Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

katuuska
26. feb 2012

@nikuska124 no nam gastroenterologicka predpisala mliecko Infatrini, je balene po deci, ja davam malej tak jedno dve denne, ale neviem zatial povedat ci zabralo, lebo sme ho brali cca dva tyzdne a teraz sme prave po operacii srdiecka takze uvidime, na operaciu sme sli aj kvoli tomu ze nepriberala ako mala, takze to ze neprospieva moze suvisiet so srdieckom...takze uvidime co bude teraz ci sa to prospievanie zlepsi...inak to Infatrini moze potom predpisovat uz aj pediater a doplaca sa 0,50 centov za jednu flasticku...

nikuska124
26. feb 2012

@katuuska Toto mliecko aj my pijeme uz vyse mesiaca ked sme s nim zacali mala pribrala prvy tyzden 250g a potom za 2 tyzdne len 30. Nam ho odporucili 3-4krat denne po 150ml. A ostatna strava kura so zeleninou alebo zemiacikom alebo hovadzina a skoro vobec ovocie a sem tam jogurt. Je to strasne drahe mliecko este mame stastie, ze ho preplaca poistovna. My zijeme v Spanielsku a tu nedoplacame nic zato mliecko. Ak sa smiem opytat aky mala problem so srdieckom mala?A ako zvlada obdobie po operacii?

katuuska
26. feb 2012

@nikuska124 jaaaaj 😉 tak Spanielsko 🙂 my sme mali defekt komoroveho septa a pred operaciu zistili ze aj medzi predsienami sa robi tak zoperovali aj to...no je to statocnica 😉 operovali nas v pondelok a dnes je uz ako tak dobre, uz neberie tolko liekov takze je uz aj trochu pri sebe, ale inak to zvladala hrdinsky 😉 neboj deti to vsetko zvladaju akosi lahsie, nasa mala sa na treti den po operacii uz pretocila na brusko a tvarila sa ze nic 😉 vsetko dobre dopadne treba len verit 😉 drzime palce

nikuska124
26. feb 2012

@katuuska Mas statocnu dcerku a silnu drzim jej palceky aby bola zdrava 🙂 Aj nasa to ma ale nam povedali,ze to teraz nebudu riesit,lebo treba riesit ine veci na srdiecko ,ze to sa zvycajne robi v 6 roku.

katuuska
27. feb 2012

@nikuska124 veru to mame 😉 dufam, ze uz bude len a len lepsie 😉 ozaj chcela som sa opytat, ked pises, ze mala papa strasne malo ovocia a jogurtov ci nema problemy s kakanim, lebo my mame jednu davku do dna ovocnu a aj tak sa nam kaka tazko tak ma to tak zaujalo... 🙂

nikuska124
27. feb 2012

@katuuska Ma problem s kakanim mala aj tak ,ze dva tyzdne som jej musela kazdy den provokovat a pouzivam teplomer namoceny v olivovom oleji alebo su tiez velmi dobre cipky to mi odporucil lekar. Skratka mi povedal kazdy 24 hodin sa musi vyprazdnit ak nie cipok alebo teplomer.

inguci
28. feb 2012

.... pekny den...som babickou par tyzdnov...nase malinke dievcatko robi mi starosti....ma 5 tyzdnov a este nestihla nabrat ani porodnu vahu... nevesta ju dojci,ale nechava ju spat aj 4 hodiny ... neda si poradit ... vraj je ina doba... za posledne dva tyzdne pribrala len 1OOmg... je to maaalo....vyjadrenie pediatra: vraj dobre ,ze nechudne... podla mna,by malicku mala prikladat k prsniku castejsie.... kazde dve hodinky..aspon cez den

luba41
28. feb 2012

@inguci ked je ešte taká maličká a pokial nemá nejaké zdr. problémy, tak by mala dcéra urýchlene sa skontaktovať s nejakou laktačnou poradkynou. Asi treba vylepšiť techniku. Kontakt najdete na http://www.mamila.sk , nespoliehať sa na to, čo povie doktorka. Aj tak by dcére o pár dní povedala, že treba prikrmovať UM

inguci
28. feb 2012

... luba41...laktacna bola niekolkokrat...vsetko je v pohode ...aj mliecko..je superne...pekne huste,zltucke...aj technika....ved preto ma to trapi....to slabe priberanie... deckarka je este v klude...zdovodnuje slaby vahovy prirastok stale trvajucej novorodeneckej zltacke....chce pockat tyzden,opatovne jej odobrat krvicku na bilirubin a ak bude v medziach normy,zacat s prikrmovanim.... dakujem za radu... pekny den... apropo...je to nevesta 🙂

