Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

patricia1971
10. mar 2009

no cherub,si ma ja potešila....budú z nich modelky 🙂

bzucinka
19. mar 2009

Ahojte ... som tu pisala 4 marca, ze mala ma nejakych 6 490g ( tu vahu mala od polovice februara - po chorobe) a teraz je uz viac ako polovica marca a ma iba 6 600g ☹ ☹ ☹ (coskoro bude mat 6mesiacov...narodila sa s vahou 2 600g). Prisli na mna kr..y a malej dako nechuti,ale to u nej pozorujem uz dlhsie pred tym. Cim zacat prikrmovat, ked bola silne "kolikova a mierne refluxova" ? Sa bojim, ze daco nieje oka...ale dokina nic nevravela ... Uz som asi z toho chora ..ju kazdy den vazim (iba na osobnej vahe s nou a potom odcitam)...porazi ma ... 😢

patricia1971
19. mar 2009

bzucinka viem čo prežívaš....my sme zažili presne to isté málo priberá,kolika do 14 týždňa, tiež trošku reflux ☹ .....a to už papáme príkrmy a stále málo pribera,za mesiac 150g,aj jej brali krv a všetko je ok,tekže to sú také typy detičiek.....ja už mám aké tretie,takže u nás je to normálne....a prikrmovať môžeš postupne ako všade píšu,moja trpela na kaleráb,keď som so zjedla tak mala také bolesti a teraz ho papá ona a všetko je ok, nič jej zatiaľ nerobí zle....moja má teraz 7050g a vyše 9 mes.,takže....

bzucinka
19. mar 2009

Patricia dakujem za podporu ... 🙂 ma to trapi ☹ ... lebo sa jej ani pretacat vobec nechce,neviem ci preto, ze na brusku od narodenia vobec nechce byt 😢 ... tak len lezi na chrbte,meta sa nudi..a chcela by sediet bo sa taha do sedu (nie sama) ... a neviem ako ju zabavit,lebo najradsej by bola na rukach , chodila cumela a blbla..sama nebude... a ta vaha ma stve najviac... Myslela som, ze bude po ockovi...lebo ja som drobec a ocko nie 😒 ..ale asi bude taky špunťo po mne ...

patricia1971
19. mar 2009

bzuci neboj, každé bábo je iné,to sa tu vôbec nedá porovnávať...moje sú všetky chudé ja ako tank 😀 ....aj mne moja teraz málo papá,tiež ma to štve,ale neriešim to,papá,koľko vládze....a kojíme len ráno a večer a to tiež už také všelijaké....a tiež sme si prešli obdobie nudy,no teraz behá po štyroch a je všade vylezená a ja v strehu za ňou,neboj,zachvílu to bude lepšie 😵 😵

martao
19. mar 2009

My sa tiež trápime s pomalým priberaním. A to nie som prvorodička.

patricia1971
ako postupujete? Moje starší syn je tenky, druhý trošku tučko, tento zasa asi bude model. Teraz má 7 kg.

dididi30
19. mar 2009

martao, ten treti bude model lebo ma ,,len 7 kil> 😕 nas ma 9 mesiacov a 7 a pol kila 😅 kazde dieta je ine a kedze si matka 3 deti , tak to vies 😉

patricia1971
19. mar 2009

martao tak striedavo oblačno....aj jej robili krvné testy a všetko je ok,takže je taký typ,čo málo priberá,ale ona je strašne živá,v kuse v pohybe....a moje sú všetky chudunké a športové 🙂

dididi30
19. mar 2009

pati, niektore deti vypiju vodu a priberu, bohuziial ja take nemam.....ale hlavne je, ze su zdrave a sikovne 😵

patricia1971
19. mar 2009

dididi aj ty máš také tintitká???? no ja som sa pri každom trápila,doki mi večne pindala,ako málo priberajú,opakuje sa mi to pri každom,tak si z toho nič nerobím....teda trošku ma to trápi,ale ja s tým nič nenarobím...a že sú zdravé,to je základ....ja som sa strašne bála,keď malej brali krv,že čo bude,no a všetko je ok....

