Počas spánku sa otáča z chrbta na bruško

nikinka008
20. nov 2009

Ahojte mamicky,ma niektora z vas stymto skusenosti?Moja 7 mesacna dcerka to v poslednej dobe robi skoro stale pocas celej noci,stale sa v spanku snazi otocit z chrbta na brusko tvarou do postele a tak nic ine nerobim len ju otacam spat a davam na nu pozor.

berenika39
20. nov 2009

a proč? v okamžiku, kdy se sama dokáže přetočit a najít si tak pohodlnou spinkací polohu, je to ok, prostě je čas, aby spala tak,jak je jí příjemné 😉 😉 😉

Obě děti spaly od narození výhradně na bříšku, klidně, bez šermování ručičkama, bez monitoru dechu, ob jsou pohodáři a spáči.......ale vím, že dnes je to hodně diskutované téma a je to poloha, kdy je častější úmrtí na SIDS. Ale obecně - pokud se dítě samo otočí, je to už bezpečné...nech ji v klidu spinkat🙂))))

nikinka008
autor
20. nov 2009

berenika...ja viem neotacala by som ju keby si aspon hlavicku dala na bok ale ona si ju da priamo tvarov do postele ved sa jej takto nemoze dobre dychat 😕 no ja neviem mam strach ☹

berenika39
20. nov 2009

neměla by mít polštář, ale na pevném podkladě už takhle velký mimčo opravdu má dost instinktu a síly na to, aby si našlo polohu, kdy mu nic nebude bránit v dýchání.....dokonce i u novorozenců to funguje, že si najdou skulinu, aby mohli dýchat. Neboj, je to už velká a šikovná slečna🙂)))
Neboj, to bys ji takhle musela otáčet do puberty.... 😉 😉 😉

veronika81
20. nov 2009

nikinka, aj môj to robil, bolo to v takom polospánku, hlavu dvíhal a dvíhal, ale bol asi veľmi unavený lebo nevládal si ju udržať a tiež išiel potom tvárou do postele 😒 Na brušku proste nezaspal, mrnčal. Neostávalo mi nič iné, iba otáčať ho naspäť..

A nechcem strašiť, ale počkaj keď sa ti začne stavať na nohy. Hocikedy v noci sa zobudím a malý mi stojí 😅 ktovie odkedy 😀

nikinka008
autor
20. nov 2009

berenika,,,,,tak to dufam nie 😀 😀 ...dobre tak ja ju skusim nechat tak ked sa pretoci 🙂

veronika81
20. nov 2009

ja som vždy najprv čakala a potíšku sledovala, či nezaspí na brušku a tiež sa spoliehala na to, že si nájde miesto na dýchanie, ale on proste nie a nie, ako som písala..mrnčal.

niki, tak snáď tebe malá zaspí 😉 lebo bola to dobrá "sranda" po nociach..a teraz je ešte väčšia 😅

berenika39
20. nov 2009

no však,jde jen o krátké období, než se začne stavět a lézt po posteli a pak nějaké polohování vezme za své...opravdu si užívej, že spinká. Abys ji nakonec tím otáčením nenrušila její klidné nocování🙂))))a sobě pohdové spaní?.)))

vinifera
20. nov 2009

Nikinka tak mne keď sa malý otočil na bruško tak hned ručal. Najnovšie sa otočí na bruško (ručí) hned ide na 4 (ručí) a odrazu sa posadí (ručí) Takže pokiaľ sa pretáčanie začne kým som hore tak sa ho snažím udržať na boku až sa nepretočí. Tak je šanca že ešte bude spať. Akonáhle sa dostane na brucho už ručí....

zuza.m
20. nov 2009

nikinka mne robil maly to iste.vždy spaval na chrbatiku pripadne na boku ked som polohovala ale ked už bolo pretačanie hračkou začal sa pretačat aj v noci.ale hlavičku mal nosom zaborenu v madraci.a len chvilami ju nadvihoval aby sa nadychol.vyzeralo to ako keby tam dzopka ako sliepočka.vždy sommu chcela pomoc ale jedoval sa ak som mu hlavičku natačala na bok,ani neviem kedy si ju začal sam točit.ale viem že to trvalo dlhšie ako jeden den .ale nechala som ho tak ale sledovala som hoaby sa mi nepridusil.ja mam taky spanok že sa hned zobudim ked sa pohne tak že som ho aj v noci trocha stražila.a od kedy spinkaval na brušku sa mu denny spanok polhodinovy predlžil aj na hodinu a pol.popripade spal na chrbatiku a potom som ho otočila na bruško a potiahol dalej.inak by už bol hore.tak sa neboj ona na to dojde.-alebo ju daj tak na bok trocha viac na bruško ako keby ležala tak bokom na paplone.neviem ti to opisat je to na bok ale viac na bruško.

