel chodi s Drobcom plavat v KE na Tahanovske riadky. Voda sa zda byt tepla,ale nie vzdy je rovnaka.Je tam super.Zo zaciatku som chodila aj ja pokial som neotehotnela a teraz nemam cas ☹ . Ale aj ked bola voda tepla maly sa vzdy klepal a bol cely fialovy a nikdy mu z toho nic nebolo. Bol asi trikrat prechladeny za cely svoj 2,5 rocny zivot. On sa skor nevedel uvolnit a klepkal sa zo strachu,ale uz ho to preslo a s kolesom plava sam. 🙂 . Som nanho hrda.A chcem chodit aj s Babulkou, ked trosku povyrastie.Tesim sa.

ena
24. sep 2006

virginia: my sice zatal na plavanie nechodime, ale malemu vobec nevadi, ak ho ospliechame vodou, aj ked na neho pustime sprchu... a v bazene bol tiez ako doma 🙂)

haku
24. sep 2006

my sme zacali ked mala nasa malinka 6.mesiacov a práve dokoncujeme prvy kurz.v tt nám otvorili prima plavaren pre najviac 6deticiek a je tam utulne a cisto.voda sa cisti ozonom takze ziadny chlor.tiez nam polievaju deticky a uz mame za sebou aj prve zanaranie a vobec nic sa nemusi nasilu. je to na kazdej z nas kolko s dietatkom pracuje a ak by malinke nechcelo spolupracovat urcite by na to kazda z nas zbadala.ODPORUCAM do toho.

aktak
14. nov 2006

prosim vas, stretli ste sa nektora s tym, ze by vasa mama alebo svokra boli proti plavaniu babetiek? moja svokra to moc nechape ale to zatial akceptuje, ale jej kolegyna co ma tiez vnuca kvoli tomu plakava a hneva sa na mladych 😲 vobec tomu nerozumieim, vraj co su to za novoty, ze ci uz nevedia co si maju vymysliet... 🤐

ami
14. nov 2006

ahoj!

ami
14. nov 2006

co sa tyka toho plavania pre dieta je to super!
moj maly ma strasne rad vodu!ked sme sa chodili kupat,maly mi lepsie spinkal aj papal!teraz ma rok a pekne bezka!a neni ani chorlavy!ja si myslim ,ze mu ta vodicka prospela!

aktak
14. nov 2006

ja si to tiez myslim a vela ludi si to pochvaluje, ale svokra ma z toho normalne smutok a ta jej kamaratka priam traumu, tak preto som z toho dost paf ako z toho mozu robit taky problem 😒

nevesta
14. nov 2006

Akurat som pocula reklamu, ze v Senci v aquaparku otvaraju kurzy pre deti od 3 mesiacov 😉

geegee
14. nov 2006

ja som tiez chcela chodit s malym plavat, ale mama ma od toho odhovorila, ze ked ho vytiahnem medzi ludi, moze skor chytit nejaku chripku, najma teraz v zime. U nas sa do pol roka robi plavanie vo vani - mamicka+babo..aj inde je to tak? 😕

ramzesa
14. nov 2006

geegee-no neviem, deticky, kt. chodia plavat su otuzilejsie a aj zdravsie. Aspon nas drobec je. Plavame od 11 mesiacov a bol chory ked mal rok, rok a pol, dva roky... a teraz bol prechladeny, ale to len take nic, nemal ani teplotu, len trosku sopliky. Ale to mam podozrenie, ze co sme sa prestahovali do bytu, sme nejako viac chory. Asi syndrom nezdravych budov 😒 . Ja plavanie veeelmi odporucam a chodili sme hlavne v zimnych mesiacoch. Vtedy je aj pomenej deticiek, takze bazen je niekedy aj prazdny. 😉

mili
24. nov 2006

Ahojte, ja som zacala s malou plavat, ked mala 4 a pol mesiaca a vydrzalo nam to cely rok. Bola som velmi spokojna.Teraz mame polrocnu pauzu ale chcem sa prihlasit este aspon na jeden kurz, a to nie preto aby sa naucila plavat, ale vobec sa neboji vody, v zime je velmi otuzila a nebyva chora ale hlavne preto, ze sa tam riadne vyblazni.

greta24
7. nov 2008

My sme chodili plavat 4 mesiace a bolo to super, vrelo odporucam 😀 😀 😀

xxmargaretka
7. nov 2008

ahoj..my chodime do moka v pezinku a vodicka je tam tepla + - 32..chodime od 6mes pravidelne a vidiet uz aj vysledok 🙂 a anku to strasne bavi..

tonicka
8. nov 2008

ahojte.ninočka, od januara bude plavanie v ba aj okrem alvy. 😉 Kontat cez ip 🙂
My chodime rok a pol, teda aod 3 mesiacov tiez do MOKO PK 🙂