dididi30
19. mar 2009

pati, no mam, aj moj muz bol tintitko a teraz je chlap ako hora, ja stale vravim moje deti dobehnu a aj predbehnu ostatne deti 😀
mala ma akurat tak malo zeleza ale to uz riesime, maly je ok, len je zivy, vsade musi byt....no a predstav si, mala ta mi vobec nechcela jest a priberala ako maly, ktory je non stop a este v noci je na cice, no co ti poviem, proste to su geny....staci ked si matka pokuka fotky, ako vyzerala alebo manzel, ked boli malicky a uz to bude jasne, cize my sme boli tintitka a deti su tiez, samozrejma nie vzdy to tak moze byt,lebo dieta moze byt po babke, ci prababke 🙂
mna najviac stve, ked niekto pride a zacne mi hovorit, ze aky je maly drobnunky, ze jej dieta ma tolko a tolko kil a tak..a este nemam ani jeden zub, ale to ani dcera tak skoro nemala, no geny.....
juj som sa rozpisala 😀

patricia1971
19. mar 2009

didi,no aj ja to počúvm,aká je drobunká,tuším máme rovnako staré detičky,moja nosí oblečko 68,no tak čo už.....syn bol tiež drobunký,teraz bude mať 17r. a je vyšší odo mňa,aale je taký šľachovitý,je športovec,atlét na športovom gymply a zachvíľu zje aj mňa,ale je chudý.....a staršia dcérka tak tá je taká modelka,tiež štíhla a nohatá,tiež dosť papá,ttak uvidím,aká bude časom.....a malý v noci cická????mne to doki zatrhla,že to neá čo cicať,tak malá fičí v noci na čaji,ale už ráno o 4 hod.má cicu...a moja má 2 zúbky,ale tí starší mali až v 13 mesiacoch prvý zúbok.......ale je tam trošku rozdiel v génoch,prvých dvoch mám z prvého manželstva,tá tretia s terajším mužom..... 🙂

martao
20. mar 2009

No to je fakt. Mňa by to ani tak nehnevalo, keby boli všetci rovnakí-modelkovia. My s manželom sme boli chudunkí. Nám to kazí ten prostredný-moleťák.

patricia1971
20. mar 2009

to je zlaté, že moleťák 😅 😅 😅

basice
20. mar 2009

Ahojte maminky,
tak bych vás chtěla trochu uklidnit.Sice už doma nemáme kojence,ale 15.měsíční batole.V roce měla pouze 7 650 kg a dnes bude mít něco málo přes 8 kg.Měří 75 cm ,takže je to opravdu taky takový drobeček.Naštěstí to naše doktorka neřeší, říká že je vše v pořádku a nemám si s tím dělat starosti.Je pravda, že malá má alergii na kravské mléko, takže to může být i tím, ale jinak je dost živá a s papáním taky nemáme problémy.Prostě to vše vyběhá a nebo vykaká - někdy chodí i 4x denní, takže pak není divu, že nepřibírá.Každý to má holt jinak a druhou stranu jsem ráda, že doma nemáme žádného tlouštíka.říká se "co je malé, to je hezké" a u nás to tak platí.....

tina_
20. mar 2009

no my mame teraz ten problem, ze mala za mesiac nepribrala VOBEC... 😒
Nechcem sa zatial stresovat, v pondelok ideme na krvne testy, tak uvidime. Tento mesiac vsak jedla (druhy mesiac) prikrmy, aj kakala takmer kazdy den, predtym ked som ju dojcila, tak len raz za cas...neviem, co sa deje.
Moze s tym suvisiet nejako nedostatok zeleza? Je predcasne narodena, ale stale stacilo, ked som zelezo brala ja, az minule na hematke povedali, ze ma hranicne hodnoty, ale nasa lekarka vravela, ze vraj to vsetky deti okolo pol roka, ze sa tie zasoby proste minu...ze to zacne byt ok, ked zacne papat masko...
No a masko sme zatial papali dnes druhy den...

