Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

luba41
3. sep 2011

@lucikan Naša malá má 10 mesiacov, váži odhadom 7400 g, to je skoro ako Tvoj malý. A nejedáva veru tak často . My zatial len 3 jedlá, 5 sa mi zdá veľa. A tiež medzitým kojenie. A mlieka zje za den určite viac ako príkrmov. Náš režim je asi: ráno kojenie, za hodinu nejaké ovocie s piškotom a pod., na zapitie voda. Pred spaním kojenie. Po spánku kojenie, za hodinu jedlo + pitie, pred spánkom kojenie. Po zobudení zase kojenie, za hodku jedlo+pitie a potom kojenie zase pred spaním. Takto fungujeme asi od 8 mes. a priberáme 100g za týžden, do polroka to bola bieda s priberaním. 😒 A zo začiatku som ani po jedle nedávala pitie, ale som nakojila. Tá výživa alebo mrkvový prívarok na bradavke... 😀 Časté ponúkanie... keby som si predstavila, že by som tak jedla, stále niečo ďobala, pripadala by som si stále hladná-najedená. Nikdy som decká nenáhaňala s jedlom. Myslím si, že medzi jedlami by mal byť trošku odstup. Skús viac ponúkať svoje mliečko na zapitie, predsa len je výživnejšie a určite mu zaženie smäd. A veru si pamätám, že niektoré mamky neustále nahánali deti s jedlom, pretože deti málo papali. A k ničomu to neviedlo.

luba41
3. sep 2011

@lucikan a ešte som zabudla, v noci cucá mm 2-5x . Do polroka sa budila v noci len1x a od polroka takto 😒

lucikan
3. sep 2011

@luba41 ano, mame tych prikrmovych chodov vela, ale tak uz mu ich nebudem brat, ked ich ma. On si to drobec aj tak sam reguluje, lebo bezne na zhruba dva tie chody vlastne len ochutna a zje par lyziciek. To vlastne beriem aj ako signal, ze mu este tolko tych chodov netreba. Ale tak aspon si postoluje s maminou, ked uz nic ine - zvyknem vzdy jest s nim.
Vidim, ze asi aj vy zaspavate na prsku pocas dna a aj sa tak zobudzate. My podobne a ono sa tym tie dojcenia pocas dna nazbieraju. Ja uz mam odskusane, ze za prikrmom mi mlieko nikdy nechce - chce len v pripade, ze vobec nic z prikrmu nezje. Podla toho aj usudzujem, ze aj ked sice zje malo z toho prikrmu, dajme tomu 30 ml, staci mu to, lebo to mlieko za tym nechce.
A nukat este castejsie si predstavit veru neviem, ani si nemyslim, ze to je vhodne dieta naucit fut nieco zobat a tlacit do seba. Presne treba tam odstup.

sofia2008
4. sep 2011

@kiya nasa papa tak isto, len nekojime, tak davame kase..ja uz neznasam tych dr., a co im mame salko, dzemy, sladkosti davat jest, len aby vaha bola podla tabulky 😠 ale ze budu priberat z nezdravych veci, to im je asi jedno.. 😠

sofia2008
4. sep 2011

inac na stranke mamaaja je poradna a tam pise dr., ze dieta vo veku okolo tych 10m ma mat 5 chodov denne a radi tam mamickam neponukat stale detom jedlo, lebo ze sa tak potom vyrastaju nejedaci..kojenie samozrejme vzdy na poziadanie 🙂

kiya
4. sep 2011

@sofia2008 ahoj, a ani s kase ti nepribera? ja som uz malu upodozrievala, ze si cucka len tak, pre radost a netaha 🙂 kasiam sa snazim vyhybat, lebo som sa bala aby mi zasa tak umelo nepriberala, toho sa bojim.. zvlast, ked ja som bola od malicka baculata 😖 a vlastne aj som... ale zasa aby to nevyzeralo, ze jej nedavam papat, len proste obmedzujem sladke, pokial je to mozne, lebo viem, ze neskor sa tomu asi nevyhneme... ale to zasa dufam, ze uz bude trosku sportovo zdatna a vsetko vybeha 😀 ale priznam sa, ze dnes som jej uvarila kalsicku krupicku, na obmenu, ale aj do nej som jej prepasovala celu nastruhanu hrusku :D

