Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

kukujka
6. okt 2011

@kwetinka1 dnes som skusila uz dat mrkvicku zatial len par lyziciek,ale dufam,ze sa pomaly rozbehneme.najprv som ju nakojila a potom mrkvou dokrmila

katuuska
7. okt 2011

ahojte 😉 no my mame pol roka a vazime cca 4900 g ( pri narodeni mala 2400 g ), doktorka sa tvari, ze je to ok, aj ked neviem mne sa nezda ale zatial ziadne testy nic neukazali, este cakame na stitnu zlazu tak uvidime...cca pred mesiacom sme zacali s prikrmami v nadeji, ze sa vaha posunie vyssie o nieco skor ako ked sme boli na mlieku ale za ten mesiac mala pribrala len asi 100 g..tak uz neviem co s tym...teraz posledne 4 dni ma take stavy, ze pri kazdom jedeni place ako diva..pritom si cmula prsteky ze je hladna ale jet nebude ani za svet...uz som skusala nechat ju tak, ze ked vyhladne ozve sa ale ona vydrzi aj pol dna nejest, potom to uz mne neda a natlacim do nej nieco...myslite, ze by mohla mat z toho nieco ako traumu??

kukujka
8. okt 2011

@katuuska no vravi sa,ze v polroku by malo dieta zdvojnasobit svoju vahu no a to tvoj drobcek splna

katuuska
9. okt 2011

@kukujka mas pravdu, citala som uz o tom...kedze sa narodila ako malinkata tak nas pozvali na kontorlu na oddelenie rizikovych a tam ked ju doktorka premerala tak tiez konstatovala ze je mala...male brucho, male nohy, male ruky...no mala...nie som nejaky fanusik tabuliek a preto by som ju ani nevlmi nechcela do tabulky vtesnat len sa mi nezda byt ok ze pri kazdom kazdulilinkom jedeni place a place..ta uvidime co bude dalej 😉 inak peknu nedelu 🙂

kwetinka1
29. nov 2011

@luba41 nase male sa narodili ako 3kg a pomaly priberaju, teraz ma moja 6700g v 10 mesiacoch, chcem sa ta spytat ako papa tvoja. moja rano moje mlieko, desiata - jogurt (100ml), obed - zelenina s mesom 200ml, olovrant mi odmieta a potom az kasicku alebo ovocie jej dam 130 ml a pred spanim moje mlieko. je to priblizne porovnatelne s tvojou? dr ma stale musi, ze malo papa, ale neviem do nej napchat viac a hlavne uz zacala konecne priberat, za mesiac cca 200g.

luba41
30. nov 2011

@kwetinka1 no v roku mala 7,70 kg a 71cm. Som tajne dúfala, že aspon tých 8 kg prekoná. Posledný mesiac jedáva nejako pomenej. Ona ešte v noci niekolkokrát cucá, a keby necucala, tak nemá ani tých 7,70. 😒 Ráno kojíme, potom ovocie, obed poňúra. Už neviem od radosti, čo by som jej varila. Ešte že cestoviny to istia. Ale to tiež nemôžem variť každý deň. Ona už jedáva rukou sama, takže ked jej nakrájam velké kúsky zeleniny /zemiak, mrkva/ to ju baví. A pomedzi to jej šupnem ešte tekutú časť polievky do pusy. Jogurt zje tak 2/3 z neho, kašu niekedy. Radšej príde a driape sa pod tričko. Tak aspon toto jej ešte chutí 🙂

kwetinka1
1. dec 2011

@luba41 ved oni to dozenu 🙂 este som sa chcela spytat, ze ako ste na tom s autosedackou. este ju mas vo vajicku? lebo ja som skusala ju posadit do autosedacky a bola v nej uplne utopena, ved nenadarmo je az od 9kg, ale zas neviem ci vajicko je este v pohode, co sa tyka chrbtice.