luba41
28. feb 2012

@inguci tak treba čo najskôr eliminovať tú žltačku. Práve tam je dôležité to kojenie, také detičky by mali byť čo najviac kojené, ale oni tuším bývajú dosť spavé. Tak preto malinká asi tak dlho spinkáva. A ako náhle začne s UM, kojenie pravdepodobne zakrátko skončí. Skús napísať ty alebo nevesta @strapco13, určite dobre poradí. A oplatí sa popozerať stránky http://dojcenie.wordpress.com .

adriana1980
28. feb 2012

@inguci Či bábätko prijíma dostatok MM zistíte podľa počtu stolíc.5 týždňové bábätko by malo mať 3-4 výdatné stolice denne.Pokial je už v tej fáze,že stolica mizne(MM je skoro na 100 % strávitelné),treba rátať množstvo ťažkých,pomočených plienok.Malo by ich byť 4-5.Pokiaľ to tak je,tak pravdepodobne bude vnúčatko len drobnejšie. 🙂

katuuska
29. feb 2012

@nikuska124 😒 no nic moc...al aspon, ze tak sa da...nasa mala mala pred operaciu stolicu kazdy den, len teraz je este asi taka rozhodena z toho vsetkeho tak sa jej tazsie kaka, skusim ten teplomer 😉 cipky by som zatial velmi nechcela, podla mne ju este vsetko boli, lebo aj ked kasle tak ma bolesti, nie to este pri kakani 😉 inak som ju aj vcera vazila a schudla mi len cca 100 g, co je super, tak dufam, ze to rychlo naberie spat a pojdeme hore 😉

nikuska124
29. feb 2012

Skus ten teplomer ten zabera vzdy a ak je este velmi ubolena a vidis ,ze ma tvrde brusko daj jej co najskor teplomer, ale hlavne hrot natri olejom aby ju to nestipkalo a aby na dalsi den si nenasla krvicku na plienocke. Tak to je super, ze len tak malo schudla, prajem len nech uz len poriadne zacne priberat. Ja som zistila akurat dnes rano,ze za tyzden sme nepribrali ani gram :(

katuuska
1. mar 2012

@nikuska124 ach jo, tie nase deturence...je to strasne, lebo by si aj dusu za ne dala...ja som bola hotova, lebo po jednej prehliadke co sme boli v ambulancii pre rizikovych nam doktorka napisala do zaveru, ze "podvyziva" ☹ skoro ma tam prekotilo, lebo keby som mohla tak to za nu aj zjem a vidis...no my s tou vahou uvidime, lebo zatial sa nejako v jedeni nerozbehla tak neviem ci bude mat z coho priberat...mozem sa opytat kolko toho mala zje a vypije cez den? len tak zo zaujimavosti 😉

lynks
1. mar 2012

@marthma nemože to byť zúbkami, že jej rastú? vtedy si deti pchajú ruku do pusy, tak to robil aj robí moj syn. Na hlad prejavy nemá. Kludne mu aj škvrka v bruchu.a keď idú zúbky von, tak celkovo málo miminká pojedia, bolí ich to asi. Syn rastie a priberá podla 3 percentilu, tiež som mala strachy, že niečo špatne, teraz v 20 mesiacoch pribere tak 200g za mesiac, ale je veselý, silný a my s mužom sme drobný, tak už si hlavu nerobím.

nikuska124
1. mar 2012

@katuuska Tak to nie si sama, aj mne uz do viacerych sprav napisali podvizivena akokeby som jej nedavala jest. A este k tomu ked prideme do ambulancie ci uz tu alebo na Slovensko k lekarovi co ju nepozna hned jeeeej aka je zlata ma 4 tyzdne???Urcite viac nie a ked poviem,ze jej uz ide skoro na 8 mesiacov tak to by si mala vidiet tie tvare a nikdy nezabudnu podotkunut ci ju dostatocne krmim. No malicka ranajky 150ml infatrini a cerealiami desiata jogurt alebo tvarohovy jogurt alebo mliecna ryza cerealie a 30ml dzusik, obed kuriatko so zeleninou alebo zemiakom 200-250g a cca40ml caj a lyzicka medu, olovrant- infatrini150ml a niekedy polievocka, vecera opat kura alebo telacie masko so zeleninou a 30-40ml dzusik a pred spanim 150ml Infatrini s cerealiami ...mala je velky jedak a uz ked sa blizi hodina jedenia cela je bez seba,ale aj napriek tomu nepribera skoro vobec mame skoro 8 mesiacov a 4590g. A tvoja ako papa respektive co a v akych mnozstvach?