berenika39
20. nov 2009

Dost důležitá je ta tvrdá matrace a žádné polštáře, pokud si položí hlavičku obličejem dolů, vždycky je tam místo na proudění vzduchu. Opravdu se není čeho bát, pravděpodobnost, že na tebe spadne květináč zítra na procházce je větší, než že malá se nebude moci nadechnout🙂))))

veronika81
20. nov 2009

baby ja odpadnem, teraz som bola pozrieť malého..a on mi spí na bruchu 😵 hlavička bokom a pekne búva. Ani sme ho nepočuli mrnkať.
zuza, aj môj zvykne spávať tak na boku, ale viac na bruško 🙂 viem presne ako to myslíš.

berenika, tak zajtra žiadna prechádzka popod balkóny 😀

berenika39
20. nov 2009

😀 😀 😀 😀 , dobře, pojedeme se vyvenčit kolem Labe 😀 😀 😀 😀

icejane
21. nov 2009

presne toto zacal robit posledne tri dni aj nas drobec...zatial ho pretácam lebo drzi hlavu hore a hneva sa lebo sa nevie na bruchu ulozit...ale raz ho necham potrapit a mozno si najde miestecko a zaspi..ved spanie na brusku je vraj zdravsie ako na chrbatiku 😵

ginger_fox
21. nov 2009

moj syn hned ako zistil, ze sa vie otocit z chrbta na brusko, tak sa tak zacal otacat aj v spanku. Vacsinou zaspi na boku a potom sa otoci na brusko. Robi to uz vyse tyzdna a na brusku spi omnoho kludnejsie. Ale po postielke cestuje tak, ci tak 😉 Samozrejme, ze v spanku meni polohy hlavy a obcas sa vrati aj do polohy spania na boku. Vyslovene na chrbte spi vylucne v kociku, kedze tam toho miesta na pohyb nema 😝

mirri
21. nov 2009

kdyz se dite zacne pretacet,ma se nechat v poloze,ve ktere se mu libi.tak mi to aspon rekl pediatr.maly mi spal na brisku od narozeni,v jine poloze neusnul.samozrejme mame tvrdou matraci a polstar vubec nepouzivame.kdyz se zacal prevracet stridal polohy,ale stejne nakonec usinal na brisku. 🙂

nikollette
21. nov 2009

Náš to tiež začal robiť tak okolo 6-7mesiaca...
a už chce spať len brušku..
dovtedy poloju na brušku neznášal, a teraz len bruško, bruško, bruško 😅

rkk
21. nov 2009

ahojda naše beruška na břišku spinkala od narozozeni trpěla na prdiky a to byla jedina poloha kde usnula.Monitor mam tak jsem byla klidnějši.Dnes je ji 5 měsicu a už se mě taky otači ze spani.Necham ji a bud zabere nebo ji otočim.Polštař nema jen uplně slabounkej.

momin
21. nov 2009

Ahoj holky,mam trochu jiny dotaz ale taky to sem patri.. maly se mi v noci tak taky otaci ale on tak nechce spat. otoci se tak a breci..kdyz ho otocim zase na zada spinka dal. A nebo se stavi na 4 a breci..zase ho polozim na zada a spinka... Umi se otocit na ty zada sam ale v noci proste stoji,rve a ceka az ho otocim ja...

aponchie
23. nov 2009

me se otoci a tim padem se obudi 😠

dankolucka
19. feb 2010

ahojte, obnovujem temu. Mala sa mi zacala tiez v noci tocit na brusko, ale tiez nosom rovno do matraca a potom nevie zaspat, zdviha hlavu a hned jej odkvacne spat. Toto robi aj dve hodiny, mrnci potom a nakoniec sa uplne zobudi. Ked ju pretocim na chrbat, bud sa zobudi alebo je o chvilu znovu na brusku. Nespi ani ona ani ja. Uz som dost unavena, poradte, co s tym, resp. kolko to u vas trvalo, kym si zvykli spat pokojne na brusku. Inak cez den moja mala je skoro stale na brusku, plazi sa a hra sa, ale nevie sa v tejto polohe uvolnit a lahnut tvarou nabok.