sofia2008
4. sep 2011

@kiya jedava kasu na ranajky aj veceru, lebo nechce pit mlieko 😠 a aj tak mesacne priberie okolo 250g..co je podla mna normal, lebo ked som pozerala tabulky, tak deti v takom veku priberaju tyzdenne okolo 50g..mm bol ako dieta chuducky a ja tiez ..mala je zasa poriadne vysoka, v 9m mala 76cm 🙂 ja tiez nie som zastanca kasi, ale ona vobec nechce mlieko, ani ine znacky, tak co uz 😠

kiya
4. sep 2011

@sofia2008 jasnacka, ze je dolezite do nej to mliecko dostat, kase, jogurtiky, co s tymidetmi 🙂 nasa je teda krpata 🙂 tatinovi rodicia su tiez dost nizky... aj jeho sestra, aj jej deticky.. tak uvidime co z nej vyrastie 🙂 ved uvidime ci sa trosku rozbehne, hlavne nech tie tepla pominu, lebo to viac vody pije ako papa 🙂

sofia2008
4. sep 2011

@kiya ja uz sa tesim na den, ked uz bude vacsia a bude papata sama a nebudem ju musiet krmit 😀 hlavne, nech su deticky zdrave a nie tucne 😵

lucikan
6. sep 2011

baby tak dnes sme boli na prevazeni a maly schudol ☹ ☹ ☹ Asi cca 200 g schudol. A to som tam isla ako macherka, ze isto pribral, sa nam obom s muzom zdalo, aj ked sme sa s nim vazili, tak to ukazovalo prirastok. Ale take to vazenie s babom na dospelackej vahe je total nepresne. Myslela som si, ze maly ma cca 7600g a on vam teraz ma len 6900g. Ked bol pred mesiacom u doktorky tak mal 7100. Za ten mesiac boli jeden tyzden ten desne tepla a druhy tyzden mal 6.chorobu, tak mu nechutilo a strasne malo jedol, ale to si teraz hladam "vyhovorky", lebo som z toho total nestastna, uz sa az bojim Prevazenie o tyzden a potom mozno vysetrenia na gastro. Nemate niekto s tymto skusenost? Co moze byt za tym chudnutim, ked babo inak vyzera stastne a motoricky aj dusevne sa rozvija? A od hladu neplace a nie je ani nervozne?

kukujka
6. sep 2011

boli sme na dovolenke v tatrach tam sa mala tak rozpapkala no radost ju bolo kojit tak som sa tesila,ze hadam aj prirastok na vahe bude vacsi a ze uz bude mat aspon5kg no ako sme dosli domov tak zas ta iste papa len malo a viac ani za nic len sa rozculuje

luba41
6. sep 2011

@lucikan Ja by som to nebrala tak tragicky 😉 Ked je spokojný... Určite to zapríčinilo to teplo a pri chorobe deti aj dospelí , ked nejedia, schudnú. Neboj, on sa zase rozpapá a priberie.

kukujka
7. sep 2011

tak dnesne vazenie zas nedopadlo moc dobre za dva tyzdne pribrala 180g teraz ma 4910 a tak som dufala,ze to uz bude cez 5kg.ale nevadi dnes nasu dr.zastupovala taka stara dr.co je uz na dochodku a ta v tom problem nevidi povedala,ze lia je drobna a ze nieje chuda ze nevidi v tom problem ze pomenej pribera hlavne ze je spokojna ze ked som ja mala porodnu vahu 2kg tak nema byt ani po kom velka takze ma potesila

kwetinka1
12. sep 2011

ahojte, ako vas tu citam, tak sa aj ja k vam pridam. mala ma 7 mesiacov aj 2 tyzdne a vazi 5900g. Narodila sa s vahou 3000g. Prve 2 mesiace pekne priberala a potom sa sekla na vahe a posledne dvarazy mala po mesiaci prirastok na vahe 100g. Moja dr to vobec neriesila, dokonca ju aj ockovala, a to som vobec nevedela zeby sa nemalo ockovat a to chuda male mala 40,7 horucky ako reakciu na ockovanie ☹, Naposledy som sa jej pytala, ci ta vaha je v poriadku apodla nej ano, pritom obaja rodicia malej nie sme nejaky mali. A este dodam, ze mala je velmi nekludna, stale place a vobec neviem preco. taktiez nenam pocity, zeby malo papala. Je kojena a uz mame 3 prirkmy. Pcham to do nej ako donejakej krmnej kacky...