katuuska
1. mar 2012

@nikuska124 fiiiiiiiiiha no tak to spapate pekne mnozstva 😉 no to stymi pohladmi poznam, tiez ked niekam dojdeme tak kazdy ze aka je chutna, ze kolko ma pol roka? a ked poviem ze skoro rok tak sa dobreze nie chytaju za hlavu aka je drobunka...no co uz zvykam si 😉 pred operaciou sme toho tiez celkovo popapali dost a mala nepriberala a doktorka povedala, ze to je tym srdieckom...tak ktovie ci to naozaj bolo tym...sa dozvieme asi az casom... no takze my mame na ranajky 200 ml infatrini, potom desiata, ak vobec nejaka je, lebo teraz velmi nechce, tak puding 100 ml alebo jogurt, potom obed zemiaky, masko, zeleninka 150-200 g, niekedy ked sa vyspi tak 60-100 ml sunaru, olovrant 100 ml vyziva a vecer 150 ml mlieka alebo 100 ml mlieko + 50 ml kasicka, no medzi tymi jedlami cajik- za cely den max 100 ml...mala ma o tyzden 11 mesiacov a 6300 g...sme si s pediatrickou vraveli, ze ked bude mat rok a aspon 7,5 kg tak budeme oslavovat...
my mame este problem aj s tym, ze akonahle je v jedle nejaky vacsi kusok tak malu hned napne a grca...takze musime pomaly mixovat stale menej aby zvladla aj vascie kusky...nuz vzdy sa nieco najde s cim treba bojovat... 😒

nikuska124
1. mar 2012

Ak jej nerobi problem skus jej aj miesto vyzivy vsunut masko totizto to ma velmi vela proteinov. Mne velmi neodporucili ovocie-vyziva len sem tam ,lebo ze vraj to vsetko vykaka a nema potrebne ziviny. Mne odporucili co najviac infatrini a masa. Tak tiez sa dostavas do takych situacii 🙂 a vies co? najhorsie ti co ju poznaju a co ju nevidia niekolko tyzdnov mi povedia boze ako vyrastla aka je velka uz...ja sa len pousmejem a pomyslim si,ze niekedy by nezaskodila aj uprimnost. Ale co uz. Drzim ti palceky, aby mala cim skor zacala priberat. Ozaj robili ti aj krvne testy,ze aky ma krvny obraz a ci ma dostatok vitaminov aky ma cholesterol,kolko ma tuku atd?

greese
3. mar 2012

@alcatko.j měli jsme přesně ten samý problém ale přibírali sme ještě míň a tak jsme museli na UM od té doby máme jen samé problémy =(

janynkaaa
7. apr 2012

@nikuska124
@katuuska baby co je to infatrini??? mala tiez malo pribera ,to je nejake mliecko ???

katyxq
7. apr 2012

Naše malá přibírala už od narození maximálně 100-120g týdně, za poslední měsíc jen čtvrt kila, při narození 3,7kg, první tři dny po porodu shodila na 3,4kg, ve 3 měsících měla 5kg, teď ve 4 má 5,25kg. Nicméně už to máme ověřeno a má alergii na bílkovinu kravského mléka, plně kojím, takže jsem na dietě a doufám, že teď už malá přibere víc 😉, prý je to po vysazení alergenu dost běžné, že dítě začne pořádně přibírat.

@greese Co máte po UM za problémy?

matat
7. apr 2012

@janynkaaa aj my sme ho brali, na doporučenie z gastroenterologie,,,,ale po par mesiacoch nic nepribrala, tak som hladala dalsie riesenia..a sama dokt. uznala, ze to nemusime dalej brat....vacsinou to babatkam pomoze...ale nam nie...tak som presla na kukuricnu kasu, a cestoviny...a pribrala, sice zazrak to nebol, ale predsa...
Infatrini je nutrične kompletná, lekársky overená tekutá výživa pre dojčatá od narodenia do 1 roku veku, ktoré zle prospievajú. Môže výživu doplniť alebo byť jej jediným zdrojom.
Infatrini účinne doplní stravu u bábätiek, ktoré majú nedostatočný príjem energie a živín.