annag
21. mar 2009

tina, môže za tým byť ozaj aj železo, a dôležité je, že neschudla. Železo musí po narodení užívať bábo - keďže prudko rastie, zásoby, ktoré od Teba mala sa rýchlo míňajú. Najväčšie zásoby si robí bábo v posledných týždňoch pred narodením.

zuza.m
27. mar 2009

chcela by som sa opytat kolko ma priberat asi tak 7mesačne dieta.??,kolko za mesiac je take minimum???maly mal v 6mes.8000grm a v 7 ma 8300 zda sa mi to malo lebo do teras priberal pekne aspon 500.teras mu idu zubky a začal odmietat jedlo.tak s abojim aby mi nakoniec neschudol. 😔

standu
27. mar 2009

zuzka, pokoj.....moja mala ma 13mes a 7,5kg 🙂
bola plne a stale je dojcena a maximalny hmotnostny prirastok sme mali 300!g za dva tyzdne, mesacne vsak cca 400g max! za posledny mes pribrala 150g.
dieta ma v polroku zdvojnasobit a v roku strojnasobit porodnu vahu. po 6.mesiaci to ide pomalsie. neboj, neschudne to by musel byt nejaky extrem, ako kamoskin syn schudol, lebo okolo roka sa mu tlacilo naraz asi 8 zubov.
pozeram do jej knizky tak vaha:
6.mes-5700g
7.mes-6150g
8.mes-6250g
9.mes-6640g

annag
27. mar 2009

zuzi, jedlo do neho nemôžeš štofať ako do húsky 😀 , ak nechce, tak ho nenúť, na váhe môže istý čas stagnovať. Ak ho budeš nútiť, tak začne jedlo odmietať, spraví si psychický blok a bude problém, detičky takéto obdobia bežne mávajú. Porovnáva sa výška a váha a tempo rastu , či sa neodkláňa prudko od svojej krivky.

zuza.m
27. mar 2009

no maš ju drobunku ale ked ti tak pomaly pribera stale tak aspon vieš že je to ok.ale som ostala smutna ked som zistila že pribral len tolko.zdalo s ami to malo.vždy mi pribral tych 500
no dufam že je ok .doteraz aj peken papal a dnes som doneho nič nedostala .ani mliečko nechce pit.
😔

standu
27. mar 2009

neboj sa, naozaj je to v poriadku, ale ak nechce ani mliecko,nie je chory? nostek, sopel, hrdlo, teplota? my sme mali pri zuboch 39teplotu, aj menej jedla. teraz jej idu zas, v podstate jej stale daky lezie, po jednom..ale papa, len je nervna, place, zuri, hryzie ma 🙂
a vravim ti po polroku sa priberanie spomaluje.

zuza.m
27. mar 2009

no on mliečko odmieta už davnejšie ma to špecialne a to je dost nechutne na chut tak že ho vypije vnoci nadranom ked ešte spinka a potom v kaši večer.cez den donho nedostanem ani kvapku.pokial nespi
ale teras už ani tie prikrmi.dufam že sa to zlepši.tak diki

standu
27. mar 2009

zlepsi, urcite, ak by to pretrvavalo, povedz doktorke..iste chodis na poradne, tak sa popytaj, ak by sa ti to velmi nezdalo, ale FAKT je normalne, ze deti nejedia, ked im idu zuby, alebo im nieco je