veronika81
19. feb 2010

dankolucka..vydržať 😉 Nič iné ti neostáva, u nás to bolo pár týždňov, možno mesiac. Robil presne to isté, že išiel tváričkou do matraca, aj som to tu už písala. Nezaspal tak, iba mrnčal. Otáčala som ho na bok, snažila sa ho tak udržať, hladkala ho kým nezaspal, aj niekoľkokrát za noc.
Teraz sa už točí ako on chce, spí na bruchu, na chrbte, na boku, ako kedy mu to vyhovuje. Mení polohy počas celej noci. Neboj, je to prechodné obdobie, prejde to 😉

momin
19. feb 2010

veroniko tak tak.. 😉 psala sem, tu v listopadu a asi za mesic sme meli klid... ted se pro zmenu ze spani stavi na nohy... 😀

veronika81
19. feb 2010

momin presne, aj tým stavaním sme si prešli. Robil to fakt zo spánku, že keď som ho rýchlo dala ležať, tak spal ďalej ako keby sa nič nedialo 😀 Ešte aj teraz sa občas postaví. Podľa mňa je to úplne normálne, všetky detičky alebo určite väčšina, tým prechádza. Musíme byť trpezlivé, nebude sa stavať do 18-tky 😅

momin
19. feb 2010

jo jo a ja uz to ted neresim protoze vim ze je to prechodne,ze je to opravdu jen obdobi... 🙂 😉
Drzte se! Prejde to.... 😀

germik
19. feb 2010

dankolucka - tiež to u nás trvalo asi mesiac a ako pisu baby - vydržaaat 😉 nič iné ti neporadím, viem že si nevyspatá aj ty aj malý ale to prejde, neboj 😉 už ked som bola z toho na nervy tak som jej dávala po bokoch vankúše aby sa nemohla točit, na čas to pomohlo a potom jej začali vadit 😖
Bolo to tuším okolo 7mesiaca a teraz spí tak ako jej vyhovuje - so spaním na brušku nemá problém, už dávno pochopila že treba položit hlavičku na bok aby sa jej dalo dobre spinkat 🙂

zahara
19. feb 2010

ahojte, my tiez spinkame len na bruchu, maly sa mi tam vzdy otoci, ked mal 3 mesiace, naucil sa pretacat a praktizoval to hned aj v spanku, akurat, ze nastastie hned chapal, ze hlavicku treba mat nabok, takze si ju tak sam dava a len strieda strany, v spanku si ju pretaca doprava, dolava..stale dokola.. a co sa tyka spania s nostekom dolu, vyzera to sice nebezpecne, ale myslim, ze babatka maju take male ploche nosteky, ze dychat sa im da, je to podobne ako pri kojeni 😉 samozrejme, ze je dolezite nenechat babo spat s vankusom

dankolucka
19. feb 2010

vdaka baby za odpovede, aspon viem kolko zhruba cakat, ze to bude trvat. Inak nespim od porodu, tak som uz skoro priesvitna 🙂 od unavy. Ale hadam sa to upravi aj ked po roku prestanem kojit. Dam vediet. 😉

petra.a
19. feb 2010

pridam sa do diskusie, sice neviem poradit co s tym, ale zazivame to same. Ked maleho ulozim spinkat do postielky, len co sa dotkne matraca, hned sa pretaca na bok....ale vzdy na ten isty. No a v noci sa snazi pretocit na brusko, mrauci, zlosti sa a ked vstanem aby som mu pomohla, tak hned dvihne hlavu a je po spanku. No a takto sa budi kazdu hodinu aj castejsie uz asi mesiac a pol. Cez den s normalne pretaca na brusko ako sa mu zachce, ale v noci mu to nejako nejde. Cez den je skoro stale na brusku, ale odpocivat pri tom tiez nevie, no aj ked sa par krat stalo, ze si polozil hlavu na bok a len tak pozeral, ale to bola skor vynimka.

crca
19. feb 2010

Holka když usne v náručí,tak nedejbože,jí položit na záda 😕 Hned jí musíme pokládat na břicho 😀 a v noci jakbysmet,právě,že se mě budí ,když se přetočí na zádíčka 😀 a kluk ten začal teď asi 3týdny spávat taky na břichu 😀 .Máme teda monitory,ale když má zabořenej noc v dece přes den,když spí,tak to nějak neřeším a za chvíli si otočí kebuli 😀

lily1983
19. feb 2010

ahojte 🙂
my spime stale len na chrbatiku..myslite, ze je to zle? volakedy spala aj na brušku, ale len cez den, ked som ju kontrolovala.na noc som sa bala ju davat na brusko..ale cez den je rada na brušku 🙂 ..ked bude chciet tak sa otoči aj v noci, nie?