janynkaaa
7. apr 2012

@matat jaj tak to uz asi pre nas nebude mala ma skoro 1 rok,pribera strasne malo ,doktorka sa k tomu ani nevijadruje nevem co si mam mysliet ,nechce ani masko papat ma iba 8 kil co mi pride dost malo ked vidim ze tu maju 8 kil 5 mesacne deti 😒

matat
7. apr 2012

8 kg? ved to je parada...moja ma 24 mesiacov a 9 kg....tak si to porovnaj,,,,a tusim mi dokt. z gastra povedala, ze ked dovrsi 8 kg,,,tak je to uz fajn...

janynkaaa
7. apr 2012

@matat aha no tak to som rada ze nielen moja je taka mensia lebo ked tu citam tie vahy ake maju deti tak sa az bojim ci robim nieco zle ked tak nepribera 😒

katuuska
8. apr 2012

@janynkaaa ano je to take specialne mliecko pre male deti do jedneho roka myslim, ma viac vyzivy ako "obycajne" umele, je to take proteinove mliecko 😉 😉 niektorym babenkam nechuti ale nasa ho ma strasne rada, treba vyskusat 🙂 je balene vo flastickach, jedna ma deci...prvykrat ho ale musi predpisat na gastre, potom uz moze aj pediater, za jednu flasticku sa doplaca 0,50 €...my ho pijeme rano- dva deci a potom pocas dna uz len sunar, ale moze sa davat ajtri- styri flasticky za den 😉

nikuska124
8. apr 2012

@janynkaaa Ahojko, je to specialne mliecko pre male deticky, obsahuje ovela viac kalorii ako ine mliecka dokonca viac ako materske. Skus sa poradit s lekarom lebo je to dost drahe mliecko. Lekarka by ti ho mala dat na recept, lebo na vlastne nahlade je to strasne vela penazi 24flasticiek po 100ml stoji 97eur.

nikuska124
8. apr 2012

@janynkaaa Hlavne sa neznepokojuj kvoli vahe moja mala papa skoro cely den, skratka ked vidi lyzicku hned otvara ustocka a nikdy nema dost, pije mliecko infatrini uz ma skoro 9 mesiacov a nedosiahla este ani 5kg. A to papa maso, ryby, zeleninu, jogurty, ovocie...

janynkaaa
8. apr 2012

@nikuska124 ahoj,to mliecko je zevraj do 1 roka a to mame za 3 tyzdne takze asi uz nic ☹ doktorka sa nikdy nezatazovala vahou malej ked zo zaciatku pribrala kilo nadavala,ked teraz pribera strasne malo niekedy aj schudla tiez nadava neviem co si mam mysliet ☹ papa strasne malo a maso ,zelenina ,ovocie strasne malo tak sa bojim lebo asi bude mat aj malo zeleza

cinque
25. jún 2012

Mala mi tiez malo priberala, PH 3850g z nemocnice sme odchadzali s 3730g. za prvy mesiac celkom dobre pribrala, potom zacala priberat malicko a na prevazenie k doktorke sme chodili minimalne raz za tyzden. Na dvoch prevazeniach dokonca schudla. Teraz ma tri mesiace a 5350g ( teda od prichodu z nemocnice pribrala 1620g za tri mesiace ). Uz od zaciatku ako ma zacala doktorka "karat" ze zle pribera som sa spojila s laktacnou poradkynou, ta mi poradila ze mam viackrat prikladat, sledovat pocikane plienky, skontrolovala techniku kojenia. vsetko som robila podla nej. Nepomohlo. Dr. mi poradila dokrmovanie, ale mala sa nekamarati so ziadnym inym sposobom krmenia iba s kojenim. Flaska - nula bodov UM aj MM, striekacka - vypluva UM aj MM a cievkou sme skusali iba UM - akonahle sa jej dostalo do ust tak prestala sat. Posledny tyzden mala taky, ze cez den odmietala aj prsnik. A tak sme teraz v nemocnici, kde je chudiatko moje malinke napojene na infuzke a fakt neviem co idem vymysliet, aby priberala. Este, aby som nezabudla podotknut, ona sa tvari spokojne: vysmiata, neplace, pekne spinka, ani nevyzera nejako vychudnuto, sikovna je, hlavicku krasne drzi, dviha, uz sedi s pridrzanim, na nohy sa dviha: proste vobec nevyzera, ze by jej nieco chybalo a pritom toto. som zvedava zajtra na vysledky. Ale ak som nieco opomenula co by som mohla skusit poradte, budem len rada 🙂