oceanka
28. mar 2009

Ahojte aj ja sa trapim s pomalym priberanim mame 8 mesiacov a 7,70 kg, porodna vaha bola 3,97 kg, a meriame 73 cm takze maly je taka spagetka.Papa tak ze mlieka vypije ako kedy vacsinou 3 krat denne je na UM, obedy a vecere papa dobre varene polievka a druhe jedlo ale davam mu to iste aj obed aj vecera lebo kase mi vobec nechce ziadne.Ranajky sa trapime zje malinko.A pitie tekutin ani nehovorim skoro nic.Je to tazke. ☹

zuza.m
29. mar 2009

no čo by som za to dala keby mi vypil aspon UM.to mi vypije akurat tak vnoci ked spi.ked je hore tak donho nedostanem ani kvapku.za to čajika vypije aj liter.už mi pripada že je ako kvetinka.rastie z tekutiny.obed si da ale ovocie to nejako odmieta.ked ho nutim tak sa jeduje ešte viac.naučil sa zatvorit pusinku a teras donho nedostanem už vobec nič nasilu.predtym poctivo otvaral ustočka aj ked nechcel. 😅
no ved hadam s ato nejako rozbehne.

patricia1971
29. mar 2009

jeej zuzi,my máme rovnaké deti 😀 tá moja tiež vypije snáď aj liter čaju,ale mlieko žiadne...sas odstavila teraz aj od kojenia, UM nechce žiadne....ja sa jej teraz snažím dávať do všetkého jogurt,aj do ovocia, aj do zeleninky, poobede má celý jogurt,večer kašu...a keď ju kŕmim,tak musím robiť opičky,abz otvárala ústa,lebo tiež sa stranšne pohoršila v tom papaní....no máme to ale detičky 😀

irasek
29. mar 2009

Ahoj. Náš malý taky zrovna moc nepřibírá. V 9 měsících má 8 kilo a věčně slyšim od lidí, jak je drobný. No jo, jenže on už skoro tři měsíce leze, pořád by poskakoval, staví se a tak nemá jak přibírat. Nají se a místo aby byl v klidu a pěkně trávil, tak už někam peláší 🙂

stvura
30. mar 2009

Mi mame 7 mes, 7kg, a tiez ako pise irasek, furt daco podnika ten nas maly aktivista...tiez uz lezeme, vecne sa tocime, kopeme nozkami, stverame sa na maminu a tatina. Proste ani chvilku v klude, este i pred zaspavanim mava rukami a rozhadzuje nohami.
Zuzi, mame rovnako stare deticky a nam nikto nepovedal ze je nejako chudy, pritom vy ste tazsi....

ada11
30. mar 2009

ahojte maminy, ja sem píšem do tejto témy prvý raz, mám doma dve slečny, ale tá mladšia začala štrajkovať s papaním / staršia štrajkuje od narodenia/. Anetka papala veľmi dobre príkrmy, ale teraz asi 5. deň nechce, odmieta lyžičku, zatne pusinku a hotovo, idú jej zúbky, tak si myslím, že to je tým, ale okrem toho bola aj zahlienená, mala soplík, kašeľ, ale skôr to bude zúbkami, lebo aj keď dosť kašlala, tak nemala problém s papaním. V 6. mesiaci mala 8 000g,/ pri narodení mala 2790g, takže svoji hmotnosť viac ako zdvojnásobila/ tak ako Patrik od Zuzky a teraz má 8500 g, takže za 7 týždňov pribrala len 500g, ale aj to stačí, len teraz keď nechce papať, tak ma to trochu hnevá, lebo pri staršej dcérke som si to odtrpela. 😝 Bola predčasná a toatálne odmietala jedlo, s lyžičkou som behala po celom byte, robila opičky, len aby som do nej niečo dostala. no a ona ešte aj každý deň jednu-dve dávky jedla komplet vyvrátila 😠 Takže s jedlom sme sa dobre trápili, teraz má 5,5 roka a tiež tomu moc nedá. Narodila sa s mierami 1100 g a v roku mala 8620 g, takže nemala málo, ale to trápenie... 😝