kukujka
21. sep 2011

dnesne vazenie 5160g konecne sme prekrocili hranicu 5kg,ale ockovanie sa stale odklada musime viac pribrat

kwetinka1
22. sep 2011

@kukujka preco sa tvojej malej odklada ockovanie? kvoli vahe? prave pozeram, ze moja mala ked mala 3 mesiace tak vazila 4670 g a doktorka ju zaockovala. nejako suvisi vaha a ockovanie?

kukujka
23. sep 2011

@kwetinka1 ano kvoli vahe,ale kazdy doktor ma na to iny nazor

luba41
23. sep 2011

@kukujka ja by som sa za tým očkovaním neponáhľala, mám už pred ním rešpekt. Začala som tuto čítať tému o slobode očkovania... Ono nie je jedno, koľko má bábo váhu. Očkovacia látka je len v jednom objeme a vôbec nezohladnuje váhu bábatka / len pri 1.dávke Hexa vakc min 5 kg váhy/. Ked si vezmeš, že teraz má 5 kg o 8 týždňov pri 2 dávke ??? a potom o 6 mesiacov pri 3. dávke ??? Niektoré deti majú v 5,6.mesiaci / ked sa očkujú 2. dávkou/ toľko, čo naša bude mať v 1.roku /max.8,5kg/, ked by sme mali mať už 3 dávku Hexa. A to je pekný rozdiel...

kukujka
23. sep 2011

@luba41 ano mas v tom pravdu lepsie je pockat

kwetinka1
24. sep 2011

@luba41 juj, toto co pises, keby som vedela, tak malu urcite nedam zaockovat ☹ dr mi ani necekla nic o tom, ze na aku vahu je ta davka. uz by to nemalo mat na nic vplyv, ked som ju dala taku malinku zaockovat? myslim, ze ci to nemohlo nieco poskodit. este som sa chcela spytat, ze ako vas dr riesi priberanie malej? lebo ta moja to okomentovala, ze asi aj my sme boli male deti a supla nam hroznovy cukor, ze mam pridavat do kasiciek a ovocia.

luba41
24. sep 2011

@kwetinka1 nechcela som Ťa vystrašiť, len som začala čítať o tom očkovaní... Naša mala 5 kg v 5 mesiacoch /pri narodení 3kg/, až vtedy ju zaočkovala. A začala priberať až po pol roku, teraz tak 400g za mesiac. Dovtedy to bola bieda. V polroku 5,51 kg. 😒 Teraz papá tiež 3 jedlá a ráno a večer mlieko. A cicia ešte aj v noci. Už teraz si vypýta, ked je hladná, tak váhu neriešime. Mám známu, tá má dcéru presne 10mes, váha pri narodení 4,3kg a len teraz sú niekde pri 8 kg.

kwetinka1
24. sep 2011

@luba41 ale nemal by byt ziadny vazny problem v tom, ze deti priberaju velmi pomalicky? uz mi je to dost neprijemne, ked nas niekto stretne a odhaduje dcerke, ze ma 4 mesiace a pritom mi uz za chvilku budeme mat 8 mes. este stale sme neprekrocili vahu 6kg. mozem sa spytat v motorickom vyvoji napreduje zodpovedajuco veku?

luba41
24. sep 2011

@kwetinka1 teraz má naša 10,5 mes a váha odhadom 7,5kg. Asi mesiac lezie štvornožky, chodí okolo nábytku. Ja to vôbec nesilím, do ničoho nenútim. By som povedala, že je taký normálny priemer. Rozpráva len dve slová: Ja som: mama a všetko ostatné je meme 😀 /aj tatino, aj ségra,brácho.../ No synátor mal 7,5kg tak v 5 mesiacoch a staršia tak v 8,5 mes. Každé dieťa je úplne iné...