luba41
1. dec 2011

@kwetinka1 no my vajíčko už nepoužívam od leta / od 9 mes/. Síce jej bolo stále dobré, ale kúpili sme už sedačku tuším 9-18 kg, máme vzadu na sedadle, v smere jazdy, odtial aj lepšie vidí von. A nie je v nej utopená. Ale ona doteraz neznášala vozenie autom / posledný mesiac sa to trocha zlepšilo/ , je tam nervozna, pretože je upútaná. Nemá dudlík, tak sa nevie ukludnutiť. Ale teraz už pochopila, že ked je v autosedačke, tak sa niekam cestuje a niečo nové zase uvidí. 🙂

kwetinka1
2. dec 2011

@luba41 pozerala som aj ja tie od 9 - 18kg, ale ten pas co jej isiel cez ramienka a smeruje do sedacky, tak mala skoro az nad hlavickou. neviem co spravit. vraj to este nie je pre nu bezpecene a ked ju chcem dat do sedacky vraj mam kupit 0 - 18 kg ci ake su to, no tomu som sa prave chcela vyhnut.

luba41
2. dec 2011

@kwetinka1 no musela som sa ísť pozrieť, čo to presne máme. Tak odvolávam, je to Renolux od 0-18 kg a má to aj novorod. vložku a tú nepoužívame. Podla velkosti sa dajú nastaviť pásy - sú tam 3 možnosti. Teraz to máme v strede. Pri synovi sme používali takýto typ skoro do 4 rokov.

kwetinka1
2. dec 2011

@luba41 tak potom to ano. neviem co spravit, skoda, ze neporadia aj ine mamicky co maju take male deturence.

luba41
2. dec 2011

@kwetinka1 najdi niekde tuto temu o autosedačkách, tam Ti možno poradia 😉 Nám sedačka takto vyhovuje

laskonka28
17. jan 2012

Dobrý večer,
Mám veľký problém :
dnes som bola u detskej dr. a tá mi povedala, že sme málo pribrali.
Vážili sme 5510g a dnes po 6.týždňoch vážime 6000g - čiže sme pribrali 490g - je to málo ?
Sme výlučne dojčený - máme 4 mesiace a 3 týždne.
Výška - minule 58cm - teraz 60cm, ale doma sme ju merali včera a mala 62cm.
A teraz ten problém :
Dr. mi prikázala prikrmovať !
Ale ja odmietam - moje mliečko jej stačí, Natálka je "pucka" !
Ja chcem prikrmovať až od ukončeného 6.mesiaca, veď všade tak čítam.
Vraj je to po starom.
Po novom treba prikrmovať už od 4.mesiaca, tak mi dnes povedala.
Ďakujem za radu, nešťastná mamička Zuzana.
A ešte, vraj mám určite málo mliečka.

yvetulka
17. jan 2012

@laskonka28 nechapem dr. zda sa ti, ze je mala hladna alebo nespokojna? ja osobne by som neprikrmovala este, pokial je spokojna a evidentne syta.co viem, od styroch mesiacov sa prikrmuju deti, ktore su na UM. nas 3-mesacna vaha bola 7 kg a polrocna 9, lenze to je chalan, baby zevraj priberaju pomalsie a narodil sa ako 52 cm a vazil 3,85 kg. rocne dieta by malo mat cca 3-nasobok porodnej vahy, ale mam svagrinu, ktorej syncek mal na rok 8 kg...

laskonka28
17. jan 2012

@yvetulka Ďakujem...
Je spokojná, šťastná - bľaboce, kopcuje nožičkami, tešká sa, všetko obzerá, je hravá...

kwetinka1
1. feb 2012

ahoj baby, mala ma uz rok a boli sme u lekarky, tak vazi 7,2kg ☹ vraj je to velmi malo a ze jej mam davat viacej jest. kolko zjedia vase rocne deti? ked som pozerala rozne tabulky, co ma zjest, tak tolko aj spapa....

aliza
1. feb 2012

@kwetinka1 ahoj, moja dcera mala v roku 8kg, tiez bola z tych pomalypriberajucich, ale nic jej nebolo, zdrava, aktivna, sikovna....moja dr. to nikdy neriesila, vraj aj ked pomaly pribera, ale pribera, tak je dobre. Dodnes je taka 'spagetka', bude mat uz 7, ale posledne roky sa zacala rychlo tahat, dovtedy vzdy zaostavala 2 velkosti. V 3 rokoch nosila velkost na 1-1,5 roka. Teraz je z nej vysoka baba. A co asi tak rocne deti papaju? moj syn mal v roku rano mlieko, 210ml, potom bud chlebik ale cerealie s jogurtom, potom obed (bez polievky), na olovrant ovocie, plus nejake detske nesladene piskoty a na veceru ako kedy. Vacsinou mi vecerat nechcel, niekedy dal kasu, niekedy zase chlebik a na noc zase mlieko, 210ml. Takze toho az tak vela nepojedol, ale chlap je z neho riadny 😀. Asi by som to na tvojom mieste neriesila, ak nemate ine problemy.

nelinka0401
1. feb 2012

@laskonka28 podla mňa je v poriadku.váhu má super.môj malý od narodenia priberal každý mesiac len 200g.teraz má 16mesiacov a 8 kg.mne sa to nezdá ale dr.ma vždy ubezpečí,že je to ok.pozná mňa aj muža a vie akej sme útlej postavy.veľa robí aj genetika.malý toho zje viac ako moja 4,5 ročná dcérka.stále niečo do seba pchá 😉

kwetinka1
1. feb 2012

@nelinka0401 no ona zo zaciatku priberala dobre, ale okolo 4teho mesiaca sa to stoplo a potom bol mesiac kedy nepribrala vobec. teraz za dva mesiace pribrala nieco cez 200g.

@aliza aj moja papa podobne, ale mlieko do nej neviem nijako napchat, trosku moje pocucka, ale velmi nechce.

bibina25
1. feb 2012

@kwetinka1 ahoj ja mam taky isty problem do 3.mesiaca priberal krasne a potom za 3 tyzdne len 280g, doki vravel, ze je to malo a naraidil dokrmaovanie, fungujeme tak, ze si po kojeni odsavam moje mliecko, a ked mu ani to nestaci, davam UM, ale uz ma to odsavanie nebavi, inak som zacala davat akj kasicky a prvu zeleninku a zacal pekne priberat (za mesiac 650g)

kwetinka1
1. feb 2012

@bibina25 moja ma uz rok, chuti jej jest, ale pomenej. trosku sa naje a koniec, nedostanem do nej nic. nezlepsilo sa to ani ked som zaviedla prikrmy. prejdem na UM, uvidim, co sa to trosku nezlepsi, mozno sa uz sama zacina odstavovat od kojenia a preto aj tak malo pribera, ze ma menej mlieka....

ejuska79
1. feb 2012

@laskonka28 ja som pozerala do svojej tabulky, ked bola ninka este mala, a mala skoro presne tak isto, len mala 6060 gr a 62 cm v tom veku (mala 5mesiacov) a predtym tiez tak ako tvoja a vobec mi dr. nepovedala, ze malo pribrala a ze by som mala prikrmovat...asi co dr. to iny nazor....ja som vylucne kojila do 6 mesiaca a vsetko bolo o.k. dokonca je z nej teraz bambulka 🙂) a zje co vidi 🙂

nelinka0401
1. feb 2012

@kwetinka1 viem ako sa cítiš.ja malého každú chvílu vážim.tiež mal meciace ked nepribral vôbec alebo niečo aj schudol.ale pekne papá stým problém nemá.na raňajky zje miláčika apolku maslového chlebíka.potom ked ide spinkať flašu UM.ked sa zobudí plný tanier polievky ale hustej..inú mi nechce 🙂 stále niečo pije..na večer znovu..kaša,chlebík,cestoviny..čo vidí,to zje.no ale potom má dni ked mu nechutí..idú mu zuby.to nechutenstvo môže mať vela príčin 😒

kwetinka1
1. feb 2012

@nelinka0401 posledne dva mesiace som vahu neriesila a bola som presvedcena, ze pribrala vela, lebo si myslim, ze celkom normalne zje, ale ked sa ma dr. dopodrobna pytala, co je, tak sa jej to zdalo malo, ze jej mam stale ponukat, citila som sa ako nejaka matka, co sa o dieta nestara. inak moje je ziva, vobec neposedi, take sidlo male to je, tak ako moze potom priberat?
napriklad poobede sme vonku na prechadzke, viem, ze uz 3 hodiny je po obede, a tak som sa s nou hnala domov, aby som ju niecim napchala, ale nikdy nechcela. po obede nechce tak 4-5 hod nic jest, potom ked s nou nejdem domov a minimalne sa nepokusim jej nieco ponuknut, tak mam vycitky.
mna to najviac serie, ked iny hovoria, ze jej nieco musi byt, lebo take babo by malo byt buculatejsie a nie, ze rocne vyzera ako 8 mesacne. kazda mamicka sa chvali ake ma ona velke a prosperujuce babo, doslova sa predbiehaju, uz toho mam plne zuby a po mne cudne pozeraju....je chuda a co mam robit? proste su aj take deti
a este ma serie, ze ked mi hovoria aku ma zlu farbu, ze je zlta a pod.....minule zas jedna tetula vo vytahu na nu pozera a hovori: ty mas zapalene prave ocko. do mna sto certov, ze ocko nema zapalene