kukujka
5. okt 2011

poradna dopadla hrozne za dva tyzdne pribrala len 70g teraz vazi 5230g bola tam zas ina dr.ta mi davala nezmyselne rady presviedcala ma ze mam malo mlieka,nutila skusku dojcenia urobit ryzovym odvarom to som povedala ,ze dobre vyskusam,ale ked som pocula ten jej postup na ryzovy odvar ze este aj cukrom dochutit to som odmietla so slovami,ze som zdrav.sestra a ze viem ze cukor sa do ryziaka nedava to uz bola cela zuriva zacala nezmyselne zvysovat hlas a potom,ze ked nechcem tak mam zacat davat UM a to konkretne nutrilonHA na c som sa zas ohradila,ze kvoli comu prave tento ved sa ma predtym ani nespytala ci mame v rodine alergie no proste hrozny pristup.....najprv som si doma aj porevala ale uz myslim pozitivne tu kravu pocuvat nejdem skusim dat po kojeni ryziak a ak ho bude pit tak zacnem dokrmovat zeleninkou ak ho pit nebude chciet tak nic neriesim tym padom mam mlieka dost.co by ste robili vy?

domeli
5. okt 2011

@kukujka, pribrala? Pribrala. Nechudne ani na váhe nestojí a ak má dosť pocikaných plienok a je spokojná, neobávaj sa. Asi som to už písala, ale niektoré detičky priberajú pomaly, máličko, ešte pomalšie, ako Tvoja. Máte ukončený 4. mesiac, tak ak chceš, môžeš začať s príkrmami, aj keď ja by som ešte počkala (nechudne, tak nie je kam sa ponáhľať). UM by som nedávala, ak sa dojčíte, veď to by Ti len Tvojho mliečka ubúdalo. To skôr tu zeleninku. Aj keď, ako vravím, ja by som ešte vyčkala. Pani doktorky sú niekedy nevyspytateľné - ideme si k nim pre radu a prídeme nie že bez rady, ale bezradné. Inak: ja som po jednej poradni (tuším v 3.mesiaci) mala riešiť to, že dcérka priberá veľa... Reakcia bola podobná ako u Teba - bola som zlostná i skleslá, no bola som rozhodnutá neuposlúchnuť radu Dr., že mám okladmať malú a dať jej namiesto mlieka prevarenú vodu. Potom som nakukla do témy Máme veľké bábo a uistila sa v tom, že najlepšie je načúvať vlastnému dieťaťu a inštinktu... 🙂

kukujka
5. okt 2011

@domeli dakujem za ukludnenie,plienok ma pocikanych za 24hodin cca 5 to by malo stacit nie?

domeli
5. okt 2011

@kukujka uvádza sa 5-8 ks, ale ani to nemožno brať úplne doslovne, lebo napr. keď je teplejšie, tak sa bábo viac potí a menej ciká, tiež aké "ťažké" sú tie plienky... Myslím, že je to OK. Tak len sa držte, kočky 🙂

kwetinka1
5. okt 2011

@kukujka klud, moja mala ked mala 5 mesiacov nemala ani taku vahu ako tvoja teraz a mali sme tyzden, ze pribrala 10g a dr. to nevadilo. vraj pokial nechudne, je vsetko v poriadku. teraz mame 8 mesiacov a uz sme sa konecne dostali cez 6000g

kukujka
6. okt 2011

@kwetinka1 to je super ,ze tvoj dr.s tym nerobi ziadny poplach.mrzi ma,ze som zostala taka zaskocena s pristupu tej zastupujucej dr.ze som nebola schopna povedat ziadne argumenty proti tomu.uz len cakam,ze nas zacnu posielat po kadejakych vysetreniach ale tie som rozhodnuta odmietnut

kwetinka1
6. okt 2011

@kukujka nemaju dovod ta posielat, ved musi splnat rastovu krivku, to aj moja splnala a bola mensia. robila som skusku dojcenia, vsetko mozne, zacali sme skor s prikrmami a tiez pribera velmi malicko. jedine co jej dr spravila boli testy na stitnu zlazu, ale ma to v poriadku. neboj sa urcite je tvoja mala v poriadku, ved su tu maminy, co maju aj mensie deticky a menej priberaju. ja by som na tvojom mieste zacala skor s prikrmami, pripadne fakt skusila UM (mozno ma za to teraz ukamenuju) ale nam to pomahalo. poznam baby co museli prejst na UM, lebo im nepriberali....