nelinka0401
1. feb 2012

@kwetinka1 ťažko ju budeš nútiť ked sama nechce.nakoniec si k tomu spravý odpor,skús jej dať ked ste vonku nejakú piškotku alebo niečo takémy musíme mať vždy niečo v kočíku..možno jej to vonku zachutí niečo si hrizkať.inak..toto presne,čo si napísala mi pripomína mňa 😉 my riešime to isté.malý nosí oblečenie tak na ročné deti a niekedy aj menšie..a má 16 mesiacov.tiež je chudučký a maličký má nejakých 73cm.už som ho dlho nemerala..pre istotu 🙂 a hlane si nevšímaj druhé mamičky,čo sa len predbiehajú,čo ich dieťa dokáže oproti druhému.je to na smiech.každé dieťa má svoje tempo.keby sa mám porovnávať tak už sa asi zbláznim.a už duplom nepozerám na tie tabulky,čo musíš v tom onom mesiaci už vedieť..

luba41
1. feb 2012

@kwetinka1 ahojky. Ešte stále riešiš priberanie? 😀 Nevšímaj si, čo ti druhí hovoria. Je malá spokojná? Je. To umelé mlieko je zbytočné vymienať za kojenie, nebude z toho priberať o nič viac. Naša malá tiež nič poriadne nejedáva a neriešim to. Nemá ani pevný režim na jedenie, a jedlo jej tiež neviem ulahodiť. Treba sa s tým vyrovnať, že je to tak ako to má byť. 😀

kwetinka1
1. feb 2012

dakujem baby, ste zlate, ukludnili ste ma 🙂 a druhe maminy sa musim naucit nevsimat si 🙂

nikuska124
2. feb 2012

Ahojte baby, prosim poradte mi ak mate nejaka skusenosti. Malicka mi nepribera velmi malicko ma 6 mesiacov a 2 tyzdne a vazi iba 4320g pricom jej porodna hmotnost bola 3000g. Uz od 4. mesiaca papa ovocie ,zeleninu a teraz uz aj jogurty a kura a stale nic. Dali nam dake specialne mlieko c stoji na 6 dni 95eur, a uziva ho zatial len tyzden,ale nepribera dako....Tiez je dolezite povedat,ze ma problemy so srdieckom. Poradte mi prosim niekto kto mate skusenosti...

marthma
22. feb 2012

@katuuska ahoj. ja mam teraz s mojou ten isty problem. vidim, ze je hladna, uplne si tie svoje paprcky pcha do pusinky, keby mohla, tak da do nej celu rucku, ale papat mi nechce az tak ako zvykla. ja ju kojim, ked sa narodila mala 2780 g, teraz ma cca 5500 g - dnes mala presne 5 mesiacov, ale som z toho dost mrzuta, lebo mi je to luto vidiet, ze je hladna a ona nie a nie papkat...zajtra ideme na preventivnu kont. k doktorke. tak som zvedava, co mi povie...ale urcite zacnem uz aj s nejakou zeleninkou a ovocim...i ked dnes som jej skusala dat bananik, a som sa musela smiat (i ked no moc na smiech to nie je) ako sa pri tom tvarila...tak som fakt zvedava, ako zvladneme tuto jej "etapu"...ach

katuuska
26. feb 2012

@marthma no viem ta pochopit ani nevies ako 🙂 my sme s prikrmami problem velmi nemali, hned na prvy sup zjedla skoro cely zemiak s mrkvickou 😉 mozno je to tak, ze proste to nebudu mlieckove typy 😉 budem vam drzat palce a dajte vediet ako ste dopadli...inak my sme boli aj na gastre a tam nam predpisala pre mali mliecko Infatrini (potom ho uz moze predpisovat aj pediatricka)- je to take speci mliecko, ktore ma viac zivin ako tie klasicke, je balene po deci a ja ho davam malej tak raz-dvakrat do dna..ale zatial neviem posudit ci zabera, lebo sme ho brali len dva tyzdne a teraz sme v nemocnici po operacii srdca takze fakt neviem ci zabralo...ale zaciname s nim zas tak dam vediet 😉